מה אתם חושבים על החוק הזה? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על החוק הזה?

Iv0ry

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אתה לא מבין שהכל חלק מהתוכנית? כל אותם גורמים, ארגונים וכלי תקשורת המעודדים, לכאורה, "אינדיבידואליזם" ואת התפיסה לפיה "הצבא יכול להסתדר גם בלי קומץ החיילים שהצבא אינו מתאים להם", בעצם מנסים (ביודעין ובכוונה תחילה) להביא את התופעה למימדים כאלו שהצבא לא יוכל להסתדר, מדינת תקרוס צבאית ותאלץ להכנע לתכתיבי השמאל הקיצוני?

זו השקפה הזויה, בהעדר הגדרה אחרת. זה סוד גלוי שהצבא סובל מעודף כח אדם - כל פעם אני בא לעשות מילואים אני רואה כמה אבטלה גלויה (אפילו לא סמויה) יש בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלחיילים יש יותר זכויות במדינה הזאת אחרי הכל.

ביקשתי זכויות חייל? רק ביקשתי לא לקחת ממני זכויות אזרח.

היום לחיילים יש זכות לשרת את המדינה שלהם ולהקריב את הבריאות ואת החיים למען המדינה.

לאחר השחרור יש להם זכות לשרת במילואים עד גיל 40 לחוגרים ו-45 לקצינים.

ההטבות : מענק שחרור עלוב, ולמשרתי מילואים פעילים כל מיני הנחות קטנות באגרות המדינה

הנקודה שלי - החיילים לא מתוגמלים בצורה ראוייה, אני לא בעד לשלול זכויות אזרח מכל אלה שלא שירתו, אני בעד לתת יותר למי ששרתו ולבטל הטבות למי שלא שירת, כמו סבסוד לימודים, נקודות זיכוי במס ההכנסה וכד'.

ובטח שלא צריך לתת פרסים שמי שלא ממלא את חובתיו האזרחיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו השקפה הזויה, בהעדר הגדרה אחרת. זה סוד גלוי שהצבא סובל מעודף כח אדם - כל פעם אני בא לעשות מילואים אני רואה כמה אבטלה גלויה (אפילו לא סמויה) יש בצבא.

אתה יודע היכן יש את רוב האבטלה? בתפקידים אליהם מגיעים כל מני פרופילניקים שחיפשו הקלות בשירות. הנה, רק היום פורסם בעיתונים שהצבא פתח שורה של תפקידים לבעלי פרופיל 64 כי אין מספיק בעלי פרופיל 72...

- - - תגובה אוחדה: - - -

ותוספת לארט: כן, היו לך הרבה צרות בחיים. תאשים בהן את ההורים שלך. מי יודע - אולי דווקא בצבא היית מתחבר לאנשים ופורח, אבל לא נדע לעולם, כי בחרת בדרך הקלה: "קשה - אז פטור נפשי". וכן, מבחינתי אדם שדוחה מעליו באופן מוחלט חובה אזרחית על מנת להתמקד בצרות שלו, אמיתיות ככל שיהיו, אינו רשאי לקבל החלטות עבור שאר האזרחים - למלא תפקיד ממשלתי או לבחור ולהבחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכן, מבחינתי אדם שדוחה מעליו באופן מוחלט חובה אזרחית על מנת להתמקד בצרות שלו, אמיתיות ככל שיהיו, אינו רשאי לקבל החלטות עבור שאר האזרחים - למלא תפקיד ממשלתי או לבחור ולהבחר.

חובות?

מה עם חובת המדינה אלי?

כשנפצעתי כילד בבית הספר פציעה קשה ממנה אני סובל עד היום, המדינה נתנה לי פיצוי?

אפילו אחריות לכך היא לא קיבלה עליה.

המנהלת אמרה לא צריך רופא, ילדים הם חזקים.

התנערות מוחלטת.

חששה כנראה מתביעה, וקיוותה לטוב בעצימת עיניים משותפת.

עם הורים אחרים לכל הפחות הייתי נבדק ומטופל.

