רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות) - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות)

maverick

Recommended Posts

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אנחנו מדינה רבת לאומים ולשונות ואי אפשר להכריח אף אחד ללמוד עברית אבל אני חותמת לך שגם אם מישהו יבוא ולא ירצה להשתלב, אני חותמת לך שהילדים שלו, דור שני, ילכו לגן פה, ולבי"ס ושם הם ישמעו עברית ולמדו אותה וישתלבו מצויין אז אל דאגה אבל בינתיים מה יעשו כל אלו שרק אתמול באו לארץ וצריכים לפתוח חשבון בנק כדי להפקיד שם את מענק העליה ושיקחו להם משם את המיסים והחשבונות וכל השיט הזה? אתה לא יכול לגרום לאנשים ללמוד עברית בין לילה... אז או שיהיו מתורגמנים בשרות הבנקים או שבאמת נתרגם עכשיו את כל הניירת הדפוקה הזאת שגם לדובר עברית קשה להבין משם משהו. (שיט, מה עשו המפקדים שלי לשעבר אז? בתדפיס יצא שהעברית שלהם פחות עשירה משלי והקב"א בתחת... אז מה? אין להם חשבון בנק אלא קופת חסכון בצורת חזרזיר???) ;D ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מדינה רבת לאומים ולשונות ואי אפשר להכריח אף אחד ללמוד עברית אבל אני חותמת לך שגם אם מישהו יבוא ולא ירצה להשתלב, אני חותמת לך שהילדים שלו, דור שני, ילכו לגן פה, ולבי"ס ושם הם ישמעו עברית ולמדו אותה וישתלבו מצויין אז אל דאגה

אז זהו, שפה את טועה. קודם כל, אם אם מישהו לא רוצה להשתלב, הוא יחנך ככה גם את הילדים שלו וגם הם ימשיכו באותה מגמה. ואל תביאו לי את הדוגמאות האישיות שלכם, כי אצלכם דווקא ההורים כן רצו להשתלב (לפי מה שהבנתי, תגידו לי אם אני טועה). חוצמזה, אם נמשיך בשיטה הזאת, אז בסוף יהיו גם בתי"ס ברוסית וגנים ברוסית, כי "למה לא להקל על העולים... גם ככה קשה להם, למה להכריח אותם ללמוד עברית...". שנינו יודעים שזה לא רק חשבונות בנקים, אלא כלמיני דברים מחיי היומיום שיהיו (והינם) מתאימים את החברה לעולה, במקום להיפך.

לפי דעתי מי שעולה לארץ צריך לדעת שבשלב מסוים הוא יצטרך להסתגל לחיים פה. אני לא חושב שמישהו שעובר ממדינה למדינה מצפה שהמדינה שאליה הוא עובר תתאים את עצמה לצרכים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שפה את טועה. קודם כל, אם אם מישהו לא רוצה להשתלב, הוא יחנך ככה גם את הילדים שלו וגם הם ימשיכו באותה מגמה. ואל תביאו לי את הדוגמאות האישיות שלכם, כי אצלכם דווקא ההורים כן רצו להשתלב (לפי מה שהבנתי, תגידו לי אם אני טועה). חוצמזה, אם נמשיך בשיטה הזאת, אז בסוף יהיו גם בתי"ס ברוסית וגנים ברוסית, כי "למה לא להקל על העולים... גם ככה קשה להם, למה להכריח אותם ללמוד עברית...". שנינו יודעים שזה לא רק חשבונות בנקים, אלא כלמיני דברים מחיי היומיום שיהיו (והינם) מתאימים את החברה לעולה, במקום להיפך.

לפי דעתי מי שעולה לארץ צריך לדעת שבשלב מסוים הוא יצטרך להסתגל לחיים פה. אני לא חושב שמישהו שעובר ממדינה למדינה מצפה שהמדינה שאליה הוא עובר תתאים את עצמה לצרכים שלו.

יש כבר בכל רחבי הארץ גני ילדים רוסיים. אחי הקטן היה בשתי גנים כאלה, הכנסנו אותו לשם כדיי שידע קצת רוסית בנוסף לעברית שהוא ישמע כל הזמן מאז שהכנסנו אותו לגן ה"רגיל" במושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה טיפשי להתנגד לטלביזיה רוסית או טפסי בנק ברוסית, מהסיבה הפשוטה...

שזה פרטי לחלוטין בשני המקרים...זה כמו לבכות על זה שמוכרים שוקולד.

