האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב הבנתי את התמונה אתם שואלים את עצמכם אם יש אלוהים אמת או לא ????

אז התשובה הטובה ביותר שתוכלו לקבל זה אתם!

מי יצר אותכם ?? יעני אם תילך על איזשהו תחילת העולם אז בסוף תגיעו לסבים ולסבתות שלכם וכן הלאה וככה תראו שיש תחילה לעולם ומשהו כל כך מורכב!! כמוכם וכמוני (בני האדם ) לא יכול לבוא משום פיצוץ ומשום דבר אלה אם כן יש כוח עליון! לכל הדברים האלה

יש לכם אוקיינוס של הוכחות אבל ישנם חלק שפוחדים להאמין למה זה יקשור אותם למין מסורת מסויימת....

אם אתם שואלים מה כל כך מורכב?

זה כמו נגר וכיסא , הנגר יצר את הכיסא אז זה אומר שהנגר יותר מורכב מהכיסא !

הבן אדם יצר את המחשב ,אז הבן אדם שיצר את המחשב הוא יותר מורכב מהמחשב עצמו!

ככה הבן אדם שהוא שיא המורכבות ואין דבר יותר מורכב ממנו ! דבר מושלם כזה כמו האדם שרק אם תקחו את הלב שלו תראו כמה שהדבר הזה מורכב או כל דבר אחר אז בחייכם יש משהו יותרצ מורכב מהאדם? והמתחכמים שביננו אני מדגיש וחוזר אין שום דרך אחרת שהאדם היה יכול להיברא לא בפיצוץ ולא בחיבור מולקולות ולא בלא יודע מה רק בכוח עליון!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבנתי את התמונה אתם שואלים את עצמכם אם יש אלוהים אמת או לא ????

אז התשובה הטובה ביותר שתוכלו לקבל זה אתם!

מי יצר אותכם ?? יעני אם תילך על איזשהו תחילת העולם אז בסוף תגיעו לסבים ולסבתות שלכם וכן הלאה וככה תראו שיש תחילה לעולם ומשהו כל כך מורכב!! כמוכם וכמוני (בני האדם ) לא יכול לבוא משום פיצוץ ומשום דבר אלה אם כן יש כוח עליון! לכל הדברים האלה

יש לכם אוקיינוס של הוכחות אבל ישנם חלק שפוחדים להאמין למה זה יקשור אותם למין מסורת מסויימת....

והמתחכמים שביננו אני מדגיש וחוזר אין שום דרך אחרת שהאדם היה יכול להיברא לא בפיצוץ ולא בחיבור מולקולות ולא בלא יודע מה רק בכוח עליון!!!

א. יש תיאוריה שמסיברה את התהליך הזה- היא נקראת תורת האבולוציה.

ב. העובדה שהתורה הזאת לא נראית לך משאירה אותך (בנתיים) ללא פיתרון. אבל נעזוב את התיאוריה הזאת רגע, אתה צריך להבין משהו הרבה יותר בסיסי- העובדה שאתה לא יודע איך נוצרו החיים ע"פ כדור-הארץ לא מובילה בשום אופן למסקנה שיש אלוהים או כוח-עליון, אלא למסקנה שאתה לא יודע כיצד נוצרו החיים על פני כדור-הארץ.

אתה מבין- גם פעם אנשים לא ידעו למה ואיך יורד גשם, אז הם הגיעו מבחינתם למסקנה המתבקשת שירידת הגשם מותנת ע"י כוח עליון, היום אנחנו יותר חכמים. עוד 500 שנה אולי נהיה יותר חכמים גם בקשר לשאלות שהעלית, אבל זה זילזול באינטילינציה לבקש מאיתנו להסיק שכוח עליון ברא את החיים על פני כדור הארץ רק משום שעוד לא מצאנו תשובה הגיונית. עדיף כבר להודות שבשלב זה אנחנו עדיין לא יודעים את התשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב אתה מתבלבל

קוראים לזה מצפון

מצד אחד אחד זה מצפון, מצד שני מבחינה פילוסופית זה

אלוהים שבעצם נותן לך את הבחירה בין הטוב והרע...

אבל בסופו של דבר אתה לא יכול להסביר למה עשית את זה (מעבר

למה זה גרם לך באופן אישי).

אתה לא מסתכל מספיק לעומק, וזאת הייתה הכוונה שלי...

