האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

ORANGEJUICED, DOGMA, מתי תלמדו מהי תרבות דיון? אתם שניכם לא פה מאתמול, הייתם אמורים כבר להבין שיש דרך וצורה להעביר כל דעה שהיא בפורומים פה.

תפסיקו עם הירידות האישיות, עם המריבה המטופשת של מי יגיד את המילה האחרונה, ותתחילו להביע את דעתכם בצורה מכובדת לכם ולפורום. אם אתם לא יכולים, אל תגיבו בכלל.

אני לא רוצה לנעול את הדיון, אבל תהיו בטוחים שזה מה שיקרה בסוף אם זה יימשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל בכל זאת, האם אלוהים קיים? אלוהים קיים לכל מי שמאמין בקיומו. פשוט, אה?

אלוהים הוא הפתרון לבעיות שלאדם אין צורך, לא היה צורך, או סבלנות (ויכולת) למצוא להן פתרון. מי שמאמין שהפתרון הוא אלוהים, אז אלוהים קיים.

אתה הולך כאן על פילוסופיה במישור מאוד גבוה על מנת להתחמק מהשאלה הזו הפשוטה למדי.

בדברייך אתה אומר בעצם שאלוהים לא קיים - כי לפי הגישה הדתית אלוהים קיים בשביל כולם- גם בשביל הכופרים, ולפי הגישה החילונית אלוהים אינו קיים.    שאתה אומר שאלוהים קיים למי שמאמין בו אתה מראה תמיכה בגישה החילונית, שהרי אתה אומר שאלוהים קיים רק בתודעת מאמיניו- כלומר- אם אף אחד לא מאמין באלוהים הוא אינו קיים, כלומר- ניתן לייצור כל אלוהים ע"י אמונה בו.   אם אלוהים קיים רק בראשם של אלה שמאמינים בו- במה הוא שונה מדמיות ממוצאות אחרות? (כדוגמת סנטה קלאוס), הרי ברור שאם כך - הרי שאלוהים אינו קיים.

ד"א, המושג אתנוצנטריות:

אתנו-תרבות   צנטרי- סובב סביב

אתנוצנטריות- האמונה של הפרט שהתרבות שלו היא התרבות הנעלה והנכונה ביותר העולם.  

הפרט הנוהג באתנוצנטריות מבקר תרביות אחרות לפי קנה המידה של התרבות שלו, תוך כדי חשיבה מוקדמת שלא משנה מה, התרבות שלו היא הנעלה ביותר.

דוגמאות לאתנוצנטריות-

אתנוצנטריות של היהודים הדתיים כלפי כל העולם ובייחוד היהודים החילוניים (המכונים בפיהם "תינוקות שנשבו"), אתנוצנרטיות של החברה המערבית כלפי חברות השבטים באפריקה, אתנוצנטריות של האיסלם כלפי שאר העולם וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא תומך בגישה הדתית..

ואני לא רואה אותה כנכונה..

אני חושב שאלוהים לא קיים, ולדעתי ניתן ליצור אלוהים על ידי האמונה בו.

אבל, הוא שונה בכמה דברים מאדון סנטה יקירינו:

סנטה הוא חומר, אפשר לראות אותו, לשמוע, להרגיש... במידה והוא היה קיים. אפשר להאמין שהוא קיים, ואפשר שלא.

את חלק מסוגי האלוהימים, דוגמאת ה', לא ניתן לראות, לחוש פיזית, לשמוע.. על פי האמונה בו אי אפשר להוכיח את קיומו, מלבד האמונה בו.

משמע, אין אמונה, אין ה'.

במידה ואין מאמינים לאל הזה, מאיפה הוא יצוץ פתאום? חחחח

והאמונה יוצרת אל האלוהים..

אני מאמין שבתוך הדיסקמן שלי שוכנת רוח האלוהים, שאני קורא לו קיפי. מה רע? יצרתי אלוהים.

אני מאמין שהוא קיים, ואם הוא קיים, הרי שהוא קיים בשביל כולם. אתה לא מאמין שבתוך הדיסקמן שוכן אלוהים, משמע אתה חושב שהוא לא קיים (לא הדיסקמן, אלא קיפי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ok i am writing this in english coz i can install hebrew and i will have some spelling/gramer mistakes:

God is the Answer to Infinty(EINSOF) this mean that for all the things that man can`t understand like Time when it start when it end the begining of the Universy and so on.

So God is the solution of an Equ.

