למה הנפחים של הכוננים הקשיחים לא גדל? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה הנפחים של הכוננים הקשיחים לא גדל?

ran_cohen

Recommended Posts

מילדות הקפדתי להחליף מחשב כל 4-5 שנים, וכל פעם הנפחים של הדיסק הקשיח שלי גדלו - גיגה, 6 גיגה, 50 גיגה, 250 גיגה, טרה ו4 טרה. כל פעם שידרגתי כי המחיר נשאר זהה. 4 טרה קניתי לפני 5 שנים, אבל המחיר נשאר זהה (אולי אפילו יותר קטן) מ4 טרה של היום! למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הייתה הצפה במפעל של WD, דבר שהביא להעלה מיידית פי 3 במחיר. באותו הרגע החליטו כל יצרניות הקשיחים שזה הזמן לרכב על הגל ולסחוט כמה שיותר כסף מהצרכנים. מאז המחיר ירד בהדרגה, אבל עדיין לא חזר למימדים שהיה בהם לפני קצת יותר משנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4 טרה קניתי לפני 5 שנים, אבל המחיר נשאר זהה (אולי אפילו יותר קטן) מ4 טרה של היום! למה?
קשה לי להאמין שקנית 4TB לפני 4 שנים, כשהדיווחים על "כונן ה4TB הראשון בעולם" מתייחסים לזמן של פחות מ3 שנים.

http://www.desktopreview.com/default.asp?newsID=1611&News=Seagate+World+First+4TB+Hard+Drive+HDD

ואני בטוח שגם את המחירים אתה לא זוכר נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עברו שנתיים - WD עדיין לא התאוששו? כמה זמן נראה לך נצטרך להחזיק עד שהמחירים יחזרו לרדת כמו פעם?

- - - תגובה אוחדה: - - -

קשה לי להאמין שקנית 4TB לפני 4 שנים, כשהדיווחים על "כונן ה4TB הראשון בעולם" מתייחסים לזמן של פחות מ3 שנים.

http://www.desktopreview.com/default.asp?newsID=1611&News=Seagate+World+First+4TB+Hard+Drive+HDD

ואני בטוח שגם את המחירים אתה לא זוכר נכון.

הכוונה הייתה לא כונן של 4 טרה אלא 3 כוננים - אחד של 2 טרה ו21 של טרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נושא ההצפה אכן גרם להעלאת מחירים שמאז לא ממש ירדו לאותו מצב. כנראה שגם לא ירדו - כי החברות הבינו שגם במחירים הגבוהים יותר הן מוכרות אותו דבר..

מבחינת הנפחים, לדעתי זה פשוט נובע מזה שבעבר הדרישות מהשוק כל הזמן צמחו והקדימו את הטכנולוגיה... לעומת היום שהמצב דיי תקוע במקום.

למלא כונן של 2.5GB לדוגמה באותה תקופה זה לא היה כזה מסובך, סרטים ומשחקים כל הזמן הגדילו את הנפחים שלהם ודרשו יותר ויותר..

היום כשכבר יש לך כוננים של 3TB כסטנדרט זה הרבה יותר "מסובך" למלא אותם בשימוש ביתי רגיל. ברור שזה אפשרי (בעיקר אצל גיימרים כבדים [וכנראה גנבים] או אנשים שמתעסקים עם הרבה וידאו) אבל זה פשוט לא צוואר הבקבוק בימים אלו. במיוחד לא כשיש כוננים חיצוניים בנפחים של 2-3TB במחירים מצחיקים שמתאימים לכל כיס.

פשוט אין היום דרישה לכוננים גדולים יותר ולכן החברות לא טורחות להשקיע יותר מדיי משאבים בתחום הזה.

בשנים האחרונות התחום הזה מתעסק בעיקר בנושא המהירות, כשכל השוק עובר מכוננים רגילים לכונני ... ושים לב שהם בעצם חוזרים לנקודת ההתחלה שהיתה לפני 10+ שנים, כוננים בנפחים של 250GB פחות או יותר..

אז כנראה שיש עוד לאן לשאוף, אבל לאו דווקא בנפחים של הכוננים הסטנדרטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התאוששו? WD התאוששו רק כמה חודשים אחרי ההצפה. לא מדובר פה על התאוששות, אלא סחיטה של אנשים בטענה שהם בהתאוששות.

קרטל האחסון עושה כל צעד להגדיל רווחים, ולא כל כך מעניין אותו שהמחירים גבוהים. אין תחרות שתשבור אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום כשכבר יש לך כוננים של 3TB כסטנדרט זה הרבה יותר "מסובך" למלא אותם בשימוש ביתי רגיל. ברור שזה אפשרי (בעיקר אצל כבדים [וכנראה גנבים] או אנשים שמתעסקים עם הרבה וידאו)
לדעתי זה בעיקר אצל מורידים כפייתיים של . היום עם הHD והFHD והQHD וה3D - הגודל הממוצע של לדקה עלה משמעותית יחסית מבעבר.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה סיבות:

1. ההצפה העלתה את המחירים והגבירה את סעיף 2:

2. המעבר להשקעה בפיתוח כונני SSD. יצרניות הקשיחים השונות נבלעו ונותרו רק שלוש כאלה.

3. גודל הקבצים הפסיק לעלות בצורה משמעותית. לפני 4 שנים היו סרטי FHD והיום יש לכל היותר תלת מימד שלכל היותר שוקל כפול. עוד לא רואים כאן.

4. שירותי הענן נותנים פיתרון לא רע - נפחים גדולים שמבטיחים גיבוי ומוביליות במחירים די נוחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שפותח הדיון מודע שכבר קיימים כונני 6TB רק בחו"ל.

אחי גם הזמין משם כונן 3TB ב-250 ש"ח לפני שבוע, כך שהמצב גרוע בעיקר בארץ.

כמה מוזר. יש באי-ביי כוננים של 6 TB ב 400 שקל, ויש ב 2,400 שקל... למה יש כאלה הבדלים באיי-ביי שהוא אתר מחו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארה"ב היא ארץ ההזדמנויות חח. הכל אפשרי שם.

3TB ב-250 לא שיפור בשבילך? בטח אפשר אפילו להשיג בפחות.

אחי סתם קנה אקראית מאיביי.

כונני ה-6TB רק נכנסו לשוק. באמת ציפת שהם יעלו 400 ש"ח? תהיה רציני.

בקיצור, הנפחים עדיין עולים והמחירים יורדים לאיטם. בסוף השרשרת זה גם יגיע לפה לאחר שיעשקו אותנו מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...