להכות בברזל החם: AMD חותכת את מחירי סדרת Ryzen 7 1700 ובגדול - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להכות בברזל החם: AMD חותכת את מחירי סדרת Ryzen 7 1700 ובגדול

djelectric

Recommended Posts

צודק הכן מדובר על הדלפה, שתאומת באוגוסט . שכמו בכל הדלפה רק שהכרטיס יוצא פיזית יודעים במדוייק מה ביצועים שלו . אני חושב שעדיין כדי להמתין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של OvO

בטכנולוגיה לא בהכרח, בטכנולוגיה תמורת המחיר, כנראה שכן.

יש יתרונות טכנולוגיים לאינטל, זה ברור. קו יצור בשל יותר, תדר גבוה יותר לעומת רייזן, עדיפות בביצועים לליבה בודדת.

יש גם יתרונות טכנולוגיים לAMD : מיקבול וSMT מעט עדיפים, הספק נמוך יותר לאותם ביצועים. השווה צריכה של R7 לעומת i7 מתומן.

אני מקווה שהיתרון במיקבול ובהספק בנוסף לעדיפות שיש להם בתחום הגרפי, יתבטאו ב- טוב לניידים. זו כנראה תהיה הקנייה הבאה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elikh

@nec_000 לא הבנתי, לפי הדברים שלך 1700 ו1800X זה אותו מעבד עם תדרים שונים?

לכן עם OC אתה מגיע לתדר של 1800X בלי OC, אבל גם ל1800X אפשר לעשות OC ולהגיע לתדרים עוד יותר גדולים לא?

לי זה נראה שפשוט יחס מחיר לביצועים יורד, אבל ב1800X הביצועים כן יותר טובים.

הבנת נכון, זה אותו המעבד.

ולשאלתך התשובה היא לא:

ככל שידוע לי - לא ניתן להגיע לתדרי עבודה גבוהים יותר עם 1800X אחרי ,

והתדרים אחרי בכל מעבדי הסדרה, מתכנסים לאזור 4.0Ghz ללא תלות בדגם המספרי של המעבד. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב... לרוב הם יהיו דומים.

אמנם, לפחות מהנסיון שלי ומה שאני רואה ברשת, הרבה יותר נפוץ מקרה שבו מעבדי R7 1700 בדרך כלל מגיעים על אוויר ומתח סביר ל-3.85-3.9 גיגה-הרץ.

מעבדי 1800X נפוצים לרוב עוצרים קצת גבוה יותר, 3.95-4.1.

ההפרשים האלה קטנים, אבל קיימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

אכן גם בטכנולוגיה, אי אפשר לידחוס 32 מעבדים בפיסת סיליקון קטנה מרוכזת ועוד להריץ אותה בתדר שקרוב ל4GHZ, זו משימה מורכבת ויקרה מאוד לסלק כמות אדירה כזו של חום מאיזור כל כך קטן, תיקרא גם ביקורות על 6950 בטומסהרדוור וגם הם ציינו שאפילו בOC קטן ל4GHZ  בשניה הראשונה שהעמסת את המעבדים הליבות הגיעו ל90 מעלות בעוד שטמפ' קירור המים הייתה רק כ30 מעלות!, הם ציינו שזה ממש קשה לפנות חום רב שכזה מאיזור כל כך קטן, אז עכשיו בוא תחשוב מה יקרה ל18 ליבות שאינטל הכריזו- רמז הם בבעיה !.

AMD הלכו על שיטה זולה יותר עם פיסות סיליקון קטנות ועצמאיות של 8 ליבות שקל וזול יותר לייצר (אחוז הפגמים בפיסות סיליקון גדלות גדול בהרבה)ואפשר להרכיב איתה מעבד 32 ליבות בלי בעיה גם מבחינת הקירור והרצה בתדרים של כ4GHZ.

לדעתי אינטל פשוט יאלצו כעת לזרז את הקפיצה הבאה שלהם במיזעור, אחרת מה שיש להם כרגע לא מתאים וסתם יעלה להם מאוד ייקר להיתחרות, יש להם את המזומנים/הציוד/הטכנולוגיה לזרז את הקפיצה הבאה בליטוגרפיה.

בדיוק כך (מה שצבעתי בכחול) וזה היתרון הגדול של בסבוב הזה:

המחיר פר יחידת עיבוד, שנובע בעיקר מאחוז yield גבוהה יותר, ויכולת טרמית משופרת שנובעת בגלל ההפרדה הגיאוגראפית בין יחידות העיבוד

שעתה מפוזרות על מספר שבבים.

