Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

Buck

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  203
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  93יום 20ש' 7דק' 43שנ'

דירוג

2 ניטרלי

אודות Buck

 • דרגה
  Zone Newbie

מידע נוסף

 • מין
  זכר
 1. זה בטח מורץ על שני כרטיסי 2080TI תוסיף לסצינה קצת אקשן בזמן אמת והגרפיקה תשונמך כדי לשמור במשחק טיפוסי על framerate שחיק. אולי עוד 3-4 שנים יהיה צריך כרטיס אחד ועוד 6-8 לא יהיה צריך למכור כליה בשביל מחשב שיתמוך בגראפיקה כזאת בזמן משחק.
 2. לגבי 1 אני מסכים איתך אבל זה ממש מעצבן. רוב המוסדות האקדמיים מתוקצבים מכספי מיסים ובמטרה ישירה שיספקו לתעשייה במדינה מהנדסים ואנשי מקצוע או תגליות שיעזרו פרקטית לאנושות (למי שחי בסרט וחושב שזו לא הסיבה העיקרית שהמדינה מתקצבת אותם, שיענה לי מדוע הפקולטות להנדסה ולרפואה מקבלות תמיד יותר תקציבים וגרנטים מהפקולטות לפילוסופיה ולפי מה מחלקים את התיקצוב לאקדמיה). בפועל, רוב החוקרים שפגשתי הם אנשים שחצנים ופלצנים שחושבים שלהעביר את הידע שלהם הלאה ולהכשיר את הדורות הבאים זה מתחת לרמתם ויותר גרוע, רוב המחקרים שהם מפרסמים הם סגורים וצריך לשלם הון תועפות לעיתונים כדי לקרוא אותם או להיות חבר במוסד אקדמי, כך שרוב האנושות או אפילו יותר גרוע, אנשים בתעשייה שבאמת משתמשים בידע כדי לשנות את העולם לא יכולים לגשת למידע שכספי המיסים שלהם ייצרו בצורה חופשית. האיחוד האירופאי אגב מודע לבעיה הזאת ומחייב עכשיו שכל מחקר שמומן על ידו חייב להפתח לקהל הרחב החל מפרק זמן מסויים. לדעתי גם בארץ חייבים לקבוע כזה חוק, ידע שמומן על ידי הכלל צריך להיות חופשי. אני חושב שחוסר ההשקעה בהוראה ושמירת המידע אלה סימפטומים של אותה תופעה של אליטיזם. חוקר שהיה אכפת לו לתרום לאנושות היה משקיע בסטודנטים ככל יכולתו כדי שהידע שלו היה עובר הלאה, הוא היה מנסה ככל יכולתו להפיץ את הידע מהמחקר שלו לכלל האוכלוסיה או לפחות לאנשי מקצוע שמתעסקים בתחום. בפועל רובם שומרים את הידע כדי לשמור על מעמדם בקהילה המדעית או כיועצים יקרים מאוד בתעשייה. לחוקר הממוצע יותר חשוב שיזכרו את השם שלו בתחום מאשר שהתגליות הללו יעזרו לאנושות. זו דעתי בתור אחד שגם עבד קצת באקדמיה ומכיר את סוג האנשים שמלמדים שם. כמובן שישנם יוצאי דופן אבל זה הרושם שקיבלתי.
 3. אני לא מסכים איתך, אינטואיציה היא דבר יחסי לאדם ולבעיה ותורת הקוואנטים בהרבה מקרים יותר אינטואיטיבית ממכניקה רגילה. הרבה מאוד גם מבוסס על איזומורפיזם לבסיסים וקטורים מאלגברה לינארית כך שכשיש אינטואיציה שקשורה לוקטורים אפשר בעזרתה לחזות ולהבין יותר טוב איך מערכות קוואנטיות מתנהגות. קח למשל את הבעיה של הMRI, זו אחת מהבעיות היחידות שפתירות לגמרי במסגרת מכניקת הקוונטים. בשביל להסביר לכימאים מה קורה שם יש תיאור ויקיפדיה "קלאסי" שמדבר על וקטורי מגנטיזציה שמסתובבים סביב שדה מרכזי וצריך לשלוח פולסים של שדה מגנטי שנמשכים פרק זמן מסויים מאוד כדי לשנות את ההיסט שלהם ממישור השדה המרכזי וכל מיני סיבוכים אחרים שקשורים לפאזה שלהם. תחת מכניקת קוונטים שהיא מדויקת יותר מהתיאור הקלאסי השדה המגנטי המרכזי פשוט "יוצר" שתי רמות אנרגיה חדשות שהמרחק בינהן תלוי לינארית בעוצמת השדה וחלקיקי קרינת רדיו באורך הגל שמתאים להפרש הזה יכולים להקלט ולהפלט מהרמה החדשה הזאת כששימור התנע קובע את הפאזה שלהם. מה נראה