עבור לתוכן
 • צור חשבון

Buck

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  206
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  234יום 7ש' 44דק' 28שנ'

דירוג

5 ניטרלי

אודות Buck

מידע נוסף

 • מין
  זכר
 1. הדיון לא סטה מהנושא בכלל, sheik yerbouti טען שמכונית חשמלית היא לא אלטרנטיבה לשימוש בדלקים מבוססי פחמן שמשתמשים בהם במנוע הבערה הפנימית מכיוון שהפקת חשמל מדלקים מבוססי פחמן מזהמת יותר משריפה ישירה במכונית ושהסוללות של המכוניות החשמליות מזהמות מאוד ואני טוען שאפשר להשתמש באנרגיה גרעינית כדי לייצר דלק רגיל מהפחמן הדו חמצני באוויר או כדי לטעון סוללות ושיש טכנולוגיה חדשה של סוללות מהשנתיים האחרונות שאולי תפתור את הבעיה של הזיהום, זה מאוד קשור לנושא.
 2. דיון ממש מעניין, אך אני מאוד עסוק לאחרונה אז אשתהה קצת עם התגובות. העניין שההיסטוגרמה נגמרת ב2016 ואני עוקב אחרי כתבות בנושא אז אני נוטה לחשוב שהיא כבר לא עדכנית, בשלוש השנים האחרונות היה שינוי מגמה במזרח מסיבות גיאו-פוליטיות, סין נמצאת כבר שנים בבעיה כי כמעט כל המסחר שלה תלוי בנמלים באוקיינוס השקט שנשלט ל ידי האמריקנים והמתחרות שלה באיזור. כדי לפתור זאת היא מנסה ליצור קשרים כלכליים לאורך דרך המשי הישנה על מנת ליצור נתיבים כלכליים קרקעיים חדשים. כחלק מהאסטרטגיה הזו היא דוחפת באגרסיביות אנרגיה גרעינית למדינות שבדרך כדי לפתח אותן וליצור איתן תלות הדדית, הדוגמאות נעות בין למשל פקיסטן, מצריים ואלג'ירה ואגב היא הגיעה אפילו למדינות בדרום אמריקה כמו ארגנטינה: https://www.scmp.com/news/china/economy/article/1933488/chinas-nuclear-plant-makers-seek-new-markets-along-ancient-silk http://www.kallanishenergy.com/2019/06/20/china-completes-construction-of-pakistani-nuclear-plant/ במדינות הללו שהן לא מדינות עולם ראשון אין כלכך ערך לחיי אדם ולבטיחות והכורים הזולים של הסינים די קורצים להן וזה בלי לדבר על סין עצמה שלא רוצה להיות תלויה במדינות זרות ומתכננת כמעט להכפיל את כמות האנרגיה הגרעינית שהיא מפיקה בעשור הקרוב. גם למתחרה שלה הודו שעכשיו כולם מהמרים על כך שהיא הולכת להיות הכלכלה הפורצת הבאה בתור, יש נטייה לעבור להשתמש בכורים. בשלוש השנים האחרונות מודי החליט להקים עוד ועוד כורים של אורניום טבעי שזה משאב שיש להודו המון ממנו, כרגע זה נעשה באמצעות טכנולוגיה אמריקנית: https://sputniknews.com/asia/201807191066502219-india-nuclear-power-park/ לגבי המאמר שהבאת, ראשית, מילת המפתח היא could ושנית, כתוב שם שהתכנון הוא לעבור לאנרגיה ירוקה יותר כמו אנרגיה סולרית, רוח וגלי ים ולא אנרגיה שמבוססת על חמצון פחמן. בכל מקרה רוב אוכלוסיית העולם לא נמצאת במערב ובגלל שסין מוכרת היום אנרגיה גרעינית לכולם בניגוד לעבר שבו למערב היה וטו בעניין, הרבה מדינות שבעבר לא מכרו להן טכנולוגיה שאפשרה להן להקים כורים מקימות, אפילו ערב הסעודית מקימה עכשיו כורים סינים. אגב הנה סרטון מעניין על קיבוע פחמן: והנה סרטון על החברה שמייצרת אלטרנטיבות לבטריות: אגב, מי שרוצה מידע יותר מקצועי שפחות מכוון לקהל הרחב יכול לחפש על הנושאים הללו מידע בגוגל ובגוגל סקולר.
