פרוייקט רחב מימדים בעזרתכם עדכון עמ' 10 - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט רחב מימדים בעזרתכם עדכון עמ' 10

Pure-Gold

Recommended Posts

• 6 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הנושא לא נשכח לרגע.

לאחר מספר ברורים ניתן ליישם את הפרוייקט ע"י אלטרה מתוכנתת ע"י VHDL.

הממשק עדיין לא נקבע אם או PCI אך רוב הסיכויים נוטים לכיוון PCI.

השלבים לביצוע:

שרטוט של כל תתי המעגלים הירכיבו את הכרטיס והשילוב בינהם.

תכנות וצריבת האלטרה בהתאם לדרישות המעגלים ששורטטו.

פיתוח תוכנה שתדבר עם הכרטיס לפי פרמטרים שיקבעו מהמעגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא לא נשכח לרגע.

הממשק עדיין לא נקבע אם או PCI אך רוב הסיכויים נוטים לכיוון PCI.

השלבים לביצוע:

לדעתי עדיף . לי לדוגמא יש לוח בלי AGP ורק עם PCI. ואם אני רוצה לשים את המעגל הזה אז אני לא אוכל לשים כרטיס מסך ורוב הכרטיסי מסך החדשים הם PCI.

יותר נוח ובכל מחשב סטנדרטי היום יש בערך 4 יציאות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, חברים  ;D

ההצעה נאה. עלה במוחי דבר דומה פעם, אבל לא מצאתי בו טעם מסחרי רציני, והיו לי דברים יותר כיפיים לעשות.

אבל אני רואה שזה קרוב לליבכם, ולכן אנסה לתרום קצת מניסיוני הדל.

בצד הPCI, עסקתי קצת בתכנון הכרטיס ובעיקר כתיבת הdevice drivers לכרטיס לצורך עבודה תחת . (כרטיס שמעביר 320 מגהביט sustained על PCI-32, כבוד ;D).

בצד הUSB, יצא לי לכתוב HOST Stack לDSP כלשהו (שלא נדע).

וחוצמזה, עסקתי (ועודני עוסק, ברוך השם) באינספור עבודות embedded כאלו ואחרות.

אוקי, אחרי הdisclaimer, זו דעתי:

1. בשביל להשתמש בPCI צריך... משהו שמתחבר לPCI Bus :smile1:. אחרי הדיאגנוזה המעמיקה הזו - יש שתי דרכים, כפי שאני רואה את זה, להתחבר לPCI:

א. באמצעות גשר PCI->Local bus, כדוגמת זה http://www.plxtech.com/products/io_accelerators/PCI9030/default.htm. הרכיבים האלו מאוד נוחים ופשוטים.

אבל זה רק גשר. אחריו, צריך לבוא מעבד כלשהו. היתרון עם שימוש בכזה גשר (במיוחד זה, שמסוגל להוציא Local Bus ברוחב 8 ביט, למשל), הוא שאפשר להשתמש במגוון

עצום של מיקרוקונטרולרים.

ב. שימוש במעבד כלשהו עם תמיכה בPCI. זה לא פשוט בכלל, מאחר וזה דורש באס חיצוני של 32 ביט, וכזה יש רק למעבדים כבדים - ובדרך כלל באלו, מאבדים את היכולות של מ

יקרוקונטרולר שאנחנו כה רוצים באפליקציה כזו (למשל PWM בשביל לשלוט על מהירות המאווררים, או A/D בשביל פוטנציומטרים, חיישני טמפרטורה וכו').

בנוסף, יש להם טונות של פינים ואריזות עם pitch לא ידידותי למשתמש החובב (קשה להלחים).

למעשה, כאן כבר אי אפשר לדבר על מיקרוקונטרולר, אלא על CPU של ממש, ואני לא מכיר כזה CPU עם PCI ופחות מ200 רגליים  :'(

לחסרונות הPCI נוסיף ספירת מוליכים גבוהה בכל העסק, מה שעלול לאלץ אותנו לעבוד עם כרטיס 4 שכבות, וזה כבר רע למדי, וקושי רציני בdebugging של הבאס,

כי לאף אחד מאיתנו אין Logic Analyzer או אף טוב מכך, Bus Analyzer לPCI (כמו VMetro  :ylsuper:).

אבל, זה נראה טוב ופותח כלמיני דלתות מעניינות.

