תמצית סקירה של Xbitlabs על סדרת ה 600 של אינטל - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמצית סקירה של Xbitlabs על סדרת ה 600 של אינטל

TC2B

Recommended Posts

(המשפט זה בממלכת, זה מהמלט(?), בכל מקרה זה נכתב כשדנמרק הייתה ממלכה)

מולטי טאסקינג זה דבר שלרוב לא נמדד בביקורות, אבל ראיתי כבר הרבה ביקורות על מעבדי שהסתיימו בהערת צד שהעבודה עם מעבד "מרגישה" יותר חלקה מAMD כשמדובר על ביצועים בכמה ישומים במקביל, בנוסף מהנסיון שלי עם המעבדים מרגישים כשיש כמה חלונות , תוכנת שיתוף וסרט ברקע שהמחשב עדיין מאפשר ביצוע פעולות בצורה חלקה יותר מאשר חוויתי אצל מעבדי AMD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לי בבית גם 2.4C וגם את'לון 2500+ מובייל (אף אחד מהם לא בסטוק).

עם האת'לון כל פעם שמשהו משתמש ב100% מהמעבד (לא רק דברים כמו קידוד, אלא גם שנתקעת), מרגישים שהמעבד לא מגיב מהר, אפילו בדברים כמו גלישה באינטרנט.

אני יודע שהציטוט הוא לא מהיום, אבל באנגלית זה "in the state of Denmark".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה פעם בסקרין סייברס קטע שמדען פיתח מערכת קירור מים למחשב שתהיה ממש זולה והיא אמורה לצאת סוף השנה הזו תחילת שנה הבא, אולי בונים על דבר כזה

בכל מקרה חום זה לא כזה חיסרון כמו שאתה מציג את זה...

להיפך, חום זה יתרון, כל עוד מדובר במעבדי כמובן, ברור, ברור,

שוק חופשי, כל אחד יקנה מה שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. http://www.hothardware.com/viewarticle.cfm?articleid=641

ואם תלך כמה עמודים אחורה תוכל להשוות איך עשו המעבדים כל מבחן בנפרד.

נקודה לענין, אם כי לא ברור מה חלקו של ה HT בתוצאה הזאת לעומת העיצוב

הכללי של הפנטיום 4.

אם שימוש במחשב כמו שהודגם במבחן הביצועים הנל הוא תסריט שימוש תכוף

מבחינתך אתה צריך למהר ולרכוש כפול ליבות, הייפר תרדיגנ הוא חלטורה של

ריבוי ליבות, הכאילו מול הדבר האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים -

דיברתם על קופרמיין מה עם טואלטין ? ? ? אם אפשר בבקשה הסבר או משהו עליה.

הדותן מעולה פשוט ! באותה מהירות של FX55 שזה 2.6GHZ הוא עובר אותו בהכל (גם במשחקים ) ונשאר עדיין עם ייתרון הקידודים

ועריכת הוידאו והמולטיטסקינג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכללי של הפנטיום 4.

הייפר ת'רדינג הוא לא חלטורה, עובדה שהוא מאפשר למעבדי האינטל שבכל ישום ספיציפי חלשים יותר מAMD , לגבור עליהם כאשר מפעילים כמה במקביל, ולשם שינוי זה פיצ'ר שמורגש מחוץ למספרים של באנצ'ים

בכל מקרה, אם מערכות כפולות יצאו במחירים סבירים ויציגו ביצועים סבירים ואפילו נמוכים יותר במעט ממעבד רגיל במחיר דומה, לא תעדיף מעבד כפול ליבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטואלטין הוא הפנטיום 3/סלרון מבוסס פנטיום 3 האחרון, הוא אופצית שדרוג סבירה למי שיש לוח שתומך בו, או עם מתאם, אבל בד"כ עדיף סמפרון 462 עם לוח מתאים, ובכל מקרה הסלרון הרבה יותר משתלם מהפנטיום.

