מפרט לחישובים מתמטיים כבדים עד 10000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לחישובים מתמטיים כבדים עד 10000 ש"ח

tmpusr

Recommended Posts

מפרסם בשביל חבר בעבודה...

המטרה היא מפרט שיהיה חזק בערך פי 2 לכל הפחות מהניידים החזקים שמשמשים כתחנות עבודה מקצועיות (מבוססי I7-4720QM לדוגמה). לא לגרפיקה.

1. מה התקציב המקסימאלי?

גמיש מאוד - סביבות 9500 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

לא לבזבז על מה שלא נותן ביצועים.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

~1000 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

בעיקר חישובי MATLAB כבדים - בדגש על ת'רד בודד אבל לא רק.

MATLAB - Signal/image processing לפרנסה, שימוש תדיר.

לא לגיימינג

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)?

לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

DVD, HDD

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

לא חשוב אבל יתקבל בברכה 6-7

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

כן, גבוה ככל האפשר, אבל רק אוטומטי (כמו בלוחות היקרים של ASUS), לא ידני. לא לשימוש של אנשים שמבינים יותר מדי.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

זמינות רכיבים, הרכבה מהירה ואיכותית, איזור השרון.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

מיידי.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

אם אפשר לבנות מחשב קטן ככל האפשר ונייד ככל האפשר - עדיף משהו עם ידית.

SSD של 250GB לפחות

32GB RAM

קירור טוב

אם אפשר 2 חיבורי 1GB או אחד על הלוח ואחד ב-PCIe

כמv שיותר חיבורי USB2/3 שמסוגלים להחזיק הרבה מכשירים בו זמנית (powered)

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

יתכן שיעבוד גם ברכב ויוזן מהמצבר עם שנאי ל-220V אז...

* שלא יהיה זללן חשמל מטורף

* ספק נציל ואיכותי

* הרכבה איכותית ועמידה (כלומר ללא TOWER של 900 גרם שתלוי על הלוח למשל).

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לשם התחלה:

מעבד:

[..] INTEL 5820K : HASWELL-E, CORE I7, S2011-3, 3.3Ghz - BOX WITHOUT FAN ₪2014

כרטיס מסך:

[..] GIGABYTE GT610 SILENT 1GB DDR3 - RETAIL ₪239

מארז:

[..] ANTEC ONE S3 (FRONT USB3) w/o PSU ₪256

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12G 450W GOLD ₪378

קרור למעבד:

[..] NOCTUA NH-C12P SE14 ₪269

דיסק קשיח:

[..] CRUCIAL SSD MX-200 mSATA 250GB ₪695

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקות במעבדה + חיווט ברמה גבוהה - בקניית מחשב מעל 3,000 - חינם. ₪0

לוח אם

[..] ASUS X99-A ₪1487

הרכבת מחשב:

[..] BALLISTIX SPORT 32GB (4X8GB) 2400 CL16 ₪2123

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪~7500

1. האם זהו השילוש המומלץ ביותר?

2. בחרתי בלוח בגלל ה-OC האוטומטי ומערכת ייצוב המתח המעולה - אבל זה ATX שמכתיב מארז גדול.

3. רק 1GB ETH אבל לא קריטי

4. מארז לא לפי מה שרציתי

5. הקירור עדיין כבד - אולי עדיף מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין במפרטים יותר מדי, אבל לדעתי אם מדובר במחשב שהולך לזוז הרבה, אפשר לשקול מים מוכן (ככה העומס על הסוקט לא יהיה גדול כל כך).

עריכה: רק עכשיו ראיתי את השורה האחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון- אם המחשב מתוכנן להתנייד על בסיס קבוע- אל תקח אוויר. יש להם נטייה להתעקם ולעקם אלא אם נזהרים ברמה מעצבנת..

בתקציב הזה אתה יכול להרשות לעצמך מים איכותי למעבד, זה גם לא יזיק לOC.

בקשר למארז- אני לא מכיר דגם ספציפי אבל יש דגמים שמיועדים ללאן פרטי כביכול שבאים עם ידית לנשיאה.

עריכה: מה שמעליי כתב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך קודם לבחור מארז ואז להתקדם.

מארזים מתאימים יחסית, אחד עם ידית גדול יותר.

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=12303

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10857

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=14247

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=14269

יש לוח מיני שיפתח הרבה אפשרויות לא ראיתי שהוא זמין בארץ.

http://www.asrock.com/mb/Intel/X99E-ITXac/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז/גודל הרבה פחות קריטי - חשוב לי כוח חישוב/ביצועים מעל הכל.

זה המעבד הכי חזק שאפשר לדחוף בתקציב הזה?

עוד 200MHZ ממש לא קריטי...

אם תעשה אז כן ,למרות שלפעמים אפשר ליפול על מעבד דפוק.

יש גם שנועדו לחישובים אם תרצה אבל הם בד"כ יקרים וצריך לדעת איך ומתי להשתמש באופציה הזאת בתוכנות למיניהן.

בכל מקרה ללא מעט חישובים בינוניים מהירים יותר ממעבדים סופר חזקים אבל הם לא תמיד אמינים ומביאים לך תשובה מדויקת מספיק אז אם הדיוק לא יספיק לך לצרכים שלך תשקול לקנות אחר כך כרטיס מקצועי לחישובים(הסיליקון פחות פגום בציפים של כרטיסים שכאלה).

