תוכן zone glide - HWzone פורומים
עבור לתוכן
 • צור חשבון

zone glide

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  275
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

כל דבר שפורסם על-ידי zone glide

 1. אני כנראה בודק לגבי ה-980 PRO בנפח 2TB. בארץ זה כ 300-400 ש"ח יקר יותר מבחו"ל אבל האחריות כנראה היא הבעייתית.. למרות שזה רכיב שאמור להיות אמין.. מה דעתכם? כאן בארץ יש מחיר טוב רק על נפח 1TB של הכונן הזה, או שבמחיר הזה כבר אלך על 2TB Gen3.
 2. ניסיתי להתעלם מזה אבל זה פשוט מושך תגובה.. דור 10 לפני 30 שנה? לא ידעתי שכרטיסים משנת 1990 נמכרים במחיר המקורי היום.. אני חושב שקצת הגזמת.. אמנם הם לא החדשים ביותר אבל להגיד שיצאו לפני 30 שנה? ...
 3. ברור לי שזה מה שניסית להביא, אבל זה טיפה מוגזם לומר שזה הבנאדם היחיד שראית שנמרח כזה הרבה וקצת מגזים בתגובה שלך.. בגלל זה אני מעדיף שלא תכנס לעניינים שלי.. תנסה לענות לגופה של כל שאלה ספציפית ולא להתחיל להכנס לעניינים של אנשים אחרים.. גם אולי יש תכנון לעבור למסך 4K.. ואם הקפיצה תהיה כזאת משמעותית בביצועים.. אולי באמת יהיה ניתן לשחק 4K על 144 הרץ יציב כמו שצריך לאורך זמן..
 4. איך אומרים, תמיד התשובה הכי טובה לגבי זה שבחיים לא ראית משהו מסוים, אז התשובה שלי היא שתמיד יש פעם ראשונה. ולא, זה ממש לא דבר רע... זה נכון שיש תמיד חומרה חדשה מעבר לפינה, אבל היו גם מצבים כאלה שאנשים היו מרחק של חודשים בודדים מיציאה של דור חדש, שהבטיח שיפור גדול ומורגש מאוד ממה שהם תיכננו לרכוש, אז באמת היה עדיף להם לחכות כי השיפור שהובא להם הוא באמת גדול. כאן לגבי ה-4000 מדובר בהיבט די עצום, 70% מעל 3090 זה משהו שלא עושים אפילו תוך שנתיים אני חושב.. אז... לא מדובר כאן במשהו פשוט חזק יותר, אלא במשהו חזק הרבה יותר.. ובגדול המחשב לא דחוף לי לכאן ועכשיו, למרות שאני כן רוצה אותו כי כבר חיכיתי לא מעט אבל זה לא סופר קריטי.. מובן לי שתמיד יוצא משהו חדש, אבל בכל זאת יותר מאשמח אם תצא מהעניינים שלי ותתרכז בשלך. תודה.
 5. מה זה משנה? אני מדבר פה נטו על כרטיס המסך ולא על כל המחשב.. מסך יהיה 1440P או 4K אחד מהשניים..
 6. אז שורה תחתונה שווה לחכות או לקנות 3080? אם לא נקנה מחשב כבר כמה שנים..
 7. אבל אמרת שכרטיסי מסך חדשים ומעבדים לא ייצאו עד 2022.. הלא כן? כרגע לטעמך - שווה לקנות את הדור הנוכחי או שלחכות טיפה אם אפשרי? נניח 3080. באמת הגיוני שיפור כזה עצום מעל 3090?
 8. אז האופציה היחידה זה רק מעבדה? יש כמה סרטונים ביוטיוב שמראים על החלפת PCB או הזזת הראש מהפלטה עצמה.. רק שבמקרה אצלי הראש כבר היה במקומו.. והיו כאלה שהצליחו לסדר איכשהו.
 9. יש לי קשיח חיצוני שבגדול הגיע מחבר.. ולא מזוהה בכלל וגם מתקתק.. לא מזוהה גם בניהול הדיסקים.. וגם לא בתוכנות שחזור מידע כמו Minitool. רעיונות? חשבתי על האופציות של לפתוח אותו פיזית והתחלתי לנסות זאת, אבל נראה שאין מה לעשות יותר מדי... הבנתי שאפשר לנסות להחליף את לוח ה-PCB, ובגדול יש לי קשיח מאותו יצרן שהוא דומה לו אבל מסדרה אחרת... אז אני לא יודע בדיוק מה הטעם לנסות זאת. ללכת למעבדה פחות אידיאלי כי זה לא זול.
 10. יש את S2721 שזול יותר.. ושניהם 1440P אם אתה כבר באמת לוקח מסך אחת לעשור.. תחפש 4K 144HZ
 11. נראה נחמד.. אבל לא זול בכלל.. לא נמכר כרגע נכון?
