עם איזה ציוד אפשר להטעין סוללה פנימית של נגן מדיה? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם איזה ציוד אפשר להטעין סוללה פנימית של נגן מדיה?

Mandheling

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על ההסברים. חוששני שהפתרון הזה קצת לא ישים עבורי (אני ונגדים לא הולך ביחד, לא בצבא ולא באזרחי ;)). אין מכשיר שאליו אוכל לחבר את הסוללה עם שני תנינים ולבחור את המתח והזרם המומלצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק מעבדתי עם הגבלת זרם, או ספק 3V ביתי שלא מסוגל לתת יותר מחצי אמפר, ולא ישרף בכמה דקות של צריכת יתר (לרוב ספק קטן לא ממותג ולא מיוצב יצליח לעמוד במשימה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, אם מבין השנאים שיש לי בבית אני מוצא אחד עם הספק נמוך (אני חושב שיש לי אחד עם 300 מיליאמפר) ועם מולטימטר אני מוודא שבמצב 3V הוא לא עולה מעל 3.6, אז זה אמור להספיק? האם במידה וזה המצב כל מה שאני צריך לעשות זה לחתוך את הכבל שלו, לחשוף את החוטים, לחבר תנינים לפלוס ולמינוס ואותם לסוללה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נתעלם מהקבל שיש בספק : הוא מוציא כ 5V peak במשך חלק מהזמן (בשיאים של הגל). מזה מחוברת סוללת ליתיום דרך "נגד" (התנגדות פנימית של הספק). אני בהחלט רואה אותה מגיעה לכל ה 5V שהוא מוציא

ניקל קדמיום ניתן להשאיר מחוברת "לתמיד" דרך נגד גדול והזליגה מאזנת את זרם הטעינה כשהיא מגיעה לטעינה מלאה, מה שלא יתן לה להמשיך לעלות במתח. עד כמה שידוע לי בליתיום לא ניתן לסמוך בצורה בטוחה על תופעות כאלה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוללת ליטיום ריקה מהווה התנגדות קטנה מאוד. הצעתי לחבר את הסוללה לספק כזה הייתה רק כדי להגיע למתח המאפשר הטענה ע"י הנגן, ולא לתקופת זמן ארוכה שהסוללה תיטען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי. הדרך שבה אני הטענתי היא על ידי מחלק מתח ל 3.6V לזמן ארוך (נניח לילה שלם), כך שהיא תגיע ל 3.6V ואני לא אצתרך למדוד מה המתח עליה ומתי לנתק. הנחתי שגם כאן המטרה היא להשאיר אותה לזמן ארוך (ואז להוציא ולהמשיך טעינה בנגן), לא לעקוב אחרי המתח בשביל להפסיק את הטעינה ידנית במתח הנכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אז אני יכול פשוט לקחת מטען 5V עם זרם נמוך ולחבר אליו את התנינים? יש לי ערימות של מטענים ישנים כאלה. חלקם שימוש מצלמות קומפקטיות ומכשירים אחרים שכבר לא בשימוש ומדורגים כ-1 אמפר, אבל הם שוקלים מעט מאוד כך שייתכן שהדירוג הזה אופטימי. על מטען אחד למשל (לדיסקמן) כתוב שהוא מיוצב ("regulated") במתח 4.5V ועם זרם של 600 מיליאמפר. מועמד מתאים למשימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מידי - אלה מטענים מיוצבים, כלומר הם יעמדו במתח שכתוב עליהם בזרם של עד 1A או 600mA בהתאמה. זרם כזה (וגם פחות מזה, חלק מהמטענים - במיוחד ישנים - לא באמת מוגבלים למה שכתוב עליהם בכל מקרה) יכול פשוט לחמם יותר מידי את הסוללה בזמן הטעינה הראשונית, אם לא דברים אחרים

ספק לא מיוצב של 3V "ייפול" בהתחלה למתח נמוך יותר - מה שייתן מרווח זמן לפני שתתחיל טעינת יתר. בזמן הזה - או שתמדוד מה באמת קורה על הסוללה, או שתלך אחריי ההצעה של Ziggy Man.....

ספקים מיוצבים כן מתאימים לשימוש אם מחלק מתח (טעינה מוגבלת ל 3.6V תוך זמן ארוך)

המטענים של ה 1A קלים כי הם מכילים ספק אלקטרוני ממותג ולא סתם שנאי גדול. יתכן שהם בלי קשר לא עומדים במה שכתוב עליהם אם הם מטענים זולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...