 3. לדעתי, אתה טועה לגבי החלק הראשון בהודעה שלך כי רוב העולם עובר היום לאנרגיית ביקוע גרעיני שהיא נקייה מאוד ויש חברות פרטיות שטוענות שהן מתקדמות גם עם מיזוג גרעיני ואולי גם יצליחו לבנות תחנה עוד כמה שנים. החלק השני קשור אולי לאחת הבעיות הכי בוערות בשני העשורים האחרונים והיא שהטכולוגיה של הסוללות הניידות לא השתנתה מאז שוולטה המציא אותן. אולי אם ישתמשו באנרגיה גרעינית כדי לקבע פחמן דו חמצני מהאוויר לדלק פחמני זה יפתור את הבעיה כי אפשר יהיה להשתמש באותה הטכנולוגיה של היום אבל בסך הכל לא ישתחרר פחמן חדש לאטמוספירה, כי הדלק יהווה את מאגר האנרגיה, אני יודע שביל גייטס השקיע במיזם שכזה הרבה כסף. אגב, ראיתי סרטון של חברה אירופאית שיש לה בטריות שמבוססות על תהליכי חמצון-חיזור של יוני ברזל בתמיסה, הבעיה שהסוללות שלה ענקיות והן נמצאות על משאיות.
 4. אז יש תקווה שאוכל בקרוב לשדרג לכרטיס מסך חדש ולא משומש בלי למכור כליה. בהצלחה לAMD. בעצם, פייסבק והליברה שלה ידפקו את הכל, נקנה משומש וזהו
 5. ברור, אבל כשיש תחרות אז אין להן ברירה והן מורידות מחירים, הבעיה שנראה שניוידיה מחזיקה את הקלפים קרוב לחזה ויש לה עוד לא מעט מוצרים שהיא לא משחררת כדי לחלוב את הלקוחות בזמן שAMD פשוט לא עומדת בקצב. אם אינטל תכנס לתחום הזה היא בטח לא תשתלט על השוק אבל תגרום להורדת המחיר של כרטיס פר FPS כמו שהיה בכל דור עד לעכשווי שבו כבר ממש אין תחרות.
 6. הם נהפכו להיות חברה חרא כמו שאינטל היתה בתחום המעבדים בעשור שבו AMD היתה מחוץ לתמונה, מוציאים כרטיסים חזקים באיזה כמה אחוזים כל הזמן כי אין להם כמעט תחרות וחולבים את הלקוח עם מחירים מוגזמים. אולי במקרה הזה דווקא אינטל תכנס לשוק כרטיסי המסך ותצית את ניצוץ התחרות שוב.
 7. זה בטח מורץ על שני כרטיסי 2080TI תוסיף לסצינה קצת אקשן בזמן אמת והגרפיקה תשונמך כדי לשמור במשחק טיפוסי על framerate שחיק. אולי עוד 3-4 שנים יהיה צריך כרטיס אחד ועוד 6-8 לא יהיה צריך למכור כליה בשביל מחשב שיתמוך בגראפיקה כזאת בזמן משחק.
