ללמוד הנדסה - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ללמוד הנדסה

omerm80

Recommended Posts

שלום אני בן 23 מירושלים....אני כרגע עושה בבן גוריון את החלופה לפסיכומטרי ומסיים אותה ב30 לינואר שזה קרוב מאוד.אם אוציא 140 כמותי אז פשוט אצטרך להשלים באחד המכונים 5 יח מתמטיקה אך מצד שני להוציא 140 בכמותי זה קשה מאוד...במקרה ולא אגיע לציון הנכסף אז הייתי רוצה להתייעץ עם אנשים שמבינים פה בתחום ההנדסה....אני מתגורר בירושלים ויש מכללה קרובה יחסית לבית שנקראת עזריאלי....מצד שני יש את מכללת אפקה ,HIT,אריאל..... איה מוסד נחשב יותר?

התלבטות שלי בנוסף היא מקצוע המכונות או החשמל.....שניהם נשמעים לי מעניינים ורציתי לדעת למה יש יותר ביקוש?אם תוכלו לתת מהמוסדות שציינתי מקודם אם יש מתוכם מוסד מצטיין לחשמל ולמכונות אשמח.....אם אין הבדל ניכר ביניהם אעדיף את המכללה בירושלים בגלל המרחק....תודה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם למהנדסי מכונות וגם למהנדסי חשמל יש המון עבודה בעיקר אם יש ניסיון קודם רלוונטי.

בתור מהנדס מכונות (בוגר טכניון) אני יכול לומר לך שהמשכורות ההתחלתיות לא גבוהות במיוחד (לא יודע לומר לגבי הנדסת חשמל).

מבין המוסדות שציינת לדעתי HIT היא המוכרת והמוערכת ביותר בתעשייה מבחינת הנדסת חשמל.

בכל הנוגע להנדסת מכונות, אוניברסיטאות בראש ובראשונה, לאחר מכן מכללות ובין רובן אין הבדלים גדולים..

מבין המכללות היותר מוכרות יש את סמי שמעון (אשדוד ובאר שבע), אפקה, אורט בראודה ורופין שלכולם מסלולים לא רעים בהנדסת מכונות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה..ולגבי הנדסת חשמל יש כמה התמחויות שונו....הראשונה תקשורת, השנייה VLSI,השלישית עיבוד אותות והרביעית מחשבים.....לאיזה היית ממליץ?מבין ה4 שפחות מעניין אותי זה עיבוד אותות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, קצת קשה לומר למשהו מה לבחור כשזה כל כך אינדיבידואלי, מה גם שכשקוראים על משהו מעלון מסוים או קטלוג זה יכול להישמע מעניין ומרתק ואז פתאום באמצע שנה שלישית אתה מבין שעשית טעות בבחירה ושזה ממש לא מה שחשבת (או להפך)..

אני חושב שתלך על מה שיש בו יותר ביקוש בתעשייה ותשים בצד העדפות אישיות בכל הנוגע לקריירה (נשמע קריר אבל..), אישית אני לא יודע איזה מסלול יותר מבוקש אבל לא בעיה לברר (ולך תדע אולי תדע להתחבר לזה בסוף גם, סביר להניח שכך יהיה).

לומר לך שאני מת על ההתמחות שבחרתי בה לעומת האלטרנטיבות שעמדו בפני? לא ממש, אם אני מתחרט? אין סיכוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מי אתה ומה הרקע שלך, אבל הייתי ממליץ לך שאם אתה שוקל ללמוד חשמל / מכונות, לך למוסד מכובד / מוכר ולא למה שרשמת.

שטויות במיץ אריאל ואפקה מצוינים! בתור בוגר הנדסה באריאל אני יכול להגיד לך שהרמה גבוהה וגם אפקה כנ"ל בתור אחד שמכיר כמה שלמדו שם, בסופו של דבר מבחינת עבודה רוב המקומות מסתכלים על הניסיון ועל מה שאתה מביא איתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב הסטודנטים אין ניסיון .

האמת , שזה נאמר על ידי בצער רב , כי האקדמיה הייתה צריכה לפתוח עוד מקומות לימוד , בהתאם לביקוש .

מה שקרה בפועל זה שהאקדמיה חנקה (במכוון או לא) את הפקולטות , הרף עלה ותעשיית המכונים הפרטיים שגשגה .

הביקוש הרב וחוסר המקומות , גרם לרף הקבלה לעלות .

אחוז הסטודנטים הנושרים נשאר כמו שהיה .

היחידים שהרוויחו מכל העניין הם המכונים הפרטיים .

זו ,לפחות , התיאוריה שלי . אשמח להפרכה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי נעזוב רגע את אריאל בצד, כי יש לה מקצועות אחרים שהיא מתמחה בהם והיא לא נודעה רק להנדסה...יש בערך 8 מכללות להנדסה מפוזרות בכל הארץ...אחת בדרום , אחת בירושלים, אחת בצפון, כמה במרכז...בכל מכללה יש בערך 6 מסלולים כמו הנדסת תוכנה,חשמל,מכונות,תעשייה וניהול, תרופות,מערכות מידע ועוד.....ככל המכללות האלה שהוקמו אך ורק כדי להכשיר מהנדסים לשוק לא מצליחות בתפקקיד היחידי שלהם?אז לשם מה הוקמו?לא אמרתי שזה לא נכון אבל באמת אני מנסה להבין שאם הבוגרים שלהם לא משתלבים בשוק למה המדינה ממשיכה לסבסד אותם?הם מכללות בשכר אוניברסיטאי ומסובסדות ככה שהמדינה מעודדת אותנו ללכת אליהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהם לא מצויינים. אבל אם נסתכל באופן סטטסיטסי על מקומות כמו מיקרוסופט, , גוגל, יאהו, אפל, . כמה בוגרים יש שם מאפקה לעומת ת"א או הטכניון ?

לא יודע מספר מדויק, המקומות שציינת עושים סינונים על סמך מבחנים כאלה ואחרים, כמובן שיש משקל מסוים למקום ממנו הגעת, אבל הנקודה שלי היא, שאם אתה מביא איתך ניסיון מעבר, שצברת בעצמך וידע לא רק ממה שלמדת בתואר ז"א לימוד עצמי והעמקה בנושאים מסוימים לבדך, אתה תצליח, הנדסה זה מקצוע דינמי, אתה תמיד צריך ללמוד ולהתפתח עם המקצוע שבחרת ולא לקפוא במקום ולהגיד למדתי בטכניון אז אני יודע הכל ואני אתקבל לכל מקום שאחפוץ בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהאונבירסטאות לא יתפסו תחת. קצת תחרות לא תזיק.

כן מקומות כמו ומיקרוספוט יחשיבו תארים מאוניברסיטאות נחשבות. חוץ מזה מי אמר שכל כך טוב לעבוד בתאגידים האפורים האלה?

יש גם מקומות שדורשים תואר בהצטיינות, שזה אפילו יותר מגוכח. אפשר לחשוב שמישהו שיש לו עוד שתי נקודות בציון הסופי הוא הרבה יותר מוכשר, בעל ניסיון, או חכם.

וכן אפשר להגיע גם לחברות גדולות אפילו בלי תואר, במקרה שקנו את החברה שאתה עובד בה.

בגדול תואר מאוניברסיטה עוזר המון וייתן לך הרבה שקט נפשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...