אין צורך לתקן אותי ולהגיד לי שזה מצפון כשאני יודע שזה

מצפון :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומדוע דמות אלוהית שהיא בלתי-נראית היא נעלה יותר מכזו שנראית?

ושאתה מתכוון "ניתן לייצור" אתה מתכוון בתודעת מאמיניו, אבל אם מאמיניו יתפללו אל האל שהם המציאו ויבקשו ממנו להוריד גשם באמצע אוגוסט, אני לא משוכנע שבמקרה הזה אלוהים יהיה קיים עבורם. :hat:

דמות אלוהים שהיא בילתי נראית לא נעלה יותר מדמות נראית. איך הבנת את זה מדברי?

והרעיון מאחורי המושג אלוהים הוא משהו שהאדם אימץ, או המציא ואז אימץ כדי לפתור את כל השאלות שהוא לא יודע את תשובתן. בגלל זה יותר קל לדתיים למצוא פתרון לשאלות מסובכות, ו"להוכיח" לנו כביכול שיש אלוהים.

הפתרון שלהם לכל הדברים הלא מובנים הוא אלוהים. לנו אין פתרון, אבל אנחנו לא מאמינים שיישות כמו אלוהים עונה על השאלות.

אני מצידי יכול להאמין באלוהים, שלא שולט על כוחות הטבע. היו ואולי יש הרבה אנשים שמאמינים בכל מני שוגי אלוהים, כמו שאמרתי, לא כל אלוהים הוא ה'.

ואני חושב שאתה לא הבנת אותי נכון. אני חושב שאלוהים לא קיים, לא שהוא כן. למרות זאת, חלק מהדברים שאמרתי לא עונים על השאלה אם הוא קיים או לא, אלא מסבירים את המושג אלוהים.. מזה אתה יכול להבין מה שבא לך, ובנוסף לזה, אני הבאתי גם את דעתי.

לכל האטאיסטים אני רוצה שתסבירו לי כמה דברים ...

א: איך אתם מסבירים את דיוויד בליין)מדיום(

גם אני לא האמנתי לו עד שראיתי את התוכני שהי כל יום ב15:30 בערוץ 10

ב: איך שכל האנשים שמתו מוות קליני מספרים את אותם הדברים שהם ראו)את הגוף שלהם מבחוץ ומנהרה עם אור (

ג:איך זה שאנשים )ביניהם אני (

ראו דברים מהעתיד בחלומות בלילה)אני ראיתי שאני אשבור יד(

א. התורה והנ"כ מדברים נגד מדיומים! על פי התורה אין דבר כזה, ומי שחושב שהוא כזה ומנסה להיות, הוא פשוט נביא שקר, פושע, וחוטא.

ב. אני קורא לזה זיון שכל, לא יודע מה איתך. אני לא סגור על העניין, אבל ממתי אנשים במוות קליני חולמים? בכל מקרה אני חושב שהם מזיינים בשכל.

ג. קוראים לזה מקריות. אתה יודע על כמה דברים אני חולם והם לא מתגשמים, ועל כמה שכן?

למי ששאל אני לא צדיק אני נוסע בשבת וגולש באינטרנט בשבת אך יודע טוב מאוד כי יש אלוקים דברים לא קוראים סתם וכל מה שקורא קורה כי אלוקים רוצה.

דן

אני לא יודע באיזה אלוהים אתה מאמין, אבל אני מנחש שזה ה' , אלוהי היהדות (אני מנסה לא לכתוב את השם בצורה שיכולה לפגוע).

זה למה צריך להבדיל בין המושג אלוהים לבין המושג ה'. למרות ש"אלוקים" מסגיר את זה במקצת.

וזאת דוגמא די טובה למשהו שרציתי להגיד ואיך שהוא ברח לי בתגובה הקודמת..

אנשים חושבים שאם יש את ה' לדוגמא, אז הדברים לא ניתנים לפירוש. לפי דברי האורטודקסים (דוסים לדוגמא), הקונסרבטיבים והרפורמים לא מאמינים בקיום אלוהים, והם סתם כופרים.

בולשייייט!

הם מאמינים באלוהים, רק מפרשים את האמונה שלהם בצורה אחרת. זה כמו להאמין באלוהים שהוא כמו ה', רק עם שיש לו תכונות קצת אחרות. זה להאמין בה', אבל להאמין בו עם שינויים.

