כונן קשיח חיצוני לא מגיב אחרי נפילה . - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן קשיח חיצוני לא מגיב אחרי נפילה .

doomscripter

Recommended Posts

בוקר טוב .

אז ככה לפני כחודש התחילו להופיעה לי הודעות במחשב שאחד הכוננים הקשיחים לא תקין , עקב לחץ של תקופת מבחנים החלטתי לקנות חיצוני StoreJet® 25H3 של חברת transcend (היה ניראה קצת יותר עמיד מהאחרים) וכל החיי הדיגיטליים הועתקו לכונן זה.

לפני יומיים עברתי דירה והכונן נפל מגובה של כ-מטר כשהוא היה כבויי ומאז לא עובד וכל החיים שלי בפנים, כשאני מחבר אותו למחשב קיימת נורית חיווי שלא נדלקת , בנוסף הכבל המקורי הוא 3 ניסיתי לחבר אותו עם כבל 2 ללא הצלחה ,ניסיתי לחברו למחשב אחר , ואף פתחתי את הכיסוי וחיברתי את הכונן הקשיח ישירות למחשב ללא המתאם לUSB כדי לשלול בעיה במתאם . אך לצערי ללא הצלחה . 

אציין שכשאני מחבר את הכונן בכל דרך שהיא, קיימים קולות של beep  מהכונן עצמו , מקריאה קצרה באינטרנט ראיתי שכניראה הראש קריאה נתקע על הפלטות . (צורף להודעה הסאונד מהדיסק קשיח).

עכשיו יש לי שני שאלות :

1) מה האופציות שלי על מנת לחלץ את המידע שלי מתוך הכונן קשיח ? ומה סדר גודל המחירים ?.

ראיתי חברות לשיחזור מידע מכוננים קשיחים בחדרים נקיים וכו' מה שניראה לי כעסק יקר,  השאלה האם כדאי ללכת לאחת כזו או קיימים אופציות נוספות זולות יותר ?

2) מקריאה באינטרנט ראיתי מלא סירטונים המסבירים על התקלה של ראש קריאה תקוע ומסבירים איך לתקן זאת רק על מנת להוציא את המידע חד פעמית . עקרונית התיקון ניראה ממש פשוא לא דורש יותר מדי הבנה , אלה רק ידיים טובות ועדינות השאלה האם כדאי להתעסק אם זה ?  עד כמה באמת הדבר מסובך ? עד כמה הכונן קשיח באמת עדין ? .

תודה מראש 

קובץ מצורף:

https://f2h.io/985o83wafj04

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חג שמח !

חבל שאתה מגיע לפורום בנסיבות כאלה, אבל נו .....

תראה, אם הבנתי נכון, הכונן בכלל לא מופיע בביוס. זה נכון ?

בכל מקרה, אני לא רואה דרך אחרת חוץ מפניה לחברות אמינות וותיקות לשחזור מידע.

אני אומר זאת מההתרשמות שלי שהחומר על הכונן חשוב לך מאוד.

כל מה שמתואר בסרטונים למיניהם הוא טוב ויפה, אבל לא ממש מחזיק מים במצאות.

העסק ( של חילוץ מידע ) הוא יקר מאוד.

מנגד, כל התעסקות מצידך ונסיונות לחילוץ מידע עלולים לפגוע בסיכויי השחזור

או לחילופין לייקר את העלות עוד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

תראה, אם הבנתי נכון, הכונן בכלל לא מופיע בביוס. זה נכון ?

בכל מקרה, אני לא רואה דרך אחרת חוץ מפניה לחברות אמינות וותיקות לשחזור מידע.

אני אומר זאת מההתרשמות שלי שהחומר על הכונן חשוב לך מאוד.

כל מה שמתואר בסרטונים למיניהם הוא טוב ויפה, אבל לא ממש מחזיק מים במצאות.

העסק ( של חילוץ מידע ) הוא יקר מאוד.

מנגד, כל התעסקות מצידך ונסיונות לחילוץ מידע עלולים לפגוע בסיכויי השחזור

או לחילופין לייקר את העלות עוד יותר.

ממה שאני זוכר לא נכנסתי ממש לביוס לבדוק אם הוא מופיע שם , רק חיברתי אותו למחשב וראיתי שהוא לא מופיעה ב"מחשב שלי" ואז עשיתי הפעלה מחדש כדי לבדוק אולי זה יעזור , יכול להיות שכדאי לחברו שוב ולראות אם הוא מופיע שם ? או במנהל של הווינדוס ? אם כן מה ניתן לעשות במקרה כזה ?

