החלפת לוח אם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת לוח אם

shimronfio

Recommended Posts

שלום, 

לצערי בשבועיים האחרונים המחשב שלי קרס, לאחר שלקחתי אותו למעבדה והמחשב חזר וטענו ב-KSP שהייתה בעיה של לכלוך, למרות שנקתי, המחשב קרס שוב, והפעם המחשב באמת נשלח למעבדה שם הודיעו לי כי הלוח אם לא תקין. 

אשמח לקבל ממכם המלצות ללוח אם חלופי, ככל הנראה הלוח לא יהיה קיים בארץ ואני אצטרך להזמין מחו"ל. 

האם מישהו יודע גם מה קורה במידה ואני מחליף את הלוח אם מבחינת מערכת ההפעלה?, כאשר פרמטתי את המחשב והתקנתי מחדש את וינדוס 10, הוינדוס זיהה את המחשב שלי ללא בעיה ולא הייתי צריך להקליד שוב את המפתח, האם בהחלפת הלוח אם יתכן מצב בו אאבד את הרישיון החוקי שלי? 

מפרט מצורף: 

מעבד : intel i7 2600 

לוח אם :  gigabyte ga-z68xp-ud3

זיכרונות :   kingstone hyperx blu 2*4gb, 1600Mhz 

כרטיס מסך :  nvidia gtx 560ti

ספק : neo 620w

קירור מעבד : thermaltke spinQ vt 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא כתבת את מהירות וסוג הזיכרונות שלך, לפי הלוח הישן אני מבין שזה אבל צריך להתאים את הלוח גם לתדר.

אתה יכול להיעזר בזה:

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-motherboard&db68924=520848&db69158=2814416

מסתבר שיש עדיין לוחות כאלה בארץ.

לגבי המערכת הפעלה אני לא בטוח אם תוכל להשתמש באותו רשיון שוב. אם אתה אומר שכבר פירמטת והכנסת את אותו רשיון אז כנראה שזה בסדר, אבל אני לא בטוח.

חכה לתשובה לגבי זה או שתשאל את התמיכה של . הם עונים די מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא המלצתי עדיין על אף לוח. פשוט שלחתי לך לינק של תוצאות חיפש ומיון בזאפ, שם תוכל למצוא לוח מתאים.

לגבי ערכת שבבים, אם אתה לא מתככון להמהיר את הזיכרונות או את המעבד זה לא כלכך משנה. קח לוח עם החיבורים שאתה צריך, רצוי בתצורת ATX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגרסה המעודכנת של חלונות 10, אם תשייך את מערכת ההפעלה לחשבון מיקרוסופט, אז תוכל להפעיל את חלונות 10 על לוח אם אחר, תחת אותו חשבון, במקום הלוח הישן. אחרת כנראה שהוא לא יסכים ללוח חדש. המתכון

יש גם אפשרויות מתחכמות להשיג 10 אחר בזול/חינם, כמו שכבר נידון כאן בפורומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה על התשובות, הצלחתי למצוא לוח אם להחלפה, השאלה האם שאני אנסה להדליק את המחשב בפעם הראשונה יהיה לי בעייה לעלות את מערכת ההפעלה בגלל שהלוח אם החדש הוא של , והישן של Gigabyte? 

לוח האם החדש: 

https://www.amazon.com/gp/product/B007SSG7J0/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1P6E1D695ITKS&psc=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלונות 10 אמור בתיאוריה להצליח לעדכן את עצמו ולעשות את המעבר, וכדאי עם חיבור לרשת. לאט לאט השתפרו בנושא.

עדיין יכולות להיות בעיות אם יש לך משהו מסובך מדי, אז מומלץ בחום לעשות גיבוי מלא לפני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תאמת שיש לי כונן נוסף לגיבוי מידע, ואין עליו הרבה דברים חשובים, אני שוקל לנסות להתקין עליו את הוינדוס , ואז לאחר שיש לי מערכת הפעלה לנסות להוריד ולהתקין את הדרייברים של הלוח אם החדש לכונן ששם יש לי את המערכת הפעלה, נראה לכם אפשרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שכל לוח שתקנה יהיה משומש או מחודש ע"י היצרן,  ויגיע ללא אחריות.  אלא אם תחליט לקנות בארץ לוח h61. 

בראייה קדימה, במקומך הייתי שוקל לקנות שילוש חדש מבוסס ryzen 5 1400, לוח b350,  וסטיק אחד של  8gb . כל זה אמור לעלות כ-1300 ש"ח  כאשר את המעבד והזכרונות הנוכחיים אתה יכול למכור בכ-600 ש"ח. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב עצמו לא יחזיק יותר מ3 שנים, אז כבר אעדיף לקנות מחשב חדש ואפילו מסך חדש. המטרה היא להשקיע כרגע כמה שפחות כי בתכלס כל הרכיבים עובדים לי.. לגבי מכירה אני לא מאמין שמישהו יסכים לקנות את המעבד והזכרונות בכזה מחיר.. זה מעבד כבר בן -5 שאין לי עליו אחראיות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...