ללמוד הנדסה - עמוד 3 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ללמוד הנדסה

omerm80

Recommended Posts

אני מבין מאנשים שהמצב בכלל בחומרה היום ממש גרוע וגם במכונות לא משהו ובוגרי אונ מתקשים במציאת עבודה, ודווקא בתוכנה בם בוגרי מכללות מוצאים בקלות עבודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

"דווקא"?!

אממ... אולי זה בגלל שתכנה/IT זה התחום היחיד במדינה שיש בו תעסוקה וכסף?

ככל שהתחום יוצר "צפוף", כך חסמי הכניסה אליו עולים, גם אם אלו לא חסמי כניסה טכניים-הכרחיים (כמו שצריך להיות ד"ר בשביל לעסוק במו"פ של תרופות או משהו כזה). זה לא קשור בכלל ל"מכללה לעומת אונ' ". בשוק מאוד "צפוץ" תהיה דפרנציאציה גם בין האונ', בין ציונים וכן הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בא מהתחום של הIT..יש לי את הCCNA ונסיון צבאי ואני יכול לעבוד עכשיו בזה אבל די מעדיף ללכת לתחום יותר של ההנדסה כי להיות טכנאי תקשורת זה לא מה שארצה להיות בעתיד...ודבר שני אז איך כל המכונות בתעשיות פועלים בלי מהנדסי מכונות?איך יש פאב שלם של ייצור של בקריית גת ועומדים לפתוח עוד אחד שאין צורך במהנדסי חשמל?ברוש שתוכנה היא האופציה הכי קלה כי כל מטר יש ...אבל לא יודע אם אפשר להגיד שכך יהיה בעוד 4 שנים...וכן יש מצב שבסוף אלך לתוכנה אם אראה שהמצב הרבה יותר טוב שם וכל כך קשה בחשמל נגיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין מאנשים שהמצב בכלל בחומרה היום ממש גרוע וגם במכונות לא משהו ובוגרי אונ מתקשים במציאת עבודה, ודווקא בתוכנה בם בוגרי מכללות מוצאים בקלות עבודה...

עוד שמועה מהסוג של "חבר של חבר אמר לי ש.....", "שמעתי ש....."

זה בולשיט! יש מספיק עבודה לכולם! רוב רובם של האנשים שלא בתחילו לעבוד בתור סטודנטים מוצאים עבודה תוך מספר חודשים מרגע סיום הלימודים...

ואלה שלא מוצאים הם בד"כ אחד מהבאים:

א. גרים לא במרכז, כלומר - גרים בצפון הארץ (איזור כרמיאל) או בדרום (באר שבע ודרומה).

ב. לא יודעים לקשור את הלימוד התיאורטי באוניברסיטה לבין מה שקורה בחיים האמיתיים ואז לא עוברים רעיונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IT = Information Technology. לא הבנתי את הקשר המעוות שיצרו פה בין התחום הזה לבין להיות טכנאי או מחשבים. מפתח CRM עוסק בתחום ה- IT, מפתח ERP (למניהם ולחלקיהם) עוסק בתחום ה- IT, מהנדס תכנה שבונה מערכת ניהול XYZ עוסק בתחום ה- IT.

יש עבודה בחשמל ובאלקטרוניקה. אולי פחות מבעבר (בישראל), אבל יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודבר שני אז איך כל המכונות בתעשיות פועלים בלי מהנדסי מכונות?איך יש פאב שלם של ייצור של בקריית גת ועומדים לפתוח עוד אחד שאין צורך במהנדסי חשמל?ברוש שתוכנה היא האופציה הכי קלה כי כל מטר יש ...אבל לא יודע אם אפשר להגיד שכך יהיה בעוד 4 שנים...וכן יש מצב שבסוף אלך לתוכנה אם אראה שהמצב הרבה יותר טוב שם וכל כך קשה בחשמל נגיד...

תבדוק את היחס בין מספר המכונות למספר התוכנות. הערכת יחס של 1:100 יעשה חסד עם המכונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למצוא "משהו" ולעבוד במשרה טובה ולהתפתח ולהיות רלוונטי גם בגיל 40+ זה שני דברים שונים.

למצוא עבודה אפשר גם בלי תואר בכלל, אבל הרבה מקומות יהיו סגורים בפנייך ולא בטוח שתמצא גם עבודה בגיל 40+.

תואר גם "מעניק" לך ידע שסביר שלא תרכוש בכוחות עצמך. כתבתי מעניק במרכאות כי במקומות מסויימים(...טכניון) כל מה שהאוניבריסטה עושה זה להצמיד לך אקדח לרכה ואתה כבר לומד הכל בכוחות עצמך מהפחד שתכשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן השאלה מה זה ידע רלוונטי... אם מה שאתה יודע לעשות זה פשוטה שלא מצריכה הרבה מתמטיקה או תחכום או שבטוח תתחלף בטכנולוגיה אחרת שלסטודנט צעיר יהיה קל ללמוד בדיוק כמו לך, אז יעדיפו את הסטודנט הצעיר על פנייך.

זה לא כל כך פשוט להשאר תחרותי ותואר באוניברסיטה יכול להעניק לך ידע וצורת חשיבה שתתן לך את הEDGE הזה.

אישית אני חושב שעדיף כמה שיותר מוקדם להיות מסוגל להרים עסק עצמאי אבל כמובן שזה גם לא פשוט.

להיות עבד משכורת בהיי טק כל החיים זה משהוא שאני לא בטוח שרבים רוצים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אוליי עדיף כבר למכור ירקות... ואז בזמן החופשי לעבוד על סטארט אפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה בכל הכוח להכנס לבן גוריון ודחיתי בשנה על מנת לא ללמוד במכללה...אבל אם אני לא מתקבל ואין מצב שדוחה בעוד שנה....איזה תחום של הנדסה כולל תוכנה אפשר להשתלב בקלות גם ממכללה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...