 8. לגבי 1 אני מסכים איתך אבל זה ממש מעצבן. רוב המוסדות האקדמיים מתוקצבים מכספי מיסים ובמטרה ישירה שיספקו לתעשייה במדינה מהנדסים ואנשי מקצוע או תגליות שיעזרו פרקטית לאנושות (למי שחי בסרט וחושב שזו לא הסיבה העיקרית שהמדינה מתקצבת אותם, שיענה לי מדוע הפקולטות להנדסה ולרפואה מקבלות תמיד יותר תקציבים וגרנטים מהפקולטות לפילוסופיה ולפי מה מחלקים את התיקצוב לאקדמיה). בפועל, רוב החוקרים שפגשתי הם אנשים שחצנים ופלצנים שחושבים שלהעביר את הידע שלהם הלאה ולהכשיר את הדורות הבאים זה מתחת לרמתם ויותר גרוע, רוב המחקרים שהם מפרסמים הם סגורים וצריך לשלם הון תועפות לעיתונים כדי לקרוא אותם או להיות חבר במוסד אקדמי, כך שרוב האנושות או אפילו יותר גרוע, אנשים בתעשייה שבאמת משתמשים בידע כדי לשנות את העולם לא יכולים לגשת למידע שכספי המיסים שלהם ייצרו בצורה חופשית. האיחוד האירופאי אגב מודע לבעיה הזאת ומחייב עכשיו שכל מחקר שמומן על ידו חייב להפתח לקהל הרחב החל מפרק זמן מסויים. לדעתי גם בארץ חייבים לקבוע כזה חוק, ידע שמומן על ידי הכלל צריך להיות חופשי. אני חושב שחוסר ההשקעה בהוראה ושמירת המידע אלה סימפטומים של אותה תופעה של אליטיזם. חוקר שהיה אכפת לו לתרום לאנושות היה משקיע בסטודנטים ככל יכולתו כדי שהידע שלו היה עובר הלאה, הוא היה מנסה ככל יכולתו להפיץ את הידע מהמחקר שלו לכלל האוכלוסיה או לפחות לאנשי מקצוע שמתעסקים בתחום. בפועל רובם שומרים את הידע כדי לשמור על מעמדם בקהילה המדעית או כיועצים יקרים מאוד בתעשייה. לחוקר הממוצע יותר חשוב שיזכרו את השם שלו בתחום מאשר שהתגליות הללו יעזרו לאנושות. זו דעתי בתור אחד שגם עבד קצת באקדמיה ומכיר את סוג האנשים שמלמדים שם. כמובן שישנם יוצאי דופן אבל זה הרושם שקיבלתי.
 9. אני לא מסכים איתך, אינטואיציה היא דבר יחסי לאדם ולבעיה ותורת הקוואנטים בהרבה מקרים יותר אינטואיטיבית ממכניקה רגילה. הרבה מאוד גם מבוסס על איזומורפיזם לבסיסים וקטורים מאלגברה לינארית כך שכשיש אינטואיציה שקשורה לוקטורים אפשר בעזרתה לחזות ולהבין יותר טוב איך מערכות קוואנטיות מתנהגות. קח למשל את הבעיה של הMRI, זו אחת מהבעיות היחידות שפתירות לגמרי במסגרת מכניקת הקוונטים. בשביל להסביר לכימאים מה קורה שם יש תיאור ויקיפדיה "קלאסי" שמדבר על וקטורי מגנטיזציה שמסתובבים סביב שדה מרכזי וצריך לשלוח פולסים של שדה מגנטי שנמשכים פרק זמן מסויים מאוד כדי לשנות את ההיסט שלהם ממישור השדה המרכזי וכל מיני סיבוכים אחרים שקשורים לפאזה שלהם. תחת מכניקת קוונטים שהיא מדויקת יותר מהתיאור הקלאסי השדה המגנטי המרכזי פשוט "יוצר" שתי רמות אנרגיה חדשות שהמרחק בינהן תלוי לינארית בעוצמת השדה וחלקיקי קרינת רדיו באורך הגל שמתאים להפרש הזה יכולים להקלט ולהפלט מהרמה החדשה הזאת כששימור התנע קובע את הפאזה שלהם. מה נראה לך יותר אינטואיטיבי? על פניו נראה שהמתמטיקה מורכבת יותר אבל הרבה יותר קל להבין אנטואיטיבית את ההסבר הקוואנטי לאיך MRI עובד. לפותח הפוסט, בתור אחד שלמד בין השאר תואר מתקדם בפיזיקה, אני איתך, יש המון אינטואיציה במתמטיקה, למשל בהקשר ללינארית אם אתה צריך לעשות טרנספורם פוריה או פירוק לטור אחר לאיזו פונקציה ואתה רואה שהצורה שלה דומה מאוד לאחד האיברים בטור אתה יכול לדעת שההיטל שלה על האיבר הזה גדול בהרבה מהאחרים ,זה מאוד שימושי בחיים האמיתיים, למשל כדי להחליט באיזה בסיס של פונקציות לפרק פונקציה כדי לקרב אותה ובאיזה איבר אתה רוצה לחתוך את הקירוב... בפזיקה הדברים הללו תלויים בעד כמה המרצה טוב, אם במחשבים לא מתייחסים אליהם זה פשוט אומר שהמרצים גרועים.
