הכירו את AMD Ryzen: המעבד שאמור להלחיץ את אינטל - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכירו את AMD Ryzen: המעבד שאמור להלחיץ את אינטל

yonatan.mendelson

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה מעניין אבל כמו שאמרו כאן קשה להאמין ש- יתנו אותה רמת ביצועים ב-50% עלות. מעבר לכך, המחיר הסופי לצרכן הרבה פעמים מתייקר בגלל ביקוש כמו שראינו ב- 480 ובכל קו הפסקל של נוידיה. הכי מעניין אותי אם יהיה היצע שש-שמונה ליבות סביב תקציב של 350 דולר. גם השלמת יכולת קידוד בחומרה (H265) זה משהו שהתעכב יותר מדי זמן (מדהים שכל SOC סיני מימש בחומרה ואינטל ו- התעכבו כ"כ הרבה זמן). אם נוכל לקבל אותם ביצועים ב- 70% עלות (זה ההימור שלי) זה יהיה מדהים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשעושים יותר מידי ....... אז עולים בלהבות! למה רק גיגהבייט היא היחידה ששינתה את מערך ה VRM והCHOKS? _ (כי בגלל זה הכרטיסים שלה 1070 ומעלה) הם הכי קריררים באזורים שמועדים לפירומניה ופורענות כגון הווסתים והקבלים) בגלל שגיגהבייט לומדת מהעבר!!! בעוד האחרות נשארות עם אותה חומרה ודורשות יותר.... גיגבייט הוציאה כסף על הנדסה ושינוי בפס היצור, וגם מבקשת מעט פחות מהאחרות! והכי מעצבן זה שהאחרות הורידו את החיישנים מהאזורים הללו כך שאתם לא יודעים מה הטמפ' המדוייקת.. (אבל יש בנצ'ים למי שיחפש טוב) בטכנ' ה , בקייץ הישראלי, ההפרש בין הליבה לבין ה VRM נע בין 17מעלות ל 23מעלות! אז מי שרואה שהליבה שלו על 82 מעלות... שידע שהVRM מגיעים ל 100!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^בלה בלה בלה בלה בלה בלה בלהההה.....

סלחי לי, כמה קשקוש על כלום. הסיבה היחיסה שכרטיסי מסויימים הפכו לתקולים היא ש- לא שמה ראוי על מייצבי המתח, וזהו. פיסת אלומיניום קטנה ופד פותרים כל פוטנציאל לבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

40 נתבי PCI-E זה גם חסר שימוש בשוק הביתי.

אני כן רוצה להוסיף שזה שימושי אם נגיד יש לך 2 כרטיסים בSLI שאתה פשוט חייב שיעבדו על X16, וגם 2 כרטיסי .

לא יודע אם עדיין אפשר לקרוא לזה שימוש ביתי (בטח לא סטנדרטי), אבל זה מוצרים שנמכרים בחנויות רגילות בארץ אז נגיד שכן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתעלם מהעובדה שאין ממש הבדל מורגש בין עבודה ב X16 ל X8 כאשר מדובר על ונסתכל על הקצאת ערוצי ה PCI Express לרכיבים:

16 מסלולים/ערוצים/נתיבים לחריץ ההרחבה הראשון לכרטיס המסך (ה PCI Express X16). אני לא יודע מה בדיוק יהיה המקור של ערוצים אלו במקרה של , אבל במקרה של הם נובעים מהמעבד ולא מערכת השבבים (המעבד מחובר ישירות לכרטיס המסך ב-16 ערוצי PCI Express ואילו שאר הרכיבים מחוברים בעזרת ערוצי PCI Express לערכת השבבים).

6 ערוצים לחיבורי SATA. אני לא חושב שמי שישקיע בלוח אם שמיועד למערך יהיה מעוניין שיהיו לו פחות חיבורי SATA.

6 ערוצים לחיבורי . בדיוק כמו במקרה של חיבורי ה SATA - אתה תרצה כמה שיותר חיבורי .

זה כבר 28 ערוצים. גם אם יש לך 40 ערוצים אפשריים, נותרו לך רק עוד 12, כך שלא תוכל להקצות עוד 16 ערוצים לחריץ הרחבה נוסף לכרטיס מסך.

עכשו נניח שאתה מעוניין בלוח בעל 2 חיבורי M.2, כאשר לכל אחד מהם מוקצים 4 מסלולי PCI Express. זה אומר שנותרו לך 8 מסלולים פחות, כלומר נותרו רק עוד 4 ערוצים.