מבחינת תוכנה, אז בצד הEmbedded למעשה יותר קל לעבוד עם PCI, שנראה כמו זכרון לכל דבר, מאשר עם לו יש פרוטוקול של ממש.

כנ"ל לגבי הדרייבר של הPC (אם כי למישהו שלא מכיר עבודת low-level עם זה עלול להיות כאב ראש בהתחלה - כלמיני מיפויים פיזיים->וירטואליים וכו').

כלומר, בסך הכל, אפשר להגיד בבטחה שכל צדדי התוכנה לPCI פשוטים להפליא.

2. בשביל להשתמש בUSB צריך... לא הרבה, למעשה. להמון מיקרוקונטרולרים כיום יש יכולות Device מובנות (נדמה לי שאפילו יש Atmel AVR עם Device).

חסרונות? התוכנה. בעוד שהPCI נראה בדיוק כמו לכל הצדדים המעורבים בדבר, הUSB הוא מנגנון של ממש, עם Stack נכבד (זה של הDevice לא כזה נורא, לפחות

אחרי שהHost גרם לי להרגיש את אותה הרגשת חוסר אונים שנחוותה בבוקר יום בהיר אחד, בהירושימה של שלהי מלחמת העולם השניה).

התוכנה לPC תהיה יותר קלה למתכנת שלא מנוסה בkernel programming, כנראה, אבל למישהו שמכיר PCI לדעתי, ובלי שאי פעם ניסיתי בWindows, יהיה יותר מהיר

לממש את הדרייבר לPCI. וכאמור, התוכנה למיקרוקונטרולר קצת יותר מסובכת (אם כי אני מודע לכך שבוודאי מימושים שונים של הdevice controller במעבדים שונים הקלו

רבות על המתכנת).

עכשיו, אחרי שהגענו למסקנה שPCI הרבה יותר מסובך מבחינת חומרה אבל מאוד פשוט מבחינת תוכנה, בעוד שUSB מאוד קל מבחינת חומרה אבל עלול להעיק (מעט, אבל עדיין)

מבחינת תוכנה נשאר לנו להביט על הדברים מסביב.

מבחינת אינטגרציה למערכת - הכרטיס PCI לוקח, אין ספק. הרבה יותר נאה ומקצועי, וl33t sk1llz ומה לא.

מבחינת אספקת מתחים - לא ברור, לדעתי הPCI לוקח גם כאן. לדעתי, אפשר למשוך זרם גבוה בהרבה מהPCI. הUSB מוגבל, לפי התקן, ל500mA ב5V על הבאס.

בואו נניח שנשתמש בהזנה נפרדת מהספק בכל מקרה, אז זה תיקו.

הצעת פשרה שלי היא לעשות משהו שמתחבר בתוך אחד הdrive bays, ומתחבר לבאס הUSB דרך הheader שעל הלוח שמיועד לUSB הקדמי. כמובן שאנו

עדיין רוצים להשתמש בheader הזה בשביל ייעודו המקורי, ולכן המארז יתחבר למכשיר הזה שלנו במקום ללוח - נעשה שם פיצול על ידי רכיב USB Hub כלשהו.

אני אשמח לעזור. אם תבחרו במעבד שאושר על ידי המועצה העליונה (Atmel AVR למשל), אני מוכן לקחת על עצמי את התוכנת Embedded לדבר הזה (יש לי את כל כלי הפיתוח וכו').

אם בחרתם בPCI, אני מוכן לעזור למי שכותב את הדרייבר בכל הקשור לPCI, ואולי אף לעשות לזה גרסת לינוקס.. בכל מקרה, אין לי זמן\כוח נפשי לכתוב דרייבר לPCI.

הצעד הראשון שצריך לעשות, מכאן, הוא לבחור - PCI או USB.

הצעד השני הוא לבחור רכיבים, ובראשם מעבד (לא צריך להיות קשה מדי).

הצעד השלישי הוא חלוקת תפקידים ו-יאללה.

זה באמת לא פרוייקט מסובך, למעשה זה פרוייקט פשוט למדי. אני אשמח לתרום כל גישה שיש לי לציוד ורכיבים לטובת הכלל (אני לא גרוע כמו שלעיתים נדמה

מקריאת פורום "על האתר" :smile1:).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא לא נשכח לרגע.

הממשק עדיין לא נקבע אם USB או PCI אך רוב הסיכויים נוטים לכיוון PCI.

