פרוייקט רחב מימדים בעזרתכם עדכון עמ' 10 - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט רחב מימדים בעזרתכם עדכון עמ' 10

Pure-Gold

Recommended Posts

הרעיון נשמע טוב, לדעתי צריך ליצור קודם מוצר פשוט עד כמה שאפשר שישלוט בו נגיד על 4 מאווררים וליצור ממשק פשוט גם עד כמה שאפשר.

ככה זה יצא יותר זול ואם זה יפעל אפשר לקחת את זה לחברה גדולה לתת לה את מוצר הבסיס ולהראות לה מה אפשר להוסיף וכדומה...

מה שאני אומר שלא צריך משהו שישלוט על קטודות וןדברים כאלה על ההתחלה, אלה רק משהו פשוט שידגים את הרעיון.

בקשר למימון לדעתי אפשר לפתוח את הפרויקט לאנשים באתר צריך כמה אנשים שיהיו אחראים על הדריוור כמה על הבנייה וכמה על מציאת החלקית ותכנון המוצר.

וצריך גם ממנים כול אחד באתר יוכל לממן את הפרויקט ואפשר לתת לו תקציב, בוא נגיד סתם בשביל הקטע התקציב הוא 5000 שקל, אם אני בה ותורם 100 שקל אז יש לי נגיד רק אחוז "מהמניות" של הפרויקט אני אומר רק אחוז כי כול הצוות שבונה ומכתכנן את המוצר מקבל אוטומטית 50 אחוז שמחלקים בין הצוות(אני מגזים ).

יש בזה סיכון מסוים כי אם המוצר לא יעבוד בסוף אתה מאבד מאה שקל אבל אם הוא יעבוד אתה יכול להרוויח הרבה יותר(כמו משחק בבורסה :))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני הייתי ממליץ לך בכלל לפני שאתה מתחיל לקנות רכיבים

תתכנן על תוכנה אתה הכל תבדוק שזה רץ

ורק אחרי זה תתחיל בבניה

זהו שלב שיכול לחסוך לך כמו עצומה של כסף

ובזבוז זמן.

אח שלי עובד שכאילו דברים

והוא אומר שלוקח לו כמה שבועות טובים עד שהוא מתכנן בעזרת תוכנה

ורק אחר זה הוא מריץ על זה בדיקות ורק אחרי זה בכלל הם מתחילים ליצר משהו

זהו לא תהליך קצר אני כבר מזהיר אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה אני צריך אנשים ממספר קבוצות של תחומים.

1. אלקטרונאים ואנשים היודעים להכין כרטיסים.

צריבת המידע הדרוש לשבבים ותכנון המעגל האלקטרוני.

2. תכנתים היודעים לכתוב תוכנה ברמה גבוהה

3. תכנתים שיודעים לקשר בין הכרטיס לבין התוכנה.

תבחרו לאיזו קבוצה אתם שייכים ותרשמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה תכנון

2 יציאות 3 פינים למאווררים ::)

לפי התכנונים של אנשים צריך כרטיס טיפה יותר גדול...

לפחות 5 יציאות למאווררים

כניסת מולקס אחת

ולפחות יציאה אחת למסך LCD

זה כבר יהיה יותר יפה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משתייך לאף אחת משלוש הקבוצות, אבל אני יכול לעצב GUI בפוטושופ ושמתכנת יקשר את הGUI עם התוכנה, כמו שעושים עם טמפלטים לאתרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק החשוב באמת הוא 1.

כמובן שאפשר לעשות משהו אחר, וזה שרוב עיבוד המידע יהיה על תוכנה והיא תישלח מידע מפוענח כבר לציפים של החומרה שיבצעו את הפעולות (של שינוי מתח המאווררים וכו'), אבל זה יותר בעייתי ועדיף שהשליטה תיהיה ברמת החומרה עם אפשרות שינוי בלבד בתוכנה.

