החלפת לוח אם - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת לוח אם

shimronfio

Recommended Posts

קח בחשבון שכל לוח שתקנה יהיה משומש או מחודש ע"י היצרן,  ויגיע ללא אחריות.  אלא אם תחליט לקנות בארץ לוח h61. 

בראייה קדימה, במקומך הייתי שוקל לקנות שילוש חדש מבוסס ryzen 5 1400, לוח b350,  וסטיק אחד של  8gb . כל זה אמור לעלות כ-1300 ש"ח  כאשר את המעבד והזכרונות הנוכחיים אתה יכול למכור בכ-600 ש"ח. 

מה תפקידו של הצ'יפסט בלוח

אם הוא מוצא לוח עם h81 למה זה לא יכול להתאים לו? (בתנאי שזה יתמוך ב )

Sent from my SM-J5108 using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצאתי את הלוח אם הבא בארץ: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10799 

הבעיה שאני קצת מאוכזב שזה לוח שממש נופל מהלוח שהיה לי, שמתי לב שהזכורונות שלי מהירים מדי עבור הלוח הזה, הזכורונות שלי עובדים בתדר של 1600, והלוח תואם עד 1333, האם יכולה להיות בעיה רצינית? בנוסף האם יכול להיות לי בעיה של חוסר חיבורים? כמו כרטיס המסך שלי gtx560ti, כונן + כונן מכני רגיל+חיבור כונן DVD? 

יש לי אופציה נוספת של רכישה מאיביי של תואם בסביבות ה-250 שקל, אך אני לא יודע כמה אני יכול לסמוך על זה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לוח בסיסי ביותר, אין בו אפילו  usb 3 או sata 3. הssd שלך לא ינוצל עד הסוף.  הזכרונות יעבדו במהירות 1333 אבל זה זניח. לגבי לוח מאיביי, תלוי אם זה משומש ושמור או לוחות שעברו תיקון יצרן,  לפעמים יותר טוב ולפעמים פחות טוב ויתקלקלו אחרי זמן קצר. נסה למצוא בארץ לוח משומש, גם פה בלוח יד 2 צצים מדי פעם.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן למצוא מתאמי USB3 או SATA3 בכ-5 ו-7 $ באיביי/עלי, אם זו תהיה הבעיה.

ואם אתה קונה משומש, שים לב שהקבלים, בעיקר סביב המעבד, לא נפוחים/נוזלים - דוגמא. והכי טוב, מהסוג המוצק, כמו בלוח שצירפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מתאים למעבד שלו. לא אותה תושבת.

תודה על התשובה

אז תפקידו של הצ'יפסט

הוא לגבי סוג המעבד?

אם למעבד שלי היה ציפסט מסויים

אני חייב לחפש לוח עם ציפסט תואם?

תודה רבה

Sent from my SM-J5108 using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח האם בנוי על בסיס צ'יפסט מסוים, מדור מסוים, וזה בתורו מסוגל לקבל מדורות מסוימים. לפעמים יש גם עוד הגבלות, כמו כשיש מספר תושבות שונות לאותו צ'יפסט, או כשלוח האם זקוק לעדכון.

למעבד עצמו אין צ'יפסט, אבל הוא מתאים למספר צ'יפסטים מסוימים ולתושבת אחת.

אינטל נהגו בעבר להחליף את התאימות כל שני דורות, אבל כיום זה יותר.

אפשר לחפש בגוגל את התאימות או לשאול, אם לא תצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מעבד I7 2600 צריך מתושבת socket 1155. אלו הגיעו בשני דורות:

הראשון (דור סנדי ברידג' - שנת 2011) שהמעבד שלך הוא מהדור הזה, עם chipset מסדרת 6x, 

והשני (דור אייבי ברידג' - שנת 2012) עם chipset מסדרת 7x.

שתי סדרות ה- chipset הללו עובדות כאמור בלוחות אם socket 1155 שהוא מה שמתאים למעבד I7 2600.

להרחבת היריעה:

לאחריו כבר יצא דור חדש של מעבדים שכונה - בשנת 2013.

דור זה כבר החליף תושבת ל- socket 1150, וערכת chipset עברה לסדרת 8x .

מה שאני הייתי עושה וכפי שהציעה לך אחר קודם לכן בשרשור:

מכור את המעבד והזיכרונות בנפרד, נסה לגרד כמה שיותר שניתן עבורם, 600 שח אכן נשמע די הרבה ואני מסופק אם תצליח.

ורכוש לך לוח מעבד וזיכרונות מדור חדש. אני גם כן (בדומה למה שהציעו לך), הייתי רוכש ובונה סביבו את כל הפלטפורמה.

זה הכי נבון מבחינת עלות תועלת לכסף שלך - בראייה ארוכת טווח.

