כרטיס המסך GIGABYTE GeForce RTX 4090 GAMING OC בביקורת: אבסורד בכל קנה מידה, במיוחד בביצועים - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס המסך GIGABYTE GeForce RTX 4090 GAMING OC בביקורת: אבסורד בכל קנה מידה, במיוחד בביצועים

djelectric
 Share

Recommended Posts

אותי מעניין איזה קייס מסוגל להכיל כאלה כרטיסים?

יש לי p101 silent ,קייס לא קטן בכלל, מאפשר מעבד בגובה של 180 ממ..קייסים רציניים אחרים מאפשרים עד 185 ממ..

הרבה כרטיסים תופסים גובה של 150-165 ממ...זה משאיר משהו כמו 15-30 ממ לחיבור חשמלי ולכבל...איך זה אפשרי בלי לעקם לו את החיים?במיוחד אם המתאם 16 פינים ל8 פינים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיטקטורת המצללים היא שונה ולכן השוואה יבשה של מספר הטרנזיסטורים לא מראה את כל התמונה (מעבר להישג הטכנולוגי הכביר ברמת טכנולוגיות הסיליקון של לדחוס פי 3 יותר טרנזיסטורים על שטח דומה). כשמשווים את מספר יחידות ההצללה שאחראיות על החלק הארי של הביצועים הגראפיים בין ה- 4090 ל- 3090 Ti ומסתכלים על תוספת הביצועים באחוזים שמתקבלת בדור החדש - זה נראה מרשים למדי.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס שופוני מיותר למדי, במיוחד עם המימדים שהוא תופס. מדובר בגודל ומשקל שלא מבייש לבנה בריאה.

DLSS3 כפיצ'ר נראה כמו פלופ מיותר בתצורה הנוכחית, די כמו שגם הוא פיצ'ר די מיותר סה"כ למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

כרטיס שופוני מיותר למדי, במיוחד עם המימדים שהוא תופס. מדובר בגודל ומשקל שלא מבייש לבנה בריאה.

DLSS3 כפיצ'ר נראה כמו פלופ מיותר בתצורה הנוכחית, די כמו RTX שגם הוא פיצ'ר די מיותר סה"כ למשחקים.

צריך להבין שיש שני צדדים למטבע...

יוצרי תוכן בתחום המושן 3D ועריכת , הכרטיס עבורם זה חלום רטוב!
במקום להשקיע אלפי דולרים בכרטיסי Q מקצועיים ויקרים, פה יש לנו כרטיס שנותן יותר תמורה לכסף במחיר של 1600$, מחיר מגוכח במושגים מקצועיים.

לגבי ... מי שיכול להרשות לעצמו סבבה אבל ממש! אין צורך לקפוץ מעל הפופיק כשיש לנו את סדרה 3000 עדיין על המדפים.

RTX מיותר? תלוי למי יש כאלו שישלמו את המחיר תמורת RT במשחקים, גם DX12 היה מיותר בהתחלה... אתה מסוגל היום לשחק משחקי AAA ב-DX11... לא נראה לי.
DLSS אופציה מבורכת סה"כ תורמת לביצועים במיוחד למי שיש כרטיס חלש, אז למה לפסול טכנולוגיית UPSCALE טובה.

לגבי ממדים אני מסכים חלקית, כי בסופו של דבר אחרי שהתקנת את הכרטיס וסגרת את המארז אז למי איכפת מה יש בכלל... חוץ מאשר חובבי מושבעים.

נערך על-ידי urib
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

DLSS3 כפיצ'ר נראה כמו פלופ מיותר בתצורה הנוכחית, די כמו RTX שגם הוא פיצ'ר די מיותר סה"כ למשחקים.

מה בדיוק שופוני פה?

הכרטיס נותן הכי הרבה ביצועים לשקל בסדרה 4000. במידה והפרוטה מצויה בכיסך - למה לא?

בדיוק אספתי את שלי (השורה הזו, לדוגמה, שופוני)

image.thumb.png.423c07afc70326c301cc7617cb7b5e50.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למי שמשתמש בכרטיס לעבודה זה בהחלט חלום רטוב. לכן רשמתי עבור משחק

2. לרוב הגדול, שלא יכולים להרשות לעצמם כה זה כרטיס, הוא עושה "שירות דוב" בכך שכל הסגמנטים נמשכים אחריו מעלה במחיר. למי שיש 10K פנויים בכיף בעו"ש ל-GPU שיבושם לו ושייהנה עד הגג :)
3. , בשונה לגמרי מ-DX12, הוא פיצ'ר וויזואלי נטו שגורר קנס ביצועים משמעותי מאוד (בעוד התרומה שלו לחוויה לא משמעותית, אך זה עניין של טעם וריח ולכן אין מה להתווכח). אפשר לכבות בקליק מהמשחק, DX12 אי אפשר כך שאני לא ממש מבין את ההשוואה. זה לא סטנדרט שאי אפשר ליצר משחקים טובים (או בכלל) בלעדיו. זה פשוט עוד eye-candy מני רבים.

