תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 44 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

1. לגבי שפיר ומיכאלי: אני חושב שחברי מפלגת העבודה מאסו בעסקנים העייפים והמיובשים מהדור הקודם ומנסים להחליף אותם בכל מחיר. כך הם העלו את ברק, שהרס את מפלגת העבודה, את שלי יחימוביץ, את בוז'י, ועכשיו קידמו עוד שחקנים חדשים על חשבון הותיקים, שפורשים לאט לאט. מעבר לכך, שפיר ושמואלי מזוהים עם המחאה החברתית וזה אחד הדגלים של מפלגת העבודה בבחירות האלה. אני מאמין שהם חושבים שהשניים מסוגלים להביא להם מנדטים. הם משחקים על קלף של מפלגה צעירה, אנרגטית, בעלת מוטיבציה, שחבריה הגיעו מהרחוב.

יכול להיות שהקרן החדשה תרמה להם כסף, אין לי מושג, ואני מסכים שצריך לבדוק את זה. גם אם כן, אני לא חושב שבזכות הכסף הזה הם נבחרו, אלא יותר משום הסיבות שציינתי לעיל. להציג את זה כעובדה וכסיבה עיקרית זה פשוט לא רציני. לא בכל דבר צריך להאשים חייזרים, את הכריש של המוסד או את הקרן החדשה.

2. לגבי מפלגת ימין חילונית: פעם הייתה כזו, קראו לה צומת. גם ליברמן בתחילת דרכו ניסה להציג ימין מדיני חילוני, שמתנגד לכפייה דתית. אפילו הציונות בראשית המדינה הייתה מאוד לוחמנית, בין אם המערך או הליכוד. דעות המרכז והמיינסטרים היום הן למעשה דעות השמאל מלפני כמה עשורים, ודעות הימין של היום הן דעות המרכז מלפני כמה עשורים.

בשנים האחרונות הדתיים ניכסו לעצמם את הימין המדיני ודי הדירו משם כל מפלגה אחרת. לדעתי זה קשור לכישלון של ליברמן להוות לשון מאזניים נגד החרדים ומשקל ימני בעל משמעות בממשלה. אני זוכר את ההבטחות שלו על ברית הזוגיות ועל חוק הנאמנות...

אני מאמין שאם היה מנהיג חילוני כריזמטי כדוגמת בנט, שהיה מציג עמדות מדיניות ימניות בשילוב עם הפרדת הדת מהמדינה, היו לו תומכים רבים, במיוחד לאור קריסתו של ליברמן וחבריו המושחתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לא בכל דבר צריך להאשים חייזרים, את הכריש של המוסד או את הקרן החדשה.

בתחומים בהם מעורבים כסף או שררה, אני מסרב להאמין במקריות. הגם שיש הגיון מסויים בדבריך, הרשימה של מפלגת העבודה נקבעה ע"י פריימריז. אתה יוצא מנקודת הנחה שבפריימריז המתפקדים הצביעו בהתאם להשלכות על סיכויי ההבחרות של המפלגה כולה ולא על בסיס תמיכה אישית במועמד זה או אחר? אשרי המאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. חוסר הסובלנות שלהם להומואים.

כל העליהום על הבית היהודי בנושא הזה הוא פשוט צבוע ונוצר ע"י אנשים צבועים שמשקרים בפרצוף לכל הפראיירים שמשתפים את הבולשיט הזה.

המצחיק הוא שכל שאר המפלגות טוענות בדיוק אותו דבר כמו הבית היהודי - לא העבודה ולא ציפי ולא ליברמן ולא אף מפלגה אחרת שמתיימרת לתקוף היום את הבית היהודי - אף אחת מהן לא טוענת אחרת - כולן מדברות על סוג של "ברית זוגיות" - שיוויון זכויות מלא והכרה מהמדינה בכל הנוגע לזה (למשל, הטבה למשכנתא שיש רק לזוגות נשואים? אז גם לזוגות חד מיניים ב"ברית הזוגיות"), אבל בלי הכרה פורמלית בביטוי "נישואים" - אלא "ברית זוגיות". סמנטיקה. בוו הווו.

