עם איזה ציוד אפשר להטעין סוללה פנימית של נגן מדיה? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם איזה ציוד אפשר להטעין סוללה פנימית של נגן מדיה?

Mandheling

Recommended Posts

יש לי נגן Cowon X7 שהסוללה שלו תקינה, אבל שלא מאפשר להטעין אותו כי היא נפרקה לגמרי כתוצאה מחוסר שימוש במשך כמה שבועות (באג ידוע בנגן הזה). אני מתכוון לפתוח את הנגן (ברגע שאמצא מקום שמוכר ביט Torx 3), להוציא את הסוללה ולחבר אותה למקור מתח מתאים. יש לי רב-מודד שאני מניח שיעזור, אבל אין לי איך לחבר את האלקטרודות שלו לאלה של הסוללה. יש לזה פתרון? משהו דומה לאלקטרודות שמחברים למצב לרכב, אבל בגודל הרבה יותר קטן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם יש מה לתפוס בסוללה, כלומר המגעים לא שטוחים כמו בסוללה של סלולרי למשל, תוכל לקנות תנינים קטנים בכל חנות של רכיבי אלקטרוניקה.

משהו בסגנון הזה:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=29666&stc=1&d=1281012753

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוללת ליטיום במתח 3.7V.

צריך להטעין אותה ממתח נמוך עם הגבלת זרם של כחצי אמפר, ולעלות לאט לאט במתח תוך הקפדה לא לעבור את מגבלת הזרם. לאחר שהסוללה מגיעה למתח עבודה שזה כ3.6V~ אפשר להמשיך להטעין אותה במטען הרגיל.

הדרך הנורמלית לבצע את התהליך היא בעזרת ספק מעבדתי. בכל מקרה, הסוללה לא תעבוד כמו שצריך אחרי שעברה פריקה מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה באג מוכר תחפש על זה ברשת מן הסתם תמצא פתרון מן המוכן.

יש מעבדה באנגליה שמחליפה את הסוללה, אבל הם לא עובדים עם ולא מוכנים לומר מי היצרן ומה הדגם של הסוללה. בדיונים בפורומים נטען שהיצרן פשט את הרגל ושלא ניתן יותר לרכוש את הסוללה.

סוללת ליטיום במתח 3.7V.

צריך להטעין אותה ממתח נמוך עם הגבלת זרם של כחצי אמפר, ולעלות לאט לאט במתח תוך הקפדה לא לעבור את מגבלת הזרם. לאחר שהסוללה מגיעה למתח עבודה שזה כ3.6V~ אפשר להמשיך להטעין אותה במטען הרגיל.

אני אקפיד על זה. תודה!

הדרך הנורמלית לבצע את התהליך היא בעזרת ספק מעבדתי. בכל מקרה, הסוללה לא תעבוד כמו שצריך אחרי שעברה פריקה מלאה.

הסוללה עבדה טוב לפני כן (החזיקה בקלות ל-10 שעות ויותר), אז גם אם תהיה ירידה בביצועים אני מניח שהנגן עדיין יהיה שמיש. כרגע הוא משקולת נייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הD2+ מחזיק עד היום (6 שנים!) כ20 שעות עבודה.

האמת שלא מדדתי, מאוד ייתכן שה-X7 שלי החזיק יותר. בכל מקרה זמן לא היווה בעיה.

אני מקווה מאוד שאצליח לפתור את זה, כי הוא נגן מעולה. אם זה לא ייסתדר, אז לפחות אני יודע איזה נגן ארכוש במקומו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי ipaq שירד למתחת ל 3V כתוצאה מזה שהיה שנים ללא שימוש. אחריי הטענה פשוטה של לילה דרך מחלק מתח (2 נגדים) ממטען ה 5V המקורי שלו (מיוצב) למגעי הסוללה + המשך טעינה מהמטען בצורה הרגילה, עבד בצורה מושלמת כמעט 2 שנים והיה ממשיך לעבוד הלאה - אם לא היה נופל ונשבר המסך (ואין לי ממש צורך דחוף בו אז לא החלפתי את המסך עד עכשו)

פשוט תיקח מחלק מתח שייתן משהוא כמו 3.5V..3.6V בזרם של עד כ 100mA (לתוך הסוללה הקיימת אם המתח שיש עליה עכשו), ותן לה להגיע באיטיות למתח שממנו המטען הפנימי יוכל להמשיך לעבוד איתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בכללי (קצת יותר מידי מופשט להבנה) :

דמיין שיש 2 נגדים של 1Kohm. אתה מחבר אותם בטור למקור מתח של 5V. המתח יתחלק ביניהם ועל כל נגד יהיה 2.5V - אתה יכול לחבר עכשו על מהנגדים רכיב שצריך 2.5V והוא יקבל 2.5V

אם תשים נגדים לא שווים המתח יתחלק בצורה לא שווה. אם מקור המתח הוא 5V אתה יכול לקבל כל מתח מ 0 - 5V לפי הנגדים שתבחר

חיבור נגדים כזה בשביל להוריד מתח נקרא מחלק מתח

במה שכתבתי למעלה, התכוונתי שניתן להשתמש במקור מתח מיוצב של 5V (חשוב שיהיה מיוצב בשביל שלא יהיה סיכון לטעינת יתר של הסוללה), ולהוריד ממנו את המתח על ידיי מחלק מתח ל 3.6V שצריך בשביל טעינה ראשונית של הסוללה

"שנאי" מהסוג שבו ניתן לבחור מתחים 3 4.5 6 וכו' בדרך כלל לא מיוצב : אתה יכול לבחור 12V והוא יוציא 17V ויותר, ותחת עומס יכול ליפול למתחת ל 12V. "שנאי" כזה לא מתאים לטעינה של הסוללה במקרה כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר קצת מטעה. כשמחברים צרכן זרם למחלק המתח, החלוקה משתנה, כי זו התנגדות במקביל. וגרוע מזה, אם משתמשים לחלוקה בנגדים קטנים, הסוללה תקבל זרם גבוה מדי. מה שחשוב לדאוג כשמשתמשים במחלק המתח זה שהזרם המקסימלי -גם כשהתנגדות הסוללה נמוכה מאוד- לא יעבור את המותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...