Geforce GTX 900 - אנוידיה טורפת את הקלפים - עמוד 12 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Geforce GTX 900 - אנוידיה טורפת את הקלפים

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 499
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
MFAA יהיה זמין רק בדרייברים מאוחרים יותר, לא?

כן. למרות שהדגלון כבר עכשיו חשוף \ זמין להפעלה דרך inspector. (יכול להיות שהוא משפיע על מקסוול, אבל עדיף להמתין לתצורה מוגמרת \ תמיכה רשמית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MFAA יהיה זמין רק בדרייברים מאוחרים יותר, לא?
ל-DSR ישנן יתרונות על downsampling מסורתי מהדריבר (שלא באמת נתמך באופן רשמי).

- קצב הרענון אינו מוגבל ע"י הרזולוציה \ pixel clock

- פילטר scaling איכותי יותר

- הגדרת smoothness

- פשטות השימוש \ הגדרה ראשונית (שהיה צריך לבצע מחדש בכל התקנת דריבר)

אגב, יש כלי צד שלישי ל-downsampling בשם GeDoSaTo אבל הוא כרגע מוגבל ל-DX9.

בכל אופן לאנוידיה יש היום רשימה מכובדת של פיצ'רים יחודיים שניתן להכריח עבור משחקים ברמת הדריבר

(לעיתים מותנה בשימוש nvidia inspector בכדי להגדיר את התנהגות הדריבר, אבל הדריבר הוא זה שמבצע תכלס).

לצורך העניין:

DSR (תאימות ואיכות downsampling)

+HBAO (הצללת ambient occlusion איכותית ביותר)

מגוון סוגי AA ואחוזי הצלחה גבוהים (מקסוול מוסיף MFAA )

דגלי תאימות ל-SLI (אחוזי הצלחה למשחקים שאינם תומכים)

V-Sync / Adaptive V-Sync (אפילו V-Sync בסיסי ב-DirectX לא מספקת המתחרה)

G-Sync ו- ULMB (אי אפשר לתאר את התענוג בשורה אחת)

Max Prerendered Frames (מזעור השהיית קלט בשימוש vsync)

Preferred Refresh-Rate (ניצול קצב ריענון של מסכי 120hz במשחקים המגבילים ל-60hz)

Frame Limiter (הגבלת פריימים מלאכותית)

Shader Caching (זירוז טעינת משחקים)

ShadowPlay (הקלטות וידאו, סטרימינג וניטור fps)

הגדרת משחקים אוטומטית, עדכוני פרופילים ודריברים (Geforce Experience)

3DVision (תלת מימד עד 1440p@120hz ותאימות משחקים)

מקסוול מוסיף גם VR-Direct (שיפורי חווית מציאות מדומה ותאימות משחקים ללא תמיכה מובנית)

וכמובן ישנם פיצ'רים יחודיים שנתמכים ברמת המשחק כגון: TXAA, Advanced PhysX (מקסוול מוסיף VXGI )

(לא טרחתי להזכיר פיצ'רים בפיתוח אנוידיה שרצים גם על כרטיסי , וכן לא אכנס להפרשים בפגיעת הביצועים הנלווית)

אומנם ניתן להשיג פיצ'רים דומים\מקבילים לחלקם בעזרת כלים צד שלישי ו-injectors למניהם, אבל אלו מלווים בחסרונות.

הנקודה היא שגם אם היו מוסיפים איזה פיצ'ר מובנה דמוי DSR, זה לא היה מספק אותי...

AMD מתחילים לאבד תנופה (רק G-Sync זו הסיבה מספקת לעבור לירוקים ,כולל מסך תומך כמובן.

בגלל שה7970 עדיין מספק אותי בצורה מינימלית אני מחכה לכרטיס מסך מננומטר נמוך מבית מקסוול.

