התייעצות: Dell S2721DGF או Samsung Odyssey G7 - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות: Dell S2721DGF או Samsung Odyssey G7

--- The King ---
 Share

Recommended Posts

לכל המעוניינים, לאחר בדיקה מעמיקה מסתבר שה- לא רע בכלל ואפילו די הפתיע אותי ביחס לנתונים הטכניים שלו שמופיעים באתר של .

מסתבר שהוא טיפה מהיר יותר מהדל, לא באופן משמעותי ולדעתי לא בצורה שניתן יהיה להבחין בה בעין, צבע שחור יותר טוב מהדל, בהירות גבוהה יותר מהדל (אפילו שהנתונים הטכניים שלו דווקא אומרים אחרת), עד כאן היתרונות על הדל.

מבחינת החסרונות לעומת הדל, בדל יש תמיכה גם ב- וגם ב- Free-Sync, וב- MSI קיימת תמיכה באופן רשמי רק ב- .

ה- מגיע עם כיול צבעים לא משהו בכלל, למי שיש מכייל צבע יכול להתגבר על החסרון הזה, למי שאין זה לדעתי חסרון מאוד משמעותי.

לגבי חיבורי DP, ב- יש 1.2 ובדל 1.4.

דבר נוסף, ה- MSI כרגע זמין במלאי בארץ לעומת הדל שברוב העולם חסר במלאי כרגע, אבל המחיר של הדל מעט נמוך יותר.

המסקנות שלי:

למי שיש מכייל צבע, יש מקום להתלבטות בין הדל ל- MSI. למי שאין, אני רואה יתרון מובהק לדל.

בנוסף לכך, מי שחושב שיש סיכוי בעתיד שיחבר כרטיס מסך של , עדיף את הדל בגלל חוסר תמיכה ב- Free-Sync ב- MSI. אני לדוגמא מתכנן לשדרג את המחשב בחודשים הקרובים, ולכן ארצה להשאיר לעצמי את האופציה לכרטיס של .

לכן, אני עם הדל כרגע.

נערך על-ידי --- The King ---
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של zone glide

מה לגבי VIEWSONIC ELITE?

אתה מדבר על ViewSonic Elite XG270QG ? לא ברמה של הדל וה- . אמור לתת תמורה טובה למחיר, אבל איכשהו בארץ התמכור שלו מאוד גבוה, מעל 3000 ש"ח.

ציטוט של zone glide

וגם Lenovo Y27Q IPS

לא רע, אני מעדיף את הדל:

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/lenovo-legion-y27q-20-vs-dell-s2721dgf/8317/16485

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע להגיד לי אם הלנובו Y27Q IPS תומך ב ?

כי ראיתי שיש דגם Y27GQ שהוא דווקא כן תומך בזה  .. אבל הוא גם יותר יקר וגם יש לו פאנל TN .

לעומת זאת , בחנות הזאת , רשמו שהY27Q כן תומך בGSYNC

https://www.pcholic.co.il/shop/ציוד-היקפי/מסכים-ואביזרים/מסכי-גיימינג/lenovo-legion-y27q-20-27-ips-led-qhd-1440p-165hz-freesync-g-sync-compatible-gaming-monitor-raven-black/

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של KF

אתה יודע להגיד לי אם הלנובו Y27Q IPS תומך ב G-SYNC ?

כי ראיתי שיש דגם Y27GQ שהוא דווקא כן תומך בזה  .. אבל הוא גם יותר יקר וגם יש לו פאנל TN .

לעומת זאת , בחנות הזאת , רשמו שהY27Q כן תומך בGSYNC

https://www.pcholic.co.il/shop/ציוד-היקפי/מסכים-ואביזרים/מסכי-גיימינג/lenovo-legion-y27q-20-27-ips-led-qhd-1440p-165hz-freesync-g-sync-compatible-gaming-monitor-raven-black/

לפי האתר של לנובו הוא GSYNC COMPATIBLE. כלומר הוא למעשה עם אבל נתמך גם ע"י כרטיס .

https://www.lenovo.com/us/en/accessories-and-monitors/monitors/gaming/Y27q-20A19270QY2-27inch-Monitor-HDMI/p/65EEGAC1US

מופיע גם ברשימת הרשמית של , משמעות הדבר שהם בחנו את המסך בעצמם והוא תואם GSYNC  -

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חברים .. שמתי לב שיש המון תלונות על המסך הזה בכל הקשור ל GSYNC ולמסכים שחורים רנדומליים במשחקים.

עיקר הבעיה היא בכרטיסים מסדרת 1000/2000 של נוידיה אבל גם ראיתי שיש כאלה עם אותה הבעיה מסדרת 3000.

למזלי , לא עשיתי שימוש במסך כלל ואני הולך להחזיר אותו למחורת.. לא מוכן לקחת את הסיכון בשביל זה.

מאד מקווה שלא יעשו לי קשיים על ביטול עסקה כי המסך נפתח במעמד הקנייה לצורך בדיקה שאין שבר.

נאמר לי במעמד הקנייה שאין בעיה להחזיר את המסך גם אם הוא נפתח לצורך הבדיקה הנ"ל בתנאי שהכל חדש וכולל כבלים מוסלבים בצורתם המקורית.

