סביבת עבודה לפיתוח משחקים לאנדרואיד - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סביבת עבודה לפיתוח משחקים לאנדרואיד

maimon_y

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מכיוון שהמטרה העיקרית שלך היא ללמוד ולעשות דמו הכי הגיוני שתפתח משחק בJAVA. כי אם תלמד UNITY ותעשה דמו בUNITY אז תוכל להתקבל למשרה שרוצים בה מפתח UNITY וזה הופך למעגל קסמים.

בפיתוח בJAVA אוליי ייקח לך יותר זמן לפתח משחק אבל זה ייעניק לך הרבה יותר ידע מועיל בתור תכנת מאשר אם תעבוד בUNITY.

בשביל JAVA ואנדרויד יש לך שתיי סביבות עיקריות. eclipse הזוועתית, וANDROID STUDIO הזוועתית גם כן אבל קצת פחות מeclipse.

אישית אני יותר אוהב את eclipse מבחינת זה שהיא פחות נראת כמו שוק פשפשים אחריי פיגוע כמו studio אבל studio מפותחת על ידי והיא בעקרון אמורה להיות המחליפה של אקליפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שפותח הדיון בכל מקרה עזב כבר את הת'רד הזה אבל בכל זאת - ג'אווה זה מאוד שימושי אם הבחור רוצה להיות מפתחד ג'אווה/אנדרויד. אם הוא רוצה להיות מפתח משחקים (וכרגע עושה רושם שהוא לא ממש החליט) ג'אווה זה מיותר לחלוטין. לכן בלי שהוא יחליט אי אפשר לתת המלצה גורפת.

לגבי אקליפס מול AS - זה לא דיון בכלל, אין שום סיבה לעבוד עם אקליפס. וזה נכון פי כמה למישהו שעכשיו מתחיל (כי אין לו תירוצים שהוא כבר מכיר משהו ואין לו זמן ללמוד).

זה גם לא כ"כ נכון להגיד שיש שתי סביבות . הייתה אחת, ועכשיו יש אחת אחרת. כל ניסוח אחר יהיה לא מדויק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל מי שמגיב ומנסה לעזור. אני לא עזבתי את הדיון אני רוצה לתת את מלוא התשומת לב ואין לי כל כך זמן.

האם יש קורס לפיתוח משחקים?(לא מצאתי)

האם יש ביקוש למפתחי משחקים בשוק? ואם אפשר להתקבל ללא תואר או קורס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

בשביל JAVA ואנדרויד יש לך שתיי סביבות עיקריות. eclipse הזוועתית, וANDROID STUDIO הזוועתית גם כן אבל קצת פחות מeclipse.

אישית אני יותר אוהב את eclipse מבחינת זה שהיא פחות נראת כמו שוק פשפשים אחריי פיגוע כמו studio אבל studio מפותחת על ידי והיא בעקרון אמורה להיות המחליפה של אקליפס.

לא יודע ממתי הניסיון שלך, אבל סטודיו הוא IDE פשוט מעולה, ואת זה אני אומר לך כאחד שמפתח גם לאנדרואיד על סטודיו וגם #C על ויז'ואל סטודיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנדרויד סטודיו הוא נחמד... אבל הכוונה שלי שהוא ממש לא ידידותי למפתח.

העקומת למידה שלו נוראית, ולא בגלל שהוא כל כך עוצמתי אלא בגלל שהוא מבולגן...

יש אוליי איזה 4 או 5 מקומות שיכולים להופיע לך עיגולי PROGRESS כאלה, ובגלל שהוא מאפשר לך לעשות מיליון דברים במקביל אתה מוצא את עצמך לא יודע אם הוא גמר משהו או שאתה סתם צריך להריץ קימפול פעמיים... ואם אתה מריץ בטעות יותר מדי פעמים אז אכלת אותה... אוליי זה השתנה מאז.

