גיבוי ארוך טווח, פלאש או דיסק? אולי M-DISC? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיבוי ארוך טווח, פלאש או דיסק? אולי M-DISC?

white_rider

Recommended Posts

שלום רב

מעניין אותי מה לדעתכם הוא פתרון גיבוי הכי טוב לטווח ארוך. כרטיסי או דיסקים למיניהם (CD\DVD\BD).

המטרה היא לשמור ומידע אישי לזמן ארוך בטור גיבוי נוסף לדיסק קשיח חיצוני.

קראתי על סוג מסוים של דיסקים M-Disc טוענים שיחזיק מעמד מאות שנים. מישהו התנסא בזה? יש לכם מוסג אם זה נמכר בארץ?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהפתרון האולטימטיבי לסוגיה

הוא מיקס של מדיות וכפילותן.

כלומר גם וגם ( קשיח ופלאש לדוגמה ) בשני עותקים לפחות

ובמיקומים שונים.

בדיוק כך.:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר הדרך הטובה ביותר היא כפילויות על מדיות שונות.

אם מדובר בתמונות ווידאו משפחתיים אז הרעיון שלי הוא לשים אותם בכל מחשב בבית וגם פעם

בכמה זמן להעתיק את החומר למחשב של האחים הדודים והדודות, ואם גם לסבתא יש מחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיבוי 321: שלושה עותקים, שתי מדיות שונות, עותק אחד במיקום פיזי נפרד.

מבחינת שימור מידע לאורך זמן ה mdisc הוא האופציה הטובה ביותר, גם קשיחים וגם זכרונות פלאש מאבדים מידע לאורך זמן עקב זליגה של מתח או שינויים במגנטיות.

יתרון נוסף שיש במדיות כמו דיסקים הוא שהמנגנון שקורא את המדיה והמדיה עצמה הם נפרדים כך שאם הצורב שלך שובק המידע שלך עדיין נשמר בעוד שאם הבקר על הdok שלך הולך סביר להניח שלא תצליח להוציא את המידע.

השאלה הגדולה היא כמה ארוך הטווח הארוך... בסופו של דבר כל טכנולוגיה מגיעה לסוף דרכה, כל תקן מפנה את מקומו לבא אחריו וכל חיבור וממשק משתנים, ולכן גיבוי לטווח ארוך באמת מצריך העברה בין מדיות ישנות לחדשות עם השתנות הטכנולוגיה.

הרבה אנשים מפספסים את הקטע של mdisc בטענה (הנכונה כנראה) שבעוד 100 שנים לא יהיו קוראי דיסקים בכלל, הרעיון הוא לא להוציא את ה mdisc מהאריזה עוד אלף שנה ואז לגלות שאין לך דרך לקרוא אותו אלא שכאשר יגיע הרגע שבו דיסקים יתחילו להפוך באמת למיושנים תוכל להעביר את המידע שעליו למדיה הבאה ולהיות בטוח שהוא יהיה שם כשתנסה לקרוא אותו (מדיות אופטיות אחרות סובלות מהרס הציפוי עם הזמן)

עוד דבר לגבי mdisc - קח בחשבון שאתה צריך צורב שתומך בו, רוב החדשים של עושים זאת נראה לי.

לחילופין, תוכל לגבות על כמה קשיחים אבל תאלץ לבדוק אותם כל כמה זמן ולהעביר את המידע לחדשים במידה ומשהו קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

M-Disc נשמע כמו פתרון טוב בפוטנציה. החסרון הוא שהדיסקים עדיין לא כל-כך זמינים, והם יקרים יחסית לקיבולת (ולחד-פעמיות שלהם). גם הקיבולת עצמה די גבולית במונחים של היום - 4.7GB לדיסק. מספיק לגבות ומסמכים, אבל ארכיונים ענקיים, שיכולים להכיל מאות גיגות ואף טרות של מידע - כבר בעייתי, כי תצטרך ערמה ענקית של דיסקים.

לגבי "בעוד 100 שנה לא יהיו קוראי דיסקים" - ההסבר של Sere נכון ומדויק. כל עוד יהיו גיבויים על דיסקים - יהיו קוראי דיסקים. ברגע שהמדיה מסוימת תהפוך לנדירה, יהיה מספיק זמן להעביר את המידע שעליה לשיטת האחסון התורנית הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המגיבים, בהכרח דלמה מעניינת. בדרך כלל אני שומר בדיסק קשיח , ובדיסק אופטי כך שתמיד יש 2 עותקים במקומות שונים. אני אוסיף השנה כרטיסי פלאש לחומר הכי חדש ואמשיך עם הדיסק הקשיח. אולי אני אבדוק MDISC לאופטי. יש לי בממוצע 60GB כל שנה של חומר פרטי שאני רוצה לשמר.