הקטע עם הדותן זה שהוא לא עובד ב2.6GHz ויותר חשוב, הוא לא תמיד עובר את הFX. למעשה, בחלק מהמקרים הוא עובר אותו בהרבה ובחלק אחר הוא נופל בהרבה, מה שאומר שהוא לא מאוזן.

עוד בעיות:

אי אפשר לייצר אותו בקנה מידה כמו לDesktops

אם יעברו לדותן כספינת הדגל של המעבדים השולחניים זה אומר להודות בזה שNetburst היא כישלון, ושכל הזמן הזה, מימי הWillamette לא הושגה התקדמות ממשית. ראשים יתגלגלו באינטל.

אין לו אפשרות לScaling למהירויות ממש גבוהות, אחת מהסיבות שהיונה הוא כפול ליבה ולא פשוט מעבד יותר מהיר/עם יותר זיכרון מטמון. כדי להשוות, פרסקוט היה אמור להגיע הרבה מעבר ל4 ג'יגה הרץ (היו דיבורים על 5, ועל 10 כשNetburst תסיים את דרכה עם Whitefield) רק שהקרצייה לא יכול להפסיק להתחמם.

אין לו 64 ביט, דבר שייהפך עקרוני/עקרוני ליחצ"נות באפריל, כשתושק חלונות 64.

הכללי של הפנטיום 4.

יש לי הרגשה שעד 07-08 אני לא אשדרג, ואם אנשים לא היו רצים אחרי Bragging rights, שופכים כסף על טכנולוגיה והיו עושים את הדבר החכם, הרוב גם היה ככה. הסיבה הטובה היחידה לשדרג היא כשמשהו נשבר. העניין שעד עכשיו HT היווה את "העבודה החלקה" שתספק לנו הליבה הכפולה, למרות שאם אתה לא מריץ שני דברים אינטנסיביים ביחד/עובד עם שהותאמה לזה, הHT מספיק לגמרי (וגם מזה ברור למה הוא מבוטל לזמן הקרוב).

חלטורה שתספק לך (2-)-20 אחוזים שיפור?

ונזכרתי במשהו, הHT קיבל רק לאחרונה יותר תשומת לב (וכבוד?) לכאורה כשיצא האת'לון 64, לקח את כס המנצח והיווה שוב תחרות ראויה מאוד לפרסקוט, אבל לא זאת הסיבה - מאז הNorthwood 3.2C שיצא באמצע אפריל 03 (כמעט שנתיים) שוק המעבד עומד במקום מבחינת ביצועים. הצמיחה היא בעשרות אחוזים בודדים בלבד, היצרנים, ולאחר מכן גם המבקרים, מתייחסים יותר לפיצ'רים ופחות למהירות (ליבה כפולה זה פיצ'ר ולא שיפור בביצועים, בדיוק כמו HT, עד שלא נראה דברים שמותאמים לזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייפר ת'רדינג הוא לא חלטורה, עובדה שהוא מאפשר למעבדי האינטל שבכל ישום ספיציפי חלשים יותר מAMD , לגבור עליהם כאשר מפעילים כמה במקביל, ולשם שינוי זה פיצ'ר שמורגש מחוץ למספרים של באנצ'ים

בכל מקרה, אם מערכות כפולות ליבה יצאו במחירים סבירים ויציגו ביצועים סבירים ואפילו נמוכים יותר במעט ממעבד רגיל במחיר דומה, לא תעדיף מעבד כפול ליבות?

הוא כן חלטורה, אתה מערבב בין העיצוב הכללי של הפנטיום 4 לתכונת ה HT. ה HT מציג למערכת ההפעלה

מצב בו כאילו (דגש חזק על כאילו) יש שני מעבדים במערכת, כפול ליבות זה הדבר האמיתי, ה HT למיטב זכרוני

תורם ביישומים מסוימים 5% בערך ואפילו גורע במצבים אחרים. ריבוי ליבות (בין אם על שקע אחד או שתיים)

תורם עשרות חוזים לביצועים בהנחה שמדובר בהפעלת יותר מיישום כבר אחד או ביישום מיועד לנצל ריבוי

מעבדים.

