מה אתם חושבים על החוק הזה? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על החוק הזה?

Iv0ry

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם כבר היינליין וספרו Starhip Troopers הוזכרו פה, הוא העלה עוד טענה מאוד נכונה בספר הזה: אי אפשר "לחנך" אדם בוגר לתפיסה מוסרית מסויימת. השמאל הקיצוני מבין זאת היטב. הוא מבין שהוא לא יכול לשכנע את הציבור הישראלי בכך שמדינת , במתכונתה הנוכחית כמדינת הלאום של העם היהודי, לא צריכה להתקיים - פרט לקומץ ההזויים שמשוכנעים בכך ממילא. לפיכך, הוא מפנה מאמצים כבירים לשכנע את הציבור בכך שצעדים שבפועל יקדמו את חזונם זה וישרתו אך ורק את התפיסה ההזויה שלהם הם בכלל צעדים לטובת החברה הישראלית. השליטה ביו"ש? הם מספרים לנו שזה רע לישראל בגלל הפגיעה ביחסים הבינלאומיים, כשהם עצמם מאמינים שזה רע כי זה פוגע ב"פלסטינים". בגיוס חובה? הם מספרים לנו שזה רע לישראל כי "זה פוגע בכלכלה ותורם להתבהמות החברה", כשהם עצמם מאמינים שזה רע שישראל מסוגלת להגן צבאית על האינטרסים שלה.

וזה עובד. בהנחה שבאק לא מחזיק בעצמו בתפיסת השמאל הקיצוני, הוא דוגמה מאלפת ליעילות השיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק מהכתיבה המלוכלכת שלך אתה בדיוק דוגמא לישראלי המכוער. מדהים שאדם בגילי מנבל ככה את הפה ולא מתבייש. בבקשה ,הנה התגובה שלי:

ראשית כל לגבי זה שאני שמאלני ,הדיעות שלי ,גם הפוליטיות וגם הכלכליות מאוד קרובות לאלו של נפתלי בנט שהוא ליברל דמוקרטי שמאמין בחופש ובבחירות האחרונות כמו הקודמות הצבעתי לו. אם לדעתך הוא שמאלני אז גם אני שמאלני.

שנית ,אני חושב שבמדינה הזאת יש שני עוולים נוראיים ,הראשון הוא שחלק מהמדינה חייב להתגייס והחלק השני לא והשני הוא שחיילים קרביים לא מקבלים משכורת כשחרדים כן. אם היית קורא את המסמך היית רואה שחייל ,אפילו אחד שלא עושה כלום בקרייה עולה לצה"ל אלפי שקלים לחודש בסופו של דבר. במקום להכריח אותם לשרת צריך לקחת את האנשים הללו ולהעיף אותם מהצבא שיתרמו למשק ע"י עבודה או ע"י לימודים ואת כל הכסף שמתפנה לתת לחיילים הנותרים ובעיקר לקרביים כמשכורת הוגנת. לזה קוראים צבא מקצועי.

מהמעט שהצלחת לקרוא ראית באמת שצה"ל לא באמת לוקח כל כך הרבה מתקציב המדינה ,הרבה מזה הוא תודות לסיוע האמריקאי ,אבל מבחינתי אין בעיה אם יעלו טיפה את המיסים וישלמו להם שכר גבוה כמו שמגיע להם. ברגע שתעשה את זה אתה תראה שאנשים באמת יתגייסו וגם לקרבי מרצון. בכל מקרה כבר עכשיו אם אדם לא באמת רוצה להיות קרבי הוא לא יהיה קרבי ואם הוא לא רוצה להתגייס ויש לו שכל ישחררו אותו.

לגבי זה שצה"ל לא יהיה מסוגל להתמודד עם האיומים ,כמו שכתוב בנייר ,כרגע יש מחסור של כוח אדם בקרבי ורוב חיילי המילואים לא כשירים או מאומנים ממילא ,אז סביר שמשכורת נורמלית דווקא תשפר את המצב.

לגבי מדינות ערב ,סוריה מפורקת ויש ביננו לירדן ומצרים שלום ואם הן יכנסו למלחמה ,פצצת נויטרונים וכמה פצצות גרעיניות טקטיות ולא יהיה להן צבא. אגב ,לגבי מה שכתבת על מלחמות וחיילי המילואים זה לא היה נכון תמיד והמצבים שבהם זה היה נכון כבר לא רלוונטים להיום ,ביום הכיפורים למשל מה שעצר את המצרים היה איום השימוש בטילי יריחו ולא המילואים.

הארגונים היחידים שמאיימים עלינו באמת היום הם ארגוני טירור כדוגמאת דאע"ש חיזבאללה וחמאס ובשבילם אתה לא צריך ענק ,אלה מקצועי ומאומן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שזה כבר די חורג מנושא הדיון, את הפער בין "צבא העם" ל"צבא מקצועי" אפשר לסגור במידה מסוימת ע"י זה שכולם יעברו הכשרה צבאית מינימלית ורענון תקופתי, אבל לא יחויבו לשרת. כך אתה לא מבזבז משאבים ונמנע ממלחמות עם אנשים בעייתיים בשוטף, אך בעת הצורך תוכל לגייס כוח מילואים שיהיה מאומן חלקית.