כמובן שלא תרצה בלי כמה חריצי הרחבה מסוג PCI Express X1, אז כבר הגעת לכ-40 ערוצים בסה"כ.

עכשו נניח כי המעבד של יספק 16 ערוצי PCI Express לחיבור כרטיס המסך הראשי ישירות אליו. אם אתה רוצה לפחות 6 חיבורי SATA ו ועוד 2 חיבורי M.2 "מהירים", זה כבר 6+6+4+4 = 20 ערוצים שנדרשים מערכת השבבים. כל זה בלי להוסיף את ערוצי ה PCI Express שיוקצו לחריצי ההרחבה. נכון להיום רק ערכת השבבים החזקה ביותר של , ה Z170 מספקת מספר כזה של ערוצים וכל ערכות השבבים ה"חלשות" יותר מספקות פחות.

עכשו נניח, לפי השמועות (לדוגמא), שהמעבד החדש של יספק 36 ערוצי PCI Express. ניקח 32 ערוצים שיחוברו לשני ב X16 כל אחד. זה מותיר 4 ערוצי PCI Express פנויים. הערוצים האלו חייבים לשמש לחיבור המעבד לערכת השבבים (וסביר להניח שיהיה צורך ביותר). זה אומר שערכת השבבים תצטרך לספק לפחות 24 ערוצי PCI Express מצידה (20 ערוצים כפי שהסברתי קודם ועוד 4 לחיבור המעבד אליה). האם זה אפשרי? כנראה שכן. האם זה יהיה משתלם לרוב האנשים? סביר להניח שלא.

בכל מקרה, אני מניח שנגלה בקרוב בדיוק מה בדיוק יקרה עם המעבדים וערכות השבבים החדשות של ועד כמה הביצועים שלהם באמת יהיו טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul

אני קצת לא מצליח להבין מה שאתה אומר עכשיו, אודה אם תסביר:

נעזוב שניה את וNVME בצד.

לפי מה שאתה אומר, כל מי שיש לו לו מעבד עם 40 קווים, ושני , לא יכול להריץ את שניהם עם 16 קווים? לא יכול להיות...

אולי התכוונת שמי שיש לו צ'יפסט של 40 (יש כאלה בכלל?) לא יכול להריץ את שניהם על 16?

אני מכיר שבמעבדים 6850K ואילך, 40 קווים הולכים ישירות למעבד, בגלל זה 2 כרטיסי מסך ו2 יסגרו לך אותם. כל השאר דרך הצ'יפסט.

הצ'יפסט מעביר מידע למעבד דרך DMI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6800K מכיל 28, ה-6850K מכיל 40 ומעלה.

הנה מבחן עדכני עם GTX 1080 שמראה שהרצה על X8 3.0 מביאה את כל הביצועים, אי אפשר לקרוא לזה אפילו "כמעט"

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_1080_PCI_Express_Scaling/24.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודקים, הכוונה כמובן ל6850K, תוקן.

@djelectric מסכים איתך לגמרי, בהמלצתך גם קניתי 6700K לSLI.

אבל יש מצב שתסביר את התוצאות האלה:
https://www.youtube.com/watch?v=8KOTiee5RqA&t=22s

נראה שיש משחקים עם הבדלים משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elikh

לפי מה שאתה אומר, כל מי שיש לו לו מעבד עם 40 קווים, ושני כרטיסי מסך, לא יכול להריץ את שניהם עם 16 קווים? לא יכול להיות...

א. קודם כל - זה תלוי בתכנון של לוח האם. גם אם המעבד ייתן לך 100 ערוצי PCI Express זה לא יעזור אם הלוח יעביר רק 16 ערוצים לחריץ ההרחבה המיועד לכרטיס המסך.

ב. למשתמש רגיל אין יכולת השפעה על מספר ערוצי ה PCI Express המוקצים לכל רכיב (לפחול לא כלפי מעלה). לכן גם אם המעבד לבדו נותו לך 40 ערוצי PCI Express וערכת השבבים נותנת לך עוד 20 ערוצי PCI Express זה לא אומר שאתה בעצמך יכול לקבוע כמה ערוצי PCI Express יוקצו לכל חריץ הרחבה ולכל חיבור M.2.

רק לצורך הבהרה - זה המצב כיום, לפחת בכל מה שנוגע למעבדי אינטל:

http://ark.intel.com/compare/81761,90590,90592,90595,90591

ערכת השבבים H110 מספקת 6 ערוצי PCI Express, ערכת השבבים B150 מספקת 8 ערוצי PCI Express, ערכת השבבים H170 מספקת 16 ערוצי PCI Express, ערכת השבבים Z170 מספקת 20 ערוצי PCI Express וערכת השבבים X99 מספקת 8 ערוצי PCI Express.

