I7 2600K RETESTED - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

I7 2600K RETESTED

coch

Recommended Posts

http://www.guru3d.com/articles_pages/intel_sandy_bridge_core_i7_2600kthe_2018_review_time_for_an_upgrade,1.html

אחח.. איזה מעבד. שנת 2019 אני עובר ל , מרובה-ליבות ( 8 ומעלה ), חדש, עולה רזולוציה, ונשאר עשר שנים עם אותו שילוש.

הדבר הזה רק מוכיח כמה כוח היו למעבדי I7 ועד היום. עד כמה הייתה חזירה ודורסנית עם החלפת הסוקטים והשינוי הכמעט בלתי מורגש

בין דור ודור פר .

סופש נעים. חמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המבחנים שנבחנו שם, לפחות בקטגוריית המשחקים - הם לא אינטנסיביים כלל על המעבד ומציגים את הדברים דרך זכוכית ורודה.

אבל הי, אם זה גורם להרגשה טובה, מי אני שאפריע :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

יהיה חסר לך שנתיים לעשר שנים ב2019.

לי תהיה חסרה שנה עם הi7 930 שעדיין מחכה להמהרה😊

בסוף השנה הזו אני סוגר עשור עם QX9650. :D

ציטוט של djelectric

המבחנים שנבחנו שם, לפחות בקטגוריית המשחקים - הם לא אינטנסיביים כלל על המעבד ומציגים את הדברים דרך זכוכית ורודה.

לא יודע למה אתה חושב כך, סה"כ מתארים שם פחות או יותר את הרזולוציות הסטנדרטיות שרואים ברוב מבחני הביצועים.

בממוצע, נראה שה8700K בערך פי 2 במהירות מה2600K. תוצאה שמכבדת את שניהם. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אבל הי, אם זה גורם להרגשה טובה, מי אני שאפריע :)

כן ולא. הרלוונטי יותר ( לפחות להתייחסות שלי לעלייה ל 1440P בעתיד הקרוב-רחוק ) הינה מבחינת ההבדל הזניח בפריימים.

אפשר לראות מול העיניים את ה i7 המיושן, אגב ללא OC רצחני מחזיק במנועים מודרנים שונים ( עזוב לרגע משחקים ) ברזולוציות

גבוהות שעתידות להפוך מתישהו למיינסטרים.. זה דווקא מרגיש הזמן המאוד נכון לעבור ל 8 ליבות או יותר, להתחיל מ OC מתון

ולעלות קצת עם הזמן. אני מעריך שזה יכול לסדר אותי לעשור שלם. על אמת. אני רק מחכה דור או אפילו שני דורות לראות מה קורה

עם ה הבאים.. אני לא חוזר לאינטל, בטח לא ברזולוציות גבוהות שההבדל בין כל השלושה ( 8700, 1700 והמיושן ) זניחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי היקר coch,

אינך יודע עד כמה מאושר אני לקרוא דברים אלו יוצאים ממקלדתך, הפנמה מאד יפה של החומר והנה עד כמה ההתקדמות במעבדים

משך כמעט עשור היתה בלתי משמעותית וסתם חלבו מצרכנים כסף על כלום - משהו שכותב שורות אלו ידוע כמטיף אליהם

אם לא ממש מנסה לחנך דור.

דבר אחד האמת חסר לי בכתבה הנוכחית והייתי שמח אם היו מוסיפים אותה,

זו התיחסות למעבד 2500k - שבשעתו 2011 הפער הביצועי בינו ל- 2600k היה זניח ולא השתלם,

לכן רבים בחרו דווקא בו ולא ב K2600 .

מעניין הכיצד היום 2018 - תקופה בה תוכנה יודעת לנצל יותר מ- 4 ליביות פיסיות (גם משחקים), הפער יבוא ליידי משמעות.

לכן אם מישהו מכיר לינק לכתבה/מבחן עדכני שמשווה K2500 ל- K2600 (הכוונה למעבדים של אינטל ולא לתרסיס נגד ג'וקים

של סנו...) מאד אשמח שיעלה אותה כאן לפנינו להרחבת היריעה בנושא.

נ.ב

אני כיום על 2500k מומהר ל- 4.4Ghz מתונים למדי, ולא מצליח להתקל בכותר אחד לרבות הכי טרי וחדש בשוק,

שמייצר עומס כזה על המעבד, שהוא נופל לסף ביצועי FPS נמוך מדי (או נמוך ככלל).

אז אולי בכותר כלשהו שבו 8700k מרביץ 190FPS , מעבד 2500K חונה באזור ביצועי של 100FPS.

למסך כשלי המוגבל ל- 60hz ממילא (המייצג אגב את רוב רובו המכריע של קהל המשתמשים),

הדבר אומר שעדיין 2500K מספק די והותר.

**כנראה שגם מעבדי 2300 i5 סנדי ברידג' בתדר 3.1ghz עדיין נותנים מעל 60hz בכל כותר וסיטואציה, כך שגם הוא מספק.

הדגש הוא על "עדיין". מה יהיה בשנה-שנתיים הבאות זה כבר ספור אחר כמובן.

לביתי שדרגתי לא מזמן למחשב משומש מבוסס i5 2400 בכסף בגובה מפלס הרצפה ממש (פירוט מלא של הספור בשרשור

על מיחזור חומרה משומשת למי שמתעניין) וחייב להודות שבליווי כרטיס המסך ששמתי לה R9 290 (גם הוא בכסף טוב

במשומשים) הביצועים שעל מחשבה דומים למדי למערכת שאצלי - קרי ביצועים מרשימים ומאד אפקטיביים.