אבל עם הורים כמו שלי אפילו את זה לא קיבלתי.

אתה יודע מה קיבלתי? עוד שברים וריסוקים גם בבית.

שברים וריסוקים וכרונולוגיות הזויות(הזויות שהתרחשו, אך פיזיות וממשיות) הם לא סיבה מספקת לשיחרור?

אתה רוצה שאני אעשה טירונות כשכל תזוזה לא נכונה אני מקבל דקירות של אוטוטו משהו יוצא מהמקום ונשבר?

אתה בסדר?

ועוד אתה רוצה לשלול ממני זכויות בסיסיות?

בואנה, אולי אני דפוק בבסיס, אבל לפחות הצמחתי על זה כמה פרחים.

אתה לא דפוק בבסיס כמוני, אבל הצמחת על זה קקטוס רעיל עם קוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היינליין הוא בחור מבדר עם סיפורים מעניינים אבל נדמה לי שלא רק שלקחת אותו יותר מדי ברצינות אלא אף המשכת והקצנת את הלך המחשבה שלו.

מה שאתה מציע בעצם זה ליצור underclass של נתינים חסרי אזרחות ויכולת להשתכר שהמאפיין העיקרי של רובם זה שהם חלשים ונדכאים יותר מהשאר. לצערי לא עולה אצלי שום אנלוגיה שלא תהיה נגועה בחוק גודווין.

מה שאתה מדבר עליו זה לא "חובות" אלא מחיר, רק שהמחיר שאתה דורש מאדם א' הוא נמוך כאין ערוך מהמחיר שאתה דורש מאדם ב'. יכול להיות שכל אדם בקבוצת סיכון מסוימת היה פורח, אבל מה אם לא?

מה אם היה נשבר ויורה בעצמו? מה אם היה נשבר ויורה באחרים? מה אם לא היה נשבר באופן קיצוני אבל בגלל כל החיכוכים עם המערכת היה יוצא מלא טראומות נפשיות? מה אם הטראומות הללו היו פיזיות? מה אם? מה אם?....

אתה היית מפצה אותו?

אנשים עם סיכון מוגבר לכליות, לא יכולים לקבל תרופות מסוימות- מה שאתה רוצה לעשות זה לשיים את כולם במיטת סדום ולתת את אותו הטיפול לכולם.

או לחילופין לגבות את אותו המס ללא תלות במשכורת. 50 אלף שקל מכולם ומי שלא ישלם- לכלא באשמת השטמתות ממיסים. נשמע לך הגיוני?

נ.ב אני רואה שארט הגיב לפני, אז התגובה שלי יועדה לויק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ארט - נא לא לערבב. קודם אמרת שיצאת על סעיף נפשי - עכשיו אתה אומר שיצאת בגלל בעיות פיזיות? תחליט בבקשה. ולמען הסר הספק, אני אומר שוב, דברי מכוונים למשתמטים ובעלי פטורים "נפשיים", לא לבעלי מוגבלות פיזית.

aloe - אני שמח שעוד מישהו פה קורא ספרים והבין את האנלוגיה. אין לי בעיה עם הדוגמאות שרצית להביא - אחרי הכל, גם היינליין הואשם בזמנו בפאשיזם. בדבר עקרוני אחד אני מסכים איתו - לא יכולה להתקיים חברה מתוקנת בה כולם תופסים את זכויותיהם כמובן מאליו, אבל כשזה מגיע לחובות פתאום זה "לא מתאים לי". בעגה המודרנית קוראים לזה "תרבות המגיע לי", והבעיה רק מחמירה עם הזמן, ולא רק בתחום ההשתמטות מהצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה סוד גלוי שהצבא סובל מעודף כח אדם - כל פעם אני בא לעשות מילואים אני רואה כמה אבטלה גלויה (אפילו לא סמויה) יש בצבא.

אין לי שמץ של מושג מאיפה אתה מביא את הסוד הגלוי הזה. בעוד שבתפקידי לא לחימה המצב שאתה מתאר נכון בחלק מהמקרים, ביחידות לוחמות יש מחסור חמור בלוחמים.

