מה אתם חושבים על החוק הזה? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על החוק הזה?

Iv0ry

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אין הבדל מאיזה תפקיד החייל השתמט, שיילך ללמוד מה שהוא רוצה וישלם את השכר הלימוד המלא.

בזמן שהחברים שלו עושים שיילך לעבוד ולממן לעצו את התואר.

כנ"ל גם האוכלוסיות שלא מגוייסות.

כפי שאמרתי, אתה מחליט מתוך שיקולים של "לעשות דווקא".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. יש פה חוק שאנשים עוברים עליו והעונש לא מספק.

מישהו היה עובד רס"ר והשתמט,אוקי. אבל אותו אדם הלך אחרי זה לרפואה/סיעוד. אז הוא בטח היה יכול להיות משהו יותר מעובד רס"ר נכון?

אנשים עם פרופיל קרבי/קב"א גבוהה לא נהיים עובדי רס"ר. זה שקר. אולי לא כולם יהיו בתפקיד המתאים להם או משהו שממצה את הפוטנציאל שלהם במלואו אבל הם לא יהיו בתפקיד כללי.

בזמן שאנשים תקעו את החיים שלהם שלוש שנים המשתמט (משתמט זה אדם שלא ביצע שרות צבאי/לאומי ללא סיבה מספקת/סיבה שקרית) התקדם בחייו.

שלוש שנים של משכורת מינימלית וואחד תוקעים אותך. בטח על ההקרבה הנפשית והפיזית יש צורך בתגמול. אז למה שהתגמול הזה יגיע לאנשים שלא עשו את ההקרבה? מאותה סיבה שקרביים מקבלים תגמול גדול יותר מתומכי לחימה שמקבלים תגמול גדול יותר מג'ובניקים ככה גם צריך לקצץ בתגמולים שמשתמטים מקבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו היה עובד רס"ר והשתמט,אוקי. אבל אותו אדם הלך אחרי זה לרפואה/סיעוד. אז הוא בטח היה יכול להיות משהו יותר מעובד רס"ר נכון?

אנשים עם פרופיל קרבי/קב"א גבוהה לא נהיים עובדי רס"ר. זה שקר. אולי לא כולם יהיו בתפקיד המתאים להם או משהו שממצה את הפוטנציאל שלהם במלואו אבל הם לא יהיו בתפקיד כללי.

אין לטענה שלך אחיזה במציאות, מערכת המיון של הצבא רחוקה מלהיות מדוייקת. תעשה מבחן כתיבה+קריאה לקצונה בצה"ל ותבין על מה אני מדבר. יש הרבה אנשים מוכשרים שמתגלגלים לתפקידים מזעריים בצבא - בטח כשמשווים את תרומתם לזאת של רופא\מהנדס\אחות באזרחות.

בזמן שאנשים תקעו את החיים שלהם שלוש שנים המשתמט (משתמט זה אדם שלא ביצע שרות צבאי/לאומי ללא סיבה מספקת/סיבה שקרית) התקדם בחייו.

שלוש שנים של משכורת מינימלית וואחד תוקעים אותך. בטח על ההקרבה הנפשית והפיזית יש צורך בתגמול. אז למה שהתגמול הזה יגיע לאנשים שלא עשו את ההקרבה? מאותה סיבה שקרביים מקבלים תגמול גדול יותר מתומכי לחימה שמקבלים תגמול גדול יותר מג'ובניקים ככה גם צריך לקצץ בתגמולים שמשתמטים מקבלים.

ובזמן שבן להורים עשירים מתחיל את חייו גבוה בסולם אתה רואה אנשים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך מתחילים מהתחתית באזרחות וחולמים על דירה בגיל 40 או על איזה אוטו מסכן. איפה השיוויון בין בוגר ממר"ם לבין חייל אתיופי ששירת בחימוש? TOUGH S**T!

אתה מחפש איך להחליש את המדינה בכח על מנת שכולם יאכלו את אותו ה**א אבל איפה התועלת בכך? מילא, אם היית מחפש איך לחזק את החיילים ואיך לתגמל אותם ולהקפיץ אותם לתפקידים נחשבים באזרחות...

