אם כבר אז כבר ... מה להזמין ? 1920X או 1950X ? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם כבר אז כבר ... מה להזמין ? 1920X או 1950X ?

Works4me

Recommended Posts

ציטוט של captaincaveman

הוא קונה את זה כי הוא רוצה, וכי הוא יכול.

וכי כשהוא משחק, הוא לא באמת ירגיש בהבדל בין 85 ל-95 FPS.

קפטן , לא מבינים פה רצונות , אני בן אדם מאוד לוגי אבל במה שנוגע לריפרוש המערכות שלי אני נוטה ללכת עם הלב ולא עם הראש .

אני אגיד שוב , אני קונה כי אני רוצה לא כי אני בהכרח צריך .

יש קניות "חכמות" יותר , יש קניות משתלמות יותר , אני מודע להכל , בסה"כ העליתי שתי אופציות שהתלבטתי לגביהן , מודע לכך שיש יותר מ2 אופציות ותודה לכל התורמים לשרשור

בכל מקרה אני נמצא בחופשה באילת עוד חודש אז אני אחכה לראות בכמה KSP\IVORY ימכרו את ה1950X עד אז או כמה יעלו ה7920X , 7940X של בארץ

ואם המחיר לא טוב נקנה באמאזון 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שקלתי לקנות את ה-1900איקס .8 ליבות אבל קואד צאנל וכמובן 64 מסלולים....אממה גיליתי שלפחות במשחקים אין הרבה הבדל למעשה כלום...החלטתי ללכת על ה1600X מה שנשאר זה רק וגה : חסכתי כסף על מעבד שים לב לרשימה:

gigabyte aeros K7

cryorig H7

SSD 256 850PRO

XFLARE - 3200GHZ 14CL

ספק של קרוסאייר 750W 7 שנים אחריות

כל השאר שטויות

כמו שאמרתי מחכה לוגה שיגיע לארץ

ממליץ לך גם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני כצופה אוהב, זה להיות חבר פורום שעומד מן הצד, ועושה מעין מדגם סטטיסטי (לא מדעי) ככה בראש סופר לעצמו:

מה החברים בפורום קונים בימים אלו ?

אז נגיד עברו 3-4 חודשים אחרונים וכבר אילו 10-15 מפרטי מערכות לערך שדוסקסו בין חברי הפורום הוותיקים,

לגבי מה שהם הולכים לקנות בזמן הקרוב, או המעט רחוק יותר (עוד כמה חודשים), או מה כבר קנו (מי שקנה).

כולל גם wishlist...

האם רק לי זה נראה כמו משהו שנוטה 100% לכוון הרכבת מערכת מבוססת ריזן ?    (או לכל הפחות אם נרצה להיות זהירים ככה 95% ...)

לטעמי זה אומר המון.

תחשבו גם על כך שבקרב קהילת החובבים המבינים, שהפורום שלנו אינו אלא דוגמא מייצגת של הקהילה העולמית הענקית הזו וגם שם נתקלתי

באותו תקליט בדיוק, מה זה אומר כיום על חלוקת העוגה שבין שתי היצרניות היחידות בתחום. 

זה נראה כאילו מרבית המבינים וקהילת החובבים הולכת בימים אלו על , וכל היתר, קהילת הצרכנים שאין להם מושג ירוק בתחום (ולא באמת

מעניין אותם גם), קונים כרפלקס אינסטינקטיבי מותג שזוכרים את השם שלו מהעבר, ועל זה היום מחזיקה עסק.

מוזר. מי היה מאמין שנגיע לימים הזויים שכאלו, שאנשים קונים היום חומרת , או בגלל הביצועים, או בגלל התמורה לכסף, או בכלל בגלל שזה 

נהיה in ובאופנה.

צרכנים אשכרה מוכנים היום לעמוד בתור כמו בני נוער אוהדי קבוצת , רק כדי לשים ידם על איזו פיסת ווגה O.o  ?!

זה כבר נשגב מבינתי.

מה שאני מסיק מכך, זה ש- הצליחה בשנה האחרונה לעשות משהו שמעולם לא הצליחה בעבר, וזה לחבר לשכל של הצרכן, גם רגש למוצריה.

שאפו להם ולו רק בגלל ההישג הזה.  לכו חפשו רגש במוצר כלשהו של , אני מזמין את הראשון שימצא כזה.

