הוספת זכרון למחשב נייח , מזהה 8GB רק 4 בשימוש, (אחרי כמה ניסיונות עדיין לא עובד) - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת זכרון למחשב נייח , מזהה 8GB רק 4 בשימוש, (אחרי כמה ניסיונות עדיין לא עובד)

sooliman

Recommended Posts

ציטוט של HelpSupport

תעלה תמונה של התוכנה BIOS@ 

אם  ביצעת עדכון - גירסת הביוס מוצגת בתוכנה.

כן בדקתי, זה עדכן לf11, אבל לא ראיתי שום אפשרויות חדשות או משהו כזה.. הביוס נראה אותו הדבר.. מה עושים עכשיו? כמובן שאין שינוי.. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה - מאז שהמחשב הורכב - האם באיזשהו זמן הוצאת את המעבד מהלוח ? 

יתכן ואחד יותר מהפינים בתושבת של המעבד מכופף או מכופפים שלא בצורה הטבעית בו היו אמורים להיות וכתוצאה מכך הבעיה.

איזה גוף מותקן על המעבד ?

יתכן וגוף הקירור לוחץ יותר מידי על המעבד הגורם לבעיה.

פעולה - הוצא את כל הזכרונות והכנס יחידה אחת בלבד בכל פעם לסלוט אחר ובדוק אם הוא מזוהה בביוס.

אפשרות אחרונה - להכניס ולהוסיף בכל פעם סטיק ולהפעיל את המחשב לפי הסדר

DDR3_1

DDR3_3

DDR3_2

DDR3_4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גורמים אפשריים:

א. מודולי לא תקינים - יש לבדוק כל מודול בנפרד בכל אחד מחריצי ההרחבה ולראות האם המחשב מזהה אותו. אפשר גם לנסות ולבדוק את מודולי הזיכרון במחשב אחר.

ב. בעיה בלוח האם ובפרט בתושבות/חריצי ההרחבה לזיכרון - אותה בדיקה בדיוק כמו בא', אולם יש לקחת בחשבון כי בלוחות מסויימים נדרש להתקין מודול בודד בחריץ הרחבה מסויים בכדי שהלוח יעבוד.

ג. בעיה בבקר הזיכרון, שנמצא על המעבד. במקרה כזה אפשר לנסות להציא ולהתקין מחדש את המעבד - אולי זה יפתור את הבעיה.

ד. בעיית תאימות בין מודולי הזיכרון או בין מודולי הזיכרון ולוח האם. עדכון ביוס יכול לעיתים לעזור, אך במקרה הזה לא נראה שהוא פתר את הבעיה. כאשר נעשה שימוש במודולי שאינם זהים יש לוודא שכולם מסוגלים לעבוד באותו המתח. כמו כן לא יזיק לבצע איפוס לביוס בעזרת המגשר (ג'מפר) שעל לוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחדד קצת. אין שום קשר בין הזהויי של הדים לתקינות שלו או להתאמתו

ללוח אם. פרטי הדים נמצאים על EEPROM שעל הדים ומשם נקרא ה SPD .

זה שמידע ה SPD זמין לא קשור לתקינות/התאמה או לתקינות לוח האם/מעבד.

תריץ בדיקת לכל אחד מהסטיקים בכל אחד מהחריצים כדי לוודא שלפחות הם תקינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

שאלה - מאז שהמחשב הורכב - האם באיזשהו זמן הוצאת את המעבד מהלוח ? 

יתכן ואחד יותר מהפינים בתושבת של המעבד מכופף או מכופפים שלא בצורה הטבעית בו היו אמורים להיות וכתוצאה מכך הבעיה.

איזה גוף קירור מותקן על המעבד ?

יתכן וגוף הקירור לוחץ יותר מידי על המעבד הגורם לבעיה.

פעולה - הוצא את כל הזכרונות והכנס יחידה אחת בלבד בכל פעם לסלוט אחר ובדוק אם הוא מזוהה בביוס.

אפשרות אחרונה - להכניס ולהוסיף בכל פעם סטיק זכרון ולהפעיל את המחשב לפי הסדר

DDR3_1

DDR3_3

DDR3_2

DDR3_4

מנסיוני המחשב לא היה עולה בכלל, אם איזשהו פין במעבד היה שבור/עקום.

צריך לבדוק עוד הגדרות בביוס של מצבי תאימות לזיכרון + ב-MANUAL של הלוח באתר ג'יגהבייט, לבדוק תאימות ליצרניות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yw1971

מנסיוני המחשב לא היה עולה בכלל, אם איזשהו פין במעבד היה שבור/עקום.