-אדם שלא מתאים לצבא עולה למדינה כסף.

-אדם שלא מתאים לצבא יכול גם להיות מוכשר,חכם ויפה, אין סתירה בין הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לעשות דווקא" זה שיקול חשוב, בניגוד לבדיחה שאתה מנסה לעשות ממנו. כשהמדינה מכניסה אדם שהתחמק בשיטתיות מתשלום מיסים לכלא, היא לא עושה בכך דווקא? הרי הנזק למדינה מהתחמקותו של האדם האחד הזה הוא אפסי, מה גם שישנם אנשים וחברות המקבלות הנחות במיסים או אף פטור מלא...

הרעיון הוא להעניש אנשים שמתנהגים באופן שיגרום נזק לחברה באם הוא יהפוך לנורמה, בדיוק על מנת למנוע ממנו להפוך לנורמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוכן מתוך קינאה ונקמה לדרוס אחרים ללא אבחנה, ומתוך כך לגרום נזק חסר הגיון להמוני חפים מפשע, אין לך זכות מוסרית לדבר בשמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה הדרדר, RDVD - אתה נשמה כמו מישהו ממורמר מהחיים.

כנראה שהערכים כבר לא באופנה, אנשים חושבים על השרות הצבאי כאופציה וכבזבוז של 3 שנים.

אולי אני זה שקיבלתי חינוך לקוי שגברים הולכים לצבא בשביל להגן על המדינה כי ככה צריך וזה לא אופציונאלי, אולי בעולם המודרני זה כבר לא הטרנד, כל אחד צריך לחשוב על התחת שלו ואולי לא שווה לו לבזבז 3 שנים בשביל 300 שקל בחודש כשאפשר לשקר לקב"ן ולעשות 5000 בחודש בזמן הזה כי רק פראיירים עושים .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לעשות דווקא" זה שיקול חשוב, בניגוד לבדיחה שאתה מנסה לעשות ממנו. כשהמדינה מכניסה אדם שהתחמק בשיטתיות מתשלום מיסים לכלא, היא לא עושה בכך דווקא? הרי הנזק למדינה מהתחמקותו של האדם האחד הזה הוא אפסי, מה גם שישנם אנשים וחברות המקבלות הנחות במיסים או אף פטור מלא...

הרעיון הוא להעניש אנשים שמתנהגים באופן שיגרום נזק לחברה באם הוא יהפוך לנורמה, בדיוק על מנת למנוע ממנו להפוך לנורמה.

בסדר, בוא ניכנס עם הראש בקיר עם החוק היבש ונראה לאן נגיע.

הבעיה עם הטיעונים שלכם היא מאוד פשוטה - אנחנו מדברים פה על חומר אנושי ולא על ניהול של חוות שרתים.

אי אפשר לזרוק לזבל חלקים שעושים בעיות.

אי אפשר להחזיר אנשים ליצרן ולייצר רובוטים שיפעלו 3 שנים במסגרת האחריות לפני ההחלפה שלהם ברובוטים חדשים וצייתנים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

הדיון הזה הדרדר, RDVD - אתה נשמה כמו מישהו ממורמר מהחיים.

כנראה שהערכים כבר לא באופנה, אנשים חושבים על השרות הצבאי כאופציה וכבזבוז של 3 שנים.

אולי אני זה שקיבלתי חינוך לקוי שגברים הולכים לצבא בשביל להגן על המדינה כי ככה צריך וזה לא אופציונאלי, אולי בעולם המודרני זה כבר לא הטרנד, כל אחד צריך לחשוב על התחת שלו ואולי לא שווה לו לבזבז 3 שנים בשביל 300 שקל בחודש כשאפשר לשקר לקב"ן ולעשות 5000 בחודש בזמן הזה כי רק פראיירים עושים .....

Don't hate the player, hate the game.

המדינה הזאת הוקמה על מנת לשמש מקלט לעם היהודי על בסיס של רוח שיתופית ועזרה הדדית.

איפה בדיוק מתיישבת כל התרומה הזאת של הצבא עם דת הכסף ששולטת במדינה היום? הקבלן יעשה לך הנחה כי עשית צבא?