אגב, היה לי ברור שבאיזהשהוא שלב הדיון יגיע ללוחמי החלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ארט - נא לא לערבב. קודם אמרת שיצאת על סעיף נפשי - עכשיו אתה אומר שיצאת בגלל בעיות פיזיות? תחליט בבקשה. ולמען הסר הספק, אני אומר שוב, דברי מכוונים למשתמטים ובעלי פטורים "נפשיים", לא לבעלי מוגבלות פיזית.

הרבה פעמים זה הולך גם וגם.

במקרה שלי לא היה לי מושג באותו הזמן מה קורה איתי.

הדחקה ארוכת שנים של כל הגורמים מסביב, החלפה של דבר בדבר אחר, מוכתבים לרוב ע"י אינטרסים קלוקלים.

אני בעצמי כבר שכנעתי את עצמי שהכל בסדר.

המשפט הכי יפה שמסביר זאת הוא משיר: "מרגיש כמו תאונה אבל ממשיך להתנהג רגיל".

אז לא עלה בדמיוני אפילו לבקש לקבל פטור על סעיף רפואי באותו הזמן.

לא הכרתי בכך ב"מודע", למרות שבתת מודע צעקתי.

מה גם שהרגשתי יותר דפוק נפשית מדפוק פיזית, כי שני הדברים באו יחד, ואחד מהם היה פחות גלוי לעין ולגמרי לא ברור.

a hidden passenger

אז הנה לך.

כשנער מגיע ללשכת גיוס, והקבן מרגיש שמדובר באדם חריג שעברה עליו רכבת, לפעמים גם הנער בעצמו לא יודע לתת סיבה מדוייקת.

אם היו כופים עלי גיוס, הייתי נכנס לטירונות קשה הרבה מעבר למה שהגוף שלי היה מסוגל להתמודד.

לא היה שום RECORD של שום דבר רפואי עלי באותו הזמן.

ואני בעצמי לא הייתי מסוגל להגדיר ולהסביר.

לא ידעתי מה נכון ומה לא, מזה כאב רע ומה זה כאב רגיל.

ושוב הייתי נמצא באותו הסיוט ממנו הגעתי, בסביבה אטומה, עם מפקדים שהיו מתעללים ומשפילים אותי על לא עוול בכפי.

לפעמים אדם צריך זמן פשוט לעצור את הרכבת בגיל הגיוס.

לא להיסחף שוב לתוך מסגרות נוקשות וחסרות רגישות.

גם אם אין בעיה רפואית מיוחדת.

אל תזלזל בנפש האדם, גם שם יש פציעות שצריך לטפל בהם בחוכמה.

אתה לא יכול לשחק את אלוהים VIC.

אתה תעשה אין סוף טעויות.

עדיף לא לקחת סיכונים.

בשביל שני הצדדים.

לא כולם מתאימים לצבא.

יש סיפורים על אנשים שלא היו להם בעיות רפואיות, והצבא ריסק אותם נפשית.

הצבא לא השכיל לזהות בעיה או סיכון בשלב הבקום, או לזהות בעיה תוך כדי ולעשות התאמות.

לפעמים האדם עצמו לא מסוגל לזהות מה קורה איתו, למרות שהוא במרכז של עצמו.

יש סיפורים על אנשים שהיו להם בעיות רפואיות קלות, והצבא דרס אותם בחוסר פרופורציה תוך התעלמות והתנשאות, עד שקרה משהו חמור(שממנו הצבא הרבה פעמים התנער לחלוטין).

הצבא הוא לא אירגון כל יכול, עם אנשים שיודעים להתמודד נכון עם כל דבר בכל רגע נתון.

זה אפילו עוד יותר מפחיד, כי אותו אדם יודע ומרגיש במקום מסויים שמשהו לא לגמרי בסדר,וגם אומר זאת.

והמפקדים הם מפעל לחישול חיילים, הם לא אמורים להקל על טירונים/חיילים.

