הכירו את AMD Ryzen: המעבד שאמור להלחיץ את אינטל - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכירו את AMD Ryzen: המעבד שאמור להלחיץ את אינטל

yonatan.mendelson

Recommended Posts

תודה רבה על התגובות המפורטות.

ציטוט של smalul

א. קודם כל - זה תלוי בתכנון של לוח האם. גם אם המעבד ייתן לך 100 ערוצי PCI Express זה לא יעזור אם הלוח יעביר רק 16 ערוצים לחריץ ההרחבה המיועד לכרטיס המסך.

אני מניח שלוחות באופן כללי וX99 בפרט מתוכננים ככה שהקווים בלוח מסוגלים לספק למעבד את המידע מחרצי ההרחבה, יש חריגים?

ציטוט של smalul

הבעיה היא שערכת השבבים עבורם, ה X99, מספקת רק 8 ערוצי PCI Express, כך שאם מתוך סה"כ 48 ערוצי PCI Express יוקצו 32 ערוצים לכרטיסי המסך, יוותרו 16 ערוצים שאותם יש לחלק בין כל שאר הרכיבים בלוח האם (ובפרט חיבורי ה M.2 וחריצי ההרחבה לכרטיסים).

אז מה שאני מבין ממך, שאם יש 2 (32 קווים) + 6 קווים לSATA + 6 קווים לUSB, בעצם נשארנו רק עם 4 קווים לNVME אחד ישיר למעבד?

אבל כן אפשר שני שהשני יילך דרך הצ'יפסט?

(אלא אם מוותרים כמובן על ה2X16 בשביל הכרטיסי מסך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אמממ smalul

א. לא כל SATA או יושב על הערוץ...

בUSB בד"כ 2-4 יושבים על בקר שמחובר לערוץ אחד ועוד כמה לציפסט.

בSATA בד"כ 6 באים מהציפסט ולא תופסים שום חיבור PCI-E אלא דרך  DMI/QPI באינטל.

כשאומרים שלמעבד יש 40 ערוצים זה רק עבור הרחבות כמו M.2 (וגם לא תמיד, לפעמים זה דרך הבקר הדרומי) וכרטיסי PCI-E.

יותר מיזה, היום לבקרים הדרומיים יש כ"כ הרבה חיבורי PCI-E נוספים שאפילו לא מעט חיבורי PCI-E X1 לכרטיסי הרחבה מחוברים לגשר הדרומי ולא למעבד.

כשאמרים של 6700 נניח יש 16 pci-e זה רק עבור כרטיסי הרחבה ובד"כ במקרה הזה.

כל השאר  (20) כולל M.2 בא על הגשר הדרומי:

f372-1a.gif

בX99 יש את אותם 40 קווים שדובר עליהם קודם לכרטיסי הרחבה אבל בגלל מיעוט חיבורים PCI-E מהגשר הדרומי PCI-E X1 יושבים עליהם ולא על הגשר הדרומי.

X99-Block-Diagram_w_600.png

בAMD  יש למעשה 44 קווי PCI-E2.0, וזה ציפסט עתיק...

990fx-diagram.png

כש 32 מהם מוקצים לכרטיס הרחבה עקריים ע"ע ב 99% מהמקרים.

בשורה התחתונה אם בzen זה ישאר אותו דבר רק אם PCI-.0, זה יותר מZ170, מישהו פה חושב שZ170 לא מספק מספיק חיבורים לשוק הביתי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elikh

אני מניח שלוחות באופן כללי וX99 בפרט מתוכננים ככה שהקווים בלוח מסוגלים לספק למעבד את המידע מחרצי ההרחבה, יש חריגים?

אני גם מניח שזה מה שקורה בפועל. למעשה אין ממש מניעה לעשות את גם בערכות שבבים אחרות, כולל ערכות השבבים הביתיות הרגילות. אם אני זוכר נכון ל יש לוח אחד (לפחות) לתושבת 1150 שלוקח את 16 ערוצי ה PCI Express שמספק המעבד ומפצל אותם לשתי קבוצות - 8 ערוצים ישמשו לכרטיס המסך ומתוך ה-8 הערוצים שנותרו 4 הוקצו לחיבור M.2, כך שגם בלוח כזה יהיה חיבור M.2 בעל 4 ערוצי PCI Express (זה לא היה נפוץ בכלל בתושבת 1150 - עד אז חיבורי ה M.2 בד"כ קיבלו רק 2 ערוצי PCI Express). אפשר גם ללכת בכיוון אחר ולהוסיף מעין "מכפיל ערוצים" שהופך את 16 הערוצים שמספק המעבד ל-32 ערוצים, אבל לוחות שממשים דברים כאלו הם בד"כ מאד יקרים.

ציטוט של elikh

אז מה שאני מבין ממך, שאם יש 2 כרטיסי מסך (32 קווים) + 6 קווים לSATA + 6 קווים לUSB, בעצם נשארנו רק עם 4 קווים לNVME אחד ישיר למעבד?

אבל כן אפשר שני שהשני יילך דרך הצ'יפסט?

אני לא ממש יודע מה קורה מבחינה אלקטרונית בלוח האם, אבל אני לא חושב שיש מניעה ליצור שבו חריץ הרחבה אחד יקבל 16 ערוצי PCI Express מהמעבד ו חריץ הרחבה שני שיקבל 16 ערוצי PCI Express מערכת השבבים. למעשה מערכי CrossFire בלוחות אם שאינם מבוססים על ערכת שבבים ממשפחת ה ZXX עובדים בדיוק כך - 16 ערוצים מגיעים לכרטיס המסך הראשון מהמעבד ו-4 ערוצים נוספים מגיעים לכרטיס המסך מערכת השבבים. כמובן שבמקרה כזה מערך כרטיסי המסך עובד ב X4 ולא ב X16, אבל אני לא חושב שיש מניעה לתת לחריץ הההרחבה השני לכרטיס המסך עוד ערוצים הנובעים מערכת השבבים.

בדומה, אני לא חושב שיש מניעה שחיבורי M.2 יהיו מחוברים ישירות למעבד.

ציטוט של עידן פ.

לא כל SATA או USB יושב על הערוץ...

בUSB בד"כ 2-4 יושבים על בקר שמחובר לערוץ אחד ועוד כמה לציפסט.

בSATA בד"כ 6 באים מהציפסט ולא תופסים שום חיבור PCI-E אלא דרך  DMI/QPI באינטל.

הסברתי את זה - זה לא בדיוק ערוץ, זה פורט וזה לא דברים שקולים. ראה תמונה מצורפת מהחוברת הרישמית של לגבי ערכות השבבים מסדרה 100.

אגב, בהחלט אפשרי שחיבורי SATA ו ינבעו מבקר שיחובר בעזרת ערוץ PCI Express, אבל זה דובר בקר צד שלישי, דבר שמייקר את עלות לוח האם.

100 Series Chipset Flexible IO.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Maor Vaknin מה???

בהנחה שאתה לא טרול:
אל תקבע שכולם יודעים משהו.
אין טעם להכניס מעבד חזק מאוד למחשב גיימינג, הדיון על פרמטר ספציפי של , חלוקת קווי PCIE בין המעבד לצ'יפסט של הלוח אם.

עוד משהו, מחשבים מוכנים מראש הם אף פעם לא דוגמה טובה כי הם לא מספיק מאוזנים, בטח לא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...