יאיר לפיד: "נחליש את השקל, הוא חזק מדי. לא אגלה כיצד" - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יאיר לפיד: "נחליש את השקל, הוא חזק מדי. לא אגלה כיצד"

Art Tatum

Recommended Posts

כי אלה כללי המשחק.

ברגע שפרשת והחלו לשלם לך קצבה, הכסף כבר לא יגיע ליורשים.

אבל מובטחת לך קצבה לשארית ימי חייך.

אם אתה מת אחרי שנתיים במקום אחרי 20 - המערכת הרוויחה על חשבונך.

אם חיית 30 שנה במקום 20 - דפקת את המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 244
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ארט, אני מנסה להבין - אתה סוציאליסט או אנרכיסט?

אני רפורמיסט.

לדעתי צריך לשבת להבין איפה הפגמים המהותיים בכל מנגנון קיים, ולתכנן אחד חדש להחליפו מתוך ראיה גלובלית רב מערכתית רבת שנים.

אנרכיה אינה מנגנון קיים, ואינה מובילה לפתרונות.

סוציאליזם זו סך הכל מילה שאומרת שהממשלה צריכה לראות את טובת כלל האזרחים, ליצור איזונים, ולמנוע חוסר שוויון קיצוני הגורם לסבל ואי צדק.

גם קפיטליזם היא סך הכל מילה שאומרת שלאדם יש זכות לבעלות פרטית וחופש לסחור כרצונו.

בין שני הרעיונות האלו יש בערך מיליארדי טריליארדי קומבינציות.

ואני בטוח שאפשר להנדס משהו יותר טוב מהחרא שקיים כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

אתה טרול.

יש הודעות שאתה מוסיף מידע ובאמת ניתן להשכיל,

יש הודעות ללא חומר אך שנונות,

אבל רוב ההודעות שלך הן גיבוב שטויות העושה מש-אפ של רסיסי אמת, שקרים ופנטזיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסבירו לי בבקשה עניין פעוט שנראה לי שפספסתי - אדם יוצא לפנסיה, מחושבת לו קצבה לפי מקדם המרה של 20 שנה, והוא מת אחרי שנתיים. כל עוד יש יורשים, מדוע נקודת המוצא שלכם שהכסף שנשאר מתחלק איכשהו בין שאר העמיתים?

יש כיסויים ביטוחיים בקרן הפנסיה

לחלקם אתה מחוייב.

כלומר אם אתה נשוי, אתה חייב לקחת כיסוי של קיצבת שארים. זה אומר שאם אתה מת, אלמנתך או הילדים עד גיל 21 ימשיכו לקבל קיצבה בשיעור מסויים (לפי הכיסוי שקנית). אתה יכול גם לקנות כיסוי של מינימום קצבאות, נניח 200 כך שגם אם תמות אחרי חודש, יורשיך יקבלו את מספר הקצבאות המובטח.

זה ביטוח הדדי שהמרוויחים או המפסידים בו אלו העמיתים עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצפה מכולם לרדת לסוף דעתי.

אני אפילו מצפה מהרבה לא להבין אותי בכלל או להבין אותי לא נכון.

יש לי הרבה מה לומר, ודרך מאוד ארוכה כדי באמת להעביר את התוכן.

לכן הרבה פעמים אני מנסה לקצר וההודעות שלי נראות קצת "תפורות" או "מישמש".

אני מעביר רעיונות בחלקי פאזל של ציור בסגנון קוביזם, כי להעביר אותם בראליזם ובבת אחת יקח לי פי 100 זמן.

עם זאת הייתי מציע לך להיזהר במסקנות שלך לגבי הדברים שאני אומר, כי הרבה פעמים יש הרבה יותר מאחוריהם ממה שאתה מתאר(וזה בעיקר אשמתי שלא טרחתי להשקיע פי כמה עשרות זמן כדי להעביר את הקוראים את כל מסלול מחשבתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו שאלה מעניינת בפילוסופיה.

אם יש במוחך דברי גאונות, אך אין דרך סבירה להעבירם לאחרים, מה עוזר שהם שם? מי יוכל להרוויח מהם?

ואם למי שלא ירד לסוף דעתך, הם נראים כמו שטויות, אז מה ההבדל המעשי בינך לבין מישהו שבאמת רק מגבב שטויות בלי להבין דבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאין תוכן בהודעות.

הם מעבירות גם דעה וגם מידע.

אבל כמו כל ההודעות כאן בפורום הם מציגות פיסות מידע חלקיות.

באותה מידה הרבה מההודעות האחרות כאן בדיון נתפסות אצלי כגיבוב שטויות.

הכל בעיני המתבונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהחישוב הזה נכון. אני קצת תקוע כרגע עם מחשבון של Windows וזהו, אז עשיתי כמה קירובים ויצא לי בערך 18 שנה, בהנחה של מיליון ש"ח ומקדם של 200. קשה לי להאמין שטעיתי ב- 12 שנים...

בכל מקרה, אג"ח מדינה לא מניבות היום 4% תשואה, לא כשריבית בנק ישראל ירדה לאחוז אחד. הרי בדיוק עכשיו מדברים על הורדת הריבית לחישוב מ- 4% ל- 2.5% בגלל שהריית על האג"ח נמוכה משמעותית מ- 4%.

חישבתי לפי מקדם 220 ולא 200.

בנוסף בהחלט יש אג"ח ממשלתיות לטווח ארוך עם 4 אחוז ריבית. למשל:

http://www.tase.co.il/Heb/General/Bonds/Pages/BondsMainData.aspx?bondType=4&ShareID=01099456&CompanyID=000926&subDataType=5&

אגב, בקרנות פנסיה אולי ההפרשים חוזרים לציבור החוסכים, אבל מה קורה בביטוחי מנהלים בחוזה אישי?

הכסף לדעתי הוא כולו רווח של חברת הביטוח.

לפחות איך שאני רואה את זה היום, כאשר אצא לפנסיה בהחלט אקח את המינימום האפשרי ואת השאר אבקש להוון לסכום הוני חד פעמי.

אבל יש לי הרגשה שעד אז יחוקקו חוק שממסה או מגביל את המשיכה ההונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק מה שאני לא מבין. את הפוליסות האחרונות הם שיווקו עם מקדם מובטח של 1 ל-220, שכפי שאמרתי מגלם 30 שנה!! תוחלת חיים לאחר הפרישה.

זה כבר היום גיל 97, ואני די משוכנע שב-30 שנה הקרובות יעלו את גיל הפרישה לפחות פעם אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה נשמע לך כ"כ מופרך שתוחלת החיים תעלה ב40 שנים הקרובות?

השאלה היא גם על איזה ביטוח מנהלים מדובר (מאיזה שנה)

בחלק יש מינימום קצבאות מובטחות. בדכ 240 חודשים.

כלומר המינימום שמשלמים למבוטח הוא 20 שנים.

אני אישית מעדיף קרן פנסיה ושם גם נמצא הכסף שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוחלת החיים בישראל היא בסביבות ה-81.5 היום. נראה לי מעט מופרך שתוחל החיים תעלה ב-15 שנה ב-35 שנה הקרובות.

אני מעדיף ביטוח מנהלים עם מקדם קבוע, לקחת את המינימום האפשרי ובסוף להוון את הסכום הנותר ולקחת אותו אלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...