עכשיו אני שואל אותך VIC, יש עודפי גיוס.

למה אתה מבקש לכפות על הצבא ועל המתגייסים שירות חסר התאמה, ע"י איום שלילת זכויות בחייהם האזרחיים?

למה זה טוב?

יותר מכך, אני שם אותך יושב ראש הוועדה למניעת תאונות מצערות ונזקים שנגרמו לאנשים בצבא.

מולך מאות מהתיקים הכי חמורים ומזעזעים שהתרחשו בצבא, שבקלות יכולתי להיות אחד מהם.

מה תעשה כדי למנוע מקרים דומים בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספרות (ואמנות) ספוקלטיבית היא ז'אנר מרתק, אבל לצערי, מעצם הוויתה היא מוגבלת לרוב ע"י מידה של פשטנות (לעיתים אוטופית) ופספוס של ניואנסים, כמו כל תיזה סוציאולוגית (או הרבה מודלים כלכליים).

יכול להיות שיש משהו ברעיון הכללי הזה של הבעיתיות במגמת ה'מגיע לי' וביעד שאליו היא מובילה, אבל מה שאתה עושה זה לשפוך את התינוק עם המים.

אולי אני מפרש אותך לא נכון, אבל מההודעות האחרות (וגם הנוכחית לארט) אני מבין שאתה מכיר בכך שאנשים בעלי מוגבלות פיזית לא יכולים לעמוד באותה המשורה או אותם הלחצים כמו של אנשים ללא מוגבלות כזו. כלומר אתה מבין ומסכים שז'לוב מטר תשעים יכול לעמוד בקלות בדברים שנחנח מטר חמישים עם בעיות בלב לא יכול להם ולכן אתה ממנו אתה לא תדרוש אותם.

מה שאתה כן מבטל זה את קיום המימד הפסיכולוגי, לדעתך הכישורים המנטליים אצל כולם הם זהים וחוסן פסיכולוגי הוא סתם קשקוש שניתן להתגבר עליו. הבנתי אותך נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, די עם השקר הזה של "יש עודף כוח אדם בצבא". אין. יש עודף כ"א רק בתפקידים אליהם זורקים את כל אלו שבעיתיים מדי בשביל כל תפקיד נורמאלי אבל לא בעייתיים מספיק בשביל שחרור מוחלט, ומעטים הם האנשים שמגיעים לתפקידים הללו בניגוד לרצונם. אם אתה מתבטל בצבא, סימן שרצית להתבטל (הכוונה היא למשהו קבוע. אם זה זמני, זה משהו אחר). היכן ששירתתי, היה מחסור חמור בכוח אדם בכל היחידות שעשו משהו - גם אצל הקרביים (בקרב המ"כים היינו לקראת סוף השירות שלי על 60% מהתקן, ובשום שלב בשירות שלי לא זכור לי שהיינו על מעל 80% מעל לחודש רצוף אחד), גם אצל היחידות הטכניות, אצל כולם, פרט לברדקיסטים כמו עובדי רס"ר. רבאק, אפילו בסמב"ציות היה לנו מחסור. אל תדבר איתי על "עודף כוח אדם בצבא".

שנית, לגבי מצבך: זה עשוי להפתיע אותך, אבל יש רופאים בצבא! כן, ממש אנשים שתפקידם, בין השאר, היא לקבוע את מידת כשירותך הפיזית. אומנם חלקם אינם אנשים נעימים במיוחד, מהכרות אישית, אבל את עבודתם הם בד"כ יודעים. אם מצבך קשה כמו שאתה מתאר, אני בספק רב שלא היו עולים על זה מהר מאוד. המקרה היחיד בו לא סביר שהם יעלו על בעיה חמורה קיימת היא אם האדם שלפניהם מתלונן על כל דבר אפשרי, ואז הוא מתוייג כאחד שמחפש להשתחרר ומשקר בשביל זה.