 10. טוב יאללה נזרום. כל פעם שאפשר לעשות התאמה עם תת קבוצה של המספרים הטבעיים אפשר להשמש בradix sort שמחלק את המספרים לסלים לפי הספרות. אם הקבוצה חסומה אז באמת המיון הוא בN. בפרקטיקה זה יותר נפוץ בהרבה תחומים ממספרים לא שלמים. אגב, למי שמתעניין בגרפן כקירור שאפשר למחזר ולשים בלי להסתבך עם משחה למעבד, ליינוס עשה על זה וידאו והראה שהוא ברמה של המשחות התרמיות הכי טובות: זה חייב להיות מוצר חכם שהינדסו משכבות של גרפן. היו חייבים לתכנן אותו ברמת המולקולה כי בצורה ספונטאנית משטחים של פחמן מוליכים חום טוב רק במישור של המשטח . בשביל לדאוג שיוליך חום טוב גם בZ צריך היה לשלוט בכיוון שבו המישורים מתקפלים או ליצור קשרי צילוב. ממה שבדקתי פה בארץ כמובן שמוכרים את המוצר הגרוע יותר מהסיליקון אז חייבים להזמין מחו"ל...
 11. למען הפרוטוקול יש מיונים בסיבוכיות של N, פשוט המקדם של N כלכך גדול שqsort מנצח אותם ברוב המקרים כי לוג היא פונקציה שעולה כלכך לאט שמבחינה פרקטית אפשר להתייחס אליה כקבוע ברוב השימושים. בכל מקרה, יש לא מעט תנאים פרקטיים שבהם counting sort וחבריו שהם לינארים בN כן מנצחים את qsort ובהרבה. לגבי מה שכתבו פה על צינורות הפחמן. אני יודע שהתחילו להשתמש בכיסוי גרפן במקום משחה תרמית למעבדים כך שכבר יש ייצור המוני של החומר,בכל אופן, זה נשמע די מוזר שישתמשו במולקולה הזו כדי ליצור טרנזיסטור. נכון שהמרחק בין פסי ההולכה לרמות הערכיות תלוי בגיאומטריה אבל הנפח שלה עדיין ממש גדול, איך בדיוק ידחפו את המולקלות הללו לשכבות במעבד בלי לעשות אותו ענק ולא יעיל? גליום ארסנייט הוא פיתוח יותר הגיוני לדעתי כי מדברים עליו וחוקרים אותו כבר איזה 50-60 שנה ... אגב, זו רק דעתי,אבל בשקט בשקט, בלי שאף אחד חוץ ממי שקורא מאמרים בפיזיקה יהיה מודע לכך, קראתי לפני איזה שנה שהצליחו סוף סוף לבנות מוליך למחצה עם בורות פוטנציאל קרובים מספיק כך שהאלקטרונים שנקלעו שם עברו שיזור ותפקדו כמו qbit ,אולי זה מה שיהיה עוד עשר עשרים שנה, מחשב קוונטי שיחיה זמנית במוצק. חלק גדול מהרעיון מאחורי הבאז של המחשוב הקוונטי היה fraud כי הראו די ממזמן שהרבה סוגים של בעיות הוא לא יצליח לפתור מהר מעבודה לינארית רגילה, עדיין יכול להיות שאם יצליחו לדחוס מספיק "חורים" במוצק, יהיה אפשר להשתמש בו כדי להגיע לביצועים לינארים מהירים מטרנזיסטור רגיל.