ברמה העקרונית הבית היהודי לא שונה משום מפלגה אחרת בנושא הזה. היא תומכת בברית הזוגיות שנותנת זכויות מלאות לזוגות חד מיניים. כל ניסיון להציג אותם באור אחר זה פשוט ספין עלוב (אומנם צפוי..) של השמאל. הם דתיים! ברור שהם יהיו נגד נישואים חד מיניים! מה הבעיה עם זה?? זכותם המלאה. כן יש תמיכה בברית הזוגיות. אז מה הבעיה? גם ציפיבוז'י ושלי וכל שאר המתבכיינים הרי תומכים בדיוק באותו דבר - בברית הזוגיות. אז מספיק עם השקרים והספינים.

אגב, מי ישמע כאילו כל מי שמשתף פעולה עם העליהום הזה היה מצביע לבית היהודי אם הם רק היו אומרים שהם בעד נישואים חד מיניים... נו באמת. הם שמאלנים שפשוט עולים על הגל התקשורתי והספינים הצפויים לחלוטין האלה. מעניין אם החברים שלהם במפלגות הערביות כן תומכים בנישואים חד מיניים....

אגב #2, מעבר לעובדה שאין שום בעיה עם הסרטון המדובר (זכותם להחזיק בדעה מסויימת.. פתאום השמאל נגד הבעת דעה?) ומעבר לעובדה שהוא שיקרי ופשוט מציג שקר כאילו שהבית היהודי היא מפלגה "נגד הומואים ולסביות" (מה שעובדתית פשוט לא נכון, הם תומכים בשיוויון זכויות מלא - ברית הזוגיות - בדיוק כמו כל שאר המפלגות), יש עוד 2 עובדות מאוד משמעותיות שאף אחד בכלל לא מכיר / מבין:

א. הסרטון שמוצף ע"י השמאלנים הוא סרטון ערוך מגמתית - חתכו ממנו את כל מי שהביע דעה בעד והשאירו רק את מי שהביע דעה נגד!! ממליץ לכם לראות את הסרטון המלא ולראות בעצמכם.

ב. לא מדובר בכלל במפלגה!! מדובר בסרטון "היכרות" עם המתמודדים בפריימריז! לרוב האנשים שהופיעו שם אין בכלל שום סיכוי סביר להיכנס לרשימה!! [עדכון: 15/01 - הם אכן לא נכנסו!] אתם קולטים את האבסורד? גם היטלר יכול לחזור לחיים ולהתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה. זה אומר שמפלגת העבודה תומכת בחיסול יהודים בתאי גזים?

בקיצור - דיי.

תפסיקו להתבכיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה קשור לכישלון של ליברמן להוות לשון מאזניים נגד החרדים ומשקל ימני בעל משמעות בממשלה. אני זוכר את ההבטחות שלו על ברית הזוגיות ועל חוק הנאמנות...

מעניין שאת זה אתה זוכר, אבל את מי שתרם להפלת החוקים הללו אתה שוכח... אבל בכל מקרה, "ישראל ביתנו" אינה באמת ימנית. להזכירך, שר מטעמה מינה את מר יוחנן "ליהודים אסור לעלות להר הבית כי זה מעצבן את הערבים" דנינו. מפלגה "ימנית" היא מפלגה שתשאף לקחת את כל אלו שפועלים ללא לאות להשמדת מבפנים (הקרן החדשה, שלום עכשיו, כל ארגוני ההלשנה לגופים אטי-ישראלים מחו"ל וכיו"ב) ולהוציאם להורג או לפחות להשליכם לכלא - וגם לנקות את כל הגופים הממשלתיים והבטחוניים מאנשים שחושבים באופן דומה. בשביל לתמוך בצעדים שכאלו נדרשת אמונה בצדקת הדרך. אני בטוח שהרבה דתיים מרגישים בדרך זו, גם אם מפלגות כמו של בנט לא מפרסמות סאת בגלוי מסיבות ברורות. כמה חילונים אתה מכיר שיתמכו בכך?