שאלות:

1) הגיבוי הראשי שלי הוא על דיסק קשיח חיצוני שמנותק מהחשמל כל הזמן חוץ מפעם בשבועיים שאני מגבה את המידע החדש. הדיסק בן 5 שנים בקרוב וה SMART שלו סבבה כי הוא כמעט ולא עבד. את ממליצים להחליפו לדיסק חדש ליתר בטחון?

2) ניתן לקנות MDISC מהארץ או רק הזמנות מחול?

3) עד היום השתמשתי ב לגיבויים שלי המידע. האם אתם ממליצים לעבור ל BD?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אין שום טעם להחליף דיסק 100% תקין בדיסק אחר. אפשר להוסיף דיסק בנוסף.

2) בינתיים לא ראיתי בארץ

3) זה עניין של כמה זה עולה לך פר גיגה (תעשה חישוב לפי מחירי הדיסקים) וכמה מפריע לך התעסקות עם דיסקים מרובים. בממוצע דיסק BD אחד = 5 דיסקים של . יש גם BD Dual Layer שהוא כפול (בעוד שDVD Dual Layer זה קצת פחות מDVD כפול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בכונן קשיח חיצוני בשביל לגבות את המידע שעל כונני המחשב.

תמונות וסרטונים שאני מצלם חוץ מזה שהם בקשיח של המחשב ומגובים לקשיח החיצוני אני גם צורב על .

תאמת אני מאוד לא אוהב לעבוד עם מדיות בגלל הנפח הקטן אבל הן זולות. זה גם מדיות לא אמינות לדעתי לאורך זמן וחלק מהדיסקים שלי די ישנים אז כנראה שאצרוב אותם מחדש.

אני משתדל להחליף את הקשיח שבמחשב אחרי 5 שנים אפילו אם הוא תקין לחלוטין כי אני פשוט לא סומך עליו אחרי תקופת עבודה שכזאת.

יש אמצעי גיבוי מעניין ועתיק יומין שלא נכנס לשוק הביתי (בגלל עלויות אני מנחש) אבל עדיין קיים בשוק העיסקי וזה הטייפ גיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתדל להחליף את הקשיח שבמחשב אחרי 5 שנים אפילו אם הוא תקין לחלוטין כי אני פשוט לא סומך עליו אחרי תקופת עבודה שכזאת.
אין שום סיבה הגיונית לפעול כך (כלומר להחליף). הסיכוי שלך ליפול על דיסק חדש בעייתי שימות תוך שנה לא שונה מהסיכוי שהקשיח שלך שהחזיק כבר 5 שנים ימות תוך שנה.

אם אתה קונה חדש ושומר את הישן (כגיבוי נוסף), יש בכך הגיון מסוים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתווכח עם סטטיסטיקה אכן יכול לקרוא מצב שכונן שעבד 5 שנים ימשיך לעבוד עוד 5 שנים ומצד שני כונן חדש יכול להתקלקל גם אחרי חודשיים.

זה אני אישית מרגיש שלא בנוח עם זה שהמידע החשוב שלי שאין לו תחליף (תמונות משפחתיות וכו') יושב על כונן קשיח עתיק.

גם בדרך כלל כשמחליפים כונן קשיח בן 5-6 שנים בדור חדש מרוויחים קצת תוספת ביצועים וגם שמעתי פעם איזה תאוריה שאני באמת לא יכול לעמוד מאחוריה כי אני לא יודע עד כמה היא נכונה שהחומר הפרומגנטי שמצפה את הפלטות מתפרק עם השנים.

הכוננים שאני מחליף בחדשים אז אני לא זורק אני תמיד מוצא להם איזה שימוש, לדוגמה היה לי במחשב הראשי כונן ישן 500 ג'יגה של WD הדגם שלו נגמר ב- 5000aaks (היה מאוד פופולרי פעם) אז החלטתי שאני מוציא אותו מהמחשב הראשי כי הוא היה אצלי המון זמן ושמתי אותו במחשב ששם אין לי משהו חשוב וגם אם הוא יפסיק לעבוד ביום מן הימים אז לא קרה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אני אישית מרגיש שלא בנוח עם זה שהמידע החשוב שלי שאין לו תחליף (תמונות משפחתיות וכו') יושב על עתיק.
בלי קשר לגיל הכונן, לא אמור להיות לעולם מצב שבו יש מידע חשוב שאין לו תחליף ולא גיבויים (יותר מאחד).

לגבי תוספת ביצועים בדגמים חדשים, לרוב זה נכון. לפחות עד עכשיו זה היה ככה. לא ברור אם יש לקשיחים מכניים עוד לאן להתקדם בימינו, מבחינת ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

יש יותר ממחשב אחד בבית ? אז מגבים עליו

(ואם אתה שומר את כונן הגבוי החיצוני בבית אז במקרה של שרפה שיטפון וכד אין לך גבוי !

שמור אותו במקום אחר ותביא אותו רק לעדכונים.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...