לו הייתה חוזה מראש את היתרסקות הפנטיום 4 היא מזמן הייתה מתחילה לפתח מעבדים מרובי ליבות.

אני בעד כפולי ליבות, לא צריך לשכנע אותי. כל מי שקונ הכיום שקע 939 או 940 אמור בקלות לאכלס שקע

זה בכפולי ליבות - אצל הלוח הראשון שיהיה מסוגל לאלב כפולי לביות ייצא לשוק בעוד כמה חודשים.

כלומר כל מי שקונה היום מחשב של לא יוכל לשים בו מעבד כפול ליבות - למה? כי למי שעוד

לא תפס את זה נמצאת במוד חירום, אירוע של תאונה חזיתית שעבר על הפנטיום 4 גרם לזעזוע, אלה

התוצאות לטוב ולרע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שעד 07-08 אני לא אשדרג, ואם אנשים לא היו רצים אחרי Bragging rights, שופכים כסף על טכנולוגיה והיו עושים את הדבר החכם, הרוב גם היה ככה. הסיבה הטובה היחידה לשדרג היא כשמשהו נשבר. העניין שעד עכשיו HT היווה את "העבודה החלקה" שתספק לנו הליבה הכפולה, למרות שאם אתה לא מריץ שני דברים אינטנסיביים ביחד/עובד עם שהותאמה לזה, הHT מספיק לגמרי (וגם מזה ברור למה הוא מבוטל לזמן הקרוב).

חלטורה שתספק לך (2-)-20 אחוזים שיפור?

כבעלים של פנטיום 3 600 אני יותר מראוי וזכאי למחשב חדש, במהלך חיי המחשב הוספת

ל 256 מ"ב והחלפתי את המעבד מפנטיום 2 400 לנוכחי וכונן משומש הוסיף עוד כמה גיגות ליכולת

האחסון - הלוח והמארז והספק לא הישתנו, למעט המעבד שום דבר לא שודרג אלא היתווסף.

אני לא מכיר נתון של שיפור ביצועים עקב HT ב 20%, אם יש נתון כזה (משהו אמיתי לא מקרה

קצה ייחודי) אז זה יפה מאוד, למיטב זכרוני מדובר בהרבה פחות.

הימור פרטי שלי, אתה תחליף מחשב הרבה לפני התאריך שנקבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עם הצבא, כל הכבוד לצה"ל!

ככה עשיתי את הבדיקה:

בדקתי כמה פריימים הספקתי לקודד ב3 דקות עם התוכנה DivxtoDVD שקודדה את הפרק הראשון של 24 (ובפעם השנייה שני עותקים של אותו פרק):

בבדיקה הראשונה עם Instance אחד של התוכנה רץ ברקע הספקתי לקודד 8074 פריימים

בבדיקה השנייה, כששני קבצים זהים מקודדים ברקע הספקתי לקודד 4920 ו4973 פריימים

זה יוצא 22% שיפור. אם זה מקרה ייחודי קצת קשה לומר, אבל בהתחשב בזה שסתם לקחתי תוכנת קידוד והרצתי, כנראה שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די ברור שבישום סטנדרטי יחיד שלא מותאם לHT השיפור יהיה זניח, לא על זה מדבר

היתרון שבHT הוא שיפור הביצועים במולטי טסקינג, כפי שהוא הראה לקודד שתי ביחד לוקח לו פחות מאשר לקודד שתי אחד אחרי השנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישום שלא מותאם ל HT יכול להיגרם גם נזק לביצועים.

לא הבנת נכון את הדוגמא שהוא נתן - הוא ספר כמה פריימים קודדו

בתוך 3 דקות, והפרש הכמות הוא 22% ולא 100%.

בכל מקרה, יש סקירות רבות ברשת בענין זה אבל מדובר בנושא מת

משום שה HT מבחינת גם כן מת, חי על זמן שאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...