בנוגע למעבדים:

http://ark.intel.com/compare/88188,93338,88191,93339,88195,94189,94188,94196,94456

מעבדי ה Skylake מספקים 16 ערוצי PCI Express ומעבדי ה -E, המיועדים לשוק הביתי הגבוה (ה High End) מספקים 40 ערוצי PCI Express למעט מעבד ה i7-6800K שמספק "רק" 28 ערוצי PCI Express.

רק שיהיה ברור - בערכות השבבים מסדרת ה-100 (ה H110, ה B150, ה H170 וה Z170) עושים שימוש מעבדי ה Skylake ואילו מעבדי ה -E עושים שימוש בערכת השבבים X99.

בהנחה (הדיי סבירה) שאת הביצועים הטובים יותר ייתן כרטיס מסך שמחובר ישירות למעבד (ולא כזה המחובר דרך ערכת השבבים) אז בכדי לקבל אפשרות להפעיל שני כרטיסי מסך ב X16 הדבר דורש שרק המעבד לבדו ייספק 32 ערוצי PCI Express. המעבדים היחידים שעונים על הדרישה הזו, נכון להיום, הם מעבדי ה -E (שוב, למעט המעבד ה i7-6800K שנותן רק 28 ערוצים), שהם דיי יקרים. הבעיה היא שערכת השבבים עבורם, ה X99, מספקת רק 8 ערוצי PCI Express, כך שאם מתוך סה"כ 48 ערוצי PCI Express יוקצו 32 ערוצים לכרטיסי המסך, יוותרו 16 ערוצים שאותם יש לחלק בין כל שאר הרכיבים בלוח האם (ובפרט חיבורי ה M.2 וחריצי ההרחבה לכרטיסים).

ציטוט של none77

שי, להבנתי sata, USB לא קשורים לערוצי pcie, שאר היציאות של pcie הסלוטים של הpciex4 וכו' כן.

צודק. אני אפרט קצת יותר - בערכות השבבים של אינטל, לפחות אלו מסדרת ה-8 וה-9, וגם באלו מסדרת ה-100, יש משהו שנקרא I/O Port Flexibility. הדבר הזה למעשה מגביל את מספר החיבורים שניתן להקצות מכל סוג, כולל חיבורי SATA, חיבורי , חיבורי M.2 וחיבורים לכרטיסי הרחבה. עבור סדרת ה-100 של ערכות השבבים של אינטל יש למעשה עד 26 פורטים כאלו (תלוי בדגם ערכת השבבים) שאותם ניתן להקצות בין חיבורי 3.0 (עד עשרה), חיבורי SATA (עד שישה), חיבור לכרטיס רשת חוטי (אני לא בטוח אם יש הגבלה לכרטיס רשת אחד בלבד) ו-20 ערוצי PCI Express. כמובן שהדבר אומר שחייבת להיות חפיפה בין הרכיבים כי 10+6+1+20 = 37 > 26. לדוגמא - פורטים 7 עד 10 יכולים להיות מוקצים (כל אחד) לחיבור 3.0 או לחיבור PCI Express, ואילו עבור פורט 19 יש לבחור בין חיבור SATA, כרטיס רשת חוטי או חיבור PCI Express. מבחינה מעשית זה אומר שחיבורי ה SATA, כמו גם כרטיס הרשת החוטי, באים על חשבון מספר ערוצי ה PCI Express הזמינים, ואם אתה מעוניין לממש יותר מ-6 חיבורי 3.0 בלוח האם הדבר בהכרח יבוא על חשבון מספר ערוצי ה PCI Express. כמובן שחיבורים הדורשים 2 או 4 ערוצי PCI Express (שזה למעשה SATA Express וחיבורי M.4) למעשה דורשים 2 או 4 פורטים. כל זה מופיע בעמוד 26 בחוברת ערכת השבבים של בעמוד 26.

אז נכון, אתה צודק שחיבורי ה SATA וה USB לא עושים שימוש בערוצי PCI Express, אבל בד"כ הם באים על חשבונם.

בכל מקרה, זה כבר סוטה מהנושא של הדיון הזה. אנחנו פשוט נצטרך לחכות ולראות מה בדיוק ייתנו - גם מבחינת המעבדים וגם מבחינת ערכות השבבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...