הדבר כל כך הצליח להערכתי ל- שהם אפילו הפתיעו את עצמם בהיבט הזה, עד כדי כך שאני חש כי כיום "נלחמת בעליה" ממש ומנסה

לשכנע לקוחות מביני עניין - מדוע לרכוש את הסחורה שלהם דווקא, משימה שנראית מהצד כקשה במיוחד.

לטעמי ואחזור על הדברים:

ההישג הכי גדול שהצליחה כיום AMD להשיג, היא אהדה מצד הקהילה למותג שלה ורצון אמיתי וכנה שהם יצליחו בגדול,

לרבות חיבור רגש למוצריהם, שהוא דבר נדיר בתחום הנדון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת IPC וביצועי גיימינג - הכי חזק שיהיה ניתן להשיג ממש בקרוב יהיה Cofee Lake. אין פה הרבה חכמות כן... גם אני הולך לשלוף את ה7900X החוצה במעבד משושה חדש. משחקים לפני הכל, ושימושים כלליים לא יסבלו עם מעבד שכזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אם כי מקווה שברמה התאורתית של הדיון ברור גם לך, כי לא תוכל להבחין בפער מסדר גודל של 5% (גג שבגג 10%) שאולי תשיג מכך כן...

ואם חלילה יש לך ספקות בעניין,

אזי בתור נציג של hwzone שיש לו חומרה מגוונת זמינה לרשותו, תוכל בקלות להקים שתי מערכות זו לצד זו ולבצע מבחן עוור תקני,

כדי להתרשם על בשרך באמיתות הטיעון.

משמע הדבר שאתה תעבוד על מכונה כזו, שפסיכולוגית "תדע" שהיא הכי מהירה, רק כי ראית בנץ שמדד לך את הנתון היבש על ידי טכומטר

בצד המסך, ולא כי באמת תחוש בהבדל כלשהו. שאל את עצמך איפה אם המאמץ שווה את הטירחה.

אגב, גם אין לי ספק שהסיבה שאתה תהייה עם מכונה של 7900 או 8700 (לא משנה איזו) היא משום שלא קנית אותה מהכסף שלך,

אלא משום שקבלת את המעבדים כמתנה חינם מאינטל (לצרכי סקירה). ואם היית קונה מחשב מכיסך האישי (נניח שלא היית סוקר באתר חומרה),

אני די משוכנע (אם לא בטוח ממש) שבתור מבין בתחום, היתה קונה ריזן. אם אני צודק אתה מוזמן להשיב כן. ואם זה יוצר אצלך חלילה

ניגוד עניינים אל מול ספק החומרה בחינם, אז אבין גם שתיקה בהקשר הזה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

מבחינת IPC וביצועי גיימינג - הכי חזק שיהיה ניתן להשיג ממש בקרוב יהיה Cofee Lake. אין פה הרבה חכמות כן... גם אני הולך לשלוף את ה7900X החוצה במעבד משושה חדש. משחקים לפני הכל, ושימושים כלליים לא יסבלו עם מעבד שכזה

אם אתה קונה את המעבד החזק ביותר לגיימינג אבל לא קונה את הכרטיס החזק ביותר לגיימינג אתה לא מנצל באופן מיטבי את כספך.

אסביר:

ניקח לצורך השוואה APU של ו- 7700k. מבחינת כוח עיבוד וביצועי גיימינג עם כרטיס חיצוני אין בכלל מה להשוות בין השניים. האינטל חזק מה- בכמה דרגות. אבל אם תשווה ביצועי גיימינג של היחידה הגרפית המובנית במעבד, ביצועי הAPU פתאום טובים יותר בהמון משחקים. יוצא שמעבד נחות בהרבה, ה- נותן ביצועי משחק עדיפים.  אני יודע, זוהי דוגמה קיצונית. אף לא יסתפק בHD שיש על הi7 ואף לא יבחר בAPU לגיימינג "כבד". אבל היא ממחישה היטב את העיקרון שלגיימינג הרכיב החשוב והמשמעותי ביותר הוא הכרטיס הגרפי.

רק אחוז קטן מהגיימרים יקנו גם וגם 1080Ti. רוב הקונים יערכו חישוב של רווח והפסד ואופטימיזציה של התקציב. והכלל לגיימינג הוא :  הכרטיס הגרפי החזק ביותר ומעבד שהוא המינימום ההכרחי "לדחוף" את הכרטיס ושנכנסים שניהם יחד לאילוצי התקציב.