יש ביקוש אז מוכרים את זה, ככה זה עובד בכל מקום בעולם, אין סיבה

שזה לא ייעבוד כך גם כאן. אם אני לא טועה ערוץ "ישראל פלוס" הוא

ערוץ בעל זכיין פרטי לכל דבר בדיוק כמו כל בנק או חברה צרכנית אחרת בארץ.

אין שום סיבה שחברת טלביזיות למשל לא תכין הוראות ברוסית ובאנגלית מלבד העברית

המדוברת במדינה הזו, מכיוון שזה אחד הדברים הקורצים ללקוחות לקנות משהו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה להכניס אותו לגן רוסי אם אתה בארץ ישראל??!

הנה דוגמא מעולה לזה, וכמו שההוא אמר אני לא שוכח מי אני, אף אחד לא אמר לך לעשות את זה אבל גם אל תשכח איפה אתה (מה שהרבה עושים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה רצו שידע רוסית בנוסף לעברית. זה למה.

זה נשמע באמת רע אבל שרק תדע שגנים רוסיים הם ממש ממש טובים.

כשאני הייתי בגן ברוסיה זה היה עולם אחר.כשפה ילדים בני 4 יושבים בחצר מלוכלכת של איזה מעון יום ואוכלים חול,

ילדים אצלינו היו מעלים הצגות, שרים ורוקדים מחול לחגים ועוסקים ביצירה וקצת למדנו אנגלית.

עזוב אותך שפה, הייתי מתה שילדים שלי ילכו לגן כמו הגנים ברוסיה שאשכרה מפתחים חשיבה אצל הילד בעוד שכאן

הם צעד אחד לפני לכרות להם את האונה הקדמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את אולי לא שמה לב אבל את משווה עוד פעם בין מה שהיה ברוסיה למה שיש פה (שבקיצור אומרת ברברים פה לעומת מתורבתים שם) ואומרת שם יותר טוב, והיית רוצה שהילדים שלך יחונכו לפי מה ששם.

עכשיו השאלה שלי באמת מכל הלב ולא במטרה לפגוע, אם זה ^ המצב למה באתם לארץ? ואם גיליתם שכל כך רע כאן למה נשארתם?

(שוב לא במטרה לפגוע אני רוצה פשוט לדעת למה, וזה נראה לי באמת מסכם הרבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי המצב שם מבחינה כלכלית היה בלתי אפשרי ולכן עליתי ארצה. יש כאלה שעלו כי הם ציונים, אני לא ואני לא מכחיש את זה.

גם לא היה לי ממש דעה, שאלו אותי אתה רוצה לעלות לישראל? אני אמרתי כן כי כל דבר אז נראה לי יותר טוב מרוסיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאלה שעלו מתוך ציונות כל הכבוד להם.

ואתה בעצמך אומר שכל דבר יותר טוב מרוסיה אז למה להתלונן על המצב ולא להשלים איתו? תאמין לי שלכל אחד יש את הבעיות שלו רק תראה יום אחד חדשות ותבין, אבל אנשים מתמודדים וזה המצב.

ובאמת הייתי רוצה תגובה ממרימון על השאלה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. גם ישראלים אוהבים לשתות.

2. אתה רוצה שאני אסביר לך למה?

אין צורך להסביר למה אתה חושב שהעלייה מרוסיה מתורבתת יותר מהצברים. אני מודה שברוסיה החינוף היה הרבה יותר קפדני וקשוח דוגמא לכך היא למשל שאני מכיר בחור רוסי שחונך שאין כזה דבר מחשבון אלא לחשב בראש כך שכל חישוב שאפשר לבצע בראש הוא יעשה בראש. מצד שני, החינוך והתרבות הזו לא ממש הביאה את המדינה שלכם להיות מעצמת על נכון?

אז נכון, יש לנו בעיה פה בארץ עם החינוך אבל אתם מכלילים בדיוק כמו ששונאים שמכלילים עליכם שאתם שיכורים. אני ואחיי למדנו בבתי ספר טובים מאוד וכולם היו ממשלתיים. כדאי מאוד שתקפוץ לביקור באוניברסיטאות והמכללות בארץ, יש שם הרבה מאוד ישראלים טיפשים לכאורה וחסרי תרבות לכאורה. איך הם הגיעו לשם? ;)

