תמונה ראשונה ברשת של מעבד כפול ליבות (אופטרון) !!! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמונה ראשונה ברשת של מעבד כפול ליבות (אופטרון) !!!

TC2B

Recommended Posts

>

בעצם יש כאן גם תמונה של אופטרון רגיל ב 90 ננו מטר, כמובן שמפזר החום/והמגן הוסרו מעל הליבה,

התמונה הזאת היא רק מנה ראשונה לפני הסקירה הראשונה שהאתר יבצע על מעבדי הליבות הכפולות

אופטרון מול מערכת זיאון כפולת - יהיה מעניין.

מקור:

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1162

אשכול נוסף שעסק בארוע שממנו כנראה דלפה/שוחררה התמונה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=82658.0

AMD מובילה טכנולוגית את עולם ה עם ה AMD64 ואינטל בלחץ היסטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההובלה היא זמנית בלבד

זה שאינטל הצליחו לעבור לליטוגרפיית 65 nm נראה לי הרבה יותר רציני (כמובן שעדין יש להם עם זה בעיות , נו אינטל)

הם הצליחו לייצר זיכרון מטמון בגודל של כמעט 80 מגהביט זאת אומרת כמעט 10 מגהבייט וכמובן

דבר שאומר שהקרנל יוכל להתאחסן במעבד ללא בעיה וזה נראה לי יותר רציני מאשר מעבד כפול ליבה

כמובן שאני בעד המעבר של למעבדי כפולי ליבות על מנת ליצור תחרות ושלא יווצר מצב כמו בעבר שרק שלטה בשוק וAMD היית מן מסטיק שדבוק לנעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאני בעד המעבר של למעבדי כפולי ליבות על מנת ליצור תחרות ושלא יווצר מצב כמו בעבר שרק שלטה בשוק וAMD היית מן מסטיק שדבוק לנעל.

המעבד למעבד עם שתי ליבות הוא הכרזה על כישלון ולא על ניצחון. זה אומר שאתה לא יכול לקבל יותר מהטכנלוגיה הקיימת ובמקום להמציא דבר חדש אתה מכפיל את הישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד למעבד עם שתי ליבות הוא הכרזה על כישלון ולא על ניצחון. זה אומר שאתה לא יכול לקבל יותר מהטכנלוגיה הקיימת ובמקום להמציא דבר חדש אתה מכפיל את הישן.

כלומר כל המעבדים בעולם השרתים הם כשלונות?

כלומר כל חברות ייצור המיקרו בעולם נכשלו?

כי כולם כולל כולם עוברים לריבוי ליבות.

אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההובלה היא זמנית בלבד

זה שאינטל הצליחו לעבור לליטוגרפיית 65 nm נראה לי הרבה יותר רציני (כמובן שעדין יש להם עם זה בעיות , נו אינטל)

הם הצליחו לייצר זיכרון מטמון בגודל של כמעט 80 מגהביט זאת אומרת כמעט 10 מגהבייט וכמובן

דבר שאומר שהקרנל יוכל להתאחסן במעבד ללא בעיה וזה נראה לי יותר רציני מאשר מעבד כפול ליבה

כמובן שאני בעד המעבר של למעבדי כפולי ליבות על מנת ליצור תחרות ושלא יווצר מצב כמו בעבר שרק אינטל שלטה בשוק וAMD היית מן מסטיק שדבוק לנעל.

אף ידיעה קשקשנית על לכאורה מעבדים ב 64 ננו מטר לא תצליח

להעלים את הפיגור הטכנולוגי של אינטל מול כיום.

אינטל לא ייצרה שום מעבד ב 65 ננו מטר ולא נעליים לעומת זאת

ל יש מעבדים כפולי ליבות ב 90 ננו מטר ואינטל הרחק מאחור.

אינטל ייצרה רכיב זכרון לכאורה שמשמש את אינטל כמדגים טכנולוגיה

- עד עכשיו אינטל לא הצליחה לאלף את תהליך ה 90 ננו מטר שלה

שפולט חום כמו מטורף לעומת ההשגים המדהימים של בדיוק

באותו תהליך, יירידה של חצי מפליטת החום לעומת ה 130 ננו מטר.

