תמצית סקירה של Xbitlabs על סדרת ה 600 של אינטל - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמצית סקירה של Xbitlabs על סדרת ה 600 של אינטל

TC2B

Recommended Posts

אכן, כל מי שיש לו שקע 939 יוכל לשים כפול ליבה שייצא לפני סוף 2005.

עשית קניה מצוינת. מעבדי הם קניה יותר טובה מאלה של אינטל.

תפוחים הערצה העוורת שלך כבר גובלת בפאתטיות, לא מבין איך מגיעים מזה שהוא עשה קניה טובה, להכללה שמעבדי הם קניה טובה יותר ממעבדי . אתה פשוט גורם לאנשים לא לקחת אותך ברצינות וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זאת דעתי, מעבדי AMD64 הם קניה טובה בהרבה מהפנטיום 4/זיאון,

זה מה שאני קונה לעצמי ולכן זה מה שאמליץ לאחרים.

אני אמור לקבל רשות ממישהו כדי לטעון ש AMD64 הם קניה מצוינת?

רק כמה הודעות אחורה אתה נחשף לעובדה שבעלי לוח בשקע 939 (וגם

940) יוכלו בעתיד אם ירצו לשים מעבד כפול ליבה באופן חלק ובעלי

מחשבי אינטל לא יוכלו, זה יתרון או חיסרון?

עד סוף 2005 לאינטל אין שום מוצר ראוי לקניה לשוק השולחני ולשרתים

לאור הזמינות בשוק של מעבדי ה AMD64 של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 600 הם פנטיום 4 עם תאימות לתקן AMD64, כלומר ניתן להתקין עליהם מערכ הפעלה 32 ביט

או 64 ביט וגם ב 64 ביט ניתן להפעיל יישומים של 64 ו 32 ביט בו זמנית ללא שום בעיה.

ה 500 זה הפרסקוט, בנוסף ה 600 קיבלו גם הגדלה של המטמון בעוד 1 מ"ב.

בעולם ה 32 ביט ה 600 קצת יויתר טובים מה 500, ביחס לאתלון 64 אין שינויים דרמאטיים.

מבחני ביצועים בין שני המעבדים לגבי עולם ה 64 ביט עדיין לא זמינים או אמינים מספקי כדי

להגיע למסקנה.

תודה אחי, עזרת לי להבין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים הערצה העוורת שלך כבר גובלת בפאתטיות, לא מבין איך מגיעים מזה שהוא עשה קניה טובה, להכללה שמעבדי הם קניה טובה יותר ממעבדי . אתה פשוט גורם לאנשים לא לקחת אותך ברצינות וחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת דעתי, מעבדי AMD64 הם קניה טובה בהרבה מהפנטיום 4/זיאון,

זה מה שאני קונה לעצמי ולכן זה מה שאמליץ לאחרים.

אני אמור לקבל רשות ממישהו כדי לטעון ש AMD64 הם קניה מצוינת?

רק כמה  הודעות אחורה אתה נחשף לעובדה שבעלי לוח בשקע 939 (וגם

940) יוכלו בעתיד אם ירצו לשים מעבד כפול ליבה באופן חלק ובעלי

מחשבי אינטל לא יוכלו, זה יתרון או חיסרון? 

עד סוף 2005 לאינטל אין שום מוצר ראוי לקניה לשוק השולחני ולשרתים

לאור הזמינות בשוק של מעבדי ה  AMD64 של .

אתה לא מבין מה שאומרים לך. אתה לא יכול להגיד דברים שאתה חושב כעובדות. זה נראה לך מוזר, כי אתה לא חושב שיכול להיות שאתה טועה (אם היית חושב שאתה טועה, היית חושב אחרת, כמובן), אחרים חושבים שזה

הערצה עיוורת
.
תשובה: בכפולי ליבה לא, אפס, אין שום סיבה לפגיע בביצועים (אם תתעלם מכך שתדר העבודה המרבי קטן

ממעבד חד ליבתי דומה) אם תפנים ש HT היא התחכמות (נאה אפילו אפשר לומר) אבל עדיין היתחכמות,

ולהיתחכמויות יש מחיר.