ולכן להערכתי הזהירה (אגב בשונה ממה שרשמת בסיפת דבריך - שפחות תתרום לנושא ההנדסי) הוא מה שאינטל יעשו ואני מוכן להמר על כך,

זה יעתיקו את רעיון המודולרי הסקאלרי ש- הוציאו ב- , משום שהוא הוכיח את עצמו בענק:

צווארי הבקבוק ב- bus שנמצא בין יחידות העיבוד השונות, נמצא כלא פוגע בביצועים מבחינה פרקטית.

השאלה היא רק כמה זמן ייקח לאינטל להגיב, שנה ? שנתיים ?  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אינטל מתכננת קדימה 5 שנים במוצרים נטו, ועשור+ בטכנולוגיות.

אנחנו לא כל כך רחוקים מהיום שבו נתרגל למציאות שבה בעיקר משושי-ליבות אולטרא-מהירים ישלטו בשוק המיינסטרים. אני רק מקווה שזה יגיע בעוד כחצי שנה מאשר בעוד שנה+

אני מדבר על חיזוק IPC מספיק רציני מול קייבי לייק + תוספת ליבות שממתינה לנו בקופי לייק. המשושים האלה אמורים להוביל את שוק הגיימינג לפחות.

בכל הנוגע למחירי , אני לא רואה את נוסגת מהמחירים שהיא הציגה בקומפיוטקס. המכירות יפות וכל עוד יש רווח יהיה מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

לרוב... לרוב הם יהיו דומים.

אמנם, לפחות מהנסיון שלי ומה שאני רואה ברשת, הרבה יותר נפוץ מקרה שבו מעבדי R7 1700 בדרך כלל מגיעים על קירור אוויר ומתח סביר ל-3.85-3.9 גיגה-הרץ.

מעבדי 1800X נפוצים לרוב עוצרים קצת גבוה יותר, 3.95-4.1.

ההפרשים האלה קטנים, אבל קיימים

הנני מוכן ללכת עם התזה הזו צעד אחד קדימה:

נניח שלאחר שיעבור מספיק זמן, עוד איזה רבעון או שניים, כך שמספיק תצפיות יפורסמו ברשת באופן מתודי במקורות שמבצעים ואוגרים את התצפיות הללו,

תצפיות שניתן יהיה להסיק מהן סטסטיסטית באופן מובהק, שנגיד ומעבדי הסדרה העליונה 1800X מגיעים בממוצע לתדר עבודה גבוהה במעט מזה של 1700

על פי הערכים שכתבת מעלה (אני זורם עימם),  עדיין, הפער הזניח הזה ביכולת ההמהרה הוא בלתי רלוונטי מבחינה מעשית ופרקטית בעבודתו של מחשב ונסבירה:

מי שיעבוד על שתי המערכות זו לצד זו ויתבקש לאבחן במבחן עוור תקני - איזו מכונה היא איזו, יתקל בכשלון חרוץ.

פער תדרים כזה אפסי אינו מוצא את ביטויו באפליקציות realtime ברמה שגורם אנושי מסוגל לחוש בה.

יתכן (אך לא הכרחי זה תלוי במקום צוואר הבקבוק בשרשרת ההפקה) שאם יפתחו מדי טלמטריה בצד המסך, אז אולי יראו אילו שהם 1-3% שיפורים מדידים.

נגיד פער שבין 103 ל- 100FPS.

אך כידוע לכולנו, שיפורים מסדר גודל זעום שכזה הם בלתי מוחשיים ובלתי ניתנים לאבחנה בחושיו הפסיכוסנסוריים של אדם, כפי שהוזכר מעלה, וכפי שהוזכר

בפורום שלנו אינספור פעמים בעבר. הוותיקים שכאן כבר מכירים את הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של StavBN

ואלו הפרשים שבהחלט לא מצדיקים תשלום של עוד 170$ עבור 1800X. (שעולה 470$ לעומת 300$)

תוספת של יותר מ55% מחיר, עבור תוספת של כ2% ביצועים.

ולא רק זאת, אלא שגם אותם אחוזים בודדים בהחלט היה ונגיד קיימים (דורש עדיין הוכחה כן) בין ביצועי המעבדים, הם אחוזים בלתי רלוונטיים בעליל

לשימושיות של המכונה. לא ניתן לחוש בהם כאמור, ובקושי ניתן יהיה למדוד אותם:

אלו פערים בתחום טעות הדגימה הסטטיסטית. אלו פערים רלוונטיים אולי לצורך הדיון התאורטי נטו, ורלוונטיים (אולי) "לשחקני שיאים", אלו המבקשים

סתם לשם הספורט שבדבר, למדוד ביצועים על bench רק כדי להציג לפני כולם. ומה אפשר לעשות עם ה bench-ים הללו ?

