אבדה לי התקווה, מה אפשר לעשות, למה צה"ל כל כך אטום? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבדה לי התקווה, מה אפשר לעשות, למה צה"ל כל כך אטום?

1

Recommended Posts

5) הקב"ן גם לא ירוץ להביא לך 45 . ולידיעתך - עם פרופיל 45 הוא לא משיג כלום- הוא עדיין יכול לשרת בשיבטה ... מה הוא עשה בזה?

עם פרופיל 45 נפשי הוא לא ישרת בשיבטה, כי פרופיל שכזה מחייב בסיס פתוח קרוב לבית. (מה גם שהוא יפסול מקצוע ויעבור שיבוץ מחדש.)

ולקב"ן באים גם "לבכות לו ולספר לו סיפורים על כמה קשה להם". בשביל זה הוא שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עם פרופיל 45 נפשי הוא לא ישרת בשיבטה, כי פרופיל שכזה מחייב בסיס פתוח קרוב לבית. (מה גם שהוא יפסול מקצוע ויעבור שיבוץ מחדש.)

ולקב"ן באים גם "לבכות לו ולספר לו סיפורים על כמה קשה להם". בשביל זה הוא שם.

מצטער לאכזב אותך- פרופיל 45 מ-מ-ש לא מחייב קל"ב.

ופורפיל 45 נפשי גם כן לא מחייב לכשעצמו קל"ב - מה שכן שבדרך כלל מביאים את הפרופיל הזה עם הקלות מסוימות (פרופיל +סעיפים) כמו קל"ב או פטור מתורנויות וכו'... - אם הבחור באמת יקבל 45 זה לא אומר אוטומטי שהוא יקבל גם סעיף קל"ב.

ולגביי זה שאנשים באים לבכות ולהגיד כמה קשה להם- בשביל זה הוא? אתה יודע מה? צודק מאה אחוז- אם תבוא לקבן ותבכה לו כמה קשה לך - הוא יקשיב לך ... וישמע אותך עד הסוף... ויהיה מאוד נחמד, ובסוף יגיד לך , זה לא נורא וכמה שהייתי רוצה לעזור לך זה לא מסמכותי...

אז אם אתה מחפש אוזן קשבת וואלה הוא תמיד יקשיב לך אתה צודק במאה אחוז- אבל הבחור כאן לא מחפש רק אוזן קשבת.

צאו מהאשליה הזאת שכל מי שנכנס לקב"ן יוצא עם 45 - זה ממש לא עובד ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר אף אחד שרצה באמת פרופיל 45 ולא קיבל

ואם הפרופיל נובע מהעובדה שקשה לו להיות רחוק מהבית אז זה כן מחייב קל"ב

הפרופיל בא לפתור את הבעיה וזה גם לא ממש קשה להעלות פרופיל אח"כ

וכל מה שכתבתי כאן הוא מניסיון אישי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צאו מהאשליה הזאת שכל מי שנכנס לקב"ן יוצא עם 45 - זה ממש לא עובד ככה...

מעולם לא טענתי כך.

הקב"ן כפי שאמרת, הוא אדם מבוגר סבלני ולרוב גם נחמד. ואם קשה לך מבחינה נפשית בצבא מתפקידו לעזור לך ולא רק להיות "אוזן קשבת". גם אם אין לך "בעיה נפשית".

אני לא אמשיך ואתווכח איתך על פרופיל 45, אני רק אבהיר שהתכוונתי לפרופיל 45 נפשי ולא בריאותי.

ואפנה אותך לאתר שמצאתי בחיפוש קצר בגוגל:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%9C_%D7%A6%D7%91%D7%90%D7%99

45: בעיה חמורה (אסטמה קשה או בעיה אורטופדית חמורה) לא כשיר לשירות קרבי ולקורסים צבאיים רבים, לעיתים פסול משירות ביחידות שדה בכלל (תלוי בסעיף). במקרה של פרופיל 45 נפשי - תפקיד עורפי בבסיס קרוב לבית ללא לינה בבסיס.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאפשרות של לא להתפנות לשיבטה, הבעיה היא שכרגע אני לא שייך לשום בסיס, לשום קורס, אני חייל כלום,

עדיין לא נכנסתי לשום מקום, אני אחרי טירונות, ומה שאמרו לי זה שאפילו לכלא אני לא אלך כי בעצם אין לי מאיפה לא

להתפנות, אין לי בסיס אין לי כלום, לכן מה שייקרה זה שאני אלך הביתה ואז אחרי 10 יום תבוא משטרה צבאית...

אווף אני על סף ייאוש...

דרך אגב יש לי בעיה מסויימת שלא קשורה בכלל, בעיה נפשית שאני לא רוצה לפרט עליה כרגע, שיכולה להוריד

לי את הפרופיל ל45 כמעט וודאי, רק אני מפחד שלא תוריד ל21.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על המשחקים שלך. העצות שנתנו כאן מועילות ברובן (הגדיל לעשות shimmi1982), אבל הן לא יביאו אותך לשום מקום.

שב לך בשקט רגע, תחשוב על זה בצורה מפוכחת. מה תרצה, להיות כלבה במשך שלוש שנים? להיות פקיד אפס באיזה חור? סתם לבזבז שלוש שנים, כאלו שיכלו להיות הטובות בחייך?

ועל מה, בשביל מערכת שמחזיקה אנשים כמו אותו אל"מ? לא ולא, ידידי. תן למערכת לאכול את עצמה. חזור לאזרחות, תתקדם, תעשה, בזמן שכל מי שלא השכיל להבין

מה הוא בעצם "הצבא", עובר את המקבילה המערכתית של אונס קבוצתי.