4. DLSS2, FSR2, XESS הם פיצ'רים מבורכים שאכן תורמים המון לכל רמות הביצועים ומאפשרים input leg נמוך יותר. לעומת זאת DLSS3 הוא סיפור אחר לגמרי: הוא גורר עלייה ב-input leg ובנוסף, כדי לא לשים לב לגליצ'ים הוויזואלים השונים שהוא מכניס לתמונה, צריך לעמוד על 100+ FPS לפני שמחלים אותו, דבר שמחייב מסך של ומעלה על מנת להינות מהאפקט שלו בלי מרחקות\קריעות בולטות מדי באלמנטים מסוימים במשחק. מכל זה יוצא שהוא מתאים לשימוש בעיקר במערכות חזקות מאוד שמראש יכולות לדחוף לפחות 100FPS, אחרת אתה תבחין בקלות בגליצ'ים של הפריימים הסינטטים שהוא מייצר (כל פריים כזה מוצר יותר זמן ככל שה-FPS יותר נמוך). ממש לא מתאים לשוק הנמוך.

5.מעבר למחיר המוגזם, יש גם גודל פיזי מוגזם עוד יותר (עקב צריכת חשמל גבוהה מאוד) שלפחות לטעמי יוצא כבר מגבולות הטעם הטוב ועלול ליצור בעיות תאימות\סירקולצית אוויר גם במארזים טובים. הפעם גם הגדילו לעשות (תרתי משמע) וניפחו את העובי בנוסף להגדלת השטח. גרסת ה-FE, לדעתי, בעצמה גדולה מדי וגרסאות צד-3 פשוט מגוחכות. זו לא "בעיה" של ממש ואם זה מתאים זה מתאים אבל פשוט רואים שהפעם הגזימו במימדים.

6. 4090 מאוד יעיל ביחס לביצועים באופן מרשים, רץ בשקט ובטמפרטורה נמוכה גם במאמץ. זה בעצם קצת מבלבל ומעלה תהיות לגבי הצורך המעשי בגודל הקירור ששייכו לו ומחזק את ההבנה כמה כדי לחכות לאחים הקטנים שלו שיהיו יותר קטנים, זולים ובתקווה גם יעילים.

7. הכרטיס, למרות היותו אלוף היעילות החשמלית, נמצא בתחתית בכל מה שנוגע לערך עבור הכסף. כמובן שהוא בראש בכל סדרה 4000-  הוא היחיד שהושק...

8. @danielzy מה בדיוק שופוני פה? ענית בעצמך יותר טוב מכל מה שאוכל להסביר :) תתחדש ותהנה עד הירח ובחזרה (כל עוד זה עם -ON!)

performance-per-dollar_3840-2160.png

נערך על-ידי omertgm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

1. למי שמשתמש בכרטיס לעבודה זה בהחלט חלום רטוב. לכן רשמתי עבור משחק

2. לרוב הגדול, שלא יכולים להרשות לעצמם כרזה כרטיס (ממגוון סיבות, לא רק כלכליות), הוא עושה "שירות דוב" בכך שכל הסגמנטים נמשכים מעלה במחיר. למי שיש 10K פנויים בכיף בעו"ש ל-GPU שיבושם לו ושייהנה עד הגג :)
3. RTX, בשונה לגמרי מ-DX12, הוא פיצ'ר וויזואלי נטו שגורר קנס ביצועים משמעותי מאוד (בעוד התרומה שלו לחוויה לא משמעותית, אך זה עניין של טעם וריח ולכן אין מה להתווכח). RTX אפשר לכבות בקליק מהמשחק, DX12 אי אפשר כל שאני לא ממש מבין את ההשואה. זה לא סטנדרט שאי אפשר ליצר משחקים טובים (או בכלל) בלעדיו. פשוט עוד eye-candy מני רבים.

4. DLSS2, FSR2, XESS הם פיצ'רים מבורכים שאכן תורמים המון לכל רמות הביצועים ומאפשרים input leg נמוך יותר. לעומת זאת DLSS3 הוא סיפור אחר לגמרי: הוא גורר עלייה ב-input leg ובנוסף, כדי לא לשים לב לגליצ'ים הוויזואלים השונים שהוא מכניס לתמונה, צריך לעמוד על 100+ FPS לפני שמחלים אותו, דבר שמחייב מסך של על מנת להינות מהאפקט שלו בלי מרחקות\קריעות בולטות מדי באלמנטים מסוימים במשחק. מכל זה יוצא שהוא מתאים לשימוש בעיקר במערכות חזקות מאוד שמראש יכולות לדחוף לפחות 100FPS, אחרת אתה תבחין בקלות בגליצ'ים של הפריימים הסינטטים שהוא מייצר (כל פריים כזה מוצר יותר זמן ככל שה-FPS יותר נמוך). ממש לא מתאים לשוק הנמוך.

