אבדה לי התקווה, מה אפשר לעשות, למה צה"ל כל כך אטום? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבדה לי התקווה, מה אפשר לעשות, למה צה"ל כל כך אטום?

1

Recommended Posts

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוווף אני מבולבל לגמריי, כל אחד מציע דרך שונה, אני מוכן לעשות הכל כדי לחזור לאזרחות,

דיי שייגמרו ה3 שנים האלה, לא רוצה לחיות במדינה הזאת יותר חבל שלא ברחתי לפני הגיוס.

לא חשבתי שאני אגיד את זה, אבל כנראה שצה"ל הרס ביומיים את כל מה שהמדינה בנתה לי 18 שנה.

בא לי פשוט להעלם מכאן, שיעזבו אותי לנפשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך לקב"ן תבקש לראות קב"ן, ינסו למרוח אותך תגיד שאתה לא מדבר עם אף אחד חוץ מהקב"ן, ושמגיע לך קב"ן תוך 48 שעות מהיום שביקשת ואם לא יתנו לך תאיים עליהם בקבילה. אני מאמין שאם תתעקש לקבל אז יתנו לך ואז מה שתעשה הוא תשפוך הכל אצל הקבן תבכה תרעד תתעלף תסביר את כל הבעיות שלך תשפוך כל מה שעל הלב תסביר שאתה לא יכול להיות בבסיס כזה ואם תראה שזה לא עוזר תתחיל ל"רמוז" בנסיונות התאבדות ומחשבות אובדניות {לא שאני מצדיק דבר כזה אבל לפעמים כששום דבר לא עוזר זה הדבר היחיד שיכול להצילח אותך מחרא של שירות בבסיס רחוק מהבית ולא נוח לך.

תאמין לי שלא ינסו למרוח אותך, עם שטויות על משקית ת"ש, תכל'ס היא לא יכולה לעשות כלום! יגידו לך "תגיע ליחידה, תיקלט תהיה לך ועדה" או שיגידו לך "תגיד טופס העברה 55 ואני בטוח {כן כן עבודה בעיינים שלהם} שיעבירו אותך מהבסיס הזה. שמע אחי, עצה ממני, אם אתה מגיע למקום שאתה לא רוצה לשרת בו, אל תעשה טופס טיולים כי אחרי זה קשה לצאת מהיחידה, אל תיקלט פשוט, יאיימו עלייך במשפט וכלא, אל תפחד ואל תחשוש מהם! אם תיכנס לכלא בגלל זה אז לא יחזירו אותך כבר ליחידה שהיית אמור להיות בה ויתנו לך מה שביקשת, אל תהיה נחמד וילד טוב איתם, הצבא הזה חרא רק אם הולכים איתו ראש בראש הם מבינים, תהפוך להם את המשרדים אל תיכנע להם אני הייתי בדיוק באותו מצב כמו שאתה שמו אותי בבסיס שנקרא "מש"א 7000" ימח שמם זה הגהנום בהתגלמותו זה מקום שהשטן לא רוצה להיות בו ואני יצאתי משם בסוף! {וגם מהצבא} ככה שאל תדאג תילחם ויהיה טוב אני מבין את המצב שלך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוווף אני מבולבל לגמריי, כל אחד מציע דרך שונה, אני מוכן לעשות הכל כדי לחזור לאזרחות,

דיי שייגמרו ה3 שנים האלה, לא רוצה לחיות במדינה הזאת יותר חבל שלא ברחתי לפני הגיוס.

לא חשבתי שאני אגיד את זה, אבל כנראה שצה"ל הרס ביומיים את כל מה שהמדינה בנתה לי 18 שנה.

בא לי פשוט להעלם מכאן, שיעזבו אותי לנפשי.

כן תאמין לי זה מה שאני מתכוון בסוף זה מגיע ל-21 נפשי כמו במקרה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני מתחיל לפחד יותר מתמיד מהשירות... אני במצב דומה לשלך, אמא שלי נפטרה לפני כ-4 שנים, ואם יציבו אותי בבסיס רחוק, אבא שלי ישאר לבד בבית.