- - - תגובה אוחדה: - - -

בקיצור - דיי. תפסיקו להתבכיין.

רגע, שאני אבין: אתה מצפה מהשמאל הוגנות? שקיפות? תמיכה (אמיתית) בחופש הדעה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הוגנות ואין שקיפות באף מפלגה, מה זה קשור לשמאל או ימין?

לכולם יש מוסר כפול. גם לבית היהודי, ששומר על שתיקה בכל הקשור לאורי אוריאל ששלח ידו המטונפת בדירות של נזקקים. במקום להעיף אותו, שמו אותו במקום השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הוגנות ואין שקיפות באף מפלגה, מה זה קשור לשמאל או ימין?

אתה צודק, זה קיים בכל מפלגה. ההבדל הוא שהימין לא מפעיל את התקשורת כדי להגיד "תראו עד כמה השמאל מושחת ואנחנו נקיים".

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני גם אניח בינתיים שלשאר פשוט לא הספקת להתייחס, ולא שהתעלמת כרגיל בשביל לחזור ולצווח "אני ימני!!!" אח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפלגה "ימנית" היא מפלגה שתשאף לקחת את כל אלו שפועלים ללא לאות להשמדת מבפנים (הקרן החדשה, שלום עכשיו, כל ארגוני ההלשנה לגופים אטי-ישראלים מחו"ל וכיו"ב) ולהוציאם להורג או לפחות להשליכם לכלא - וגם לנקות את כל הגופים הממשלתיים והבטחוניים מאנשים שחושבים באופן דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק, לא שכחתי להתייחס. זה פשוט מצריך יותר זמן והתועלת של זה מוטלת בספק: זה יהיה עוד עימות אישי ביני לבינך, וכבר די שבעתי מאלה.

בכל אופן, אני לא צריך את אישורך כדי להגדיר את העמדות הפוליטיות שלי. מה גם שכל התבניות של "ימין" ו"שמאל" חוטאות למציאות לתפישתי.

מעניין שאת זה אתה זוכר, אבל את מי שתרם להפלת החוקים הללו אתה שוכח... אבל בכל מקרה, "ישראל ביתנו" אינה באמת ימנית. להזכירך, שר מטעמה מינה את מר יוחנן "ליהודים אסור לעלות להר הבית כי זה מעצבן את הערבים" דנינו. מפלגה "ימנית" היא מפלגה שתשאף לקחת את כל אלו שפועלים ללא לאות להשמדת מבפנים (הקרן החדשה, שלום עכשיו, כל ארגוני ההלשנה לגופים אטי-ישראלים מחו"ל וכיו"ב) ולהוציאם להורג או לפחות להשליכם לכלא - וגם לנקות את כל הגופים הממשלתיים והבטחוניים מאנשים שחושבים באופן דומה. בשביל לתמוך בצעדים שכאלו נדרשת אמונה בצדקת הדרך. אני בטוח שהרבה דתיים מרגישים בדרך זו, גם אם מפלגות כמו של בנט לא מפרסמות סאת בגלוי מסיבות ברורות. כמה חילונים אתה מכיר שיתמכו בכך?

אני מסכים שליברמן לא באמת ימני.

אני מסכים מאוד עם רבות מהעמדות שהוא משמיע ושיש באתר שלו. הבעיה היא שהוא נכשל כישלון חרוץ ביישומן. מכיוון שהוא בכל זאת נשאר בממשלה, הוא מבחינתי אינו אמין ולא מצדיק הצבעה עבורו. אם נוסיף לזה את פרשיות השחיתות הרבות שיש במפלגת "ישראל כספנו", אין לו בכלל זכות קיום בפוליטיקה.