מי שמצליח הוא מי שמגיע לוילה ולג'יפ יותר מהר ובזה זה נגמר, אין פה מקום לערכים ולבלבולי ביצים.

תראה כמה בחורות יפות מתחתנות עם גברים זקנים\מכוערים ועשירים בשביל הכסף, אנשים עוסקים פה בהשרדות ולכן אני לא שופט אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה בדיוק מתיישבת כל התרומה הזאת של הצבא עם דת הכסף ששולטת במדינה היום? הקבלן יעשה לך הנחה כי עשית צבא?

מי שמצליח הוא מי שמגיע לוילה ולג'יפ יותר מהר ובזה זה נגמר, אין פה מקום לערכים ולבלבולי ביצים.

תראה כמה בחורות יפות מתחתנות עם גברים זקנים\מכוערים ועשירים בשביל הכסף, אנשים עוסקים פה בהשרדות ולכן אני לא שופט אותם.

הקבלן לא אמור לעשות לך הנחה כי עשית - המדינה יכולה לעשות הנחה וכרגע אין תעדוף למשרתי הצבא וזה בדיוק הבעיה.

אני מבין שאתה מתוכסל מזה שאין לך וילה, ג'יפ ואשה יפה. ואם לא היית עושה היית מגיע לכל זה ?

ואולי דווקה בגלל שאנשים נהיו פחות ערכיים כן שווה לעשות סנקציות נגד המשתמטים וכן לתת יותר למשרתים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ההגיון שלך שצריך לדפוק אנשים מסוג א' על מנת לעזור לאנשים מסוג ב' לא באמת עוזר לאף אחד.

המדינה לא יכולה לעשות הנחה כי המדינה לא מעוניינת לעשות הנחה, האזרחים הצייתנים אמורים לעבוד כל חייהם על מנת לממן משכנתאות והלוואות.

אתה טוען שאני מתמרמר,מתוסכל וכו' אבל שים לב שאני לא כועס על אנשים שלא עשו , אני לא חושב שהם חייבים לי דבר ואני לא חושב שהם אנשים פחות מוצלחים בזמן שאתה רק זומם איך להציק להם על מנת להתנקם בהם.

דרך אגב, אני לא יודע כמה אתם עוקבים אחרי עולם הספורט אבל קיימים מקרים שקבוצות שוברות חוזים ומשלמות קנסות של מליונים רק בשביל שיוכלו להיפטר משחקנים לא מועילים\עם מוטיבציה נמוכה. העניין קיים גם בעולם העסקי והאזרחי, רק כשזה נוגע לצבא אנשים סבורים שיש להחזיק עובדים בכח בכל במחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום להתלונן שהצבא מבזבז המון כספים על גיוס מיותר של אנשים שאין מה לעשות איתם,

או על כך שרוב התקציב של הצבא(כבר עברנו את ה50%? אם לא אז ממש אוטוטו) הולך על פנסיות לאנשי קבע,

שהם הם הדברים שצריך לקצץ כדי לשפר את תנאי החיילים,

הוא רוצה לדפוק אחרים ע"י הטבעת העכברים עם הספינה כולה.

ומשכנע את עצמו שכך יווצר איזון.

היעלה על הדעת שאדם המרגיש מירמור על כך שקצצו אצבעו, יחפש לגדוע את ידם של אחרים?

וכל זאת תוך כדי התעלמות מוחלטת מאותם אלו שקצצו את אצבעו מלכתחילה?

השורה התחתונה של טיעוניו הם:

"גם הם היו אמורים להיות שם כשקצצו לנו את האצבע"

לכן אמרתי קודם שהוא ה*מו בארון(זאת אומרת משתמט שאינו מרשה לעצמו להיות משתמט), שאוהב ללבוש בגדי נשים(שמוצא הנאה וסיפוק בהשתמטות), וחולם להיות טרנס*ויסט(ובסתר היה רוצה להיות משתמט כי זה עדיף(לכאורה) מלהיות כועס בארון).