לגבי החינוך של רוסיה, שכחתם לציין כמובן שחלק מן הפושעים הגדולים ביותר הגיעו מרוסיה בדיוק כמו כל מדינה אחרת בעולם. ושכחתם שחלק מן הרציחות ומעשי האונס היותר מתועבים בישראל בשנים האחרונות נעשו בין רוסים לבין עצמם. ע"ע הבחור שאנס את חברתו של החבר שלו מאחר והוא היה חייב לו כסף, הסיבה לכך: להעניש את החבר. מישהו מוכן להסביר לי מי בדיוק נענש פה? ע"ע מקרה נוסף, אישה רוסייה שניסתה לשכור רוצח שכיר ע"מ לחסל את בעלה ושכרה במקרה שוטר סמוי. ע"ע מקרה שלישי ואחרון, השלישייה הלוהטת ולמי שלא מכיר. גבר שנשוי לאישתו בגד בה עם מאהבת. זה התפתח למשולש אהבה לוהט כשבסופו המאהבת ניסתה לשכנע את הבעל לרצוח את אשתו. זה עבד וכעת שניהם עומדים בפני משפט.

3 מקרים מענינים ביותר. רק אל תגידו בבקשה שאנחנו הצברים קלקלנו אתכם. כי אם כך אתם חושבים אתם מוזמנים לקחת את הפקלאות ולחזור חזרה לרוסיה. או, לעזור ולשנות את שתהיה מקום טוב יותר. איך? אני משאיר זאת לכם.

התגובה הזו הייתה כתשובה ישירה להאשמות מצד גולשים פה שטענו כי ישראלים הם חסרי תרבות ולא מנומסים לעומת העולים הרוסים שהם הכי מתורבתים בעולם. מי שעושה הכללות יקבל כתגובה הכללות. תחשוב מה שאתה רוצה. בלי קשר למוצא שלך אתה הוכחה לחוסר תרבות. תראה את התגובה שלך ותספור כמה קללות יש בה.

אני חייב להסכים שבדיוק כמו שאתם טוענים שנושא השכרות הוא הכללה ישראלית על הרוסים כך גם נושא התרבות הוא הכללה של הרוסים על הישראלים.

לגבי הגנים של הרוסים, תרשו לי להביע חלחלה קלה. במדינת מנוהלים גני ילדים של רוסים לרוסים. האבסורד הגיע לשיא חדש! (הקודם היה ערוץ פלוס למי שלא יודע!!).

המממממ, אז תגידו לי למה חדרניות מלון ביוון מציירות צלבי כרס על מראות בחדרים של ישראלים? לא, זאת לא האהדה לאדולף היטלר או לסמל שהוא בעצם גלגל השמש (Flyfot/Sunwheel) אלא בגלל שנמאס לה מהחזירות ומתה שהישראלים ששוהים שם יעופו כבר מהחדר.

ולא, לא אמרתי שכל הישראלים חזירים וכל הרוסים בסדר, אבל חייבים להודות שהחינוך באירופה הוא אחר והלוואי על כולם פה חינוך כזה.

שוב אני חוזר על עצמי. יש שני פתרונות: 1) לחזור חזרה לרוסיה (ובהזדמנות זו אולי אני אחזור לאירופה משם באה משפחתי), 2) לעזור לנו לשנות את המדינה שלנו כדי שתהיה מקום טוב יותר לחיות בו.

למה רצו שידע רוסית בנוסף לעברית. זה למה.

זה נשמע באמת רע אבל שרק תדע שגנים רוסיים הם ממש ממש טובים.

כשאני הייתי בגן ברוסיה זה היה עולם אחר.כשפה ילדים בני 4 יושבים בחצר מלוכלכת של איזה מעון יום ואוכלים חול,

ילדים אצלינו היו מעלים הצגות, שרים ורוקדים מחול לחגים ועוסקים ביצירה וקצת למדנו אנגלית.

עזוב אותך שפה, הייתי מתה שילדים שלי ילכו לגן כמו הגנים ברוסיה שאשכרה מפתחים חשיבה אצל הילד בעוד שכאן

הם צעד אחד לפני לכרות להם את האונה הקדמית.

אוי! בחייך, אני לא מסוגל לקרוא את הגוזמאות הללו. זה נשמע כמו מקרה לטיפול שירות הסעד של המדינה. אם את באמת נתקלת במקרים כאלו רצוי וחובה עליך לדווח על כך לרשויות החוק.

עוד משהו, למדתם אנגלית? ;) חשבתי שרוסיה של המלחמה הקרה ולאחריה מעולם לא הצליחה להתגבר על השנאה שלה לאמריקאים.

את אולי לא שמה לב אבל את משווה עוד פעם בין מה שהיה ברוסיה למה שיש פה (שבקיצור אומרת ברברים פה לעומת מתורבתים שם) ואומרת שם יותר טוב, והיית רוצה שהילדים שלך יחונכו לפי מה ששם.