אני הייתי שוקל לקחת ספק חזק יותר למידה ותחליט בעתיד לשדרג כרטיס מסך למען החישובים. זה לא כלכך יקר ולא מזיק (למשל ל650או 600).

אה ואני מציע לך לשקול מים ,גם אני משתמש במעבד הזה מידי פעם לחישובים ,לא בטוח שכבדים כמו שאתה מתכנן אבל הנוקטואה שלקחתי(האחרון) כן מרעיש ,בעיקר מאז הOC כשהמעבד מתאמץ וזה קצת מפריע ,בעיקר כשאתה עובד מולו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לקחת כרטיס בשביל מטלב.

יש לו תמיכה מובנת בCUDA עוד מלפני גרסאת 2014a. אפשר גם למצוא פרוייקטים ברשת שנותנים תמיכה בOPENCL אבל לא הייתי מתעסק עם זה.

מבחינת המעבד-לקחת I7 מה שנכנס בתקציב

זיכרון-בגלל שאתם עושים הרבה חישובים אני מניח שהמשתנים גם הם גדולים ולכן אם תיקחו פחות מ8GB אתם יכולים לקבל שגיאות מאוד מעצבנות של out of memory (והכי מעצבן שזה קורה לקראת סוף הלולאה ואז נדפקת לגמרי). 16 GB נכנס בכיף בתקציב כזה מנופח.

בהנחה והחישובים שלכם באמת כאלה ארוכים (כל דבר שהוא מעל שעה של חישוב רציף אני מחשיב כארוך) מאוד כדאי ללמוד להשתמש בCUDA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החישובים הם חישובים רציפים בזמן אמת של מידע שמגיע בצורה של "זרם" של קבצי MAT קטנים יחסית (20-30 מגה) - צריך להספיק לעבד אותם בקצב שהם מגיעים וכאן האתגר.

מה בדקתי בינתיים:

1. תחנת עבודה ניידת M3800 של DELL עם SSD 256G, 32GB DDR3 ומעבד I7-4702QM

2. תחנת עבודה ישנה עם I5-2500K @ 4.4GHZ, 16 GB DDR3 ו-SSD 256G

3. מעבד LGA-2011 SIX דור ראשון בסטוק עם 32GB DDR3 ו-SSD 256GB

4. ה"מפלצת" - שרת DELL עם שני מעבד XEON HEXA- בסטוק, כרטיס K4200 ו-32GB זיכרון. 256GB כמובן.

את כולם גם בדקתי עם RAMDISK כדי לוודא שאין צוואר בקבוק בגישה למידע (בעזרת IMDISK המצויינת)

רץ חלון עיבוד עיקרי של MATLAB ועוד שני תהליכים קלים יחסית - C++ שמתקשר דרך RJ45 עם החומרה וקולט מידע ועוד חלון MATLAB שרק עובר על המידע ומחלק אותו למקטעים לטיפול העיבוד המרכזי.

* ביצועי העיבוד המרכזי של MATLAB לא שונים באופן דרסטי בין המערכות ודווקא ה-I5-2500K היה המהיר ביותר (יחס של 1:5 בערך, כלומר לקח 5 שניות לעבד מידע שנאסף במשך שניה אחת),

כשכל 4 הליבות שלו עובדות קשה (99% CPU). לא היתה בעית או צוואר בקבוק בגישה לדיסק.

* בכולם מלבד ה"מפלצת", עומס העיבוד גרם לתקיעה של שאר התהליכים ו"מפיל" את התקשורת מהר מאוד. למה יש השפעה על התקשורת דרך ה-RJ45?

יש לציין שתקשורת עם פרוטוקול יעודי ולא TCPIP אבל מלבד המקרה הנ"ל היא יציבה לחלוטין.

* דווקא ה"מפלצת" היתה כמעט הכי איטית (יחס של 1:9) אבל היתה הגיעה רק ל-55% CPU והתקשורת החזיקה הרבה יותר - אך עדיין נכשלה לבסוף.

בקיצור - אני אובד עצות.

אלי זה בכלל עניין של (WIN7PRO 64BIT) שפשוט לא יודעת לנהל תהליכים במקביל בלי קשר למשאבים?

האם שווה לנסות לינוקס? איזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם עוברים על המטריצות עם לולאה כלשהי (parfor למשל) או פשוט כפילה מטריציונית או משהו כזה?

אם אתם עובדים בלי טולבוקס מקבילי/משתמשים בפקודות מטלביות שעובדות עם מספר ליבות לא אמור להיות הבדל בין מעבדים עם אותה מהירות (מניח שהם מאותה ארכיטקטורה/משפחת מעבדים)

אני מופתע מאוד מאוד שמידע שנכנס בקצב של שניות בודדות ומעובד בקצב של שניות בודדות גורם לקריסות. ראיתי תוכנות מבוססות מטלב שקולטות ומעבדות מאות מגות של מידע בשניות (תקשורת אופטית)

MATים של 20-30 מגה זה בדיחה (בזמנו עבדתי עם MATים וCELLים של גיגה ויותר והזמן עיבוד היה באיזור הדקות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...