מדהים איך יש קונים ליחצנות של .

באותה מידה שלאינטל יש לכאורה תהליך 65 ננו מטר זמין אפשר

לדבר על תהליך של 45 ננו מטר של AMD/IBM שהצהרות היתכנות

ועקרונות שלו הוצגו לפני כמה חודשים, הצהרות עתידיות

כאלה לא שוות כמעט יריקה - כאשר יהיה לפחות tape out של

מעבד אמיתי תחזור עם הידיעה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאמר רגשני פשטני פלצני על סף היבבני, אומנם תכנות מקבילי הוא לא הדבר

הקל ביותר בעולם אבל כל המחשבים החזקים ביותר בעולם כבר מזמן פועלים כך.

כישלון או לא כשלון, כל היצרנים בעולם אימצו את הכיוון הזה ו מובילה את

עולם ה בתחום זה ובתחום ה 64 ביט - זאת מהות ה AMD64.

אם אומנם איזשהו מזנק (סטארט אפ) יפתיע את העולם עם מעבד יעיל

פי כמה שלא מבוסס על ריבוי ליבות - שיהיה בריא, את מוזמן לחכות לכך.

מבחינה מעשית ריבוי ליבות מיועד לשרתים, תחנות עבודה, יישומים

עתירי דרישות עיבוד, אף אחד לא אומר שצריך 16 ליבות כדי לפתוח דואר

אלקטרוני או כדי לכתוב מסמך קצר, מדובר לדוגמא בעריכת שהיא יישום

שממש כאילו נוצר עבור ריבוי ושאר היישומים שדורשים משאבים

רבים (עולמות תלת מימדיים - משחקים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL, המאמר הזה טוען בדיוק את מה שכתבתי כאן ממקודם, שימו לב:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=82658.msg706507#msg706507

תהליך ה90 ננומטר של רחוק מלהיות מושלם, למעשה הם משתמשים באותו fab של שמנסה להוציא G5 ב90 ננומטר כבר כמה זמן ולא מצליח.

מדבריו של הfanboy, "תפוחים", נשמע כמעט כאילו שאנחנו יכולים לרכוש אופטרון כפול ליבות בסניף געש של KSP, ולקבלו במקום!  :o

מאמר רגשני פשטני פלצני על סף היבבני, אומנם תכנות מקבילי הוא לא הדבר

הקל ביותר בעולם אבל כל המחשבים החזקים ביותר בעולם כבר מזמן פועלים כך.

כישלון או לא כשלון, כל היצרנים בעולם אימצו את הכיוון הזה ו מובילה את

עולם ה בתחום זה ובתחום ה 64 ביט - זאת מהות ה AMD64.

אם אומנם איזשהו מזנק (סטארט אפ) יפתיע את העולם עם מעבד יעיל

פי כמה שלא מבוסס על ריבוי ליבות - שיהיה בריא, את מוזמן לחכות לכך.

מבחינה מעשית ריבוי ליבות מיועד לשרתים, תחנות עבודה, יישומים

עתירי דרישות עיבוד, אף אחד לא אומר שצריך 16 ליבות כדי לפתוח דואר

אלקטרוני או כדי לכתוב מסך קצר, מדובר לדוגמא בעריכת שהיא יישום

שממש כאילו נוצר עבור ריבוי ושאר היישומים שדורשים משאבים

רבים (עולמות תלת מימדיים - משחקים).

שמע, bozo, יש לך מושג, חצי מושג, טיפ-טיפה ידיעה על מה אתה מדבר?

(disclaimer: כל נסיון לנהל דיון הגיוני עם הבור המטורף הזה נדון לכשלון. לכן אפנה

את דברי אליכם, קוראי הפורום היקרים, ההגיונים והאינטליגנטיים).

מדוע משתמשים בריבוי בשרתים?

