ללמוד הנדסה - עמוד 2 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ללמוד הנדסה

omerm80

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Lior יותר טוב עם תואר ממכללה מאשר בלי כלום. כמובן שאוניברסיטה יותר נחשב. אפשר למצוא עבודה גם בלי תואר בכלל אבל מכללה אמורה לפחות לתת לך איזשהוא ידע. לא יודע כמה טוב הם עושים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור, ברור שאתה צודק....אין השוואה ביניהם ברמה...אף אחד לא חושב שיש ומי שחושב שקיימת מכללה שווה ערך לטכניון אז כנראה שהוא מנחם את עצמו...מכיר אנשים ממכללות עם ציונים 90+ בשנה א' שהם לא גאונים...לעומת זאת כל מי שלומד בעברית מתפלל ל80 שנה א'...אבל לצערנו אי אפשר להכנס לאונ אם אין לך פסיכומטרי 700+ או בגרות 110...לכן השאלה שלי היא מה האלטרנטיבה הטובה ביותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אמרתי את זה ..

לעשות מבחן שיותר משלושת-רבעי סטודנטים נכשלים - זה לא נקרא ללמד . זה נקרא לסנן . (אגב , הם עושים את זה בכוונה תחילה).

להעלות את רף הקבלה ולא להגדיל את הפקולטות . לא נקרא יוקרה , אלא ******* . אחוז הסטודנטים הנושרים לא השתנה , למרות שהרף קפץ למעלה .

מכיוון שהרף קפץ למעלה , אבל אחוז הנושרים נשאר זהה , אני אסיק שהרף (הקבלה) אינו מצביע בהכרח על יכולתו של הסטודנט לצלוח ארבע שנים .

לכאורה , הסטודנטים כיום יותר חכמים מחבריהם שלפני כמה עשורים . הציונים שלהם בבגרות ובפסיכומטרי גבוהים יותר .

אני לא חושב שזו חוכמה ללמד הרבה חומר , שהסטודנט ילמד אותו , יעבור את המבחן וחצי שנה לאחר המבחן (שלא לדבר על אחרי שנה-שנתיים) ישכח הכל , מלבד הבסיס .

אבל זה אני . מה אני יודע כבר ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ הרבה יותר קל להגיע לבגרות עם ממוצע של 110 וצפונה , מאשר ל-80+ בפתוחה , באפיק מעבר .

אגב , בטכניון ובבאר שבע , הדרישות הן יותר על הצד הריאלי שלך ופחות על ממוצע בגרויות . (יכול להיות שאני טועה).

העצה שלי - תגייס כמה עשרות אלפי שקלים ולך למכון פרטי , כדוגמת יואל גבע . האקדמיה הפכה עצמה לתעשיה ואתה צריך להתאים את עצמך .

או שבאמת תלמד בפתוחה , עם מורה פרטי או משהו .. (אפשר לבד , אבל זה הרבה יותר קל שיש אדם שנותן לך טיפת יחס אישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קחו בחשבון שאת המשרות הראשונות קשה להשיג אם אתה לא בוגר אוניברסיטה בציונים טובים. אם לא, הדרך הכי חכמה היא משרות סטודנט, גם אלה דורשות בוגרי אוניברסיטאות.

אמנם יש עבודה בתחום, אך יש עוד יותר מבקשי עבודה. כסינון ראשוני, המון מקומות פשוט זורקים לפח קורות חיים של סטודנטים\בוגרים ממכללות ואפילו מאוניברסיטאות כמו אריאל או חיפה. לא תמיד הרמה של המכללות נמוכה משמעותית אבל זה בד"כ ככה. לבוגרי העברית, הטכניון, ת"א ובן גוריון יש רמה מוכחת, הלימודים קשים מאוד וזה כשלעצמו תהליך סינון מצויין לחברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי פיסכו ביואל וקיבלתי 630 (ציון לא משו בכלל) 130 כמותי...עכשיו אני עושה תחלופה לפיסכו ומסיים עוד שבועיים(תוכנית חדשה בבן גוריון) אם אוציא 140 כמותי אז אני משלים 5 יח והולך כמעט לאן שבא לי....אם הכמותי לא טוב אז אין מצב שדוחה בעוד שנה....בגלל זה אני חושב צעד קדימה מעכשיו כדי לבדוק אלטרנטיבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי נעזוב רגע את אריאל בצד, כי יש לה מקצועות אחרים שהיא מתמחה בהם והיא לא נודעה רק להנדסה...יש בערך 8 מכללות להנדסה מפוזרות בכל הארץ...אחת בדרום , אחת בירושלים, אחת בצפון, כמה במרכז...בכל מכללה יש בערך 6 מסלולים כמו הנדסת תוכנה,חשמל,מכונות,תעשייה וניהול, תרופות,מערכות מידע ועוד.....ככל המכללות האלה שהוקמו אך ורק כדי להכשיר מהנדסים לשוק לא מצליחות בתפקקיד היחידי שלהם?אז לשם מה הוקמו?לא אמרתי שזה לא נכון אבל באמת אני מנסה להבין שאם הבוגרים שלהם לא משתלבים בשוק למה המדינה ממשיכה לסבסד אותם?הם מכללות בשכר אוניברסיטאי ומסובסדות ככה שהמדינה מעודדת אותנו ללכת אליהם...

