החלפת לוח אם - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת לוח אם

shimronfio

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיות באבק:

א. סתימת נתיב האוויר וההולכה התרמית, מרכיבי הציוד אל האוויר שסביבם. בתחילה חשים בפעילות פגועה וביצועים ירודים כאשר

המערכת מנסה לבצע מנעד תדר על מנת לפצות, אך בהמשך נגרמות תקלות בלתי הפיכות לחומרה, במיוחד אם אין לרכיב הגנה

תרמית שמכבה אותו בטרם הנזק נגרם.

ב. אבק סופח אליו לחות, שנזקה לציוד האלקטרוני רב עד כדי הרס הציוד.

במיוחד באזורים לחים כישראל, בה אלמנט קונדנסציה מרים את הראש.

ג. אבק (תלוי בהרכבו) עשוי לגרום לבעיות של חשמל סטטי בציוד בהיותו גורם שמבצע אינטראקציה עם הנושא.

ד. אבק שנצטר בנקודות מגעים להולכה חשמלית, פוגם בהולכה ומוביל לנתק חשמלי. ובעטיו של נתק, לעיתים גם לנזק בלתי הפיך.

ה. אבק לעיתים באם נערם באופן מסיבי, לפי הרכבו החומרי של האבק ו/או רטיבות שהוא ספח אליו, מהווה אלמנט

שמייצר גשרים מוליכים בין מקומות שונים על הלוח המודפס ומשכך מהווה זרז ליצירת קצרים חשמליים.

לפותח השרשור - בצע במטותא ניקוי יסודי של הציוד, של כל הסוקטים וחריצי הממשק לרכיבי החשמל בהם זיכרונות וכרטיס מסך,

כאשר הציוד כולו כמובן אינו מחובר לחשמל, עבר הארקה טרם התעסקותך עימו, וגם אתה עברת הארקה.

**אם אינך יודע להאריק ציוד ואת עצמך, גש לאינטרנט וראה סרטון הסבר קצר בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אגב, יתכן שהאיפוס של הביוס שנגרם למחשב בשל הגמרות הסוללה, שחרר שם ערך שהיה פגום. גם אפשרות, האם KSP בדקו זאת בכלל ?

לא כל כך הבנתי למה התכוונת כאן, מKSP נמסר לי שאספתי את המחשב שהם בדקו בחנות רכיב רכיב פרט למעבד וללוח אם, ושהם שלחו רק את שניהם למעבדה. במעבדה של KSP נמצא שהמעבד תקין ושהלוח אם לא עובר POST. 

מעבר לזה לא אמרו לי משהו נוסף שיכול לעזור אלא רק לקנות חדש ולהחליף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב,

כמה עובדות שכדאי לנו לחשוב עליהן:

1. מקרה לדוגמא של אחי, היה מחשב משנת 2011 לוח אם Z68  עם מעבד 2600K שאשתקד בגיל 5 שבק חיים.

נשלח ל- KSP המקום בו נרכש, הם לטענתם עשו ניקוי אבק יסודי, והמחשב חזר לחיים. המחיר 100 ש"ח בלבד (יצוין לזכותם).

מאז במחשב עובד כבר שנה עם אפס בעיות.

2. לך החזירו מחשב לאחר שבצעו בו פעולות כאלו ואחרות... שלא היה מחובר לחשמל שבוע, וחזר הפלא ופלא לחיים (בנתיים לפחות).

מניח שבפעולות שלהם נוקה כבר חלק מהאבק (אולי כולו).

בוא נחשוב מה זה אומר לנו מבחינת אפשרויות (הסברתי מעלה כמה כוונים ראציונאליים):

נעריך בהגיון שזה אולי הביוס שאופס, ו/או האבק שנוקה ויתכן ושיחרר בעיה מסוימת.

מעבר לכך אל לנו להסתמך על ממצאי KSP שהם גם חסרים, וגם לא בטוח לפנינו שהם מדויקים או נכונים:

למשל לי מפריע שהם פרקו חלקים ובדקו אותם בצד על מחשב רפרנס ומצאו אותם תקינים.

א. אולי אחרי שהיו מחזירים אותם המחשב היה עובד ?

ב. אולי אחרי שפרקו וניקו סלוטים וחריצי ממשק בלוח אם, אזי חיבורים מחדש היה מחזיר את המחשב לתקינות ?

ג. אולי בכלל הבעיה היתה בביוס שדרש איפוס. ולכן הבדיקה שלהם כלל אינה רלוונטית.

מקווה שהנך מצליח לרדת לסוף דעתי.

מה הלאה:

כרגע המחשב עובד נכון ?

אזי השלם את הניקיון היסודי, את חיבור כל הרכיבים מחדש על נקי בשקעים ובסוקטים שלהם, החלף ללוח אם,

וודא שכל המאווררים עובדים תקינה וכשורה, וודא שכל ההגדרות בביוס כמו שצריך (או השאר אותם על דיפולט),

נתר מתחים מספק הכח ואמת שהם בערכים המותרים לפי תקן PCI.

אם הכל כשורה, התחל לעבוד על המחשב.

יעבוד שבוע בשקט, אזי כנראה שהבעיה מאחורינו.

לידיעה:

מרבית מתקלות המחשבים (סטטיסטית) הן עניין של ניקוי, איפוס הגדרות, resocketing של רכיבי החשמל השונים ללוח.

בצער מחשבים רבים נזרקים על לא עוול בכפם, וניתן להנצילם אילו רק יודעים מה לעשות ומה הם עקרונות בית הספר בתחום

אותם מנסים דבר ראשון לפני שקובעים כי הציוד תקול.

מיעוט המקרים הם תקלת אמת חשמלית, הנגרמת בדר"כ בעקבות הפרעה חשמלית חיצונית (סופת ברקים למשל), או

ציוד באיכות ירודה במקור (ספקי כח לא תקניים, מעגלים מודפסים מטיב נמוך, וכיוצא בזאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אמורה להיות בסדר.

נסה במידת האפשר להתקין ממותג מוכר וידוע כדוגמת Panasonic, Energizer, Varta וכיוצא בזאת...

עד כה ממה שהצלחתי להבין (מהמידע שספקת בשרשור), תחושתי הזהירה היא שהמחשב שלך חומרתית תקין לחלוטין,

כאשר קצת TLC יעשה עבורו את העבודה :)

אגב צריך לנקות את האבק גם מתוך ספק הכח באמצעות אוויר דחוס. נקודת תורפה ידועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

בקשר למערכת הפעלה שרציתי לקנות מחשב אמר לי המוכר שבגלל שיש לי מערכת הפעלה של וינדווס 10 לא צריך לפרמט ובגלל שאתה רק מחליף לו אז בטוח לא צריך לפרמט כי קרה לי שהחליפו לי רק הייתי צריך להסים מפטח מוצר וזהו וניראה לי שבוינדווס 10גם את זה אתה לא צריך לעשות  לפי מה שאמרו לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...