את הנושא של מה קורה בפרק הזמן מהרגע שהמחשב נדלק ועד להפעלת התוכנה אפשר לפתור די בקלות עם כל מיני דברים כמו למשל להגדיר ליציאות לתת מתח נומינאלי מסויים עד להדלקת התוכנה וכו'. וגם הוספת מערכת אוטומטית ברמת החומרה (כלומר החיישנים שמחוברים לכרטיס יעלו את מהירות המאווררים בכל מקרה בטמפ מסויימת, כמו במערכת של ACTIVECOOL )

ושוב, החלק שהכי בעייתי הוא תכנון השבבים. אתה צריך למצוא טכנאי/הנסאי/סטודנט לחשמל ואלקטרוניקה שיש לו ידע בכזה תכנון.

אמרת שיש לך כלים לצריבת גוקים, איזה ערכות אלו. אם זה משהו בסיסי כמו אלטרה, זה יכול דיי להיות בעיה, ולא להיות מספיק.

ועכשיו לחלק התכנון (שצריך להיות בכל מקרה החלק הראשון שעליו עובדים), מה יהיה על הכרטיס.

צריך להיות 4-6 יציאות 3 פינים למאווררים

צריך כניסת מולקס כמו שאמרו

אם הולכים על לתפוס חריץ PCI אז אפשר לשלב מספר מפסקים על החלק החיצוני שלו (למשל מפסק 3 מצבים שיברור את מצב הפעולה האוטומטי H\L\M)

קונקטור למסך LCD לא נראה לי חשוב, לא כל המסכים זהים, ואם באמת רוצים, צריך לצרף מסך LCD למערכת שיגיע עם הערכה - מה שמבטל את הרעיון של חריץ PCI - כי אז למה לא לעשות את זה כבר ליד המסך...

חיבורים לקטודות אפשרי, לא מבין בזה כל כך

צריך גם מספר חיישנים 2-4...

עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אני יכול לעזור בחלק של האלקטרוניקה... אבל התכנון יכול לקחת כמה חודשים...

ויש עוד 2 בעיות קטנות...

א) צריך לברר איך עובדים עם pci.. אני יודע אלקטרוניקה כללי..

ב) אל תשכח שגם צריך להדפיס את לוח ... ולא רק לצרוב ג'וק...

מה שבטוח זה שאם הרעיון הזה באמת יתממש זה יהיה משו בן ****

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני יכול לעזור באלקטרוניקה, וכמו שדימון אמר, החלק הבעייתי זה לדעת איך עובד המידע ב-PCI.

ברגע שיודעים את זה, צריך רק לשלב בין GUI לבין החומרה-עם C/אסמבלר.

כעקרון, החלק שלדעתי יקח הכי הרבה זמן זה להחליט מה בכלל רוצים מהכרטיס הזה. הרי כל אחד צריך דברים אחרים-אחד רוצה יותר מאווררים, השני צריך דווקא שליטה על לדים וכו'. ברגע שיהיו פרטים מדויקים (כמה מאווררים, שליטה על קטודות-כן/לא, מסך-כן/לא ועוד, התכנון עצמו לא כ"כ קשה. (והבניה שאחריו גם לא ממש).

ד"א, אם כבר מדברים על זה-ניקוי באגים יקח הכי הרבה זמן.... ;)

ועוד מכשול די רציני-אחרי שהוחלט מה רוצים מהכרטיס: תהיה בעיה לארגן אנשים שיעבדו על זה. יש פה אנשים מחלקים רחוקים של הארץ ועם לוחות זמנים שונים מאוד. הרבה לומדים, חלק עובדים.......

אי אפשר (לדעתי) להכין פרויקט כזה דרך הפורום. באיזשהו שלב יצטרכו להפגש.

אפילו אם כל אחד יקבל איזשהו חלק מהעבודה, לחבר את כל החלקים ביחד יהיה מאוד בעייתי. כל אחד עובד בצורה שונה, ולך תבין מה מישהו התכוון באיזו שורת קוד שהוא כתב ומתנגשת עם משהו של מישהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שיהיו פרטים מדויקים (כמה מאווררים, שליטה על קטודות-כן/לא, מסך-כן/לא ועוד, התכנון עצמו לא כ"כ קשה. (והבניה שאחריו גם לא ממש).

ד"א, אם כבר מדברים על זה-ניקוי באגים יקח הכי הרבה זמן.... ;)

עדיף שייקח חודש יותר לתכנן מאשר עוד חודשיים לנפות באגים..

וזה ממש לא יהיה כל כך קל כמו שאתה חושב... יש כאן לא מעט אלקט' תקבילית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...