מבחינת הפונקציונליות יש לו בטח כל מה שאתה צריך, אבל מבחינת סביבת פיתוח נוחה לשימוש או בו שום הגיון בסיסי.

יכול להיות שזה השתנה מאז אבל אני בספק...

אגב אם אני לא טועה לאנדרויד סטודיו אין עדיין תמכיה לדבג C++? או שזה השתנה מאז?

עריכה: לעומתו XCODE הרבה יותר נוחה לשימוש. אתה יודע בדיוק מה קורה כשאתה עושה כל פעולה. יש לך אפשרות לחפש בתוך הקונפגורצייה, הXCODE מאפשר לך לשחק עם החלונות אבל לא חופשי לגמריי. יש בו הגיון קוהרנטי.

יכול להיות שלתוכנות מורכבות מאוד שדורשות המון רכיבים והמון תכנתים הוא פחות טוב, אבל הרוב המוחץ של המפתחים לא צריך כזה סיבוך וחבל לסבך כל כך את הסביבת פיתוח רק בשביל כמות כל כך קטנה של .

וגם בקטע הזה VS יותר טובה מאנדרויד סטודיו בשביל לפתח מגוון רחב של סוגי , כולל אפלקציות "ענק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם סטודיו (intellij למעשה, אבל גם ספציפית בסטודיו) כבר שנתיים פחות או יותר. לי היה נוח אבל כנראה שזה עניין של הסתגלות. בתור מישהו שעבד כל החיים עם ווינדוס אני יכול להגיד לך שלנסות לעשות חצי פעולה בסיסית ב-Xcode על זה זוועה. אני לא יודע כמה xcode יהיה נוח אחרי כמה שעות/ימים/שבועות של עבודה אבל אני מאמין שהוא יהיה מאוד נוח, בדיוק כמו ש-AS מאוד מהר נהיה מאוד נוח (בשבילי לפחות).

לגבי 'מגוון רחב של סוגי אפליקציות' ומערכות ענקיות למיניהן - כמו שרמזתי למעלה, AS זה בתכלס intellij עם הבדל בכמה פיצ'רים. אני עובד על פרוייקט מאוד מגוון מבחינה טכנולוגית* ואני עושה הכל ישירות ב-intellij והוא עושה עבודה מעולה בכל שפה/טכנולוגיה. המערכות הכי גדולות בעולם (שלא עובדות על microsoft stack) כתובות היום בג'אווה - ואין וויכוח על זה ש-intellij היא אחת הסביבות הכי חזקות לפיתוח ג'אווה על כול סוגיו ועל כל ה-frameworks השונים שקיימים עבור ג'אווה.

יותר מזה, הפיצ'רים והיכולות של intellij כ"כ חזקות שיש להם פלאגין סופר פופולארי ל-visual studio עם חלק מהיכולות האלה...

אבל עזוב, כל זה בכלל לא משנה. ידידותי או לא, יפה או מכוער חזק או חלש - יש רק סביבה אחת שמתוחזקת ומפותחת לעבודה על אנדרויד וזה ה-AS, לעבוד עם כל דבר אחר היום זה בזבוז זמן. ה-eclipse ADT רק מקבל תיקוני באגים מדי פעם, אף אחד שם לא נוגע בזה. 

* angular 2.0, node.js, java, spring, hibernate, , sql ואולי עוד איזה דבר או שניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nitzanj

לגבי 'מגוון רחב של סוגי אפליקציות' ומערכות ענקיות למיניהן - כמו שרמזתי למעלה, AS זה בתכלס intellij עם הבדל בכמה פיצ'רים. אני עובד על פרוייקט מאוד מגוון מבחינה טכנולוגית* ואני עושה הכל ישירות ב-intellij והוא עושה עבודה מעולה בכל שפה/טכנולוגיה. המערכות הכי גדולות בעולם (שלא עובדות על microsoft stack) כתובות היום בג'אווה

גם וגם מחזיקות את כל הbackend שלהם בC++ בסביבות לא מיקרוסופטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות, אבל ג'אווה היא עדיין אחת השפות המובילות מבחינת כמות הקוד שנכתב בעולם (ורוב הזמן מבלה במקום הראשון ברשימה) ולכן אמרתי את מה שאמרתי.