לסיכום:

כל העולים מרוסיה למיניהם שדברו בגנות הצברים ושבחו את הרוסים - אתם מעוררים בי חלחלה. אני מציע לכם לשנות את צורת ההסתכלות שלכם על הדברים כי אתם חלק מהבעיה שאתם מתארים!

אולי לא כל הישראלים חכמים ומתורבתים כמוכם אבל להפיל את האשמה עלינו זה כל כך ישראלי שאני לא מבין כבר מי פה הרוסי ומיהו הישראלי.

יש בעיה, בדיוק כמו שלאמא רוסיה יש בעיות משלה. גם שם החינוך אינו מושלם כפי שאתם מנסים לצייר אותו. יתרה מזאת, קשה לי להאמין שהוא בהרבה יותר טוב מאצלינו. אחרת קצת קשה לי להבין איך זה שעם כל ההשקעה של המדינה בחינוך המדע והטכנולוגיה ברוסיה מתפתחים הרבה פחות מהר מאשר בישראל. התסכלו נא לרגע על מספר החברות הישראליות שנקנו או מכרו את הטכנולוגיה שלהם לחברות ותאגידים עולמיים ביחס לאכלוסייה הקטנה שיש בארץ למול היחס ברוסיה. אשמח לשמוע הסבר לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה יש לך טעות. אני אומר לך שכבר בחטיבה (כיתה ז, גיל 13) היו את האנשים עליהם דיברתי, וגם הם כבר היו בארץ כמה שנים.

ובקשר ל"מאפיות" של מרוקאים-שו? קודם כל, אני לא מודע לעליה מרוקאית נרחבת בזמן האחרון... חוצמזה, לא נתקלתי במרוקאים שיושבים ביחד, מבלים ביחד, מדברים (עם עצמם ועם העולם) רק מרוקאית....

ועוד פעם אני אחזור-אני לא אומר שכולם ככה, אבל העובדה היא שיש הרבה כאלה.

ובקשר ל'פרח' (פרויקט חונכות זה הר"ת, לא?)-לא כ"כ הבנתי למה התכוונת כשהבאת את הדוגמה הזאת.

ואני אומר לך שניסיתי כמה פעמים להתקרב ולהתחבר לעולים חדשים, אבל בד"כ הם המשיכו לדבוק בחבורות שלהם.

אם אתה לא תגיע אליהם והם לא אלייך איך תתקל בהם ? אתה יודע שיש נכדים .......... נכדים לעולים מפרס! ז"א שההורים שלהם כבר נולדו בארץ שעדיין מדברים בינהם בפרסית ויש להם אחלה מאפיה שבעולם ? :)

צ'מע חבוב מצד אחד יש דרישה לשיוויון, מצד שני שמדובר באוכלוסיה כל כך גדולה וגם משולבת בעולם העסקים יש פה שילוב אינטרסים ששוב אני אומר! העיקרי הוא כלכלי.למה לא לבוא לקראתם ? וזה מאוד "עמחא" ומעצבן לשמוע "למה הוא קיבל ואני לא"?

יש אחוז בודד של עולי חבר העמים שבאו למדו פה התפתחו כלכלית ועזבו ....... שזה מסריח אבל שיהיה :)

וכולם שוכחים את הפיתוח שהעלייה הזאת ועליות בכלל מביאות לנו לארץ....... אנחנו נותנים קפיצה אדירה במאזן הדמוגרפי מול הערבים וגם אם השיקול שלהם היה אינטרס אישי עדיין הם אזרחים לכל דבר והם נותנים לא פחות ממה שהם מקבלים ואולי יותר! (ע"ע חיילים שנהרגו ולא זכו לקבורה הולמת! ממש בושה!!!) חוץ מזה הם חברה מתורבתת, נעימה, משכילה ועוד 20 שנה אני מאמין שגם הסבתות החביביות יאלצו ללמוד עברית כי הנכד ידע אולי מילה או שתיים אבל נכון לעכשיו למה לא לתת יד ולומר "אפשר לתת יותר אז למה לא בעצם?!" למה כי סבא רבא שלי לא קיבל אותו דבר ? שטויות......

עכשיו לגבי אתיופים סלחו לי אני לא גזען אבל מעבר לכמות המספרית היחסית קטנה ....... רובם במצב כלכלי דיי רעוע וגם אם יתרגמו להם את המסמכים לאמהרית אני בספק ביחס להשכלה הממוצעת של עולי אתיופיה אם הם יבינו את תוכן המסמך גם לאחר שיתורגם :-\

ושוב אני חלילה לא גזען אבל זאת עובדה ....... אני לא שמעתי על המכללה למנהל של אדיס אבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...