וואו. "לא מצליחות"? מי החליט את זה בדיוק? האמירה שלך היא לא הגזמה, היא כזב אחד גדול.

שוק בריא לא מתבסס אך ורק על תאגידים גלובליים וחברות גדולות ולמזלנו הרב השוק הישראלי הוא בריא יחסית. קיימות אינספור חברות ישראליות שעושות עבודה יפה ומפרנסות הרבה עובדים, כולל בוגרי מכללות. אני למדתי במכללה וכל מי שאני מכיר שלמד איתי השתלב בשוק. חלק בחברות קטנות, חלק בינוניות, חלק גדולות וענקיות (HP, אמדוקס, אל על, תע"א... ).

אני לא אתחיל להכנס לויכוח של האם בוגר אונ' לא מביא ערך מוסף גדול יותר (כנראה שכן). אבל זה לא אומר שבוגר מכללה הוא חסר ערך לחלוטין או כמעט לחלוטין.

המדינה עודדה הקמת מכללות כי יש מקום גם למכללות וגם לאונ'. אונ' היא מוסד מוכוון מחקר, מכללה היא מוסד מוכוון הוראה. אין סיבה להגדיל את כמויות האנשים שלומדים באונ' ולהעמיס עוד בתחום ההוראה עליהן, כאשר זהו מוסד שהיננו מוכוון מחקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק הסטודנטים מעכלים את החומר מהר ולאחר מכן מקיאים אותו .

מה טוב בסטודנט שלא זוכר מה הוא למד ?.

אם אני לוקח את כל בוגרי הטכניון בחשמל , בשנת סיומם , ונותן להם מבחן בלינארית 1 או באינפי . מה יהיו האחוזים שיעברו ?.

מה טוב בלבוא לסטודנטים ולומר להם : "אתם לא מעניינים אותי" . או : "המבחן הוא מעבר לחומר שלמדנו" וכדומה ..

אני בכלל לא מדבר על מחזור מבחנים בין מועדים שונים ובין המוסדות השונים .

אז לכאורה , במכללות לומדים אלו שיכולים "לעכל" פחות חומר . אבל מי אמר שזה רע ?.

ובכלל , בכל תחום החינוך יש התדרדרות , מהיסודי ועד האקדמיה עצמה . (ואני נתלה פה במספר זוכי פרס נובל שאמרו זאת).

כל זוכי פרס הנובל בשנים האחרונות מתריעים על הדבר הזה ואף אחד לא מתייחס .

מה עוזר לשוק מהנדס ממכללת סמי שמעון , עם ממוצע 80 , שמרוויח פחות מעשר נטו ?.

לא היה עדיף לתת לו הזדמנות (או אפילו שתיים) באוניברסיטה ?.

לא היה עדיף שהמכללות היו תחת חסות האוניברסיטאות ? (נניח שהאקדמית ת"א הייתה מחלקת תואר של את"א , בראודה של חיפה ועוד . זה לא תלוש כי כזכור לי בהתחלה זה היה ככה).

עשיתי פיסכו ביואל וקיבלתי 630 (ציון לא משו בכלל) 130 כמותי...עכשיו אני עושה תחלופה לפיסכו ומסיים עוד שבועיים(תוכנית חדשה בבן גוריון) אם אוציא 140 כמותי אז אני משלים 5 יח והולך כמעט לאן שבא לי....אם הכמותי לא טוב אז אין מצב שדוחה בעוד שנה....בגלל זה אני חושב צעד קדימה מעכשיו כדי לבדוק אלטרנטיבות

אם זה היה הפסיכו הראשון שלך אז תנסה עוד פעם ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תוותר ותתעקש (בעיקר עם עצמך) ללמוד אך ורק באוניברסיטה\טכניון!!

זה הרבה יותר קשה ממכללה ואין באמת אפשרות לעבוד תוך כדי הלימודים בשנתיים הראשונות, אבל בסוף זה שווה את זה!