I really Belive that God exist i just Don`t know hot to Explaing it and this is the diffrence between Etistes and me(for now i am DATI but time will say it own)

and i really respect all the things and belives that say and expect to others to respect mine.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה טובה שאלתה אך מצד שני גם דיי תמוה זה כמו שתשאל תולעת אם בני אדם קיימים ותחכה לתשובה :lol: כולנו יודעים שהיא לא מסוגלת לחשוב וכך גם אנו לא יכולים לשאול את השאלות הנכונות...אין לנו את האנרגיה והידע בשביל לדמיין אפילו את קצה קציה של השאלה הנכונה ואפילו את שמו האמיתי של אלוקים...

התשובה הכי מופשטת ברמה הכי נמוכה אפשר לתאר לך בקצרה הסבר מהקבלה אלוקים לא קיים בשום מימד כמו זמן מרחב עולם מקביל (אלוקים בונה עולמות ומחריבם) הוא נמצא ולא נמצא בכל מקום וישותו חוזרת על עצמה בצורה מעגלית כמו לוף אינסופי קשה לנו לתאר מושגים אלא בתפיסה אנושית אבל זה הכי גבוה שנגיע.

השאלה מאיפה נוצרנו אם נוצרנו מאין (מכלום) או מישות עליונה היא רטורית כמו שבעבר חשבו שרימות ותולעים נוצרים מכלום מחומר מת כמו בשר (תאוריית אריסטו) ולבסוף גילו שאת הרימות השריצו זבובים, להבדיל אלפי הבדלות , ככה המלאכים עזרו לקב"ה ביצירת האדם (למרות שהוא לא היה זקוק לעזרתם אלא להראות שאפילו הגדול ביותר נועץ בקטנים ממנו כמו שופט שנעזר במושבעים להחליט על פסק הדין), שנית האדם מיחס לעצמו חשיבות גדולה מידיי, ולהאמין באלוהים אפשר גם בלי לקיים את המצוות למרות שעדיף לפי התורה ללכת בדרכה התורה היא נתיב ודרך ואפשר להגיע לסוף הדרך גם בצורה לא הכי קלה ומכובדת את התשלום ממילא כולנו נשלם לפי הקבלה ...מכיוון שכל ערבים זה לזה בגלל זה החרדים מנסים להחזיר בתשובה ;D בשביל שהם לא רוצים לחטוף בגלל אחרים...הדתיים הלאומיים חושבים טיפה אחרת ובעצם כל אחד צודק מכיוון שאמונה היא דבר דו צדדי כמו מטבע אדם יכול להיות חילוני כל חייו ולקבל גן עדן או להיות דתי ולקבל גיהנום הכל תלוי בעיתוי ובזמן הנכון של תבנית נשמתו המנצלת ולומדת כל דבר שקיים ומאיר בעולם הזה ... בתורה לא כתובה מצווה שמחייבת אותך לדון ולשאול האם האלוקים קיים או לא פשוט כתוב שאתה צריך להאמין בו ואם לא ...טוב אנחנו לא מסוגלים לשפוט זה אלוקים יחליט לבסוף אם אתה מאמין או לא דרכך העולם הזה יקבעו את המשך ההתפתחות של הנשמה שלך...כל טוב לך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה טובה שאלתה אך מצד שני גם דיי תמוה זה כמו שתשאל תולעת אם בני אדם קיימים ותחכה לתשובה :lol: כולנו יודעים שהיא לא מסוגלת לחשוב וכך גם אנו לא יכולים לשאול את השאלות הנכונות...אין לנו את האנרגיה והידע בשביל לדמיין אפילו את קצה קציה של השאלה הנכונה ואפילו את שמו האמיתי של אלוקים...

התשובה הכי מופשטת ברמה הכי נמוכה אפשר לתאר לך בקצרה הסבר מהקבלה אלוקים לא קיים בשום מימד כמו זמן מרחב עולם מקביל (אלוקים בונה עולמות ומחריבם) הוא נמצא ולא נמצא בכל מקום וישותו חוזרת על עצמה בצורה מעגלית כמו לוף אינסופי קשה לנו לתאר מושגים אלא בתפיסה אנושית אבל זה הכי גבוה שנגיע.