פליאה:

הבחור מדד כמה פריימים מקודדים ב 3 דקות, פעם קובץ אחד - 8000 תמונות, פעם שני קבצים זהים

בו זמנית בערך 10000 תמונות, כלומר 2000 תמונות יותר. בדיקה נכונה יותר הייתה לעשות איזה מדידה

שהוא רוצה, פעם עם HT מופעל ופעם כאשר הוא כבוי.

הערה:

כל השוואה בין HT לריבוי ליבות היא מאוד מאוד לא רצינית. גם עם יישום בודד עדיין יש מערכת הפעלה

וכל מיני יישומים שתמיד רצים כפ י שציינת, אבל העיקר הוא שני יישומים כבדים בו זמנית (באמת, לא כאילו ולא

להחליק) או יישום אחד שמותאם לריבוי מעבדים הרבה יותר מהר (באמת יותר מהר).

ריבוי ליבות הוא סוג של ריבוי מעבדים לא פחות ולא יותר וכך צריך להיתייחס לכך, ריבוי מעבדים בעלות הקטנה ביותר

האפשרית.

מה שאתה בעצם אומר זה שאתה לא רוצה חווית מחשוב חזקה יותר, זכותך.

בגדול, מה שקצת מוזר הוא שלאחר שאינטל כבר בפועל משנה כיוון ב 180 מעלות,

נוטשת את המגה הרץ, נוטשת ה IA64, נוטשת את ה HT, נוטשת את P4 עדיין יש כאלה

שממשיכים לדברר את מה שאינטל בעצמה כבר החליטה להעביר מן העולם, כאילו אתה

חלק ממערך היחצנות של אינטל שקיבל משימה להחזיק מעמד עד סוף 2005, לשמר את

המיתוס עוד כמה חודשים כדי שקונה המחשב ממוצע לא יבין מי נגד מי.

האם אתה לא סומך על שיקול דעתה של אינטל? אתה חושב שהם טועים בשינוי הכיוון?

לגבי מדיניות מיקרוסופט, מבחינת רשיונות היא מתיחסת למספר השקעים במחשב ולא למספר

הליבות, כלומר אם בעוד שנה ייצא מעבד מרובע ליבות עלות מערכת ההפעלה לא תשתנה.

יש הרבה דברים שאמרת שסותרים מאמרים רבים שקראתי, בדיקות שעשיתי, דברים שהיו ואפילו דברים שאתה אמרת. בגלל שעל כולם כבר דיברנו, ותוכל לדפדף אחורה בת'רד כדי להווכח, אני לא אגיד כלום.

בקשר לשאר הדברים:

מעבד כפול ליבה מואט מהעובדה שליבה אחת לא יכולה לגשת לזיכרון המטמטון של הליבה השנייה, או שהיא משלמת בLatency שהוא גבוה בהרבה מהגישה לזיכרון שלה.

XP לא תזהה 4 מעבדים במעבד כפול ליבה עם HT, או במעבד מרובה ליבות. וכי למה לא תשתנה עלות מע' ההפעלה? הרי יותר מעבדים = משתמש שיכול לשלם יותר. יש הרבה דברים בחלונות שנעולים בפנינו בגרסאות הום ופרו בגלל שאלה אופציות מתקדמות שבשבילהן עלינו לשלם יותר. כל העניין של RAID0, 1, 5 קיים רק בחלונות 2000 Small business server ומעלה, אבל עם שינוי הגדרות ברג'יסטרי אפשרי גם בXP. זה אומר שמיקרוסופט נעלה אותו בכוונה.

אני לא חושב שהסברתי טוב למה ליבה כפולה (סדרת 800, כדי שיהיה אפשר להשוות עם מעבדים קודמים) זה, רוב הזמן, לא יותר טוב מHT, אז אני אעזר במקרים:

מקרה ראשון - יישום אינטנסיבי שלא מותאם לHT או לליבה כפולה רץ ברקע, ושום דבר אחר לא. במקרה הזה הליבה הכפולה מתפקדת כמו הפרסקוט הישן, ופחות טוב באחוזים בודדים, מהפרסקוט 2M בגלל ההבדל של המגה זיכרון מטמון.