לבסוף, מילה אחת לגבי נזקים: יש גם אנשים שמגיעים לצבא בריאים לחלוטין, חוטפים איזה בקת"ב בשכם ונהיים נכים. גם על כל אלו היית מציע לוותר מראש, גם כשלא יודעים מי ייפגע? זה מקום עם סיכונים. גם החיים, אגב.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני מבין שאתה מכיר בכך שאנשים בעלי מוגבלות פיזית לא יכולים לעמוד באותה המשורה או אותם הלחצים כמו של אנשים ללא מוגבלות כזו. כלומר אתה מבין ומסכים שז'לוב מטר תשעים יכול לעמוד בקלות בדברים שנחנח מטר חמישים עם בעיות בלב לא יכול להם ולכן אתה ממנו אתה לא תדרוש אותם.

מה שאתה כן מבטל זה את קיום המימד הפסיכולוגי, לדעתך הכישורים המנטליים אצל כולם הם זהים וחוסן פסיכולוגי הוא סתם קשקוש שניתן להתגבר עליו. הבנתי אותך נכון?

יש הבדל גדול בין "חוסן" אישי וה"חוסן" המינימאלי הנדרש. כך, למשל, בעוד שהרוב המוחלט של החיילים אינם במצב לשרת בסיירת מטכ"ל, רובם המוחלט כן במצב לעשות תפקיד כלשהו. בשביל זה, בין השאר, המציאו את המונח "פרופיל". גם מחוץ לצבא המדרג הזה קיים - הבחור המצ'וקמק עם בעיות הלב לא ילך להיות מאבטח או סבל, אבל בפעולות היום-יום הוא כנראה לא יזדקק לעזרה מיוחדת. כך גם בתחום הפסיכולוגי - בעוד שלא כל אחד מחזיק ביכולות להתמודד עם הלם קרב, למשל (ולמיטב ידיעתי, את זה גם קשה מאוד לחזות מראש), אני מאמין שרובם המוחלט של האנשים מחזיקים ביכולת המינימאלית הנדרשת לעצם השירות בתפקיד כלשהו. חשוב לציין שבהבדל מפעולות פיזיות, שבהן יש מדרג, בפעולות "מנטליות" אין: קולו בבחירות של הבחור מטר תשעים שווה לקולו של המצ'וקמק. אם קיימים הבדלים מנטליים משמעותיים בין אנשים ביכולת שלהם להתנהל במסגרת סמכותית, למה לא להכיר בכך שההבדלים הללו יהיהו קיימים גם מחוץ לאותה מסגרת ספציפית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא הוא המקור לכל הרעות החולות של החברה והמדינה שלנו. כל השחיתות והחוצפה הישראלית מתחילות משם. מה עוד שזה ארגון חפיפניקי ומקובע ולא מקצועי ויעיל כמו שהוא צריך להיות.

במקום להעביר חוקים שהם פר הגדרה פשיסטים המדינה היתה כבר צריכה מזמן לעבור בהדרגה למודל של צבא מקצועי ,אין שום סיבה שזה לא יעבוד:

http://www.slideshare.net/Anochi/jims-44844647

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל מתחיל משם ,החל מהחוצפה של הילדים שאחרי הצבא נוסעים לחו"ל וצועקים על פקיד הקבלה בבית המלון כי בצבא הם התרגלו שהכל משיגים בכוח (קוראים לזה שם לעמוד על שלך..) וכלה בשחיתויות בממשלה ולקיחות השוחד שנעשות על ידי הקצינים לשעבר שעברו לפוליטיקה ,זה ממשיך משם לחברות ה"הייטק" הצבאיות כשבאלו יד רוחצת יד ואנשים טובים נזרקים מול הפרוטקציונרים ויש עוד...