בשרתים, האפליקציות משמשות מספר גדול של משתמשים. כלומר, אותו קוד רץ על נתונים דומים יחסית מספר גדול של פעמים,

ללא תלות זה בזה. כלומר, התהליך מקבילי באמת: משתמש A אינו תלוי במשתמש B, וכן הלאה. זו בעיה ש"מתחלקת" בטבעיות מוחלטת

בין מספר יחידות עיבוד, בלי שהמפתח יצטרך לשבור את הראש יותר מדי, או לדאוג לבעיות סנכרון בין הthread-ים.

נקים מספר thread-ים, שכל אחד מהם יטפל בX משתמשים, ופתרנו את הבעיה. אבל לא לגמרי.

איפה הבעיה? גישה למשאב משותף. בגלל שהthread-ים עובדים במקביל, הגישות למשאבים משותפים

איטיים (כמו הדיסק, או - במידה פחותה בהרבה - הזכרון) אינן מתואמות ולכן עלול להווצר צוואר בקבוק.

נפתור את זה בעיקר על ידי caching, כלומר נגדיל את הcache על המעבד בשביל להמנע מגישות לזכרון, ונגדיל את הcache של הקבצים בזכרון

בשביל למנוע גישות לדיסק.

אפשר להסיק מזה בעיקר שריבוי אינו פתרון קסם לכל בעיה, וכמובן ישפר את המצב רק באפליקציות שמנצלות CPU.

במצבים אחרים, בעיקר באפליקציות תלויות IO, הן עלולות אף להרע את הביצועים.

זהו למעשה המחשוב המקבילי: יש בעיות שניתן לפתור במקביל (כמו לשרת כל משתמש בנפרד, או מודלים מתמטיים מסויימים שניתן לחלק לתת-בעיות קטנות).

בשביל לפתור בעיות מקביליות אמיתיות בזמן קצר, נהוג להשתמש במחשבים ווקטוריים, המורכבים מתתי-יחידות, שלכל אחת CPU, , ואף הרד דיסק.

דוגמה טובה היא המחשבי על של Cray, אבל יש גם דברים יותר פשוטים (אני זוכר כלמיני מחשבים מבוססי Alpha עם עשרות מעבדים).

בבעיות חישוביות אמיתיות זה כל מה שצריך; כל יחידה יכולה לפעול כך באופן אוטונומי בביצועים גבוהים, בלי תלות ביתר היחידות, והscalability factor של המערכת מאוד גבוה

(כלומר, הוספת עוד יחידות עיבוד תמיד תניב את אותה תוספת ביצועים).

המחשוב מרובה המעבדים המקובל בפלח הנמוך של השוק הוא SMP; במערכת SMP, אנחנו רק מוסיפים עוד מעבדים, והם חולקים בכל יתר משאבי המערכת (הרד דיסק, , בעיקר).

כאן, הscalability factor יורד; נרוויח, במושגים יחסיים, פחות ביצועים במעבר מ2 ל4, מאשר שנרוויח במעבר ממעבד אחד ל2. ברור גם למה -

יתר משאבי המערכת מחולקים בין כל המעבדים. התקנת 4 מעבדים? עכשיו לכל אחד יהיה רבע מרוחב הפס מול הזכרון מאשר שהיה במעבד אחד.

אין כאן יותר מדי משחקים, גם אם במערכת שלך יש יותר רוחב פס לזכרון מאשר שמעבד אחד מסוגל לנצל, עדיין תהיה נפילה (יחסית) בביצועים במעבר מ4 מעבדים ל8, נניח.

כל הX86-ים עד היום, היו SMP במערכת מרובת מעבדים.

האופטרון הוא יוצא דופן, מאחר והוא לא SMP והוא לא ווקטורי; באופטרון ישנו בקר לכל מעבד (או כל ליבה) מחד (מה שקרוי NUMA, או Non Unified Memory Architecture),

אך יתר משאבי המערכת - הרד דיסק, ומה שחשוב לנו, כרטיס מסך - משותפים בין כל המעבדים (הHyperTransport הוא רעיון יפה,

אך לא ממש רלוונטי, מאחר וגם אם כל מעבד מקבל רוחב פס מלא מול הNorthbridge, עדיין הNorthbridge מהווה צוואר בקבוק בעצמו,

ואם לא הוא אז זה הPCI, או הAGP, וכן הלאה).