אני פשוט יודע שברגע ש- יאבדו כל סיכויי להתחרות בNVIDIA אנחנו נשלם את המחיר עקב חוסר התחרות (כמו בשוק המעבדים שAMD לא יכולה להתחרות באינטל ,אולי בשוק של המערכות הנמוכות וגם זה לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט יודע שברגע ש- יאבדו כל סיכויי להתחרות בNVIDIA אנחנו נשלם את המחיר עקב חוסר התחרות (כמו בשוק המעבדים שAMD לא יכולה להתחרות באינטל ,אולי בשוק של המערכות הנמוכות וגם זה לא).

AMD לא "יאבדו כל סיכויי להתחרות" כל כך מהר. אנוידיה נוהגים לגבות פרימיום על הערך המוסף שלהם, שלא בהכרח קורץ לכל אחד. תמיד יכולים לתמחר בהתאם ליחס FPS / $ תחרותי, שמדבר להרבה משתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תוהה לעצמי מה קורה עם מבחינה טכנית. יש לנו כאן שני כרטיסי מסך, ה-GTX 970 וה-.

מדובר באחת ההשקות הצמודות ביותר של NVIDIA, ברמה צמודה כמו 8800 GTX לעומת ה-ULTRA, עם הפרשי ביצועים מאוד נמוכים.

אחרי אוברקלוק מקסימלי, שדיי דומה בכל הכרטיסים למען האמת, עדיין מדובר כאן על הפרש של 10% ולפעמים פחות מזה.

יש כרגע שתי בעיות. האחת היא המחיר של GTX 970 בישראל. מדובר באחת מההשקות היקרות ביותר שזכורות לי. לא יכול להיות ש-GTX 970 מושק במחיר זהה למחיר השוק הנוכחי של GTX 770 ושוחטים אותו ברמה כזאת נוראית.

אני לא זוכר מתי מוצר חומרה שעולה 330$ עלה בארץ לכל הפחות 1750 שקלים.

עכשיו יש עוד בעיה, וזה השקה של GTX 960. אנוידיה דוחה את ההשקה של מוצרי אמצע השוק בגלל שה-GTX 970 וה- נחטפים כמו לחמניות. מקווה שבכל זאת נראה אותו איפשהו בנובמבר השקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפרש הממוצע בין 980 ל-970 עומד על כ-15% בסטוק (ע"פ TPU), ואני מאמין שפחות או יותר נשמר באוברקלוק. 15% זה לא המון אבל זה יותר מ-10% :)

אגב, מעניין אם 23% יותר cores מתורגמים ל 15% שיפור ביצועים בלבד גם בחישובי GPGPU יעודיים.

ועוד דבר שחשוב מאוד לציין, 980 תומך 4way לעומת רק 3way של ה-970 :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תוהה לעצמי מה קורה עם מבחינה טכנית. יש לנו כאן שני כרטיסי מסך, ה-GTX 970 וה-.

מדובר באחת ההשקות הצמודות ביותר של NVIDIA, ברמה צמודה כמו 8800 GTX לעומת ה-ULTRA, עם הפרשי ביצועים מאוד נמוכים.

אחרי אוברקלוק מקסימלי, שדיי דומה בכל הכרטיסים למען האמת, עדיין מדובר כאן על הפרש של 10% ולפעמים פחות מזה.

יש כרגע שתי בעיות. האחת היא המחיר של GTX 970 בישראל. מדובר באחת מההשקות היקרות ביותר שזכורות לי. לא יכול להיות ש-GTX 970 מושק במחיר זהה למחיר השוק הנוכחי של GTX 770 ושוחטים אותו ברמה כזאת נוראית.

אני לא זוכר מתי מוצר חומרה שעולה 330$ עלה בארץ לכל הפחות 1750 שקלים.

עכשיו יש עוד בעיה, וזה השקה של GTX 960. אנוידיה דוחה את ההשקה של מוצרי אמצע השוק בגלל שה-GTX 970 וה- נחטפים כמו לחמניות. מקווה שבכל זאת נראה אותו איפשהו בנובמבר השקנה.