לך יותר אינטואיטיבי? על פניו נראה שהמתמטיקה מורכבת יותר אבל הרבה יותר קל להבין אנטואיטיבית את ההסבר הקוואנטי לאיך MRI עובד. לפותח הפוסט, בתור אחד שלמד בין השאר תואר מתקדם בפיזיקה, אני איתך, יש המון אינטואיציה במתמטיקה, למשל בהקשר ללינארית אם אתה צריך לעשות טרנספורם פוריה או פירוק לטור אחר לאיזו פונקציה ואתה רואה שהצורה שלה דומה מאוד לאחד האיברים בטור אתה יכול לדעת שההיטל שלה על האיבר הזה גדול בהרבה מהאחרים ,זה מאוד שימושי בחיים האמיתיים, למשל כדי להחליט באיזה בסיס של פונקציות לפרק פונקציה כדי לקרב אותה ובאיזה איבר אתה רוצה לחתוך את הקירוב... בפזיקה הדברים הללו תלויים בעד כמה המרצה טוב, אם במחשבים לא מתייחסים אליהם זה פשוט אומר שהמרצים גרועים.
 4. טוב יאללה נזרום. כל פעם שאפשר לעשות התאמה עם תת קבוצה של המספרים הטבעיים אפשר להשמש בradix sort שמחלק את המספרים לסלים לפי הספרות. אם הקבוצה חסומה אז באמת המיון הוא בN. בפרקטיקה זה יותר נפוץ בהרבה תחומים ממספרים לא שלמים. אגב, למי שמתעניין בגרפן כקירור שאפשר למחזר ולשים בלי להסתבך עם משחה למעבד, ליינוס עשה על זה וידאו והראה שהוא ברמה של המשחות התרמיות הכי טובות: זה חייב להיות מוצר חכם שהינדסו משכבות של גרפן. היו חייבים לתכנן אותו ברמת המולקולה כי בצורה ספונטאנית משטחים של פחמן מוליכים חום טוב רק במישור של המשטח . בשביל לדאוג שיוליך חום טוב גם בZ צריך היה לשלוט בכיוון שבו המישורים מתקפלים או ליצור קשרי צילוב. ממה שבדקתי פה בארץ כמובן שמוכרים את המוצר הגרוע יותר מהסיליקון אז חייבים להזמין מחו"ל...
 5. למען הפרוטוקול יש מיונים בסיבוכיות של N, פשוט המקדם של N כלכך גדול שqsort מנצח אותם ברוב המקרים כי לוג היא פונקציה שעולה כלכך לאט שמבחינה פרקטית אפשר להתייחס אליה כקבוע ברוב השימושים. בכל מקרה, יש לא מעט תנאים פרקטיים שבהם counting sort וחבריו שהם לינארים בN כן מנצחים את qsort ובהרבה. לגבי מה שכתבו פה על צינורות הפחמן. אני יודע שהתחילו להשתמש בכיסוי גרפן במקום משחה תרמית למעבדים כך שכבר יש ייצור המוני של החומר,בכל אופן, זה נשמע די מוזר שישתמשו במולקולה הזו כדי ליצור טרנזיסטור. נכון שהמרחק בין פסי ההולכה לרמות הערכיות תלוי בגיאומטריה אבל הנפח שלה עדיין ממש גדול, איך בדיוק ידחפו את המולקלות הללו לשכבות במעבד בלי לעשות אותו ענק ולא יעיל? גליום ארסנייט הוא פיתוח יותר הגיוני לדעתי כי מדברים עליו וחוקרים אותו כבר איזה 50-60 שנה ... אגב, זו רק דעתי,אבל בשקט בשקט, בלי שאף אחד חוץ ממי שקורא מאמרים בפיזיקה יהיה מודע לכך, קראתי לפני איזה שנה שהצליחו סוף סוף לבנות מוליך למחצה עם בורות פוטנציאל קרובים מספיק כך שהאלקטרונים שנקלעו שם עברו שיזור ותפקדו כמו qbit ,אולי זה מה שיהיה עוד עשר עשרים שנה, מחשב קוונטי שיחיה זמנית במוצק. חלק גדול מהרעיון מאחורי הבאז של המחשוב הקוונטי היה fraud כי הראו די ממזמן שהרבה סוגים של בעיות הוא לא יצליח לפתור מהר מעבודה לינארית רגילה, עדיין יכול להיות שאם יצליחו לדחוס מספיק "חורים" במוצק, יהיה אפשר להשתמש בו כדי להגיע לביצועים לינארים מהירים מטרנזיסטור רגיל.