זאת בכל אופן אם להעיד מהתנסות אישית ובלתי אמצעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני לא מבין על מה כל המהומה ......   :nixweiss:

תצאו רגע מהשלולית / בועה של משחקים ותראו,

בייחוד אתה נק_000, שכל שינוי ושיפור בביצועי המעבדים

בשנים האחרונות יותר ממשמעותי לצרכני יצירת התוכן  והמדיה.

אז כל מקרה לגופו, פרופורציות, כבר אמרנו !  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליצירת מדיה זה כמובן ספור קצת אחר (לא הרבה אחר), אבל עד שלא רואים "הכפלה" בביצוע, קרי חצי מזמן העיבוד הנחוץ,

זה אינו שפור מעניין במישור המעשי/פרקטי.

בשנים של עד 2009, קצב השפור בביצועי היה מקובל להיות "הכפלת" הביצועים מדי 3 שנים. חוק מור.

ואם נתבונן רק על שנת 1999 לבדה, כח המעבדים הכפיל עצמו בשנה אחת פי 2 שכונה אז "המרוץ אחר התדר".

אם להסתכל על המצב שבין 2011 ועד 2017 (עד השקת ריזן), המעבדים בקושי התקדמו 20% במשך 6 שנים לשם השוואה יחסית.

סטגנציה במלוא הדרה. מי שקנה מעבד אחרי סנדי ברידג' בשביל שיפור ביצועים בגודל של פירורים, מודה לו מקרב לב

על נדיבותו הרבה, שכן בלעדי בורותו בתחום החישוב, לא היתה מוכרת כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר נכון לא רק לגבי ,

ראה לדוגמה.

אבל אני יותר מדבר על נחיצות השיפור בכח העיבוד מאשר

על עקומת השיפור.

כי בשימושים רבים, מעבד מסויים היה הרבה מעבר למידת הנצילות של אותם שימושים,

כלומר, כהקצנה, מערכת לשימוש משרדי קיבלה מעבד שיספיק לשימושיה לשנים רבות,

בעוד שיצירת תוכן תמיד קיבלה מעבד שלא סיפק את הצרכים לא רק בעוד מספר שנים,

אלא כבר ביום שנקנה.

בסה"כ באתי להדגיש גם את הנקודה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

ואני לא מבין על מה כל המהומה ......   :nixweiss:

תצאו רגע מהשלולית / בועה של משחקים ותראו,:)

תראה יש דברים שיושבים איפשהו במוח ואתה לא יודע - שאתה יודע אותם, עד שמשהו נותן לך איזה זרם

חשמלי קטן ( מישהו מזכיר לך, קראת כתבה, ראית משהו.. וכו' ). תמיד ידעתי ש ה 2500K המומהר שהיה לי ( 4.2 וירד עם הזמן ל 4.0 )

כמה שנים סיפק לי מענה לכל הצרכים, שהכבדים ביותר שלי הם גיימינג. הגיעו ימים שהתקדמתי בעבודה ונפתחה

בפניי האופציה לקבל חומרה דרך החברה, אז היה נוח לעבור ל I7 עם לוח וזכרונות חדשים ולא לשלם על זה. על המסביב כמובן

שאני משלם. שראיתי את הכתבה הזו בגורו זה לא חידש לי, אבל זה הזכיר לי כל מיני תובנות שישבו שם איפשהו.

בכל מקרה - מכתיבה הרבה בשוק המשחקים בגלל המעורבות הגדולה שלה בתחום הקונסולות. זה בלתי נמנע שלאט לאט

יהיה מעבר לשימוש בהיקפים גדולים יותר בליבות מרובות גם בגיימינג. מאחר ו הם בגדול מוצרים טובים מאוד, במחירי

מיינסטרים שלא היינו רואים מאינטל ללא ZEN אז הם מקבלים ממני אוטומטית ניקוד על זה כצרכן. 

התובנה הכי גדולה שלי ( כגיימר ששורף על זה זמן משמעותי ) היא להמתין עוד שני דורות או אפילו שלושה, שזה זמן סביר שהאדומים

יכולים לשפר את בכל מיני שכבות שונות ( תדרים, יעילות, ביצועים לליבה ודברים נוספים ) ובגדול לתת עוד קצת ממה שכבר קיים

שגם ככה מוסכם שזה מוצרים טובים שעדיין חדשים, ולרכוש מעבד מרובה ליבות שכבר התבשל בשוק, לחזור ל OC ידני

ולהישאר עם השילוש הזה בערך עשור. הדבר היחיד שאני יחליף במידת הצורך הוא ה GPU. אני באמת לא רואה שום סיבה לרכוש

אינטל, למעט אנשים שבאמת רוכשים למען עסק או עבודה ויש להם סיבה כלכלית לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניות דעתי, מה שאתה אומר לא סותר את מה שאני אומר.

זה מעין קווים מקבילים שלא נפגשים.  :)

אין חולק על תרומתה של AMD  לתזוזה בתחום המעבדים ולו רק מבחינת

תמחורם  ולא מעט גם מבחינת הנגשת  שיפור בביצועים בצורה משמעותית

יותר מצד .

ושוב, נכון לרגע זה ועתיד הקרוב ( וזה מתייחס ונכון לשתי היצרניות )  -

יש כאלה שנכון עבורם להישאר עם המעבד / המערכת שלהם זמן ממושך

ויש כאלה שגם שיפור מינורי לכאורה בביצועים  מצדיק את החלפת המערכת.

את זה באתי להדגיש  כניגוד למה שהשתמע  מאי אילו תגובות כאן.

ולזה מן הסתם מתייחס הציטוט שהבאת בהתחלה.:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...