השאלה מאיפה נוצרנו אם נוצרנו מאין (מכלום) או מישות עליונה היא רטורית כמו שבעבר חשבו שרימות ותולעים נוצרים מכלום מחומר מת כמו בשר (תאוריית אריסטו) ולבסוף גילו שאת הרימות השריצו זבובים, להבדיל אלפי הבדלות , ככה המלאכים עזרו לקב"ה ביצירת האדם (למרות שהוא לא היה זקוק לעזרתם אלא להראות שאפילו הגדול ביותר נועץ בקטנים ממנו כמו שופט שנעזר במושבעים להחליט על פסק הדין), שנית האדם מיחס לעצמו חשיבות גדולה מידיי, ולהאמין באלוהים אפשר גם בלי לקיים את המצוות למרות שעדיף לפי התורה ללכת בדרכה התורה היא נתיב ודרך ואפשר להגיע לסוף הדרך גם בצורה לא הכי קלה ומכובדת את התשלום ממילא כולנו נשלם לפי הקבלה ...מכיוון שכל ערבים זה לזה בגלל זה החרדים מנסים להחזיר בתשובה ;D בשביל שהם לא רוצים לחטוף בגלל אחרים...הדתיים הלאומיים חושבים טיפה אחרת ובעצם כל אחד צודק מכיוון שאמונה היא דבר דו צדדי כמו מטבע אדם יכול להיות חילוני כל חייו ולקבל גן עדן או להיות דתי ולקבל גיהנום הכל תלוי בעיתוי ובזמן הנכון של תבנית נשמתו המנצלת ולומדת כל דבר שקיים ומאיר בעולם הזה ... בתורה לא כתובה מצווה שמחייבת אותך לדון ולשאול האם האלוקים קיים או לא פשוט כתוב שאתה צריך להאמין בו ואם לא ...טוב אנחנו לא מסוגלים לשפוט זה אלוקים יחליט לבסוף אם אתה מאמין או לא דרכך העולם הזה יקבעו את המשך ההתפתחות של הנשמה שלך...כל טוב לך!

MASKIM 100%

God is for everybody even chris can go to heaven if they will be good (they only have 7 rules(Mitsbout

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל האטאיסטים אני רוצה שתסבירו לי כמה דברים ...

א: איך אתם מסבירים את דיוויד בליין)מדיום(

גם אני לא האמנתי לו עד שראיתי את התוכני שהי כל יום ב15:30 בערוץ 10

ב: איך שכל האנשים שמתו מוות קליני מספרים את אותם הדברים שהם ראו)את הגוף שלהם מבחוץ ומנהרה עם אור (

ג:איך זה שאנשים )ביניהם אני (

ראו דברים מהעתיד בחלומות בלילה)אני ראיתי שאני אשבור יד(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא משנה מי צודק אתה אוכל אותה 100%

אבל לי יש 50% של גן עדן

אבל אם אני צודק אתה אכלת אותה

אתה סגדת לאלוהים כל החיים שלך בשביל שום דבר נאדה גורנישט

אני חחגתי בשבת ראיתי כדורגל נסעתי

ביום כיפור אכלתי כמו גדול

אתה מפסיד את האוכל הכי טעים בעולם(האוכל האיטלקי\צרפתי) בגלל שזה לא כשר

בוא נגיד שאני בטוח הרווחתי כי אני נהנה מהחיים ואתה בנתיים לא(וכניראה שגם לעולם לא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין לא מוכיח שיש אלוהים.

אולי אולי יש משהו על טבעי או לא יודע מה...

חוץ מזה - אתה לא יודע שדיוויד בליין לא ביים את המופע שלו.

אנשים שמתו מוות קליני לא מספרים כלום כי מוות קליני זה מוות מוחי = מוות.

ובחלומות לא רואים את העתיד, חולמים עליו ולפעמים הוא מתגשם.

במקרה שלך אולי חשבת שחלמת שאתה שובר יד ואחרי שזה באמת קרה לך אולי הייתה לך הרגשה שידעת שזה הולך לקרות אבל אם הייתי שואל אותך בבוקר אם נראה לך שאתה הולך לשבור היום יד לא היית מבין מה אני רוצה מהחיים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל  האטאיסטים  אני רוצה שתסבירו לי כמה דברים ...

ב: איך שכל האנשים שמתו מוות קליני מספרים את אותם הדברים שהם ראו)את הגוף שלהם מבחוץ ומנהרה עם אור (   

א.פשוט עצוב. מנסים לנהל דיון פילוסופי ומשהו בא ותוקע איזה אדיוט שחושב שהוא מתקשר עם המתים. מעוניין לקשר בשבילי בין קיומו/אי קיומו של ה' לדיוויד בליין?