 12. אכן יש לי ידע בחומרה והרכבה.. פשוט אתה יודע.. לקנות מערכת שכזו בלי תחושה שיש לך משהו זמין כאן בארץ זו הרגשה קצת לא הכי טובה אולי.. בכל מקרה נתקלתי במשהו שהפתיע אותי - יש לא מעט דיווחים עם כאלו עם מעבדים מסדרת ה-5000 שיש להם בעיות כרגע.. קריסות וכד'. גם אחרי עדכוני ביוס וגם על לוחות יקרים... כנראה שהמחשבה שלי כאן התחילה להפוך למציאות.. והמעבד עצמו נרכש מחו"ל... ומעבדים לא נוטים להתקלקל כמעט בגדול..
 13. בעקבות כל המצב כרגע של כרטיסי המסך והמעבדים והזמינות שלהם בארץ, בסופו של דבר יצא לי להזמין כרטיס + מעבד מניואג.. עכשיו, המערכת על פניו תהיה יקרה.. מעל 10K ש"ח ככל הנראה... ועכשיו אם אזמין גם את שאר הרכיבים מניואג.. כנראה אצליח לחסוך בטוטאל עוד משהו כמו 1000 ש"ח בערך.. אולי קצת פחות אולי קצת יותר.. בכל מקרה, רציתי לשמוע את דעתכם כי פשוט באיזשהו מקום מרגיש לי לא בנוח כל כך לרכוש מערכת בסכום שכזה ללא כל אחריות בארץ... אבל חשבתי לרכוש כאן בארץ חלק מהרכיבים למרות שבמעט יקרים יותר.. כמו לוח וכו'.. בארץ זה לא יקר בהרבה, פשוט בשקלול.. זה יוצא סביב ה-1000 ש"ח.. למרות שעל פניו הכרטיס מסך הוא של EVGA והאחריות לא אמורה להיות כאב ראש כל כך גדול.. בכל מקרה בארץ כנראה לא תהיה לי אחריות במידה ובסוף כן אזמין משם את הכל.. מה דעתכם בכל אופן? כנראה שזה נגרם גם כתוצאה מהמצב של היום.. לגבי לוח האם - אני מעדיף לרכוש X570 היות ומדובר ב-5900X, למרות שאני יודע שישנם לוחות B550 שחדשים יותר מהם ומעודכנים יותר.. אבל ההעדפה היא X570.. והשאלה היא - האם שווה בהכרח להשקיע בלוח לא מעט כסף במידה והוא לא יקבל שדרוג בעתיד? היות וכרגע הסוקט סיים את דרכו ככל הנראה.. ישנם רכיבים ספציפיים שכן הייתם מציעים לרכוש בארץ למרות הכל? תודה.
 14. איך הגרסה הזו? כי יש גם FTW3 מבחינת רעש וכל המסביב
 15. לא ממש מדויק^ הבנתי איפשהו שכל הזיכרון שמוקצה ב-PS5 הולך גם למערכת ההפעלה ולא רק עבור הרצת המשחק.. אז בגלל זה רצו להכניס לו זיכרון VRAM משמעותי יותר..
 16. ^גם מנסיון אישי שלי.. VRAM לרוב עולה יותר בהגדרות של משחק כאשר מעלים טקסטורות ופחות רזולוציה...
 17. אני אכן זוכר כרטיסים מלפני כמה שנים, שיצאו דגמים מסוימים ולאחר מכן יצאו דגמים מחודשים יותר רק עם יותר זיכרון VRAM. כנראה שאולי אז בזמנו היה לזה קצת פחות משמעות.. אבל היום הכותרים גם הם שונים ואפילו כבדים יותר גם בהמשך.. גם מרבית האנשים מחו"ל ובאתרים כאלה ואחרים חושבים שכמות כזו של זיכרון לא תהיה טובה להסתכלות עתידית... אם ככה יש לזה סיבה אני מניח... יש כאלו שגם חושבים אחרת אבל הרב חושבים שזה לא יספיק. ואם מרביתם חושבים כך כולל כמה מסקרים למיניהם... שווה לבדוק את זה בשנית...
 18. הקטע מה שמעניין אותי זה גם גזרת השימוש השוטף במחשב והיומיומית.. בכל זאת עם 144הרץ ההבדל הוא גדול מאוד.. אז מעניין אם יהיה שיפור ב-240הרץ בגזרה הזו גם כן..
 19. גם הרבה חשבו בעבר שהעין לא מסוגלת לראות יותר מ-60 פריימים עד שלא ננסה 240hz אין לדעת.. למרות שקיים היום גם 360 הרץ אבל רק ב-FHD.
 20. האמת גם אני חשבתי לשקול אחד מאלה או ללכת על 4K 144HZ.. אתה לא חושב ש-240hz יביאו יותר מרווח לעתיד? באמת יש בעיות מלאי איתם בארץ? רק הקטע שלגבי HDR נראה לי שהדל לא ממש מצטיין.. היות ומדובר ב-HDR400.. גם ראיתי שיצא לא מזמן מסך Predator חדש ב-1440P.
 21. זה פשוט דבילי שהם נותנים לכרטיסי הביניים הללו יותר VRAM מאשר הם נתנו ל-3080...
×
 • צור חדש...