התייעצות: Dell S2721DGF או Samsung Odyssey G7 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות: Dell S2721DGF או Samsung Odyssey G7

--- The King ---
 Share

Recommended Posts

שלום חברים, החלטתי לקנות מסך חדש, ולאחר חשיבה מרובה ולא מעט "מחקר" על המסכים הקיימים בשוק, הגעתי לדילמה בין 2 מסכים (Dell S2721DGF או Odyssey G7 27).

השימושים שלי הם קודם כל ובעיקר עבודה (קורא וכותב הרבה טקסט), אך גם גיימינג כשיש זמן לזה (אך כשיש זמן, אני רוצה להנות ממנו כמה שיותר כמובן).

מה שמרתיע אותי בסמסונג זה העניין של זוויות הצפיה. אני עובד עם מסכי IPS כבר הרבה שנים ומאוד מורגל לפאנל הזה, ולא יודע אם המעבר ל-VA יהיה לי נוח. אציין שאני משתמש במסך לבדי, זאת אומרת שאין עוד אנשים שמסתכלים על המסך מהצד. בנוסף לכך, המסך קמור, מה שמקטין את זוויות הצפיה ביחס לצופה. מבחינת ביצועים בגיימינג, זה ברור שאהנה יותר מהסמסונג גם בגלל ביצועי מרשימים יותר, וגם כי הוא מעט מהיר יותר.

מנגד, יש את הדל, היותר סולידי, שמרגיש לי יותר בטוח, אבל גם פחות מרגש ומיוחד.

השאלה הגדולה היא האם יהיה לי נוח יותר לעבוד על הדל, או שיהיה לי נוח מאוד גם על הסמסונג.

מבחינת המחיר זה לא ממש קריטי לי. פעם ב- 5-10 שנים הוצאה של עוד כמה מאות שקלים זה לא מה שישנה את דעתי. בראש סדר העדיפויות זה מסך שאהנה ואהיה מרוצה ממנו.

אשמח מאוד לדעתכם בעניין. תודה מראש.

נערך על-ידי --- The King ---
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תבדוק את F127Q או F127Q-P שיקר מאד.

אממ לגבי ה-M127Q , הזמנתי אותו כבר ואני מתלבט בינו לבין הדל.. הבעיה שאין לי כוח לחכות בשבילו חודש ימים .. 

המחשב שלי כבר בהרכבה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגעתי למסקנה שמקטגוריית ה-IPS גיימינג עם תמיכה ב- , הדל מנצח את כולם בביצועים, ואפילו במחיר ובארגונומיקה.

אם כבר הזמנת את הג'יגבייט (אני מניח שהתכוונת ל- M27Q), בכנות, אני לא חושב שאדם או אפילו גיימר ממוצע יבחינו בהבדלים הכלכך מינוריים בביצועים, של כמה מילי שניות בודדות לפה או לשם. מה שכן, המסך שהזמנת הוא 8bit ולא 10bit כמו הדל וכמו עוד כמה מאלו שצוינו פה עד עכשיו, והוא גם לא תומך ב- אלא רק ב- Free Sync. הדל תומך בשניהם כך שזה יתרון מאוד גדול מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת גם אני חשבתי לשקול אחד מאלה או ללכת על 144HZ..

אתה לא חושב ש- יביאו יותר מרווח לעתיד?

באמת יש בעיות מלאי איתם בארץ?

רק הקטע שלגבי נראה לי שהדל לא ממש מצטיין.. היות ומדובר ב-HDR400..

גם ראיתי שיצא לא מזמן מסך חדש ב-1440P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

האמת גם אני חשבתי לשקול אחד מאלה או ללכת על 4k 144HZ..

השיקול היחיד שמונע ממני ללכת על הוא שאצטרך אח"כ לשלם ביוקר על חומרה שתיהיה חזקה מספיק על מנת שאוכל למצות את המסך ולהנות מקצב הרענון הגבוה. חוץ מזה שאני כבר כמה שנים טובות עם 27 אינץ 1440P ולא חסרה לי חדות. מעדיף לקבל יותר פריימים.

ציטוט של zone glide

אתה לא חושב ש- יביאו יותר מרווח לעתיד?

שמע מעולם לא שיחקתי על 240 הרץ, אבל נראה לי מאוד שמעל 144 זה כבר חסר חשיבות. מעל 144 הרץ אני לא מאמין שאבחין בהבדלים. 144 נראה מבחינתי חלק כמו מציאות. סתם גימיק מיותר לדעתי.

ציטוט של zone glide

רק הקטע שלגבי HDR נראה לי שהדל לא ממש מצטיין..

אמת, אבל ככה כל מסכי ה- IPS בקטגוריה המדוברת. אם אתה רוצה ביצועי טובים כדאי לשקול ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה-M127Q , הבנתי שרשמית הוא באמת לא תומך ב- , אבל כן יש תמיכה ברגע שאתה מפעיל את האופציה הזו  ,קראתי על זה איפשהו

אגב הגיגהבייט וגם הדגל עולים אותו דבר , כ-2000 שקלים.

יתרון נוסף של הדל שהוא מגיע עם DP 1.4.

מתלבט..

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

זה:

MSI Optix MAG274QRF-QD

הוא יקר יותר מהדל, ללא תמיכה ב- free-sync, חיבור DP 1.2 בלבד (ולא 1.4 כמו בדל), בהירות נמוכה יותר מהדל (300 לעומת 400) ולא מצאתי עליו סקירות איכותיות מספיק כדי לדעת מה רמת הביצועים שלו בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

הוא יקר יותר מהדל, ללא תמיכה ב- free-sync, חיבור DP 1.2 בלבד (ולא 1.4 כמו בדל), בהירות נמוכה יותר מהדל (300 לעומת 400) ולא מצאתי עליו סקירות איכותיות מספיק כדי לדעת מה רמת הביצועים שלו בפועל.

תסתכל ב-Hardware Unboxed יש עליו סקירה.

ולא חושב שהחסרונות שרשמת באמת חסרונות.

עלות 2,100₪ ב-KSP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...