מקרה שני - יישום אינטנסיבי שלא מותאם לHT או לליבה כפולה רץ ברקע, ויחד איתו עוד כמה לא אינטנסיביים שלוקחים כל הזמן בין 0 ל7. זה קורה כל הזמן, אתה יכול להסתכל כמה לוקח האתר של ynet מרק להסתכל עליו. במקרה הזה הHT עוזר והליבה כפולה עדיין עובד באותה מהירות כמו פרסקוט הישן, או באחוז אחד יותר מהר.

מקרה שלישי - יישום שמותאם לעבוד בHT (די נדיר). במקרה הזה קשה לומר, אבל הליבה הכפולה כנראה תשיג יתרון ביצועים כלשהו, בין משהו לא מורגש, לעשרות אחוזים, תלוי איך ההתאמה לHT תתמודד עם זה שיש שתי ליבות זהות ולא אחת וירטואלית.

מקרה אחרון - שני יישומים אינטנסיביים כאן הHT ישיג את המקסימום וגם הליבה הכפולה. שניהם עדיין משתמשים באותו בקר זיכרון, אז הם עדיין מוגבלים ע"י דברים אחרים. כאן היתרון ברור ונוכל לראות אחוזים משתנים של שיפור (הגישה לזיכרון עדיין משותפת לשתי הליבות) אבל אני לא אתפלא לראות כל דבר בין 60 ל90-95, בדברים שונים.

איך יכול להיות שאינטל נוטשת את הHT אם הוא עדיין קיים בליבה הכפולה? מאוד מוזר, אולי יש משהו שאתה יודע ולא מספר?

אתה מדבר כאילו החל מטולדו ומ800 אין יותר ליבה יחידה, משהו שהוא מפלט של אינטל וAMD שלא מצליחות להשיג ביצועים מספיק גבוהים. אף אחת מהן לא העלתה את הרעיון הזה בזמן האחרון, זה, מצחיק לומר, כמו תוכנית מגירה של צה"ל. ההשקה של שתיהן הייתה אמורה להיות פחות או יותר באותו זמן, עם דוגמיות של שתיהן שדלפו לפני (והאופטרון כפול הליבה שראינו כבר לפני שנה), אבל אינטל, באורך לא אופייני הקדימו את ההשקה. אפשר רק להסתכל על עידון הNorthwood והאת'לון לעומת עידן ההאמר והפרסקוט כדי לראות שבראשון הושגו מאות אחוזי שיפור לעומת עשרות בודדים, או לחילופין לראות את ההתקדמות הרצוייה שהייתה אמורה להיות, כמו בשוק כרטיסי המסך.

נוטשת ה IA64

זה סתם משהו שנתפסת אליו, זה לא קשור (מעבד לשוק האנטרפרייז) ולא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים , לא נמאס לך לבלבל לנו את המח עם ה שלך כל הזמן..

נמאס מזה כבר. " קנייה יותר טובה , קנייה יותר טובה "...

הסתכלתי בהיסטוריה של ההודעות שלך אני חושב ש 95% מהן קשורות בכמה ש טוב יותר

וכדאי יותר מאינטל. לאנשים פה יש דעות מגוונות יותר משלך ולא כל אחד פה צריך מעבד למשחקים.

זה ש AMD נותן עוד 5-10 אחוז FPS במשחקים זה לא מעניין כל אחד.

לי יש את האמת שלי ( אתה יכול לבדוק בהיסטורייה של הודעות שלי.. ) היה לי AMD 3200 /939 ווינצ'סטר שקיבלתי

סתם לצורך בדיקות וסקרנות איך הוא ( אני עובד במחשבים ) וקרעתי לו את הצורה בכל מה שרק עולה על הדעת

משחקים , תוכנות , הרצה של מספר ישומים כבדים במקביל ולא יעזור פה לאף אחד כלום -

אינטל לוקח את ה AMD בעבודה השוטפת , חוץ במשחקים ( שגם שם אני ממש לא הצלחתי להבחין בהבדלים אבל נעזוב את זה )

האינטל יותר מהנה לטעמי , פחות מפונק , יותר יציב . וזה שהוא עובד ב 45-55 מעלות והוא צורך יותר חשמל זה עדיין

לא עושה אותו פחות טוב. מי אמר לך בכלל ש 35 מעלות עדיף על 45 מעלות ?! מדובר פה על רכיבים אלקטרוניים ולא בבני אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך בכלל ש 35 מעלות עדיף על 45 מעלות ?!