לגבי החברות לשחזור מידע, יש חברות מומלצות מאחרות ? עקרונית בדקתי ב tictac ובמיצי חשבתי אולי לתת להם את הכונן לבדיקה כדי להבין מה חומרת המצב של הכונן ועד כמה שווה להשקיעה בעניין כי המחירים יכולים להגיע ללא הגיוניים, השאלה האם ניתן לסמוך עליהם שלא ייגרמו נזק לכונן אם אני יחליט לא לתקן אותו אצלם? .

ולגבי החומר הוא חשוב לי מאוד כל התואר שלי נמצא עליו מסמכים אישיים וכו' 

תודה מראש . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממממ

אתה יכול לנסות ולראות אם הדיסק מופיע בביוס.

לצערי, מנסיוני הקט והבנתי, זה לא ממש ישנה את התמונה.

אם שמת לב, אני בכלל לא מתייחס לאבחנה של מהות התקלה,

כי זה יכול להיות גם מכלול של תקלות.

ושוב, לולא היה מדובר בחומר חשוב מאוד, הייתי מציע צעדים כאלה ואחרים,

אבל זה יהיה חוסר אחריות לסכן את המידע שבכונן ע"י עצות כאלה ואחרות

דרך דיון בפורום.

לגבי חברות שחזור מידע - 

החשש שלך יכול להיות תקף אההה , בוא נאמר לחלק מאלה שמופיעים ברשת

ככאלו שמשחזרים מידע והם לא חברות גדולות, או שהם בעלי יכולות מוגבלות  יחסית לחברות

שהזכרת.

אני לא חושב שחברות שגופי הביטחון נעזרים בצורה שוטפת בשירותיהן יסתכנו בכל מיני

טריקים ושתיקים ויחבלו בקשיחים של לקוחות. זה לא נשמע לי הגיוני.

נכון שבשילנו זה סכומים גבוהים ונכבדים, אבל עדיין, זה לא מה ש"יפתה" חברה רצינית.

מצטער, אבל לא ממש יש לך ברירות.

יחד עם כל המגילה לעיל, ממליץ להמתין לעוד דיעות.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חג שמח . 

רציתי לעדכן שלבסוף החלטתי לפנות לחברת tictac לצורך בדיקת הדיסק בסכום סימלי של 100 שקל  כי  העדפתי לפנות לחברה רצינית בשוק שאני יכל לקבל ממנה מידע אמין לגבי מצב הכונן קשיח. ולבסוף קיבלתי הצעת מחיר שלא פחות מ2250 שקל , מתסכל . 

כמובן שמחיר כזה אני לא מוכן לשלם ביחס לחומר שיש על הדיסק ועקב עומס לימודים בסמסטר הנוכחי. החלטתי לדחות את ההתעסקות בדיסק לקיץ , הבנתי שיש חברות בסין שמשחזרות במחירים קצת יותר שפויים אחרי כל המשלוח וכו' .

אז מכיוון שקיים לי "גוסס" מחובר למחשב שיש בו חלק מהחומר שהיה לי בכונן המושבט הייתי רוצה לחלץ ממנו מה שאפשר , מה שטוב שהוא כן קורא את כל הקבצים שיש בכונן אבל חלק מהקבצים הוא פשוט לא מצליח להעתיק מהכונן ופשוט נתקע . 

יש דרך יעילה להוציא את החומר בעזרת תוכנות מוכרות ? או שהדרך היחידה היא העתק הדבק?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אני לא לוקח שום אחריות על העצה הבאה וגם לא מייעץ לך לנסות אותה אלה אם כן הברירה זה בין לזרוק את הכונן לפח או להשתמש בו כמעצור לדלת.

לפני מספר שנים היה ברשותי דיסק קשיח הוא חטף מכה והפסיק לעבוד, לא הארד דיסק ולא המידע שהיו עליו היו בעלי חשיבות מיוחדת לכן דפקתי לו עוד מכה, לאחר מכן הוא חזר לעבוד.

ככל הנראה זה היה לא יותר ממזל, אבל כמו שאמרתי אינני לוקח שום אחריות ולא הייתי מייעץ לך אפילו לחשוב על הכיוון אלה אם כן הברירה היא בין מעצור לדלת או להשליך לפח האשפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...