מבחינתי ימין זה מלחמה ללא היסוס באויבינו, בניגוד למה שראינו בצוק איתן. ימין זה חילופי אוכלוסייה (טרנספר) ושטחים. ימין זה שלילת אזרחות למי ששולל את זכותה של מדינת להתקיים. אני מאמין בצדקת הדרך שלי כיהודי וכישראלי ואני מאמין שזו האדמה שלי. זה ממש לא מחויב המציאות שאמונה כזו תוביל אותי לעמדות כמו שלך. כי מעבר לדברים האלה, אני מאמין גם בדמוקרטיה (אמנם, קצת פחות ליברלית מזו שיש לנו כאן), בזכויות האזרח ובחופש הביטוי.

העמדות שלך, לפיהן צריך להוציא להורג כל מי שאינו חושב כמוך, אינן ימין מבחינתי. הן טירוף מוחלט של עריצות, מוות וגזענות. אם אתה חושב שמצביעי הבית היהודי חושבים כמוך, אתה טועה טעות מרה. המקסימום שהם יעשו, אפילו אם יקבלו 61 מנדטים, זה לאסור על העברת כספים מארגונים אנטי-ישראלים לארץ ואולי לסגור את הפעילות של כמה ארגוני שמאל קיצוני. להוציא להורג? להכניס לכלא את שלום עכשיו ומרץ? הם ממש לא שם. אתה די לבדך שם, שלא תטעה. כן, יש קומץ שמחזיקים בדעות קיצוניות כמו שלך - הם מצביעים ל"עוצמה" ולא עוברים את אחוז החסימה. והם גם דתיים פנאטיים פי 100 מבנט וחבריו.

אני ציוני וימני מבחינה בטחונית. אולי לא הכי ימני שיש, אבל ממוקם ימינה מהמרכז של הליכוד.

אתה, לעומת זאת, בכלל לא נמצא בסקאלה של עמדות פוליטיות לגיטימיות ושפויות. אתה מוכן להרוס את המדינה כולה כדי להילחם במי שאתה תופש כאויבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין בצדקת הדרך שלי כיהודי וכישראלי ואני מאמין שזו האדמה שלי. זה ממש לא מחויב המציאות שאמונה כזו תוביל אותי לעמדות כמו שלך. כי מעבר לדברים האלה, אני מאמין גם בדמוקרטיה (אמנם, קצת פחות ליברלית מזו שיש לנו כאן), בזכויות האזרח ובחופש הביטוי.

אז הנה לך הפתעה: גם אני מאמין, עקרונית, ב"דמוקרטיה" ובחופש הביטוי, וגם השמאלנים (אלו מביניהם שאינם פוסט-ציונים בוגדים) מאמינים, עקרונית, שזו מדינתינו ושזכותינו להגן עליה. מה שקובע פה הוא לא רק מכלול הדברים שאתה מאמין בהם, אלא גם סדר העדיפויות שאתה קובע. קח את "בצלם": ארגון הנאבק בישראל בכל דרך אפשרית, שמבחינתו היא הכובש האכזר והערבים הם המסכנים. הם מספקים חומרי תעמולה לאנטישמים בעולם, הם מארגנים חרמות נגדינו, הם מנסים לקשור את ידי צה"ל. הנה לך התנגשות בין עדיפויות, מצד אחד הגנה על מולדתך מפני אלו השואפים לפגוע בה, ומצד שני, הגנה על זכותם הדמוקרטית (לכאורה, לפחות - חופש הביטוי אינו תירוץ להפצת שקרים ותעמולת אוייב) של חברי הארגון הזה להביע את דעתם. אתה טוען שחופש הביטוי שלהם גובר, ולכן אתה שמאלני. מצביע בנט עשוי לומר שטובת המדינה גוברת, ועל כן הוא ימני. אני רק קורא לקחת זאת עוד כמה צעדים קדימה כי לדעתי רק להשתיק אותם זה לא יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא לא טוען שחופש הביטוי של בצלם גובר, צריך לבחון כל דבר לגופו: אם הם מוסרים מידע אמיתי ונכון, זה במסגרת חופש הביטוי, גם אם הוא לא נוח לנו. אם הם מוסרים מידע שקרי רק כדי להכפיש את מדינת ולפגוע בה, יש לפעול נגדם מבלי להסס. החוק מאפשר כבר היום לנקוט סנקציות נגד מעשים כאלה, רק צריך ליישם אותו.