קיבלתי את הדברים שלך עד שקראתי את המשפט הזה. אתה בדיוק כמו "תפוחים", רק בצד השני של הסקאלה. למעשה, אתה אפילו קיצון ממנו מאחר ואתה נותן ל'פאנבוייזם' שלך לסלף את האקסיומה הבסיסית ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי את הדברים שלך עד שקראתי את המשפט הזה. אתה בדיוק כמו "תפוחים", רק בצד השני של הסקאלה. למעשה, אתה אפילו קיצון ממנו מאחר ואתה נותן ל'פאנבוייזם' שלך לסלף את האקסיומה הבסיסית ביותר.

אני חושש שאתה לא ממש יודע על מה אתה מדבר..

כאשר לקחתי את המעבד של זה היה ממש מתוך כוונה להישאר איתו. קראתי פה כל כך הרבה על יתרונותיו וכו'

שממש הייתי סקרן לראות על מה מדובר. מבחינתי השם של המעבד לא אומר כלום. ממש לא איכפת לי איך קוראים לו ומאיפה הוא בא.

כל מה שאמרתי אני מתכוון בלב שלם. וזה שאתה חושב שמעבד שעובד ב 35 מעלות עובד טוב יותר מאשר אחד שעובד ב 45

אז שיהיה לך בכייף. כנראה שממש אין לך מושג באלקטרוניקה בסיסית.

שיהיה ברור - אני לא מתכוון למקרים קיצוניים של הבדל בין 35 מעלות ל 60.

אבל הבדל כמו שמדובר פה זה קישקוש אחד גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אניי לא מבין למה אתה מנסה לגונן על דברים שציינתי כי קיבלתי אותם. אמרת שאינטל עובד בצורה יותר שוטפת ויותר יציבה לטעמך - אני מקבל את הדברים שלך - לא מסכים עימם, אלא מקבל, כי זו התרשמותך. עד לפני המשפט ההוא שהיה ה'חטא' שלך, אי אפשר לדעת אם התרשמותך אכן אוביקטיבית או שמא סוביקטיביות מדברת מגרונך (והשתמשתי במינוח זהיר). בנוסף, מעולם לא אמרתי שמעבד המתחמם ל-45 מעלות יעבוד פחות טוב מאשר מעבד המתחמם ב-35 מעלות - אל נא תכניס מילים לפי. אין צורך בגאון כדי להבין ש- מתעלה על בכל הקשור לפליטת החום בשוק ה-desktop *כרגע*. אתה למעשה מחקת את היתרון הזה, על סמך הטענה שאין שום בנפיט במעבד שרץ בטמפ' נמוכה יותר. פרשנות מרחיקת לכת למשפט הזה שלך היא שזה יותר "בריא" למעבד\רכיב אלטרוני לעבוד בטמפ' גבוהה יותר. מכאן אני מסיק שהשיפוט שלך אינו אוביקטיבי, כי לומר שאין בנפיט במעבד שרץ בטמפ' נמוכה יותר זה איגנורנטיות לשמה, או במקרה שלך, 'פנבוייזם'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנת ממני שמעבד או רכיב אלקטרוני שעובד בטמפ' גבוהה יותר זה יתרון אז או שלא קראת טוב

או שלא קראת בכלל.. מה שהתכוונתי זה אך ורק בזה שאני לא רואה את ההבדלים בין שני המקרים זה הכל.

אין שום משמעות לטעמי בין שני המצבים הללו בעבודה היומיומית עם המחשב. פשוט מאוד.

ולגבי ה "פאנבוייזם" שאתה כל כך נהנה לכתוב עליי שיהיה לך לבריאות.

אם אתה חושב שאני בגיל של פאנבוייזם אז אתה טועה טעות מרה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD זכתה בפרס המצוינות , "בחירת העורכים " לשנת 2004 , בכל האתרים בעולם ! (על מוצרי החומרה הטובים ביותר לשנת 2004 )

אבל כנראה כל מי שחושב כך , חייב להיות "פאנבוייזם" , כך לפחות עולה מהדיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...