עוד 3 חודשים אני מתגייס, ואני עדיין לא יודע לאיפה. איך אני יכול לשכנע את הצבא שאני חייב לחזור כל יום הביתה? (משמע לשרת קרוב לבית)

צה"ל הזה רק דופק אנשים... אני בוגר מחשבים ופיזיקה עם ציונים בשמיים, ורוצים לשלוח אותי לתותחנים/שיריון/נ"מ, כל הכבוד צה"ל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל הזה רק דופק אנשים... אני בוגר מחשבים ופיזיקה עם ציונים בשמיים, ורוצים לשלוח אותי לתותחנים/שיריון/נ"מ, כל הכבוד צה"ל!

זה בגלל שיש אלפי בוגרי מחשבים ופיזיקה עם ציונים בשמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני מתחיל לפחד יותר מתמיד מהשירות... אני במצב דומה לשלך, אמא שלי נפטרה לפני כ-4 שנים, ואם יציבו אותי בבסיס רחוק, אבא שלי ישאר לבד בבית.

עוד 3 חודשים אני מתגייס, ואני עדיין לא יודע לאיפה. איך אני יכול לשכנע את הצבא שאני חייב לחזור כל יום הביתה? (משמע לשרת קרוב לבית)

יש כמה פתרונות:

1.ת"ש5, אבל ברוב המקרים כמעט ולא מאשרים את התש הזה רק במקרים ממש קשים.

2.תוריד לפרופיל 45, נפשי או רפואי ותקבל בסיס פתוח עם יציאות יומיות הבייתה, וכמובן בסיס קרוב לבית, אבל לא כמו שאומרים קל"ב, אלא בסיס ממש קרוב לבית, ולא ברדיוס של 100 ק"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כרגע פרופיל ליחידות שדה (72 או 73 או משהו כזה, תמיד מתבלבל), אני עם אסטמה ומספר 3 בעין שמאל, לכו תבינו למה נתנו לי פרופיל ליחידות שדה... אני הלכתי לצה"ל לנסות להוריד פרופיל, אבל האנשים הנחמדים שמה מסרבים להוריד לי (אסטמה ביחידה קרבית!), יש לכם עצות איך לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם ,

אני מכיר את תחום הת"ש באופן יסודי.

תחום זה הוא אינו פשוט לכיפוף מבחינת חוקים ונהלים. זהו תחום מאוד נוקשה שרק מפקדים בעלי כוח וקומבינות שלא מן העולם הזה יכולים לאשר בקשות שלא לפי הנהלים.

בכי מול מ. ת"ש לא עוזר ולא יעזור , הוא רק ילחיץ את המש"ק \ מש"קית וימנע ממנה לתת תשובה הולמת שאולי תוכל לסייע במקרה הספציפי הזה. או שמא הבכי יגרום לה להירתע והיא תחליט שהיא לא רוצה את הבלאגן הזה על הראש ותאמר לך " תגיש את הבקשה בבסיס שאליו אתה נקלט מכיוון שיהיה יותר קל לטפל בך שם... " .

לידיעתך :  בצבא לא לוקחים אחריות אלא מעבירים אותה הלאה !

ברגע שאתה אומר למש"ק \ קצין \ רופא או כל גורם מוסמך אחר : "אוקיי , אני יעשה מה שאתה אומר , אבל אם יקרה משהו או שישאלו שאלות אני מטיל את האחריות עליך ומפנה את הגורמים המתאימים אלייך שאתה תהיה זה שייתן את התשובות" - תאמין לי אתה תראה את הבן אדם משתנה מקצה לקצה... אלא אם כן הוא מעביר את הטיפול בך לבסיס אחר אז ככה שאתה כבר לא כאב הראש שלו.

הצבא הינו מערכת מורכבת מהמון גורמים פרטניים שאי אפשר לקום ולהפנות אצבע מאשימה לגורם ספציפי כי תמיד מגלגלים את האחריות קדימה עד שמוצאים את החייל הפשוט שיקבל את האשמה בעל כורחו.