 12. חברה של נוכלים. הם פשוט שינו את השמות של הכרטיסים. עכשיו במחיר של הטיטאן יש את הTI ובמחיר גבוה מהTI יש את ה2080... שני הכרטיסים לא משתלמים ובקושי אם בכלל עדיפים יותר על הדורות הקודמים ברוב התנאים הפרקטיים. העיקר הם פרסמו גרפים שקריים שהראו 50 אחוז שיפור. מעניין אם אפשר לתבוע אותם על הרצת מניות או הטעיית לקוחות. ועד שהקונסולות שבינתיים מבוססות על amd לא יתמכו בray tracing אין סיכוי שמשחקים יאמצו את זה כפיצר מרכזי כי המחשבים האישיים הם רק שליש מהשוק. בטח זה גם יוריד את הFPS לרמה לא שחיקה בלא מעט סצינות כמו כל טכנולוגיה ניסיונית. בקיצור, דור שמי שמשדרג אליו במחיר הנוכחי פראייר.
 13. אני יודע שהוויצר התחיל לקרטע לי ולהפוך להיות לא שחיק אחרי העדכון האחרון שלהם שגם העלים את התצוגה הגרפית שלהם הgameworks או איך שזה לא נקרא . אני עם ה970 וכשהמשחק יצא הוא רץ חלק בהגדרות גבוהות בלי הפיצר של השיער.אחרי שעדכנתי לדרייבר האחרון הייתי צריך להוריד את ההגדרות נמוך יותר כדי שהקרבות לא יתקעו בגלל שהfps צנח. אני בלי מחשב כרגע כי אני משדרג מעבד, אבל בשבוע הבא יש מצב שאני אשחזר את זה רק על הפרנציפ.
 14. ההתנהלות של ניוידיה ממש מגעילה מבחינת יחס ללקוחות בדורות האחרונים, היה ברור לי שהם האטו בכוונה דרייברים מהדור הקודם כדי לשכנע אנשים לקנות כרטיסים חדשים. היו משחקים שהביצועים שלי בהם ירדו אחרי עדכון. גם עכשיו כשהם מנסים לדחוף לפראיירים כרטיסי מעבר עם טכנולוגיה שלא קיימת באף משחק במחיר מופקע ובמקום לפרסם מבחני ביצועים נורמלים מפרסמים גרף שקרי ללא יחידות שנועד להטעות את הצרכנים. אדם צריך להיות טיפש בשביל להזמין מראש כרטיס מסך במחיר מופקע כשהוא לא יודע עד כמה הוא עדיף על הדור הקודם וכשהחברה שמייצרת אותו לא מפרסמת בכוונה!! בנצים, מה שבוודאי מעיד על כך שהם מנסים להסתיר משהו מהמזמינים המוקדמים. ניוידיה אפילו שיחדה את הבוס של toms hardware כי הוא פרסם מאמר הזוי לחלוטין שעודד אנשים לבזבז כסף על הכרטיסים שלהם לפני שיש מבחני ביצועים וכל מומחי החומרה באינטרנט נכנסו בו בגלל זה. בדור הבא של האדומים, אני משדרג אליהם. צריך לעודד תמיכה לאחור ושקיפות ולא ניצול של הלקוח.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close