(אגב, אין לי בעיה עם פגיעה בפלסטינים "לא מעורבים" במסגרת מלחמה, אם הם נמצאים ליד מחבלים. אנחנו לא צריכים להתנצל על כך מלכתחילה לדעתי - לכן אני לא חושש מאוד מבצלם).

מה שבטוח זה שלא צריך להוציא את פעילי בצלם או שלום עכשיו להורג, כמו שאתה רוצה. אני רק מדמיין איזו מדינה תהיה כאן ומתחלחל. צפון קוריאה תיראה גן עדן לעומת מה שאתה שואף לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם מוסרים מידע אמיתי ונכון, זה במסגרת חופש הביטוי, גם אם הוא לא נוח לנו. אם הם מוסרים מידע שקרי רק כדי להכפיש את מדינת ולפגוע בה, יש לפעול נגדם מבלי להסס.

וזו הנקודה שלי: מה עושים במקרים בהם המידע אמנם נכון (נניח חלקי, אבל לא שקרי לחלוטין) אבל המטרה, והתוצאה, היא עדיין הכפשת מדינת ופגיעה בה? איזו זכות תגבר?

אם מבחינתך החופש שלהם לפגוע במדינה גובר, אתה לא יכול לטעון שאתה "ימני". פשוט לא. זה לא "ימין". ימין זו בין השאר ההבנה כי חופש הפרט אינו מוחלט, ושגם אותו יש להגביל לפי טובת הכלל - בוודאי ובעיקר כאשר הפרט לא משתמש בחופש הזה להנאתו (תוך חוסר התחשבות בזולת) אלא מתוך כוונה תחילה לפגוע בכלל.

ובנוגע לשאר דברי, ובפרט רצוני להוציאם להורג, תיקון קטן, ברשותך: אני לא טוען לרגע שמדובר במרכיב הכרחי של השקפת עולם ימנית. כל שטענתי הוא שזה מרכיב הכרחי של מדיניות בשביל שהיא תעבוד, בעולמינו כיום. אי אפשר לתת לחלאות בוגדניות לחמוק מעונש רק בשביל להיות "הומאניים", ולצפות שלא יקומו חלאות אחרות במקומם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלק לשלושה מקרים כדי להשיב לך:

1. המידע שהארגון השמאלני מוסר שקרי - יש למצות עמם את הדין לפי הקבוע בחוק, כולל עונשי מאסר, צווי מניעה והוצאת הארגון מחוץ לחוק.

2. המידע שהארגון מוסר נכון, אבל המעשה המתואר נעשה בשוגג או בניגוד להוראות - החשיפה תשמש את המדינה על מנת לשפר את המערכת, תוך הבהרה שמדובר באירוע חריג ובטעות.

3. המידע שהארגון מוסר נכון והמעשה המתואר נעשה במכוון וביודעין - אין מה להסתיר, אין מה להכחיש ואין מה להתנצל. נהפוך הוא - עלינו להצהיר שזו המדיניות הצודקת והמוצדקת שלנו כמדינה שמחילה את ריבונותה.

לגבי הגדרת "ימין" או "שמאל": צר לי, אבל אין לך היכולת להגדיר זאת ולקבוע לי או לאחרים אם אנחנו שמאלנים או ימנים.

כמי שתומך בארגון טרור שהוצא מחוץ לחוק ומצדד ברצח מי שלא מסכים עם השקפתך, אינך מסוגל לבצע את ההבחנות האלה. אתה נמצא מחוץ לסקאלה ורואה רצף שלם כנקודה יחידה הממוקמת הרחק שמאלה ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...