תהרוג אותי, עד עכשיו לא הצלחתי להבין.   ולא, לא נולדתי אתמול (לצערי) כך שהיו לרשותי הרבה שנים לנסות ולהבין. ומשכך שתי אפשרויות:

או שאני סתום (אפשרות ראלית) שלמרות כל השנים הללו עדיין אינו מצליח ללמוד ולהבין, או...

שהאפשרות השנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

בכל הנוגע למחירי HEDT, אני לא רואה את אינטל נוסגת מהמחירים שהיא הציגה בקומפיוטקס. המכירות יפות וכל עוד יש רווח יהיה מחיר

אכן, זה גם מה שעולה מכל הסקירות של האנליסטים והמומחים בתחום:

אינטל לא תכנס למלחמת מחירים אל מול , משום שהרווח הכספי שהיא תאלץ לוותר עליו, קרי הנזק שזה יגרום לה לכיס ולמאזן,

עולה על הנזק החלופי - שהוא להישאר עם תמחור גבוהה, אך למכור פחות יחידות.

יש נוסחות שמראות זאת (מיקרו כלכלה למי שבתחום) והבחירה בשיטה המתאימה, היא במצב שמניב לך כמה שפחות הפסדים בכסף מדיד.

זו בדיוק הבעיה של אינטל: מהמקום שבו היא נמצאת לפני הפריצה של לזירה עם , יש לה רק אפשרות אחת וזה להפסיד כלכלית:

או בגין ירידת נתח השוק, או בגין ירידת הרווחים לכל יחידה, או גם וגם. קרי שכך או כך היא מפסידה. קרי שההפסד הכלכלי פיננסי לביצועי החברה

הוא וודאי = 100%.  וזו הסיבה שהמומחים מהמרים עתה כנגד מחיר המניה בטווח של 1-2 שנים קדימה. זה הימור השקעתי שהוא בעצם לא ממש הימור,

ויקרה בוודאות די גבוהה השואפת ל -1 (להערכתי הצנועה).

זה המזל אולי של , היא העירה ענק מתרדמת, אך בטווח הקצר הענק הזה לא ממש יכול להכות בחוזקה בכלי שהכי יכול להזיק ל- וזה תמחור

אגרסיבי מקביל. ומשכך, ל- AMD (לפחות בטווח הקרוב) נוצרה הזדמנות ייחודית משהו, וזהו כר פעולה די חופשי להצליח ולחדור לשוק.

מעין בוננזה שלא בהכרח תחזור שוב, אפשרות להחדיר את לנתח גדול מקהילת הצרכנים, הן בשוק הפרטי/בייתי והן בשוק המקצועי והמוסדי.

וכמה הזדמנויות שכאלו ללא התנגדות ממשית אפשרית יש למפתח ויצרן בכל תחום שהוא ?  

אולי פעם בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ולכן להערכתי הזהירה (אגב בשונה ממה שרשמת בסיפת דבריך - שפחות תתרום לנושא ההנדסי) הוא מה שאינטל יעשו ואני מוכן להמר על כך,

זה יעתיקו את רעיון המודולרי הסקאלרי ש- AMD הוציאו ב- RYZEN, משום שהוא הוכיח את עצמו בענק:

צווארי הבקבוק ב- bus שנמצא בין יחידות העיבוד השונות, נמצא כלא פוגע בביצועים מבחינה פרקטית.

גם אני חשבתי על זה וקראתי באחד התגובות בדיונים השונים(לא מוצא כרגע" שטכנולוגיית האינפיניטי פאבריק שAMD משתמשת בהצלחה היא כניראה מבוססת על טכנולוגיה של SUPERMICRO לאחר שרכשו את החברה וכניראה לאף אחד אין אפשרות להעתיק אותה, אלי זה מסביר למה לא הלכה לדרך הזו ונמנעה מלבזבז הוצאות גדולות כי מבחינתם הם מכרו בכיף עקב חוסר תחרות ב10 שנים האחרונות, כעת הם יאלצו לישפוך הרבה כסף ולחתוך בבשר לכל ציפ'.