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הדל 2721, אני תכננתי לקנות אותו לא מזמן ולפי הביקורות הוא מהטובים בקטגוריה (עד 2000שח) אבל בסוף גיליתי למזלי שיש לו בעיה אחת די רצינית - הוא לא flicker-free (רוב המסכים היום הם פליקר-פרי וזה מצויין עליהם כפיצ'ר) שזה אומר שכל בהירות פחות מ-100%, גורם לו לריצוד. אמנם זה בתדר מאוד גבוה שלא ממש נראה בעין, אבל זה פשוט גורם לעייפות העיניים בעבודה רגילה\קריאה. 

האמת שיש לי נסיון עם כמה מסכים ישנים שגרמו לי לעייפות עיניים אחרי עבודה ארוכה ואחרים שלא, עד שהבנתי לאחרונה שזה בגלל פליקרינג. יש אנשים שזה אולי לא משפיע עליהם אבל לי זה היה מאוד מורגש מבחינת עייפות עיניים.

אז אחרי שירדתי מהדל מצאתי את ה LG27GL850 שלפי הביקורות הוא אפילו קצת יותר טוב מהדל אבל עם פליקר-פרי. הבעייה הפעם הייתה מלאי בארץ... אז אחרי חודש שחיכיתי לו התייאשתי ולקחתי את ה FI27Q. אמנם קצת יותר יקר אבל נחשב מעולה (החסרון היחיד שלו זה ה DP1.2 אבל זה לא קריטי לי).

אני מאוד מרוצה מהמסך אבל לא יודע להגיד אם הוא יותר טוב מהאחרים מבחינת איכות כי לא ניסיתי אותם מולו.

אגב אפשר לבדוק די בקלות אם מסך הוא פליקר-פרי - תסתכלו עליו דרך המצלמה של של הסמרטפון כשהמצלמה על מצב slow-motion. אם יש פסים רוחביים שזזים אז זה לא פליקר-פרי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהבעיה היא כשהFPS יורד מתחת לסף מסוים (למשל במסכי טעינה), אם כך אז זו בעיה בVRR ואני מנחש שאפשר לפתור את זה זמנית ע"י כיבוי הfreesync במסך (כך שהוא נשאר כל הזמן על 144 הרץ). גם יש את התיקון הזה שהוא מדבר עליו, בדקת מה אומרים על זה ברשת? אולי זה עובד לכולם וזה פתרון זמני נוסף עד שהם יוציאו את העדכון תכנה הזה.

נראה שכמעט לכל מסך בטווח המחירים הזה יש איזה פאק. פה מסכים שחורים, בM27Q קראתי שיש בעיה עם טקסט לא קריא, עכשיו הדל הוא לא flicker free... כאילו תמיד מתקמצנים על משהו כדי להביא מסכי למחירים האלה. אולי הMSI הזה שהמליצו עליו מקודם שווה מבט נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Nir555

לגבי הדל 2721, אני תכננתי לקנות אותו לא מזמן ולפי הביקורות הוא מהטובים בקטגוריה (עד 2000שח) אבל בסוף גיליתי למזלי שיש לו בעיה אחת די רצינית - הוא לא flicker-free (רוב המסכים היום הם פליקר-פרי וזה מצויין עליהם כפיצ'ר) שזה אומר שכל בהירות פחות מ-100%, גורם לו לריצוד. אמנם זה בתדר מאוד גבוה שלא ממש נראה בעין, אבל זה פשוט גורם לעייפות העיניים בעבודה רגילה\קריאה. 

https://www.dell.com/il/en/p/dell-s2721dgf-monitor/pd

ציטוט

Flicker-free
Yes

לפי מה אתה אומר שהוא לא flicker-free ?

ציטוט של ch33

אולי הMSI הזה שהמליצו עליו מקודם שווה מבט נוסף.

בהחלט יכול להיות שהוא עדיף על כל השאר. הפאנל שלו שונה משל כל השאר שמשתמשים באותו פאנל nano של . הבעיה העיקרית איתו היא שהוא מגיע סטוק עם כיול צבע די גרוע.

ציטוט של KF

אני מאד מודאג לגבי הלנובו , מקווה מאד שלא יעשו לי שרירים בעת החזרת המוצר .

הבחור ציין בסרטון שהם הוציאו עדכון firmware שמסדר את זה. אם אכן כך, תשקול להשאר איתו.

נערך על-ידי --- The King ---
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

ראה שהבעיה היא כשהFPS יורד מתחת לסף מסוים (למשל במסכי טעינה), אם כך אז זו בעיה בVRR ואני מנחש שאפשר לפתור את זה זמנית ע"י כיבוי הfreesync במסך (כך שהוא נשאר כל הזמן על 144 הרץ).

הבהובים קורים ביגלל במסכי טעינה שה-FPS נופל מתחת ל-40FPS. גם אצלי במסך שלי קורה את זה. במהלך משחק אין באמת בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא ב RTING  על הדגם הזה בחלק של בפליקר (למרות שהם לא חושבים שזה בעיה) וגם בתגובות לביקורת בתחתית הדף, שם אנשים כבר ממש מדברים כמה זה בעייה במסך הזה.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721dgf

והנה דיווח מהפורום הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...