השלבים לביצוע:

הצעה ידידותית, ממי שהיה קרוב לעניין - שכח ממימוש PCI בסינטזה, גם קניית מוכן לא מבטיח לך שקט נפשי. יש לך גישה לכלי debugging לPCI?

זה פשוט לא שווה את ההתעסקות, שים PCI bridge וסגור עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לאמר לכם גם שכבר קיים מוצר כזה.. אומנם הוא עדיין לא בישראל אבל הוא קיים.

מקבלים איתו 4 חיישני טמפרטורה וניתן לחבר אליו מאווררים. דרך תוכנה במחשב הכלולה במוצר ניתן לשלוט על מהירות המאווררים, על כמה אחוזי מהירות יפעלו והאם יופעלו ידנית על יד המשתמש או על ידי המחשב לפי צרכיו.

ישנם עוד כמה אופציות שם כמו גרף וכאלו. המוצר גם לא עד כדי כך יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לכסות את 2(אל"צ שנה ב')

דרך אגב באיזו תכנה השתמשת לאנימצייה?...

אממ הייתי רוצה להגיד אמביציוזי אבל אולי יצא מזה משהו...

עריכה:

יכול לתת פתרונות איחסון זמניים לכל חומר הקשור לאתר,

לאור עמ' 7:

messenger:eyalbaum@zahav.net.il

yahoo messenger:electricboom2001

אייל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לאמר לכם גם שכבר קיים מוצר כזה.. אומנם הוא עדיין לא בישראל אבל הוא קיים.

מקבלים איתו 4 חיישני טמפרטורה וניתן לחבר אליו מאווררים. דרך תוכנה במחשב הכלולה במוצר ניתן לשלוט על מהירות המאווררים, על כמה אחוזי מהירות יפעלו והאם יופעלו ידנית על יד המשתמש או על ידי המחשב לפי צרכיו.

ישנם עוד כמה אופציות שם כמו גרף וכאלו. המוצר גם לא עד כדי כך יקר.

לינק? משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מה שקשור לתוכנה(גם במחשב לכל פלטפורמה!) וגם תוכנה בכרטיס עצמו ואלקטרומיקה אני יכול לעזור לא קראתי את התראד כולו אבל את הפוסט הראשון כן

בקיצר אני משתייך ל1 2 3 אני ממליץ להשתמש בCHIPS של MICROCHIP שהם מיקרו קונטרולרים קטנים בעלי יכולת תיכנות רבה ועולים קצת (בין 3-6 דולר ליחידים)

ד"א אין לך MESSENGER פשוט אין לי כוח לפתוח ICQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ .....

http://www.vlsys.co.kr/product/zephyrus.php

ויש גם גרסה חיצונית USB שאני לא מוצא באתר שלהם ...

LOL http://www.pandas.co.il/product_info.php?manufacturers_id=270&products_id=7339 ;D

זריזים, פנדה...

עדיין, אפשר לעשות טוב יותר. וחוצמזה, זה פרוייקט של חברי הפורום, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם מורידים את הקטע של חיבור בן חומרה לתוכנה ועושים הכל על פנאל עם כפתורים זה הופך את העסק לקל הרבה יותר וד"א הPCI זה רק מיקום בזיכרון כמו שיש VIDEO MEMORY שנמצא ב0XB800 בקיצר זה לא דבר קשה עם קצת ידע בASM אבל יותר קל בלי ממשק תוכנה לחומרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע טוב

אם זה יצא לפועל

כדי להקל על המתכנתים אני מציע שיהיה צוות של יעול/עיצוב

מי שלא יודע לתכנת אך יש לו דרכים מועליות לפתירת בעיות (בעע :\) או יותר טוב.. מי שיכול לעזור בעיצוב.. אבל רעיונות ראשוניים יכול להשתייך לשם..

בכל מקרה... אני לא חושב שהעובדה שקיים כבר כזה מוצר צריכה להפריע...

אם הפרויקט יצא לפועל, זה יהיה פרויקט "של הקהילה" ו/או "פרויקט כחול-לבן"

מוגש כחומר למחשבה מטעם גאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נעזוב לרגע את צד התוכנת low level (כלומר התוכנה למיקרוקונטרולר והדרייבר למערכת ההפעלה), עדיין נשארת התוכנה למשתמש.

אפשר לעשות שם המון, ואין לי ספק שיש כאן הרבה אנשים שמסוגלים לתרום לה. אז יאללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...