הוא רואה בכל הנשים ז*נות(כל מי שלא עשה צבא מבחינתו הוא שפל המוסריות ללא קשר לנסיבות, אישיות, ומעשים), ורוצה להענישן.

שוב, מנהל נכבד:

זוהי אינה העלבת משתמש, או צרור של גסויות.

זהו דימוי מורכב ומותאם, המושאל מעולם המושגים השגור בפי אנשי מדופלמים מסוגו של פרויד.

דרך אגב, אני לא יודע כמה אתם עוקבים אחרי עולם הספורט אבל קיימים מקרים שקבוצות שוברות חוזים ומשלמות קנסות של מליונים רק בשביל שיוכלו להיפטר משחקנים לא מועילים\עם מוטיבציה נמוכה. העניין קיים גם בעולם העסקי והאזרחי, רק כשזה נוגע לצבא אנשים סבורים שיש להחזיק עובדים בכח בכל במחיר.

גם קונספט הפגיעה והשלילה על מנת להרתיע אחרים מהשתמטות(כאילו שצריך את כולם) אינו דבר מועיל לחברה.

הרי מדובר על יצירה מכוונת של קשיים שירותיים לאוכלוסיה שגם בתנאים האידיאלים תהיה מאוד גדולה(ותלך ותגדל משנה לשנה עם גידול האוכלוסיה), רק כדי שיוכלו להשתמש במצבם כגורם הפחדה לאחרים.

זה מטורף.

זה כמו שמשפחה בה יש 10 איש, שעושה תורנות בה לכל יום בשבוע מצמידים מישהו שתפקידו לזרוק את הזבל באותו היום בכל בשבוע.

כששליש מהמשפחה מיותרים וממילא מתקשים לעשות זאת מבלי שהשקית תיקרע עקב גובהם הנמוך וידיהם החלשות.

ואז נוצר דבר מטורף והרסני לגמרי, בו משפילים את אותם שליש מהמשפחה(שממילא הם לא מתאימים ואין בהם צורך לתפקיד זה), שוללים מהם זכויות בסיסיות.

ואומרים לכל האחרים, אם לא תזרקו את הזבל ביום שלכם, זה מה שנעשה גם לכם.

קשה להאמין שיש אנשים שמעודדים את זה, ורואים בזה התנהגות תקינה.

זה צדק חברתי?

זאת התעללות ואכזריות.

והכל כי בן המשפחה השמיני(בו ממילא אין צורך) העדיף להתחמק מהמטלה, והבן השישי מוצא עצמו ממורמר על כך עם הזמן.

מה אתה רוצה מהחפים מפשע? תגיד לי.

למה בהם אתה רוצה לפגוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מצחיק זה שמחפשים להם חלופות מתחת לאדמה כמו שירות לאומי ואז מפטרים\מקצצים בכ"א האזרחי שאותם הם מחליפים (הרי עדיף עובדים בחינם לא?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוכן מתוך קינאה ונקמה לדרוס אחרים ללא אבחנה, ומתוך כך לגרום נזק חסר הגיון להמוני חפים מפשע, אין לך זכות מוסרית לדבר בשמה.

איזה אחרים אני דורס ללא אבחנה.

קרא שוב, תשתה מים ותחזור אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארט, אולי די עם הדמגוגיה?

אף אחד לא קורא לשלול זכויות כלשהן מנכים פיזית שאינם כשירים לשרת בצבא. אלו שאינם כשירים "פסיכולוגית" לשרת בצבא זה סיפור אחר - אם אדם כלשהו אינו מתאים למסגרת הצבאית כי קשה לו עם מרות, למשל, אני לא רואה סיבה לתת לו להפעיל את מרותו האזרחית ולהצביע בבחירות, ואם אדם כלשהו קיבל פטור כי הוא "משוגע שרואה הזיות", אזי אסור לו לנהוג. בנוסף, פרט לעניין הזכויות יש את עניין ההטבות - אם אדם אינו משרת בצבא אבל כשיר לעבוד, למה שהוא יזכה לאותן הטבות כמו מי ששירת, בזמן שהוא צבר באותן 3 שנים ייתרון כלכלי של 150,000 שקל? אין פה "עונש", יש פה הגיון פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...