אחרי כל זה, בואו נעזוב לרגע את השרתים ונתמקד במחשוב שמעניין אותנו, כלומר מחשוב "בידורי".

מה קורה כאן?

1. העומס באפליקציות 3D מתרכז כמעט כולו בכרטיסי המסך. הם במילא מותאמים לאפליקציה הזו בצורה טובה בהרבה מאשר CPU-ים. אז ריבוי מעבדים לא יעזור לנו כאן.

תיאורטית ניתן להפיק שיפור ביצועים על ידי פיצול אלגוריתמים שונים (AI), אבל זה לרוב כלכך מסובך שזה פשוט לא שווה - וכמו שאמרתי, זה לא ישנה כלום אם הכרטיס

מסך הוא צוואר הבקבוק, מה שקורה בדרך כלל. קחו כדוגמה (אמנם ישנה, אבל בכל זאת) את Q3Arena, שהציע תמיכה בריבוי מעבדים (set r_smp 1, או משהו כזה).

שיפור הביצועים בזמנו היה זניח, והתבטא רק ברזולוציות הנמוכות שמוגבלות על ידי הCPU. מפתיע מישהו?

2. קידוד מרוויחות שיפור ביצועים עצום מהוספת הוראות SIMD (מה שנקרא Single Instruction Multiple Data), כמו SSE3, זו דרך אלגנטית למדי

לשפר את הביצועים בסוג מסויים של אפליקציות. לא צריך dual בשביל זה. לא כל מקודדי הMPEG תומכים בשני מעבדים, אני לא יודע אם בכלל יש מקודד שתומך ביותר,

זה לא דבר פשוט בכלל. שימו לב איך הP4 מתמודד בצורה מצויינת עם הA64 בקידוד ווידיאו, למרות נחיתות בכל דבר אחר. וזה עוד לפני מקודדים עם אופטימיזציה לפרסקוט.

רק מראה כמה שSIMD יכול להיות פתרון חזק לכמויות גדולות של מידע, וזה הרבה יותר פשוט תכנותית מאשר מימוש multithreaded.

3. זהו, נגמרו לי האפליקציות בהן אכפת ממש למישהו מהמהירות. אם למישהו יש דוגמא אחרת שלקוחה מעולמו של המשתמש הביתי, הוא מוזמן לתת לי אותה.

וורד? אקסל?  ;D

לכתוב תוכנות multithreaded כך שיפצלו את העומס האמיתי שלהן בין מספר מעבדים זה דבר לא פשוט, ואל תשכחו שזה לא יעשה יותר פשוט בעקבות הdual .

יש לי מספיק נסיון בשביל להעיד שזה אחד הדברים הכי מסובכים שאפשר לעשות בתוכנה (ולא שלא עשיתי את זה, ולא פעם אחת).

בסך הכל, שני מעבדים במערכת זה לרוב לא מועיל, ובמקרה הרע מזיק: כנראה שחום מוגבר ומחיר גבוה כבר תיארתם בעצמכם.

מה לגבי תדר עבודה? אני מוכן להתערב שהyields של הdual יהיו נמוכים ביחס לsingle . זה יגרום למהירויות שעון נמוכות יותר,

ומחירים גבוהים יותר. אין מה לעשות, שמכפילים את הטרנזיסטורים, זה מה שקורה.

יותר קשה, מכאנית, לקרר ליבת dual core מאשר שני מעבדים נפרדים, שלא לדבר על מעבד אחד פשוט.

הכפלת הcore-ים לא שונה בכלום, למעט אולי חסכון כלכלי כלשהו ללקוח (אין שום הבדל מבחינת החום או ההספק, מאחר והdual core הוא באמת core כפול שניים, עם

שני cache-ים ושני בקרי ומה לא).