הגישה של "לא יעזו לתקוף אותנו כי נראה להם את האמ-אמא שלהם" היא בדיוק הגישה שמביאה למלחמות פתע מיותרות וכואבות. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש לי פה מלוכלך. אני לא שולל את זה לרגע. פשוט בניגוד גמור למה שרמזת פה, לא פיתחתי את זה בצבא או בגלל הצבא. הדבר היחיד שכן פיתחתי בצבא שרלוונטי לדיון הזה הוא סלידה עמוקה מבכיינים ואנשים שלא עושים את העבודה, מתוך מחשבה שמישהו אחר יעשה אותה במקומם.

דעתי בעניין גיוס החובה לשם יצירת מערך מילואים לעת חירום נותרת בעינה. זה נחמד שאתה מאמין גדול ב"שלום" שיש לנו עם מצרים וירדן, אבל מה שיש לנו בפועל, למרות המידה המסויימת של שיתוף הפעולה הכלכלי והבטחוני, היא הפסקת אש ללא הגבלת זמן. שתי המדינות הללו, בתודעה של אזרחיהן, הן עדיין מדינות אויב שרחוקות רק הפיכה אחת מחזרה לימי מלחמת יום כיפור כפי שהוכיחה ההפיכה קצרת הימים של האחים המוסלמים במצרים, וסוריה בדרכה להפוך למחוז של דעאש.

בקשר למצב הקיים בו רבים לא מתגייסים והתנאים לאלו שכן ירודים, אני מסכים שהדבר דורש תיקון - פשוט ממש לא בדרך שאתה מציע עקב הפסקה לעיל. הדרך היחידה האחרת היא מה שאני מטיף לו כבר כמה עמודים בדיון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

70 מיליארד זה לא כסף קטן.

ותמיד יש הוצאות נוספות פה ושם מחוץ לתוכנית.

וראיתם מה קורה עם הפנסיות התקציביות והפרישה המוקדמת?

אנשים פורשים בגיל מוקדם עם פנסיות גבוהות ל40 שנה הבאות.

אין עוד דבר כזה בשום מקום.

בטח לא בקנה מידה כזה גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שכן פיתחתי בצבא שרלוונטי לדיון הזה הוא סלידה עמוקה מבכיינים ואנשים שלא עושים את העבודה, מתוך מחשבה שמישהו אחר יעשה אותה במקומם.
אבל עדיין אתה מעדיף שיהיו בצבא (ושכל המערכת תסבול מהבכיינות וחוסר התועלת שלהם), ובלבד שלא יהיו בחוץ ואתה תרגיש "פראייר", כן?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אני בעד שהם לא יהיו בצבא, אבל שלא יוכלו להנות מזכויות מלאות בתחומים מסויימים. כל הדיון הזה אני לא מלין על כך שמשחררים אנשים, אלא על כך שמשחררים אותם ללא כל סנקציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי יותר קל לפגוע באחרים, כולל בחלשים, מאשר לפגוע במערכת הביטחון מלאת השומנים, שמסרבת להתייעל ולצמצם את הביזבוז.

והאבסורד הוא, שגיוס עודף הוא שלעצמו ביזבוז.

VIC אתה לא רוצה לתקן שום דבר, או לשפר שום דבר.

אתה רק רוצה להרוס, ומחפש הצדקות לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה אתה יודע בכלל על משכורות בצה"ל. יש לך מושג מה רס"ן מרוויח? כמה מ"פ מרוויח? כמה מג"ד?

פנסיות תקציביות הופסקו כבר והיו קיימות בהרבה מקומות עבודה במגזר הציבורי (חלק מהתנאים עדיין קיימים עד היום) אז לא אשמה יחידה של צה"ל

לא כל קצין/נגד בצה"ל עושה "מליונים". וגם אלה שכן, מדובר על מהנדסים או קצינים בדרגה מאוד גבוהה. ואם לא יעקפו את השכר במשק אז הם ילכו (כי בכל זאת, צבא)

רוצה להגדיל את גיל הפרישה? יאללה בכיף.

רגע, אבל עכשיו צריך להגדיל את כל הפנסיות (כי הן צוברות ועכשיו הגדלת את תקופת הצבירה ב20 שנה בערך) ואוי החוב גדל.

רוצה להקטין את השכר/להקטין את הצבירה? אוי, קצינים יעזבו כי החרא הזה באמת לא שווה את זה אם חברת הייטק בחוץ מוכנה לקלוט את כל הקצינים של 8200 בשכר גבוהה יותר,משרד ממוזג ומכונת קפה בת זונה.

זה לא מסובך, אנשים לא רוצים להיות בצבא (כמוך!) אז צריך "לשחד" אותם עם כסף ופרישות מוקדמות.

אין יותר ערכים בימינו, אנשים לא נשארים בצבא עם תנאים ירודים כדי "לשפר אותו". הם לא היפים.

רוצה לקצץ במערכת הביטחון? למה איש במוסד/שב"כ יכול לעשות תקופה אחת מבצעית (בדרך כלל לא יותר משנה) ולקבל סטאטוס מבצעי (ושכר מוגדל) לכל ימיו (או לכל הפחות מספר שנים קדימה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...