וזה שהם אומרים שהאחרים הם כופרים? גם בולשיט.

כמו שאמרתי: אלוהים נוצר על ידי מוח האדם כדי למצוא פתרון. הם לא כופרים לה', כיוון שהם מאמינים שמה שהם עושים הוא לא כפירה. וכמו שאמרתי, לדעתי אלוהים הוא תוצר האמונה, והוא קיים רק אצל המאמין.

א. יש תיאוריה שמסיברה את התהליך הזה- היא נקראת תורת האבולוציה.

ב. העובדה שהתורה הזאת לא נראית לך משאירה אותך (בנתיים) ללא פיתרון. אבל נעזוב את התיאוריה הזאת רגע, אתה צריך להבין משהו הרבה יותר בסיסי- העובדה שאתה לא יודע איך נוצרו החיים ע"פ כדור-הארץ לא מובילה בשום אופן למסקנה שיש אלוהים או כוח-עליון, אלא למסקנה שאתה לא יודע כיצד נוצרו החיים על פני כדור-הארץ.

אתה מבין- גם פעם אנשים לא ידעו למה ואיך יורד גשם, אז הם הגיעו מבחינתם למסקנה המתבקשת שירידת הגשם מותנת ע"י כוח עליון, היום אנחנו יותר חכמים. עוד 500 שנה אולי נהיה יותר חכמים גם בקשר לשאלות שהעלית, אבל זה זילזול באינטילינציה לבקש מאיתנו להסיק שכוח עליון ברא את החיים על פני כדור הארץ רק משום שעוד לא מצאנו תשובה הגיונית. עדיף כבר להודות שבשלב זה אנחנו עדיין לא יודעים את התשובה.

אכן..

ולהוסיף על מה שאמרת בסוף, אני גם לא חושב שאנחנו צריכים לנסות להבין את השאלות להכל.

מצד אחד אחד זה מצפון, מצד שני מבחינה פילוסופית זה

אלוהים שבעצם נותן לך את הבחירה בין הטוב והרע...

אבל בסופו של דבר אתה לא יכול להסביר למה עשית את זה (מעבר

למה זה גרם לך באופן אישי).

אתה לא מסתכל מספיק לעומק, וזאת הייתה הכוונה שלי...

אין צורך לתקן אותי ולהגיד לי שזה מצפון כשאני יודע שזה

מצפון :jump:

ה', על פי האמונה היהודית, לא גורם לך לבחור בין טוב ורע, אלא רק מעניש אותך, או מצ'פר אותך בהתאם לבחירה, לבחירות קודמות, ולדברים שאתה ממשיך לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי ששאל אני לא צדיק אני נוסע בשבת וגולש באינטרנט בשבת אך יודע טוב מאוד כי יש אלוקים דברים לא קוראים סתם וכל מה שקורא קורה כי אלוקים רוצה.

אתה לא יודע

אתה משער

your guess is as good as mine

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחח עוד תרד על נושא האלוהים,אלוקים,אללה, בודהה וכל החרא הזה.

כמה מסקנות אישיות שאני הגעתי אליהן זה ככה.

*איין דבר כזה אלוהים או אלילים, כמו שאנחנו צוחקים על אלה שהאמינו בזאוס ככה יצחקו עלינו בעתיד שיקראו את הספרות שלנו.

*האמונה באלוהים שומרת על חלק מהאנשים ומשמשת להם כמעין קוו מנחה ועוזרת להם בחיים \ מצד שני לחלק מהאנשים היא מעוותת את התפיסה ומשמשת כתירוץ לדברים רעים.

*כל אחד הוא האלוהים של עצמו, יש אחד שיגיד הרגשתי שזה מה שאני צריך לעשות\ אלוהים העביר לי שזה מה שאני צריך לעשות.

עם כל זאת אני מאמין שיש איזה משהו,מישהו,רוח,ישות,מכשיר שאחראית על מערכות גדולות יותר ומורכבות.

מאשר לבטים יום יומיים של אנשים.

אבל כל עוד איין מספיק מידע בשטח אני יוצא מנקודת הנחה שאיין דבר כזה אלוהים במובן אמונתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMfG...

הטמטום של חלק מהאנשים פה שוב מפתיע אותי כל פעם מחדש.....

