למה הנפחים של הכוננים הקשיחים לא גדל? - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה הנפחים של הכוננים הקשיחים לא גדל?

ran_cohen

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני העפתי את התמונות מהSSD, הם תופסים כמה גיגה טובים ונטענים מהר בכל מקרה.

אותו דבר הייתי עושה עם מסמכים אם היו לי הרבה.

את הדברים שאני עובד עליהם הייתי משאיר בSSD, ואת כל השאר בתיקיה נוספת בהרדיסק.

אל כל הסיפור הייתי ניגש עם LIBRARY משולב של שתי התיקיות.

משחקים לא אקטיבים אפשר להעביר מהSSD להרדיסק ועדיין להשאיר אותם פעילים ע"י שימוש בתוכנה מתאימה, סקריפט, או העתקה ויצירה ידנית של צומת הפניה לתיקיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל הרדיסק המשתלם פר גיגה הוא ההרדיסק הנמכר הכי הרבה ולהיפך.

נניח שהרדיסק של 8TB יהיה יותר משתלם מ3TB פר גיגה, אבל עדיין יעלה כפול.

כמה אחוז מהמשתמשים הביתיים יקנו אותו?

10%? 5%? 2%?

כמה קונים 3TB?

כמה כרגע קונים 1TB? או 2TB?

כמה קונים חצי TB?

בכוננים של 8TB ו10TB מן הסתם הפלטות יהיו בגודל 1.5-2TB כל אחת.

בהתחלה כל הייצור ילך למגזר העסקי שם רוב הדרישה נמצאת.

אחרי שהמפעלים יעברו הסבה לטכנולוגיות החדשות, ויהיה עודף של פלטות בנפח גדול, יוציאו דגמים חדשים שמיועדים גם לשוק הבייתי שיתחילו מ1.5-2TB.

ורק אז נראה מחירים משתלמים פר גיגה לכונני נפח גבוה.

התהליך יכול לקחת שנה שנתיים שלוש.

בנתיים המפעלים שמייצרים כוננים 1-2-3TB מותאמים לרוב דרישת השוק הבייתי.

והחיסכון בעלויות ייצור שיקבלו ממעבר לפחות פלטות הוא לא מספיק גדול כדי להצדיק שדרוג מהיר של מפעלים.

אפילו בכונני 1-3TB כיום לא תמיד עושים שימוש בפלטות של 1TB, כך שנראה שהכל עניין של הסבת מפעלים.

והסבת המפעלים היא עניין של השקעה מול רווח.

אם עד עכשיו לקחו את הזמן בעניין זה, כנראה שזה יותר משתלם להם.

השינוי יגיע.

אל תצפו שהוא יגיע מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטכנולוגיה היום מאפשרת לייצור כונני בנפחים של עשרות טרה במחירים הרבה יותר נמוכים מכוננים מגנטיים רגילים, אבל...

פשוט רוצים שקודם תקנו כונן 64GB במחיר מופקע, לאחר שנתיים תוכלו לרכוש באותו מחיר כונן של 128GB, לאחר שנה וחצי תקנו 256GB במחיר שפעם עלה 128, וכד׳.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את תאוריית הקונספירציה הזו עדיין לא שמעתי. אני זוכר ששמעתי בזמנו לפני 20 שנים שקיימים לאינטל מעבדים פי 1000 מהירים וזולים, אבל הם לא מפיצים אותם.

אתה חושב שמדובר בהסכם ג'נטלמני בין יצרניות הפלאש לשמור את יצור הצי'פים בנפח נמוך ואת המחירים למעלה? ומה האינטרס של כל אחת מהן לא לכבוש ולהחליף את השוק של הדיסקים קשיחים, שהוא פי 50 גדול ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אוהבי הקונספירציות - צר לי לאכזב אותכם אך אין כאן שום קונספירציה, יש רק מודל שיווקי מודרני.

וגם חגיגת יצרני ההארדיסקים בשנת 2011 לא הייתה קונספירציה, אלה פשוט הזדמנות עסקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטכנולוגיה היום מאפשרת לייצור כונני בנפחים של עשרות טרה במחירים הרבה יותר נמוכים מכוננים מגנטיים רגילים, אבל...
ואת זה רק אתה יודע? זה סוד כמוס לכל שאר העולם? יש לך קישור לפחות למקור אחד שבו מדברים על הטכנולוגיה המופלאה הזו?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין היגיון ומציאות, אבל במקרה שלך אין שום היגיון והוא רחוק מהמציאות.

2011, יש ביקוש גדול והיצע נמוך, למרות שמהר מאוד טיפלו בבעיות במפעלים של WD, עדיין רכבו ורוכבים על הגל עד היום.

בקשר ל-... יש לך בעיות רציניות, הטכנולוגיה הנוכחית לא מאפשרת את מה שאתה מתאר.

נכון, אפשר ליצור בנפח עצום, אבל כמה עולה יעלה? מה הגודל (הפיזי) שלו? כנראה שאתה לא מעודכן במציאות ובתהליכי ייצור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אני דיברתי על נפחים גדולים משמעותית (של עשרות TB).

אז אתה הוא זה שלא קשור למציאות... (בהמשך ישיר לתגובה הקודמת שלך)

למי אכפת מ"עשרות TB" (נפחים שלא קיימים אפילו לא ב-HD רגיל) ומי בכלל דיבר על נפחים כאלה בדיון הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...