5.מעבר למחיר המוגזם, יש גם גודל פיזי מוגזם עוד יותר (עקב צריכת חשמל גבוהה מאוד) שלפחות לטעמי יוצא כבר מגבולות הטעם הטוב ועלול ליצור בעיות תאימות\סירקולצית אוויר גם במארזים טובים.  הפעם גם הגדילו לעשות (תרתי משמע) וניפחו את העובי בנוסף להגדלת השטח. גרסת ה-FE, לדעתי, בעצמה גדולה מדי וגרסאות צד-3 פשוט מגוחכות. זו לא "בעיה" של ממש ואם זה מתאים זה מתאים אבל פשוט רואים שהפעם הגזימו במימדים.

6. 4090 מאוד יעיל ביחס לביצועים באופן מרשים, רץ בשקט ובטמפרטורה נמוכה גם במאמץ. זה בעצם קצת מבלבל ומעלה תהיות לגבי הצורך המעשי בגודל הקירור ששייכו לו ומחזק את ההבנה כמה כדי לחכות לאחים הקטנים שלו שיהיו יותר קטנים, זולים ובתקווה גם יעילים.

7. הכרטיס, למרות היותו אלוף היעילות החשמלית, נמצא בתחתית בכל מה שנוגע לערך עבור הכסף. כמובן שהוא בראש בכל סדרה 4000-  הוא היחיד שהושק...

8. @danielzy מה בדיוק שופוני פה? ענית בעצמך יותר טוב מכל מה שאוכל להסביר :) תתחדש ותהנה עד הירח ובחזרה (כל עוד זה עם RTX-ON!)

performance-per-dollar_3840-2160.png

הטבלה שנתת לא מעניינת כי היא מתייחסת בעיקר למחירי השוק בארה"ב אחרי קריסת הקריפטו, היא מייצגת מחירים של כרטיסים דור קודם שחסרים בהם פיצ'רים ושלא מתמודדים טוב עם RT.

זה בערך כמו להשוות יעילות כלכלית של 11 (גם אם חדש באריזה) בימנו. כן, המכשיר חדש, כן הכשיר יוציא שיחות מצוין, אבל מדובר במכשיר בן כמה שנים, פחות מלוטש עם פחות פיצ'רים שפוטנציאלית חשובים למשתמש.

האם כל אחד צריך 4090? ממש לא (ד"א, אני שילמתי על שלי $1440, רחוק מאוד מה 10K שציינת), אבל לקרוא למוצר שנותן כל כך הרבה ביצועים לשקל "שופוני" זה מטופש לדעתי.

אם תבדוק את ההדלפות על ה 4080 או ה 4070 תגלה שה 4090 נותן הכי הרבה "FPS לשקל".

לקנות 3090 לגיימינג - זה מטופש. האקט של לשלם קצת יותר מפי 2 על 15% יותר ביצועים - פשוט לא יעיל. זה לא המצב פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם 3090TI לא מספיק לך מבחינת ביצועים, למרות שהוא נותן יותר FPS\שקל, אז באמת "אין לך ממש ברירה" אלה לקנות 4090.

אם אתה "חייב" 3 אז גם, "אין לך ברירה" ו-4090 הוא האופציה היחידה (למספר ימים הקרובים בינתיים לפחות..).

אבל אני מעיז להסתכן ולומר שאין פה באמת "צורך קריטי" וחלק לא מבוטל של הרציונל לרכישת 4090 הוא ההרגשה\showoff\שופוני של להיות בעל מוצר סקסי ומלוטש (הן פיזית מבחוץ והן טכנולוגית מבפנים) שכזה ובמיוחד כשהוא רק הושק. זה לא דבר שלילי בעיניי וזה מעולה להתפנק אם אפשר כלכלית אבל אני אישית מנסה לא לערב שיקולים כאלו ברכישת מוצר. זה גורר אותי לקנות משהוא שאני לא באמת צריך וזה בא על חשבון דברים אחרים שאני כן צריך.

ושוב, תתחדש ותהנה המון! אין לי ספק שזה עונג צרוף לרוץ עם 100FPS בכל כותר שיש שם בחוץ 😎

נערך על-ידי omertgm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...