ולכן, אם לדוגמא יש לי תקציב שמאפשר לי לקנות coffee + 1070 או רייזן 1600 (או מעבד מקביל במחיר דומה)  + 1080Ti. הבחירה השנייה עם המעבד הפחות חזק לגיימינג עדיפה בהחלט. בזכות הכרטיס הגרפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים , באמת תודה על העצות לכאן ולכאן , הידע שלי במחשוב מאוד נרחב ( כמו רוב החברים פה ) ולרוב אני שואל או מעלה התלבטות כדי לראות אם יש איזו פיסת מידע קטנה שפסחתי עליה .

דיונים של כדאיות מבחינת שקל פר או 25% ביצועים יותר ב35% יותר מחיר זה נהדר .

כמו שכתבתי אני אחכה לאמצע החודש הבא בכדי לראות אם המחירים בארץ יהיו הזויים בל החנויות , כפי שניתן לתאר בינתיים לפי התמחור בפלונטר ( מעבד 7900X עולה 4400 ש"ח ומעבד 1950X שעלותו בחו"ל זהה עולה 5200 ש"ח ) 

ברור שמבחינת חומרה יותר "משתלם" לי לקחת בגלל הבלוקים שכבר קיימים לי לX99 והרוב יהיה P&P , אבל נחיה ונראה , יכול להיות שיש לי אופציה לרכוש 1950X במחיר צרכן בארה"ב אז יהיה חבל לוותר ( ב3600 ש"ח אני אשמח לקנות , ואם לא מתאים אז "לפנק" פה מישהו באותו מחיר שקניתי שיעקוף את פערי התיווך המנותקים מן המציאות יחסית לארצנו הקטנטונת . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

EKWB כבר הכריזו על בלוק. ניתן להזמין (pre order) באתר שלהם.

כן , גם BYKSKi וגם EK כבר מוכרים בלוקים , הפעם בהבדל "יחסית" זניח במחיר : 89$ לEK עם משלוח ו70$ לBYKSKI , ב70 שקלים הפרש זה כבר לא ממש מוזיל בהתחשב שאני צריך רק בלוק ולא קניה שלמה .

יש סיכוי שאני אחסוך עם המעבד ( אני לא ארגיש בהבדל בין ה1920 ל1950 ביום יום ) ואקח קיט זכרונות 3466 בנוסף ( הקיט מתאים ל 7 ברשימות הQVL של הלוח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Works4me

קפטן , לא מבינים פה רצונות , אני בן אדם מאוד לוגי אבל במה שנוגע לריפרוש המערכות שלי אני נוטה ללכת עם הלב ולא עם הראש .

אני אגיד שוב , אני קונה כי אני רוצה לא כי אני בהכרח צריך .

יש קניות "חכמות" יותר , יש קניות משתלמות יותר , אני מודע להכל , בסה"כ העליתי שתי אופציות שהתלבטתי לגביהן , מודע לכך שיש יותר מ2 אופציות ותודה לכל התורמים לשרשור

בכל מקרה אני נמצא בחופשה באילת עוד חודש אז אני אחכה לראות בכמה KSP\IVORY ימכרו את ה1950X עד אז או כמה יעלו ה7920X , 7940X של אינטל בארץ

ואם המחיר לא טוב נקנה באמאזון 

אילת הכי טוב בגלל מעמ אז אם יש לך הזדמנות קח משם לא קינית באילת ...?תברר בחנות שנקראת TMS ואז אייבורי וKSP לדעתי תחסוך כמה מאות שקלים,שים לב לשנות אחריות יש מוצרים מסויימים שיש הבדל בין TMS לשנים האחרים לטובת האחרים(לא נתקלתי בעניין הזה בתחום המעבדים אבל תשים לב בכל זאת והכי חשוב תהנה מהצעצוע המפלצתי :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה , כמו שכתבתי , את הזכרונות אני כנראה אקנה מחו"ל , לגבי המעבד נחכה ונראה בכמה ימכרו באילת ואם המחירים יהיו יותר גבוהים אני אזמין באמאזון , כרגע לוח 7 + מעבד 1920X יעלו לי 5150 ש"ח ( כולל מיסים משלוח ושטויות ) בעוד שבפלונטר ( היחידים שכרגע אפשר להזמין אצלהם ) יוצא לאותה קומבינציה 6615 ש"ח , בהנחה שמחירי KSP יהיה זהים , אז באילת ללא המע"מ המחיר יצא 5590 ש"ח , עדיין כמעט 10% הבדל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...