ישראל מזמן כבר היתה צריכה לעבור למודל של מקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין "חוסן" אישי וה"חוסן" המינימאלי הנדרש. כך, למשל, בעוד שהרוב המוחלט של החיילים אינם במצב לשרת בסיירת מטכ"ל, רובם המוחלט כן במצב לעשות תפקיד כלשהו. בשביל זה, בין השאר, המציאו את המונח "פרופיל". גם מחוץ לצבא המדרג הזה קיים - הבחור המצ'וקמק עם בעיות הלב לא ילך להיות מאבטח או סבל, אבל בפעולות היום-יום הוא כנראה לא יזדקק לעזרה מיוחדת. כך גם בתחום הפסיכולוגי - בעוד שלא כל אחד מחזיק ביכולות להתמודד עם הלם קרב, למשל (ולמיטב ידיעתי, את זה גם קשה מאוד לחזות מראש), אני מאמין שרובם המוחלט של האנשים מחזיקים ביכולת המינימאלית הנדרשת לעצם השירות בתפקיד כלשהו. חשוב לציין שבהבדל מפעולות פיזיות, שבהן יש מדרג, בפעולות "מנטליות" אין: קולו בבחירות של הבחור מטר תשעים שווה לקולו של המצ'וקמק. אם קיימים הבדלים מנטליים משמעותיים בין אנשים ביכולת שלהם להתנהל במסגרת סמכותית, למה לא להכיר בכך שההבדלים הללו יהיהו קיימים גם מחוץ לאותה מסגרת ספציפית?

נו?

אבל הרי זה בדיוק מה שקורה!

הרוב המוחלט אינו מחזיק בבעיות כאלו או אחרות, מקבל את הפרופיל שמקבל ומשובץ לאן שמשובץ. אבל יש אנשים שיש להם מבנה קצת אחר והם, אותו המיעוט, מקבל פרופיל 21, כמו שאדם עם בעיות בלב לא ילך לסבלות, אדם עם בעיה חמורה (ברמה אקוטית) של הסתגלות במסגרת נוקשה- לא ילך למשטרה וגם לא לצבא, ככל הנראה בהמשך חייו יטה יותר לפרילנסריות.

זה שקיימים משתמטים, ואני בטוח שהם קיימים (אפילו שמעולם לא נתקלתי בכזה אבל הסיפורים יותר מדי נפוצים מכדי שיהיו מיתוס), ואותם משתמטים מזייפים את המצב שלהם כדי להידמות לאנשים עם בעיות אמיתיות- זו עוולה נוספת שהם יוצרים אבל אתה לא שורף את המוץ והבר כדי להיפטר מהמוץ. מה הלאה? המשתמטים מהצבא הסובייטי הרבה פעמים זייפו בעיות רפואיות פיזיות (מי שמע שם בכלל על שבירה נפשית), אז אולי בכל זאת נזרוק לקרבי אנשים עם בעיות נשימה?

אם התלונה שלך היא שהרבה מאלו שמקבלים 21 נפשי, יכלו לקבל 45 ולעשות משהו אחר- אז נחש מה? יש כבר דבר כזה. מי שמקבל 21 אלו אנשים שאו א. לא מתאימים לעשות שום עבודה שיש בה צורך (בצורה שהגוף האחראי מעוניין שיעשו אותה). ב. הצבא לא יכול לספק את המסגרת הדרושה . ג. הסיכון שהצבא לוקח על עצמו בקבלה של אחד כזה הוא גדול מדי. ד. המשאבים שהצבא צריך להשקיע כדי לוודא שהם לא נמצאים במצוקה ועושים את העבודה שלהם כמו שצריך- פשוט גבוהים מדי.

אגב, מבחינה פרקטית ללא קשר למוסר, אלא אם אתה רוצה לשלב את אותם אנשים בתפקידים קריטיים שבהם חסר כוח אדם (כפי שרשמת), הרי הם יפלו בדיוק לקבוצה שלפי דבריך נמצאת בעודף.

חשוב לציין שבהבדל מפעולות פיזיות, שבהן יש מדרג, בפעולות "מנטליות" אין: קולו בבחירות של הבחור מטר תשעים שווה לקולו של המצ'וקמק. אם קיימים הבדלים מנטליים משמעותיים בין אנשים ביכולת שלהם להתנהל במסגרת סמכותית, למה לא להכיר בכך שההבדלים הללו יהיהו קיימים גם מחוץ לאותה מסגרת ספציפית?