אלא שאני הייתי כבר משקיע את הדרוש ומצטייד במעבד Ryzen 1600 בעל 6 ליבות, לוח מסדרת 370X, וזוג זיכרונות 4

במהירות 3200 בנפח כולל של 16GB. זו תהיה רכישה המיועדת ל- 5 שנים קדימה בשקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה ראשית לכולכם על התגובות, אך כרגע אני לא מעוניין למכור את המעבד שלי שגם ככה עובד מצויין, ולא זוכר אם ציינתי את זה אבל יש למעבד קירור מיוחד : Thermaltake Spinq VT, ככה שבהחלפת מעבד ל- אני מפסיד אותו, דבר שני אני לא רואה את עצמי שורד עם המחשב הנייח עוד יותר מ-3 שנים, כרגע הוא עשה עבודה מצויינת בכל מה שהייתי צריך, עידן הנייחים עבורי עוד מעט מגיע לסופו. 

שנית מצאתי את הלוח אם הזה באייבי, והוא מצויין כ: Manufacturer refurbished , האם לדעתכם ניתן לסמוך על הבחור? המחיר די אטרקטיבי ולצערי אני מעבד את כניסות 3.0, שאני מוכן להתפשר עליהם עבור המחיר הנ"ל. 

http://www.ebay.com/itm/162219934137

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לדעת מי עומד מאחורי אותו פרופיל באיביי, רק לקרוא את הfeedback ולקחת סיכון.

בכל אופן, אתה לא חייב להפסיד את חיבורי ה-usb 3. בבקשה, לוח של Asus, גם טיפה יותר זול.

שים לב שהלוחות מגיעים ללא I/O Shield וללא סוללת ביוס. את הסוללה אתה יכול לקחת מהלוח הישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון חם... המחשב עלה לאחר שבוע שהיה מנותק מהחשמל. 

האם יש לכם רעיונות מה יכול לגרום לבעיה? 

בגדול המחשב החל לעשות בעיות בערך לפני כחודש ונלקח לKSP לבדיקה, אחרי שבוע טענו שהמחשב תקין והם רק ניקו אותו. 

לאחר שבוע המחשב שוב קרס ונשלח שוב למעבדה, אז טענו שהלוח לא עובר post. כרגע לאחר שבועיים שהיה כבוי לגמרי הצלחתי להדליק אותו. התאריך והשעה יצאו מסנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניקוי בהחלט ידוע כדבר שעוזר - האבק הוא צרה צרורה במעגלים אלקטרוניים.

מעבר לכך החלף לסוללה חדשה בלוח האם, עלות אפסית, אך משמעות חשובה (אם היא גמורה) וכיום בגיל 6 היא כנראה כבר גמורה.

בעיות אפשריות הן ספק כח בעייתי, או רכיב אחר על הלוח כמו (נדיר) או כרטיס מסך (שכיח).

יתכן מעבד שאינו יושב טוב על הלוח, יש לפרקו, לנקות את המגעים, ולהתקינו מחדש.

אותו הדבר לעשות לכל יתר הרכיבים לפרק לנקות היטב מאבק באמצעות אויר דחוס את הסוקטים השונים, להעביר

ניקוי עם אלכוהול 100% של טכנאים ולחבר מחדש את האביזר (כרטיס או גראפי).

אני מקווה ש- KSP עשו עבודת דיאגנוסטיקה מעמיקה, אחרת לא הייתי סומך על הממצא שלהם שהלוח בעייתי.

מנסיוני בדרך כלל משהו אחר אשם ולא הלוח עצמו, שנחשב (כיום) כרכיב אמין אם הוא ממותג אסוס או גיגבייט (ובמחשבים של מקוריים) למשל...

אגב, יתכן שהאיפוס של הביוס שנגרם למחשב בשל הגמרות הסוללה, שחרר שם ערך שהיה פגום. גם אפשרות, האם KSP בדקו זאת בכלל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

האבק הוא צרה צרורה במעגלים אלקטרוניים.

אז אני אנסה להעביר מהעולם כמה אגדות אורבניות על אבק וקרור

אבק על המאוורר איננו מפריע לשום דבר מלבד אסטטיקה. האבק לא פוגע בתפוקת  האויר.

משחות טרמיות אינן מתיבשות. להפך - בגדול הן רק משתפרות עם הזמן.

מחשב אף פעם לא מתחמם. הוא לא מתקרר בגלל לא יעיל, לא מתאים, או חסום.

הבעיה היחידה עם אבק על רכיבים היא שהוא מהווה שיכבת בידוד ולכן קרור הרכיבים קצת פחות יעיל.

אבק ממש מפריע כשהוא סותם נתיבי אויר למשל בצלעות של גופי הקרור ובדרך כלל זה לא ממש האבק אלא

כל מיני פלומות, מוך, חרקים מתים ושערות בעיקר של .

(אחשב אני אכנס  לבונקר שלי להגנה בפני המתקפה הצפויה עלי.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעקוב בפורומים וכמעט תמיד מציעים "לנקות מאוררים".

מנסיוני הרב עם ציוד אלקטרוני מסחרי בענף הדפוס והנייר (נייר הוא אבי האבות של אבק) השפעתו של אבק

על אלקטרוניקה היא ממש זניחה. הרכיבים עובדים יפה מאד גם תחת ערמות של אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...