משהו פה זוכר איך האדיוט הזה ישב בתוך קופסא שקופה שתלויה באוויר במשך 44 ימים בלי לאכול.  הבנאדם כמעט מת, היו צריכים לגרור אותו אחרי שהורידו את הקופסא...על סמך האדיוט הזה אתה רוצה לבסס את השקפותיך הפילוסופיות? למי שמעוניין לקרוא עליו http://en.wikipedia.org/wiki/David_Blaine

ב.מעוניין לבסס את ההצהרה הזאת. "כל האנשים שחוו מוות קליני, ראו את הגוף שלהם מבחוץ ומנהרה של אור". נשמע לי ממש בולשיט, נעשה חיפוש בגוגל על מוות קליני נראה מה זה יניב....

ג. קוראים לזה צירוף מקרים. חלום זה לא דבר על-טבעי. שים לב שחלום זה דבר שכולם חווים. נראה לי שאם הם היו צופים לנו את העתיד, משהו כבר היה עולה על זה ;)

רק בשביל להבהיר משהו. אתאיסטים לא טוענים שיש להם את כל התשובות. הם רק טוענים שאלוהים הוא לא התשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלאכים עזרו לקב"ה ביצירת האדם (למרות שהוא לא היה זקוק לעזרתם אלא להראות שאפילו הגדול ביותר נועץ בקטנים ממנו כמו שופט שנעזר במושבעים להחליט על פסק הדין), שנית האדם מיחס לעצמו חשיבות גדולה מידיי,

ההיפך הוא הנכון. האדם הדתי מייחס לעצמו חשיבות מעטה מדי.

בני-האדם מכירים עשרות-אלפי צורות חיים שונות (אם לא יותר) על פני כדור-הארץ. מבין כל צורות החיים הללו אין ספק שהאדם הוא האינטילגנטי ביותר בהפרש עצום והוא השולט. בנוסף, האדם השיג המון דברים מופלאים וכמעט בלתי נתפסים רק בזכות שכלו (ההגעה לחלל, כלי-תחבורה, מכשירי-חשמל ועוד... שאם משווים אותם לתקופת האדם הקדמון ומביהם שהם הושגו רק בעזרת המוח האנושי מגלים שזה דבר די מדהים, ולחלוטין לא אלוהי) ולא בזכות פיזיותו הנחותה מזו של מרבית החיות האחרות הגדולות.

האדם כל-כך גדול ועוצמתי לעומת שאר החיות, עש שייתכן שהוא הרגיש קצת חסר ביטחון כאשר הוא נתקל בבעיות שאין בכוחו לפתור אותן, ומכיוון שבכל העולם אין חיה אחרת שתוכל לעזור לו בסוגייה הזאת, הוא היה צריך להמציא אותה על מנת לקבל ממנה חיזוק רוחני.

לגבי הדימוי של התועלת- הדימוי הזה גרוע מאוד, שכן לתולעת - ככל שאר בעלי-החיים- אין מודעות עצמית.

במילים אחרות- התולעת אפילו אינה מודעת לקיומה, לכן לא ניתן לצפות ממנה להיות מודעת לבני-אדם למשל.

בני-האדם לעומת זאת מודעים לעצמם בכל המישורים, וללא ספק הרבה יותר אינטילגנטיים מהתולעים (חלקם לפחות) ומודעים, כביכול, לקיומו של אלוהים.

לכל האטאיסטים אני רוצה שתסבירו לי כמה דברים ...

תסביר לי איך זה בדיוק מסביר שיש אלוהים :screwy: זה רק מסביר שיש דברים שאנחנו (עדיין) לא יודעים.

אני חושב שאלוהים לא קיים, ולדעתי ניתן ליצור אלוהים על ידי האמונה בו.

אבל, הוא שונה בכמה דברים מאדון סנטה יקירינו:

סנטה הוא חומר, אפשר לראות אותו, לשמוע, להרגיש... במידה והוא היה קיים. אפשר להאמין שהוא קיים, ואפשר שלא.

ומדוע דמות אלוהית שהיא בלתי-נראית היא נעלה יותר מכזו שנראית?

ושאתה מתכוון "ניתן לייצור" אתה מתכוון בתודעת מאמיניו, אבל אם מאמיניו יתפללו אל האל שהם המציאו ויבקשו ממנו להוריד גשם באמצע אוגוסט, אני לא משוכנע שבמקרה הזה אלוהים יהיה קיים עבורם. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם באמת מספרים דברים כאלה ...

וכדאי שתראה את התוכנית לפחות פעם אחת ! גם אני חשבתי שזה בולשיט בהתחלה ...

תיראה את התוכנית של ג'ון אדוארדס(מדיום) ואז תיראה את הפרק בסאותפארק

the biggest doush in the universe

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...