מעבר לזה, גם אם באמת כל ה-backend כתוב ב-C++  יש אצלן עוד עשרות מליוני שורות קוד שכתובות בשפות אחרות ושתי החברות מגייסות ערימות של אנשי ג'אווה כל הזמן (מספיק מבט קצר בדרושים של בשביל לראות את הדרישה לג'אווה).

ודבר אחרון - מאיפה המידע הזה? לשתי החברות יש ערימות של שירותים ואין backend אחד שעושה הכל, ושתי החברות עובדות עם כל שפת תכנות בעולם... מה זה 'כל ה-backend' בכלל? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של borsood

גם וגם מחזיקות את כל הbackend שלהם בC++ בסביבות לא מיקרוסופטיות.

מאיפה המידע הזה? ה-backend של פייסבוק היה במקור ובמשך הרבה שנים דווקא PHP שרץ בסביבה מיוחדת שהם נאלצו לבנות כדי לתמוך בפרוייקט בגודל הזה, אני חושב שחלק מזה קיים עד היום ואני מניח שנוספו חלקים נוספים שכתובים בשפות שונות. תמיד התמיד היו יותר מגוונים, פעם הם דחפו חזק java אח"כ נראה שעברו יותר לפייתון והם אפילו מפתחים שפות תכנות חדשות בעצמם (GO), יש שם הרבה קבוצות שונות שכל אחת משתמשת בכלים שנראים לה הכי מתאימים למשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שJAVA "מובילה" זה בגלל שיותר קל לתכנת איתה מבלי להבין לעומק איך המחשב עובד.

כבר יצא לי לראות מתכנתים שעובדים עם JAVA אבל לא יודעים לתכנת בC++ או בC.

לדעתי תכנת שלא יודע איך לתכנת בC או C++ או איך להסתדר עם השפות האלה, גם אם הוא אף פעם לא יהיה צריך לממש משהו בשפות האלה, כנראה שיש לו חור בהשכלה.

כי לא יכול להיות שהוא מבין איך עובדת ברמה בסיסית והוא לא מסוגל לתכנת בשפה יותר NATIVE.

בלי קשר, JAVA היא שפה מתיישנת, כבר קשה להושיע אותה... היא היתה חלוצה בתחומה אבל בגלל זה היא מתיישנת כי כל הטעויות שעשו בפיתוח של JAVA,

MS למדו מזה ופתחו את C#.

גם לא כל סביבה תומכת בJAVA באופן ראוי... אפילו שאפשר, לא כל סביבה עושה את זה. למשל בANDROID היתה בשורה שכבר התמודדו עם הבעיות שהיה להם עם המימוש של שפת הביניים והGC, אבל זה כנראה עדיין לא נפטר.

זה עוד סיבה שלדעתי אנדרויד תתחיל לדעוך, כי אנדרויד תמיד היה CHEAP JUNK. זו היתה אסטרטגיה טובה בתחילת הדרך כי אז החומרה היתה יותר חלשה ואז לא היה הבדל גדול בין הPREMIUM לבין הCHEAP JUNK. לכן אנרדויד נהיה מאוד פופלרי.

אבל עכשיו כשרוב הפלאפונים והמכשירים הם עם חומרה שמה שהיה פעם נחשב PREMIUM, אז קשה לאנדרויד להתחרות כי קשה לבנות מוצר איכותי באנדרויד. לכן הפער רק הולך וגדל בין אנדרויד לאייפון בPREMIUM.

במוצרים חלשים ומגוונים אנדרויד כמובן עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...