אינני בר-סמכא בתכנון תושבת המעבד, אבל תלוי במיקום ומטרת הפין - לא כל הפינים חשובים להפעלת המעבד, אך יש פינים האחראים לדו-שיח עם תושבות הזכרון על הלוח - ראה דוגמה בתמונה של תושבת 1366

LGA1366-ECC-pins-identified-305x300.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את אותו ביוס בדיוק וכנראה את אותו לוח אם. יש לי את אותה בעיה בדיוק. כל הזכרונות אצלי זהים לחלוטין. מזוהים בביוס אבל לא מאפשרים. עשיתי הכול אבל הכול.. הוצאתי מעבד והחזרתי ובדקתי פינים, איפסתי ביוס וקמוס (תוכנה וחומרה), עדכנתי לגרסא האחרונה, עשיתי טסטים לכל הזכרונות, ניקיתי עם ספריים את כל הלוח אם והתושבות, ניקיתי , בדקתי את כל השילובים האפשרים... בקיצור נאדה. לדעתי זה בקר מעאפן בלוחות אם האלה ונדפק פשוט. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקר הזכרון נמצא על המעבד ולא בלוח. תבדוק אם יש לך אפשרות של "MEMORY REMMAPPING" או משהו בסגנון בביוס. אתה יכול לנסות גם להגדיר את המתח והתזמונים ידנית ואם זה לא עוזר לשחק עם המתח של הQPI והUNCORE. החלק האחרון מומלץ רק אם אתה יודע מה אתה עושה ובזהירות רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסיבה כלשהי הביוס שמזהה את הזכרון בדק והחליט שהזכרון לא עומד

בקריטריונים/בדיקות שהוא ולכן משאיר אותו לא מקוון. מה הסיבה להחלטה הזאת איננו יודעים וגם לא נדע. (זאת תופעה לא נדירהה בלוחות

של גיגהבייט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע קודם כל לבדוק כל מודול בנפרד בכדי לוודא שהוא תקין. לאחר מכן הייתי מנסה את כל הצירופים האפשריים להתקנת שני מודולי ביחד (ויש 6 אפשרויות כאלו), אם הכל תקין - הייתי בודק 3 מודולי ביחד ולבסוף הייתי בודק את כל הצירופים האפשריים עבור 4 מודולי ביחד (עבור 4 מודולי זיכרון ו-4 חריצי הרחבה לזיכרון ישנן 24 אפשרויות שונות לסידור בינהם,בהנחה שכל המודולים שונים זה מזה). אם בכל התצורות האפשריות האלו עדיין הזיכרון לא עובד, אז הייתי מנסה להגדיל את ערכי התיזמונים שלו ואולי אף להוריד את התדר. אם עדיין הזיכרונות לא רוצים לעבוד ביחד, הגורמים האפשריים לבעיה הם:

א. אי תאימות בין הזיכרונות השונים או בין הזיכרונות ולוח האם.

ב בעיה בלוח האם. במקרה כזה אפשר לנסות לבדוק את הזיכרונות במחשב אחר.

ג. בעיה בבקר הזיכרון, שנמצא על המעבד. בכדי לשלול את האפשרות הזו יש צורך בהתקנת מעבד אחר בלוח האם ולבדוק האם הזיכרונות אכן עובדים איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה יש לך ? כמה סיביות? כי אם אתה עם 32bit המחשב לא יזהה את הרחבת הזיכרון, המקסימום זה 4gb.. אבל אם תתקין 64bit אתה תוכל לנצל את כל ה8gb והמחשב לבד יזהה אותם לא תצטרך לשנות שום דבר 

ולא לגעת בביוס.. מה גם שבטח לא לגעת בפינים של המעבד אם אתה לא מבין גדול בזה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Dorshaer

איזה ווינדוס יש לך ? כמה סיביות? כי אם אתה עם 32bit המחשב לא יזהה את הרחבת הזיכרון, המקסימום זה 4gb.

במקרה הזה התשובה הזו אינה רלוונטית כלל מסיבה אחת פשוטה - בתצלום המסך של הביוס אפשר לראות שמזוהים 4 מודולי בנפח של 2GB כל אחד אך רק שני הראשונים הם ב Enabled Slots. זה אומר שכבר ברמת הביוס שני מודולי הזיכרון לא עובדים/מופעלים. זה לא קשור כלל למערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...