היה שימו לב שאפל הכריזו על IMAC PRO עם מעבד 18CORE! מי חושב שאפל ביכלל הולכים לשלם את הסכום הדיומיוני של 3000 דולר שאינטל דרשה עליו עד עכשיו?

ניגמרה החגיגת מחירים לפיסת סיליקון- כעת כל מי שמזמין חוות שרתי הולך לחלוב את אנשי המכירות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ללא ספק.

אינטל בברוך.

יהיה לה קשה מאד לשמור על הכנסות החברה כפי שהיו עד כה.

לעניין זה ולסקרנים שביננו בתחום, הייתי מציע לעקוב מדי רבעון, ולשים לב איך ממחזור מכירות רבעוני ממוצע

של כ- 15 מיליארד דולר (60 בשנה), היא יורדת לערך אחר - ככל הנראה נמוך יותר באופן מובהק.

לי זה עצוב מהזווית הישראלית שלנו, משום שאינטל היא גם כחול לבן (לא רק בגלל הלוגו).

בהזדמנות זו אשתף כי החבר ילדות שלי שעבד באינטל בארה"ב, עזב אותם לפני כמה חודשים וחזר לארץ.

לשאלתי מדוע, השיב "שהבינוניות שם חוגגת" והוא (כגאון עם קבלות) לא מסוגל יותר לסבול את זה.

בהתאם הקים סטרטאפ חדש פה בארץ (לא הראשון שלו אגב).

מי היה מאמין, "בינוניות באינטל" ? 

היה קשה לי לשמוע את דבריו. בשבילי זה הרבה מאד הצלחה כבירה של הגאונים שלנו בוגרי טכניון

ויתר מוסדות האקדמיה האיכותית בארץ, שעשו את למה שעשו ב- 20 השנים האחרונות, שלא יהיה לאף

אחד ספק, היא גאונות של מהנדסים ומדענים ישראלים מעל לכל גורם אחר, יותר מהאמריקאים,

וכיום גם מובילאיי בהקשר הזה.

המשמעות הזו היא שהענק נהיה כנראה שמן ושבע מדי, וזו התוצאה של היעדר תחרות ומונופוליסטיות.

זה מרדים אותך בשמירה והופך אותך לאדיש. צריך להזרים לשם דם חדש, צעיר, ורעב להצלחות...

אך אם תאבד משורותיה גאונים ישראלים כדוגמתו של החבר ילדות שלי, אז אינטל אינה בכוון הנכון.

נחוש פרוע שלי, זה שהפוליטיקה הפנים ארגונית בארגון בירוקרטי ומסורבל כאינטל, גברה בעת הזו על השכל הישר

וכנראה גם על התעוזה והחוצפה שיש לקטנים וגמישים ניהולית. היעילות שם בהתאם נמוכה, כסף רב

מתבזבז על יותר מדי משרות מיותרות ומקורבים. בקיצור כמו הסתדרות ממשלתית. זה מתכון ברור לכשלון בזמן הארוך.

יש לקוות כי הרכיבה שלהם על הכוכב הישראלי העולה מובילאיי (שנטמע בתוך אינטל השנה), תסייע בידם לשפר במשהו

את התמונה בשנים הבאות. לפחות שכל בהיבט הזה, של ללקט לשורותיהם נתחים הולכים וגדלים ממוחות הפיתוח

הישראליים - היה להם. הם כבר הבינו מזמן אלו שחקני חיזוק כדאי לקחת, משהו ש- עדיין לא השכילה לבצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי צר על כך, ואני הייתי בתיכון בתקופה שהסנטרינו הציל את אינטל מהפרסקוט העלוב, הבניאס/דותן ועוד שמות ישראלים הם שהוציא את אינטל הפכו אותה לענקית שהיום אחרת היא הייתה במקומו של עד לפני שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים את מה שנאמר מעליי, אבל בואו לא נמהר להספיד את ...

יש לה הרבה יותר מוצרים מאשר רק מעבדי מחשב, והיא נכנסת לתחומים חדשים כל הזמן.

בואו לא נשכח שנכון לעכשיו לשרתים היא יכולה להציע גם עם 64 ליבות, ויש תמיכה בעד 4 ללוח אם.

נכון שהפעם הם קצת נרדמו בשמירה, אבל כמו שAMD חזרו השנה למשחק, יכול להיות שעוד שנה-שנתיים נראה את חוזרים בגדול.

וכמו ש @nec_000 אמר, עם מעבר למנהלים חדשים עם "חוצפה ישראלית", ראש צעיר ותעוזה, אפשר לחזור לגדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...