 6. חברה של נוכלים. הם פשוט שינו את השמות של הכרטיסים. עכשיו במחיר של הטיטאן יש את הTI ובמחיר גבוה מהTI יש את ה2080... שני הכרטיסים לא משתלמים ובקושי אם בכלל עדיפים יותר על הדורות הקודמים ברוב התנאים הפרקטיים. העיקר הם פרסמו גרפים שקריים שהראו 50 אחוז שיפור. מעניין אם אפשר לתבוע אותם על הרצת מניות או הטעיית לקוחות. ועד שהקונסולות שבינתיים מבוססות על amd לא יתמכו בray tracing אין סיכוי שמשחקים יאמצו את זה כפיצר מרכזי כי המחשבים האישיים הם רק שליש מהשוק. בטח זה גם יוריד את הFPS לרמה לא שחיקה בלא מעט סצינות כמו כל טכנולוגיה ניסיונית. בקיצור, דור שמי שמשדרג אליו במחיר הנוכחי פראייר.
 7. אני יודע שהוויצר התחיל לקרטע לי ולהפוך להיות לא שחיק אחרי העדכון האחרון שלהם שגם העלים את התצוגה הגרפית שלהם הgameworks או איך שזה לא נקרא . אני עם ה970 וכשהמשחק יצא הוא רץ חלק בהגדרות גבוהות בלי הפיצר של השיער.אחרי שעדכנתי לדרייבר האחרון הייתי צריך להוריד את ההגדרות נמוך יותר כדי שהקרבות לא יתקעו בגלל שהfps צנח. אני בלי מחשב כרגע כי אני משדרג מעבד, אבל בשבוע הבא יש מצב שאני אשחזר את זה רק על הפרנציפ.
 8. ההתנהלות של ניוידיה ממש מגעילה מבחינת יחס ללקוחות בדורות האחרונים, היה ברור לי שהם האטו בכוונה דרייברים מהדור הקודם כדי לשכנע אנשים לקנות כרטיסים חדשים. היו משחקים שהביצועים שלי בהם ירדו אחרי עדכון. גם עכשיו כשהם מנסים לדחוף לפראיירים כרטיסי מעבר עם טכנולוגיה שלא קיימת באף משחק במחיר מופקע ובמקום לפרסם מבחני ביצועים נורמלים מפרסמים גרף שקרי ללא יחידות שנועד להטעות את הצרכנים. אדם צריך להיות טיפש בשביל להזמין מראש כרטיס מסך במחיר מופקע כשהוא לא יודע עד כמה הוא עדיף על הדור הקודם וכשהחברה שמייצרת אותו לא מפרסמת בכוונה!! בנצים, מה שבוודאי מעיד על כך שהם מנסים להסתיר משהו מהמזמינים המוקדמים. ניוידיה אפילו שיחדה את הבוס של toms hardware כי הוא פרסם מאמר הזוי לחלוטין שעודד אנשים לבזבז כסף על הכרטיסים שלהם לפני שיש מבחני ביצועים וכל מומחי החומרה באינטרנט נכנסו בו בגלל זה. בדור הבא של האדומים, אני משדרג אליהם. צריך לעודד תמיכה לאחור ושקיפות ולא ניצול של הלקוח.
 9. עבר כבר. 😕 אני צריך לזכות בפרס המזל הרע על כך שהצלחתי להרוס לוח אם שנועד להיות military grade ... המטרה היא גיימינג 4k וחבריו אולי vr אם זה אי פעם יתפוס. בדור הבא אשדרג גם את זוג כרטיסי המסך שלי. כנראה לבודד מאוד חזק כך שהlanes של המעבד לא מאוד משנים... הייתי מחכה וחוסך עוד קצת אבל אני תלוי בפונקציונליות הבסיסית של המחשב גם לפרנסה שלי. השאלה מה האופציות שעומדות לפני. לא היה לי זמן לעקוב אחרי שוק החומרנ בזמן האחרון. אני צריך נקודת התחלה גם אם אוציא בסוף יותר.
 10. מכיוון שאני סובל ממזל נאחס היתה לי קפיצת מתח בבית בדיוק כשהתעדכן לי הביוס ואיכשהו שני! הביוסים של לוח האם שלי ה-x99-sli-plus נהרסו והbootloader לא עובד גם כשאני עובר בינהם ולא עולה לזכרון (בדקתי את שאר הרכיבים זה בוודאות הביוס). מתברר שבגלל שבישראל כמו בישראל החנויות מנוהלות על ידי נוכלים אין הבדל בין המחיר של לוחות האם מהמשפחה של הX99 בין מתי שקניתי אותם לבין היום מה שאומר שאני צריך לקנות את הזוג של המעבד ולוח האם מחדש כי זה יעלה לי את אותו המחיר בערך כמו לקנות לוח אם חדש מהמשפחה הישנה וזה כבר לא משתלם. לקנות מחו"ל ייקח לי יותר מידי זמן כרגע. אז בקיצור המעבד שלי היה ה5820K עם קצת אוברקלוק ואני צריך להחליף אותו ואת לוח האם שלי (יש לי DDR4 ). אז מה אתם מציעים ? אני רוצה לשדרג אבל לא להוציא יותר מידי כסף ,על אילו לוחות ומעבדים כדאי לי להסתכל? נניח שהתקציב בין 1000 ל2000 שקל. אפשר גם פחות.
×
 • צור חדש...