תחום הת"ש הינו נרחב מאוד , כל בקשה שתגיש תעבור בין הרבה מאוד ידיים, לדוגמא : ברגע שתגיש בקשה להת"ש תהליך הטיפול הינו ארוך ומייגע הכולל הרבה בסיסים. המלצות של מפקדים ישירים ויחידתיים ובסופו של דבר הבקו"ם או הפיקוד הם אלו שמחליטים ( תלוי בבקשה ) .

בטפסי 55 יהיו הרבה המלצות ובסופו של דבר הבקו"ם הוא זה שיחליט על שרותך להמשך 3 השנים הבאות. ( אז ככה שאין טעם להיקלט ביחידה ולהגיש את הבקשה הזו שכן הסיכויים שהיא תאושר קלושים עד מאד )

בנוגע להת"ש :

מ. ת"ש מחוייבת להגיש איתך בקשה להקלות בתנאי שירות אך ורק אם יש בעיות רפאויות \ נפשיות בבית.

אם תאמר לה שאמך סובלת מקושי בתפקוד עצמאי עקב בעיה רפואית חמורה היא תחוייב להגיש את הבקשה. קושי בתפקוד עצמאי : עזרה בהכנת אוכל , מקלחת , ניקיון הבית , הרמת חפצים וכו' . (בגדול העזרה היא בתחום הסיעוד... )

במידה והינך מציין כי  אמך סובלת מבעיות נפשיות והיא מטופלת מול גורם מוסמך כגון : פסיכיאטר או פסיכולוג או הנפש היא תחוייב להגיש את הבקשה עימך. כמובן שעליך להיות מצוייד במסמכים רפואיים\נפשיים המעידים על הבעיות הללו או שתצטרך להציגם במועד מאוחר יותר.

מאחל לך בהצלחה ושיהיה שירות נעים.

HyBr33D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקב"ן הוא קוסם.

היה לי חבר שפנה לקב"ן, גם כי רצה לשרת קרוב לבית והיה במצוקה אמיתית. הוא נפגש עם הקב"ן במשך כל הקורס והקב"ן ראה שהוא באמת בלחצים נפשיים קשים.

לבסוף, כאשר הוא קיבל צו סיפוח, והיה מיועד לבסיס סגור מרוחק מהבית, הקב"ן פשוט סרב לפנות את החייל מהבסיס עד שימצאו לו בסיס פתוח קרוב לבית.

ואכן, לאחר כמה שבועות הוא קיבל צו סיפוח לבסיס פתוח.

הוא אמנם היה צריך להוריד את הפרופיל ל64 נפשי, אבל בשבילו זה היה שווה את זה.

לך לעומת זאת יש הקלות ת"ש ואני מאמין שאם היית "מוציא" ת"ש כבר מההתחלה, ולא אומר למש"קית שהכל בסדר, מצבך היה שונה היום. (אם כי אני די בטוח שאם אחד מההורים נפטר אתה מקבל הת"ש 2 "אוטומטי")

בכל מקרה, עדיין לא מאוחר ובמידה ותגיע לשיבטה תוכל לצאת משם במיוחד כי יש לך הקלות ת"ש.

וגם אל תהיה בטוח כל כך שתוצב בשיבטה רק בגלל שהקצין ההוא איים עליך, למרות שמדובר בקצין בכיר. זה הדרך של הצבא, לאיים. לגרום לך לפחד כדי שתבצע את הפקודות שלהם. ואל תתרגש מכל זה, לרוב זה הצגה אחת גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה פתרונות:

1.ת"ש5, אבל ברוב המקרים כמעט ולא מאשרים את התש הזה רק במקרים ממש קשים.

2.תוריד לפרופיל 45, נפשי או רפואי ותקבל בסיס פתוח עם יציאות יומיות הבייתה, וכמובן בסיס קרוב לבית, אבל לא כמו שאומרים קל"ב, אלא בסיס ממש קרוב לבית, ולא ברדיוס של 100 ק"מ.

לי יש 45 רפואי ואני עכשיו ישרת ככה 70 ק"מ מהבית

אני חייב להמשך משם...לקרייה או גלילות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...