אני מציע שנחכה ל BF (בלאק פריידי) ונעשה קנייה קבוצתית של GTX 970. (נקווה למחיר חו"ל בערך), אליהו לפי המפרט שלך אני רואה שאתה רוצה לקנות 2 970 ולעשות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפרש הממוצע בין 980 ל-970 עומד על כ-15% בסטוק (ע"פ TPU), ואני מאמין שפחות או יותר נשמר באוברקלוק. 15% זה לא המון אבל זה יותר מ-10% :)

אגב, מעניין אם 23% יותר cores מתורגמים ל 15% שיפור ביצועים בלבד גם בחישובי GPGPU יעודיים.

ועוד דבר שחשוב מאוד לציין, 980 תומך 4way לעומת רק 3way של ה-970 :D

זה מה ששאלתי את עצמי גם.

אני מניח שעדכון דרייבר עתידי יגדיל את הפער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה בקשר ל DSR :goodposting: למרות שכן היה downsample שנתמך רישמית (ל NVIDIA), נראה כאילו הם שיפרו מאוד את מה שהיה להם קודם והצמידו לזה שם חדש.

מחירים בארץ אף פעם לא היו קשורים למחירים בחו"ל, היבואנים רואים את התגובה בחו"ל, מניחים מה תהיה התגובה בארץ ומפוצצים במחיר בהתאם.

בקשר ל , הם ממש לא בפיגור, הם ניגשים לשוק בצורה שונה, צריך להבדיל בין הדברים. NVIDIA מתבססת על פיתוחים יקרים, מאוד לא בשלים ועם הרבה מאוד הגבלות. זה לרוב מאפשר להם להגיע לשוק מהר יותר אבל התוצאה בדרך כלל היא דברים כמו ו G SYNC ויושבים לשוק בגרון אחרי זה במשך שנים, פתרונות יקרים ומגושמים שעובדים רק על חומרה של ואין להם עתיד ארוך טווח.

AMD מצד שני מעדיפים פתרונות שיהיו זולים וגמישים, גם אם המוצר הראשוני רחוק מהליות מושלם קצב התיקון האפשרי מהיר יותר ופוטנצייל לטווח הרחוק גדול יותר. דוגמה בולטת לזה היא התמיכה ב OPENCL שנתנה להם קפיצה גדולה מאוד (ה BITCOIN לזמן מסויים והזנב הארוך יותר והחשוב יותר הוא הזינוק הגדול שלהם בשוק הכרטיסים המקצועיים והחזרה שלהם למחשבי ה MAC). סביר להניח שבסופו של דבר גם FREE SYNC יהיה פיתרון עדיף על G SYNC (פחות בגלל ביצועים ויותר בגלל עלויות).

עוד הבדל גדול זה ש מחזיקים בשליטה מלאה בשוק הקונסולות ויכולים משם לדחוף מפתחים לעבוד איתם. לפי רשימת המשחקים והמנועים הגרפיים שתומכים ב MANTLE אפשר להבין שזה עובד לא רע בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שנחכה ל BF (בלאק פריידי) ונעשה קנייה קבוצתית של GTX 970. (נקווה למחיר חו"ל בערך), אליהו לפי המפרט שלך אני רואה שאתה רוצה לקנות 2 970 ולעשות ?

יהיה יותר מזל לחסל עודפים של 780/290.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב במה שאני מכיר בשנים האחרונות, אני לא יודע כמה מהר יבואנים ירצו למכור מלאי ישן.

למרות שיכלו, יבואנים לא מכרו GTX 580 \ 570 \ 560TI בזול כשהושקה סדרת GTX 600, ואפילו גם לא אחרי חצי שנה או שנה. הם פשוט נשארו יקרים ונמכרו לאט לאט ללקוחות מיוחדים.

אני חושב של-GTX 770 ול-GTX 780 מצפה עתיד דומה. הכי נמוך ש-GTX 770 יגיע אליו עדיין יהיה גבוה מ-1000 שקלים, ואת GTX 780 אני לא רואה יורד מתחת ל-1500. חבל.

כרטיסי מסך של הם היחידים שימצאו אותם במחירי רצפה, שכן הביקוש אליהם נמוך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...