חחח, צודק. זו החולשה הגדולה של הדמוקרטיה, רוצה לדעת איך הצד השני רואה אותה? https://www.facebook.com/comicsaluv/photos/a.203412513031489.57405.162832487089492/861641980541869/?type=1

יש לך הצעות יותר טובות?

כי אתה מבין שברגע שאתה מיישם את זה על מי שלא שירת בצבא אתה צריך ליישם אותה גם על כל השאר? חסר אנשים שנדפק להם השכל אחרי הצבא? אחרי הטיול להודו? אחרי טראומה פסיכולוגית? אחרי הפרעה באיזון הורמונלי? אחרי שהיה בכת? אחרי, אחרי ואחרי... אולי נתנה זכות הצבעה במבחני כשירות? זכור לי משהו דומה בדרום ארה"ב עד שנות ה60 (אם כי שם הסיפור היה שונה מעט)...

(זה מעבר לעובדה שא. מה הקשר בין יכולת של אדם להתנהל בסוגים מסויימים של מסגרות לבין היכולת להבדיל טוב ורע? ב.אז מה אם באמת יש הבדלים מנטליים והתפיסה שלו פחות טובה? כל האנשים חכמים באותה מידה? למה אתה מגדיר שהסף המינימלי צריך להיות כזה או כזה? ג. אז הפיתרון לאדם בעל קשיים מנטליים והסתגלות במסגרת היא שאחרים יקבעו את המסגרת שלו בשבילו? מושלם.)

שנית, לגבי מצבך: זה עשוי להפתיע אותך, אבל יש רופאים בצבא! כן, ממש אנשים שתפקידם, בין השאר, היא לקבוע את מידת כשירותך הפיזית. אומנם חלקם אינם אנשים נעימים במיוחד, מהכרות אישית, אבל את עבודתם הם בד"כ יודעים. אם מצבך קשה כמו שאתה מתאר, אני בספק רב שלא היו עולים על זה מהר מאוד. המקרה היחיד בו לא סביר שהם יעלו על בעיה חמורה קיימת היא אם האדם שלפניהם מתלונן על כל דבר אפשרי, ואז הוא מתוייג כאחד שמחפש להשתחרר ומשקר בשביל זה.

לבסוף, מילה אחת לגבי נזקים: יש גם אנשים שמגיעים לצבא בריאים לחלוטין, חוטפים איזה בקת"ב בשכם ונהיים נכים. גם על כל אלו היית מציע לוותר מראש, גם כשלא יודעים מי ייפגע? זה מקום עם סיכונים. גם החיים, אגב.

אני לא רוצה להיגרר לפסים אישיים, אולי באמת חווית בעיה כרונית והנסיון שלך הוא חיובי, אבל בתור מישהו עם בעיה אורטופדית שהתפתחה באזרחות- גם הרופאים בקופת חולים הרבה פעמים מפספסים דברים שלך הם ברורים מאליהם (האורטופד שלי הופתע שמדרסים יכולים להשפיע ולדפוק את הברך). אני לא יודע אם זו הרפואה המערבית ככלל או הרופאים בקופות החולים כפרט, אבל יש לא מעט בעיות שמתעלמים מהן, למרות שאתה כל הזמן מתלונן על הסימפטומים, ומוכרזות רשמית רק כשכבר מאוחר מדי.

בנוגע לרופאים הצבאיים אין לי יותר מדי נסיון כי לרוב האנשים שאני מכיר היו בעיות סטנדרטיות (מחלה כזו או אחרת פה ושם, זיהום כזה או אחר), אבל אחד החברים דפק את הברכיים חזק ולכל החיים, למרות שהלך לרופא בקביעות והתלונן על האזור (מה שכן, הוא לא מאלה שהופך שולחנות, בחור ביישן ושקט עם הורים רוסים שלא הספיקו לשנות מנטליות).

הבקת"ב זה סיפור אחר לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...