אה, כן, יש לdual core יתרון אחד: אפשר סוף סוף לבנות שרתי Quad processor בתוך מארז 1U שטוח (מה שנקרא "מחשבי פיצה").

יופי.

אז על מה כל הרעש? מה שונה בזה מאשר לשים שני אופטרונים סתם כך? שום דבר. ואתם לא רואים אנשים שמים שני אופטרונים במערכת

הביתית שלהם, למרות שזה עולה כמו A64-3800 אחד, נכון? אתם יודעים למה, ילדים? כי זה לא עוזר בכלום.

ולא הdual core, ולא ישוע הצלוב ישנו את זה. עוד marketing pitch שאנשים כמו התפוח הפסיכי אוכלים בכפית, עוד שטויות.

מערכות SMP זולות (וכן, SMP נחות מהdual core של האופטרון, אבל זה לא משנה) קיימות שנים, המחשב האחרון שלי היה עם לוח BP6 ושני סלרונים,

עבדתי איתו מ99 ועד לפני שבועיים. זה לא עזר לי בכלל במשחקים, זה עזר לי לעיתים בקומפילציות (רק לעיתים, בעיקר בלינוקס), ובעיקר עזר לי כמשהו החליט לתקוע את הווינדוס שלי

ועלה לצריכה של 100 אחוז, אבל רק על מעבד אחד, ועדיין נשאר לי את המעבד השני בשביל להעלות task manager... ;D

יכולתי לקנות מערכת כפולת אופטרונים, וחשבתי על זה. ואז החלטתי שלא. למה? כי זה לא שווה לי.

ומה תעדיפו, שני בSLI, או כרטיס אחד מהיר במקום?

מה יעלה פחות?

מה ייצר פחות חום וידרוש סביר?

מה יהיה פשוט יותר?

איפה יהיו יותר תקלות, באגים, או בעיות אחרות?

(רמז: מה הרג את 3DFX?)

איזו בחירה הייתה עושה את אמא שלכם גאה?

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"תהליך ה90 ננומטר של רחוק מלהיות מושלם, למעשה הם משתמשים

באותו fab של IBM שמנסה להוציא G5 ב90 ננומטר כבר כמה זמן ולא מצליח"

תהליך ה 90 ננומטר של הוא מהמוצלחים ביותר בעולם ובוודאי מוצלח

הרבהיותר מהפרסקוט הלוהט של אינטל, הוא לא מבוצע במפעלי IBM אלא

במפעל של בגרמניה.

ערימות המלל שלך נועדו לבלבל את הקורא, להביך אותו ולגרום לו לרוץ ולקנות

את מה "שכולם" קונים, את פצצת החום והרעש של אינטל, ה P4.

תאכל את הלב, תוציא לשוק מעבד כפול ליבות לשרתים (אופטרון) הרבה

לפני - אתה יכול להמשיך לנסות למרוח, לבלבל ולהביך, לא יעזור.

לא זכור לי ששלחתי מישהו לקנות אופטרון כפול ליבות מחר בבוקרבשום מקום

ובטח לא בשביל מחשב ביתי, אבל כל מי שצריך שרתים מרובי צריך

להיות מטומטם מדופלם (או בוזו של אינטל) כדי לא לקנות מערכת מבוססת

אופטרון (שקע 940).

תחזור לסלרון כפול המעבדים המגוחך שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערימות המלל שלך נועדו לבלבל את הקורא, להביך אותו ולגרום לו לרוץ ולקנות

את מה "שכולם" קונים, את פצצת החום והרעש של , ה P4.

...

תחזור לסלרון כפול המעבדים המגוחך שלך.

???  ::)

ושוב, רק בשביל להעמיד את הפסיכי באור מתאים, יצויין כי המעבד שקניתי כעת היה A64 2800, ולא P4 מצורה כלשהי.

מישהו יכול בבקשה להבהיר לי כיצד, הפוסט הקודם שלי, יכול - או אפילו מנסה - לשכנע מישהו לקנות P4?