קודם כל דייוויד בליין... FFS עד כמה אפשר להיות @#@#$#$&$#% כדי להאמין בשטויות הללו? ראית את זה בTV וואו אז בטח זה אמיתי.... הרי עם זה בTV בערוץ 10 התוכנית שלו אמינה כמו התדרוך הבטחוני בשידור חי מהפנטגון.

אני לא מבין איך אפשר להזכיר את האידיוט הזה בדיון על סוגי נייר טואלט, ואתה עוד מביא אותו כהוכחה בדיון על קיומו של אלוהים? :screwy::s07::screwy:

ונעבור לילד שפיספס אבולוציה 101 בבית הספר, נו באמת... הטענה שאלוהים יצר אותנו לביינתיים הופרחה, ואתה אמור לדעת זאת, ואם לא ידעת זאת, תחזור לכיתה ג'.

ולאלה שבאמת אמרו דברי חוכמה במהלך הדיון הזה, למרות שנהנתי לקרוא את התגובות שלכם, עדיין אתם טוחנים מים, אני באמת לא מבין למה אתם מבזבזים את האנריגה שלכם על הדיון הזה. מה שתגידו לא ישנה את דעתו של אף אחד כאן, ומהאופוזיציה שאני רואה בדיון הזה AKA דייוויד בליין, ודארוון שפיספס את הספינה לגאלאפקוס, אתם גם לא תהפכו פתאום לרוחניים במיוחד. כל היופי באלוהים, שאתה יכול להגיד מה שבא לך, ולאף אחד לא תיהיה הוחכה סותרת, אני עכשיו יכול להגיד שאלוהים הוא חייזר בשם גוואלונודוסקרה שלפני 250 אלף שנה לקח כמה בני אדם, שיפר את הDNA שלהם, הכניס להם את גן האולוהים שנחשף לא מזמן ושיחרר אותם לחופש, וכל זה היה שיעורי בית שלו לקסינוגניקה של כיתה ג'.

לדעתי אלוהים הוא קונספט חשוב בבני האדם, שגורם לנו להתפתח, אנחנו תמיד צריכים משהו שאנחנו לא מסוגלים להסביר, אבל רוצים כדי להמשיך קדימה, הקונספט של אלוהים משאיר לנו משהו שגם אחרי שנדע איך על דבר ביקום עובד, עדיין לא נדע הכל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משער באמת יש אלוקים ויש באתר הבא המון הוכחות לקיומו של אלוקים.

אבל אני לא דתי מתוך בחירה ואמונה כי אלוקים לא אוהב את מה שהוא רואה (לאיזה פנטיות היגיעו החרדים ולאיזה שחיטות היגיעו המיפלגות הדתיות).

http://www.shofar.net/

דן

מומלץ במיוחד המאמר הקנידלך של טומי...

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שבועיים במהלך הטיול השנתי הייתי עד לנס, נס פשוט לא יאומן אני בדרך כלל מאמין שלכול דבר יש הסבר הגיוני אבל במקרה הזה לא היה שום הגיון ולא הבנתי איך מה שקרה קרה.

היינו במדבר הנגב במסלול בין שני הרים אפשר לתאר את זה ככה והגענו למקום צר מאוד ברוחב של מטר ובגובה של שני מטר ואנשים התחילו לעבור בו.

כמה חברים שלי עלו על ההר הזה ואחד בטעות נגע בסלע גדול אני מעריך של 100 קילו בערך, הסלע התחיל להדרדר וצבר מהירות ונעצר בערך 20 סנטימטר מנפילה על הילדים שעברו במקום הצר הזה למטה. זה פשוט היה נס שלא יאומן הסלע עצר במדרון בלי ששום דבר נתקע בו לא הבנו איך זה קרה זה היה נס ראשון שהכרתי בו כנס.

אחרי המקרה הזה לא היה לי ספק ה' קיים למרות שגם קודם האמנתי בו זה פשוט נתן לי ביטחון מוחלט בזה שהוא קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע ואם ואם ואם הסלע לא פגע כול מי שהיה שם גם ה"כופרים" ביותר אמר על זה "לא יאומן זה נס".

ברטון השמח אם תסביר לי איך סלע יכול להתגלגל במהירות ומהאצה מאט ונעצר במדרון בלי שהוא פגוע בשום דבר? והסלע היה כמו גליל עם קצוות חדים נתאר אותו ככה מן ביצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...