צא, ותתחיל לחשוב מה אתה עושה עם החיים שלך, הלאה.

לגבי איך תצא - זה כבר עניין של פניה לקב"ן. תפרט את הבעיות שלך, תהיה כנה, תסביר שאתה במצוקה וחרדה. מי יודע, אולי תשתחרר.

אל תנסה להמציא בעיות בשביל הקב"ן מצד אחד, אבל אל תפחד להקצין את הקיים מצד שני. תן לקב"ן הרגשה שזה יהיה על מצפונו אם הוא לא ישחרר אותך.

צא משם, תנשום עמוק, תשמח - כי נולדת מחדש - ותמשיך הלאה.

אם לא הבנת עד עכשיו, הקב"ן הוא היחיד שיכול לעזור לך, בטווח הארוך. תשתחרר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ  מחברות שעובדות צמוד עם צה"ל כמו רפאל ותדיראן שעושות לך

סיווג בטחוני כשאתה נכנס לעבוד שם, שהם חופרים עליך הכל, וגם מה היה לך

בצבא הם יידעו.

לא רק חברות ממשלתיות ולא רק חברות שעובדות בצמוד לצה"ל.

יש הרבה חברות גדולות שיעשו עליך תחקיר בטחוני אם תרצה לעבוד בהן. נכון לזמן הקרוב זה לא רלוונטי כי אף אחד לא הולך להיות בשנים הקרובות מנהל של משהו בחברה רצינית- אבל לעתיד הרחוק זה משפיע- וכן חברות כן בודקות רקע בטחוני.

היום כשמשחררים חייל על נפשי אז אמנם לא כותבים את זה אלא כותבים שהוא השתחרר על רפואי אבל תכלס- כשאתה רואה בתיק של מישהו שהוא "השתחרר על 21 רפואי" ... לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין על מה הוא השתחרר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו קראתי את פוסט, לפחות רק את מה שרשם הפותח של הת'רד, ואני חייבת להגיד שהזדעזעתי אך לא הופתעתי. צה"ל הוא מאד הומאני אבל לא לחיילים שלו כנראה.

בתור בן למשפחה חד הורית, ועוד כשמדובר במות האב ולא גירושים וכיו"ב, יש לך זכויות מיוחדות, ואם אינני טועה, יכולת בכלל לא להתגייס מסיבות ת"ש - שצרייך אותך בבית בתור מפרנס.

אז לא רק שגייסו אותך, אלא שגם בתפקיד שלא יקדם אותך לשום מקום. מילא קורס קצינים - משכורת ותנאי ת"ש מיוחדים - אז גם דופקים אותך 7 שעות מהבית ד-ו-ו-ק-ה. אתה מכרמיאל, יש לי חברה בכרמיאל שגם לה בעיות כלכליות, היתה איתי בבסיס, אולי 8 חודש עד שאישרו לה תשמ"ש (תשלום משפחה) וכל הזמן היא היתה צריכה לרוץ אחרי המש"קית ת"ש הפוסטמה כדי שזאת תעשה את העבודה שלה. זה זוועה. גם הסיפור שלי מהצבא הינו דיי עגום... מה שכן, אני וכל מי אחר שאני מכירה שנדפק ככה, למדנו שאם לא הולכים ראש בראש ולא נלחמים בשביל הזכויות שלך אז ימשיכו לדרוך לך עליהן ויהי מה.

אל תיתן להם לשבור אותך! תצעק, תתעקש, תדפוק עם האגרופים על השולחן, תהפוך שולחנות אם צרייך, אבל אתה חייב להיות מוצב קרוב לבית או להיות משוחרר בגלל בעיות ת"ש. אל תיתן להם לדרוך עליך ככה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק חברות ממשלתיות ולא רק חברות שעובדות בצמוד לצה"ל.

יש הרבה חברות גדולות שיעשו עליך תחקיר בטחוני אם תרצה לעבוד בהן. נכון לזמן הקרוב זה לא רלוונטי כי אף אחד לא הולך להיות בשנים הקרובות מנהל של משהו בחברה רצינית- אבל לעתיד הרחוק זה משפיע- וכן חברות כן בודקות רקע בטחוני.

היום כשמשחררים חייל על נפשי אז אמנם לא כותבים את זה אלא כותבים שהוא השתחרר על רפואי אבל תכלס- כשאתה רואה בתיק של מישהו שהוא "השתחרר על 21 רפואי" ... לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין על מה הוא השתחרר...

יש לך גם דוגמא קונקרטית, או שאת הכל סיפר לך החבר הדמיוני שנמצא בראש שלך, שבזמנו הפנוי גם מנהל חברת השמה?

אף חברה לא מנהלת תחקיר בטחוני בעצמה. התחקיר מנוהל על ידי משרד הבטחון, אם וכאשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך גם דוגמא קונקרטית, או שאת הכל סיפר לך החבר הדמיוני שנמצא בראש שלך, שבזמנו הפנוי גם מנהל חברת השמה?

אף חברה לא מנהלת תחקיר בטחוני בעצמה. התחקיר מנוהל על ידי משרד הבטחון, אם וכאשר.

הרבה חברות שואלות מה עשית בצבא .....בתכלס אתה יכול לענות מה שבא לך כי לאף אחד אין זכות לבדוק (אלא אם כן זה משרד ממשלתי \ ציבורי \ביטחוני)

חוץ מזה שקח בחשבון שבכל מה שקשור להייטק (והרבה תחומים אחרים) מעדיפים עובדים שלא עושים מילואים (21 לדוגמא לא עושים מילואים)

כי נראה אותך אומר לבוס שלך שאתה יוצא לשירות מילואים פעיל באמצע פרויקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...