אני מתחיל לחשוב שכל עניין ה"תפוחים" הזה הוא איזו פיקציה מבודחת שמישהו עשה בשביל לזרוע כאוס ובהלה כאן בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

x0d, כל הכבוד על התגובות המעמיקות אבל אני לא מבין למה אתה חייב כל הזמן לחלק "מחמאות" כמו -בור- ו-פסיכי-? בשביל מה זה טוב? זה תורם לרמה של הפורום? אני ממש לא חושב.

אני מודה שלא פעם ולא פעמיים גם אני מ- הרבה יותר מאשר אני מתרגש מ-אינטל, בייחוד בימים אלו שכל מה שיש לאינטל להציע לי ולאחרים זו ליבת הפרסקוט הרותחת שמקומה היחיד הוא במטבח כתחליף לא רע לכיריים. אבל גם אני בדיוק כמו אחרים נחמיא לאינטל ברגע שהיא תתייצב על הרגליים ותראה לנו מה היא באמת יכולה לעשות כשהיא ממש רוצה. בינתיים קשה לי לראות את זה קורה לפני סוף 2005.

כרגע, לדעת רוב אנשי הטכנולוגיה והמחשבים זה תור הזהב של ובדיוק כפי שנכתב כבר ב- WORLD זה ממש סיפור סינדרלה מבחינתם.

אבל מה שחשוב פה זה שלא ראיתי אותו מקלל ומחלק "מחמאות" כל כך מהר כמו שאתה ואחרים נוהגים לעשות ואני לא חושב שצריך לעבור על זה לסדר היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים,

לא כל אחד שמגיב פה הוא פאנבוי של intel ומנסה לתמכר פה משהו

ברשותי Athlon 64 וכן פאנטיום 4 למינהם לכן אני לא רוצה בעצמי פאנבוי של אף חברה.

ציינתי שאינטל מפתחת טכנלוגיה חדשה שלדעתי יותר מתקדמת מהמעבד כפול ליבות כפי שצויין כאן בעבר

כל התגובות שלך מלאות פראנויה כאילו מישהו כאן סוכן סמוי של intel שמנסה להחדיר מסרים סמויים לפורום "BUY INTEL"

אני לא בעד intel ולא בעד מצידי ששניהם יתפרקו ו מוטורלה תיקח תשוק

אני רק בעד תחרות חופשית וקידום הטכנלוגיה, כאשר לא יהיה מצב שוב שintel תיהיה הייצרנית הבלעדית לדסקטופ או כל יצרנית אחרת.(כולל AMD)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

???  ::)

ושוב, רק בשביל להעמיד את הפסיכי באור מתאים, יצויין כי המעבד שקניתי כעת היה A64 2800, ולא P4 מצורה כלשהי.

מישהו יכול בבקשה להבהיר לי כיצד, הפוסט הקודם שלי, יכול - או אפילו מנסה - לשכנע מישהו לקנות P4?

אני מתחיל לחשוב שכל עניין ה"תפוחים" הזה הוא איזו פיקציה מבודחת שמישהו עשה בשביל לזרוע כאוס ובהלה כאן בפורום.

פעם נוספת, כדי להעמיד את הליצן באור הנכון:

"תהליך ה90 ננומטר של רחוק מלהיות מושלם, למעשה הם משתמשים

באותו fab של שמנסה להוציא G5 ב90 ננומטר כבר כמה זמן ולא מצליח."

ש ק ר - למזלנו שקר קל לחשיפה, את השקרים האחרים קצת יותר מסובך

לחשוף, ייצור ה 90 ננו מטר של מתבצע במפעלי בגרמניה ולא

במפעל בארה"ב והא הצלחה גדולה בכלל וביחס ל 90 ננמו מטר של

אינטל בפרט.

מי שזורע שקרים ומייצר מבוכה וחשש בנושאים בהם ל יש יתרון ברור כיום

הוא סוכן מכירות /יחצן של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...