מה שאני אגיד לך עכשיו זה מניסיון אישי בלבד:

1. במידה ותרצה ללמוד לאחר מכן תואר שני במקצוע כמו הנדסת מערכת, המקום היחיד שבו תוכל לעשות את זה זה במכללה! השלוחה של הטכניון שמלמדת את התואר הזה לא מקבלת יוצאי מכללות גם אם הממוצע שלהם גובה (בחור שלומד איתי עכשיו הנדסת מערכת, הוא מהנדס חשמל שלמד באפקה וסיים עם ממוצע מעל 90 ולא רצו בכלל לדבר איתו בטכניון).

2. בכל מקום עובדה שתלך אליו, יסתכלו על איפה למדת (לפחות בעבודות הראשונות), ובעולם שיש היצע ענק של מהנדסים יוצאי אוניברסיטה, ההעדפה היא ברורה.

3. במידה ותרצה לעבור לחו"ל, למשל קנדה, אתה תהיה חייב שהמוסדות המקומיים יאשרו את התואר שלך, תואר שנלמד במכללה הוא לא מוכר במדינות צפון אמריקה.

יש עוד לא מעט סיבות למה "כן" אוניברסטיה ו"לא" מכללה, אבל ציינתי את העיקריות שבהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור, במכללות, בממוצע, לומדים אנשים פחות אינטליגנטים. אני חושב שלקרוא לזה "לא יכולים 'לעכל' חומר" זה סתם לשון מכובסת. כמובן שזה תלוי באיזה מכללה מול איזה אונ', איזה חוג מול איזה חוג, איזה איזור וכן הלאה. אבל זה נכון בממוצע. בגדול.

לגבי הטענה שלך לגבי חדוא וכן הלאה, באותה מידה - אני בספק רב שגם בוגרי מכללות זוכרים משהו כשהם מסיימים את הלימודים. בסה"כ ככל שהמבחן קל יותר, אתה תזכור פחות ממה שהיה צריך בשביל לעבור אותו - ולא להיפך. לדעתי הטענה הזו לא הכי רלוונטית. מה גם שהמטרה של לימודים היא לא שתזכור את כל מה שלימדו אותך לגמרי, אלא שתכיר את הכלים האלה, תרכוש את היכולת להשתמש בהם - ובמידת הצורך תרענן את הזכרון שלך מאוחר יותר. הרי ברור שאי אפשר לזכור הכל.

לגבי מה שאמרו זוכי פרס נובל, זה סתם בולשיט. זה שמישהו זכה בפרס נובל לא קשור ליכולת שלו לשפוט את הנושא הזה.

לגבי "בוגר סמי שמעון", לא ברורה לי הטענה שלך. מה הערך שלו בשוק? לא יודע, אני לא הכי מכיר בוגרי סמי שמעון. כמדומני שזה מקום די פח. אבל בטח ובטח שיש ערך לבוגרי חלק מהמכללות אחרות בשוק. ההשכלה והכלים שהם רכשו בהחלט תורמים להם לתרום למשק הישראלי. בוודאות.

האם לא היה עדיף לתת לו הזדמנות באונ'? לא, לא בהכרח. לא לכולם יש יכולות ללמוד בכל מקום, וגם זה בסדר. מעבר לזה, בשביל זה יש את האונ' הפתוחה (ובאמת בשביל זה יש אותה, זוהי המטרה שלה). אם מישהו רוצה - שיקח את ההזדמנות וינסה.

בשביל מה צריך שהמכללות יהיו "תחת חסות" האונ'? המכללות מפוקחות על ידי המל"ג. האם לאונ' היתה יכולת טובה יותר לפקח? אולי. אבל לאונ' יש יותר מדי אינטרסים. מונופולים (גם אם איזוריים ולא ארציים) הם לא בריאים. כך או כך, מספיק אנשים טובים שלמדו במיטב המוסדות בעולם עומדים בראשי מכללות או בראש חוגים במכללות. הם לא צריכים פיקוח, הם יודעים מספיק טוב מה צריך. המגבלה העיקרית היא החומר האנושי שנתון בידם, לא פיקוחים למינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה פרופ' גאון תמיד ימצא דרך להכשיל מעל ל 50% מהכיתה (יש את ה 5 - 10 אחוזים של הגאונים באמת במקצועות ה"כבדים", כל השאר סתם מאוד חכמים).

בכל מקרה, אני לא מכיר את הטענה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה לגבי הטענה שרף הקבלה עלה , אבל אחוז הסטודנטים הנושרים נשאר כשהיה ?.

הרי אם הסטודנטים נהיו חכמים יותר , לאורך השנים , אחוז הנושרים היה אמור לרדת .

מעלים את הרמה משנה לשנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...