יאיר לפיד: "נחליש את השקל, הוא חזק מדי. לא אגלה כיצד" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יאיר לפיד: "נחליש את השקל, הוא חזק מדי. לא אגלה כיצד"

Art Tatum

Recommended Posts

WTF!!!!!!!!!!!!?????

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=703195

איך הוא לא מתבייש לומר זאת?

זה כמו לומר "נגרום לאזרחי להרוויח פחות ולשלם יותר".

מישהו מוכן להסביר לי מה קורה פה?

אולי פיספסתי משהו?

אולי זה משהו שרק כלכלנים מבינים כשהם מודדים קוביה בדו מימד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 244
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סליחה, היא לא מעצמת יצור ויצוא.

הרי כל הזמן אומרים לנו שאנחנו מדינת היטק.

לכן החלשת השקל לא תועיל למדינה כמו שהיא תזיק לה.

המשכורות לא יעלו כשהשקל יחלש.

מחירי המוצרים יעלו כי הם מושפעים מיבוא פי 100 ממה שהם מושפעים מהיצור המקומי, ועלות כל מוצר מחו"ל תגדל כשהשקל יתחלש.

אנשים יוכלו לקנות פחות באותה המשכורת.

החסכונות והפנסיות יאבדו ערך.

תקנו אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כל הרעיון

בשקל חזק המט"ח חלש ואז אפשר ליבא מוצרים ולהעדיפם על פני תוצרת הארץ

מהצד השני היצואנים מקבלים פחות ופחות הכנסה מהיצוא אבל ההוצאות נשארות קבועות לכן הרווחים שלהם יורדים

וגם הכדאיות של הרכישות ע"י קונים מחו"ל יורדת כי הקונים בחו"ל מקבלים פחות מאחר וערך המטבע שלהם נשחק לעומת השקל.

לתיירים לא כדאי להגיע למדינה שהמטבע שלה חזק,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כל הרעיון

בשקל חזק המט"ח חלש ואז אפשר ליבא מוצרים ולהעדיפם על פני תוצרת הארץ

מהצד השני היצואנים מקבלים פחות ופחות הכנסה מהיצוא אבל ההוצאות נשארות קבועות לכן הרווחים שלהם יורדים

וגם הכדאיות של הרכישות ע"י קונים מחו"ל יורדת כי הקונים בחו"ל מקבלים פחות מאחר וערך המטבע שלהם נשחק לעומת השקל.

לתיירים לא כדאי להגיע למדינה שהמטבע שלה חזק,

מכיוון שרובם המוחלט של המוצרים הם מיבוא, לא יתכן שיפגעו ברוב לטובת המיעוט.

אפשר להעלות מכס על מוצרים מסוימים.

אפשר לסבסד תחומי יצור מקומי שיש בהם צורך ממשי.

אבל להחליש את השקל וליצור פגיעה רוחבית בכלל האזרחים? זה לא הגיוני בכלכלה הקיימת.

אני לא כלכלן, ואין לי את המספרים, אבל אני די בטוח שהחלשת השקל תפגע באזרחי הרבה יותר ממה שתועיל למעט היצואנים וענקי המלונות.

אם מישהו יכול להוכיח ההיפך אתם מוזמנים לעשות זאת.

והתיירים? אתה רציני?

אתה רוצה להוריד את רמת החיים של כולם כדי שהתיירים יוכלו לחגוג כאן בזמן שמעמד הביניים קורס ושכבת העוני גודלת למענם?

זה נשמע לך טיעון הגיוני, או כזה שמועיל למדינה?

באותה המידה אתה יכול לומר שבואו ניצור עוני קשה ונדרדר את בנות לזנות כדי למשוך תיירות סקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שרובם המוחלט של המוצרים הם מיבוא, לא יתכן שיפגעו ברוב לטובת המיעוט.

אפשר להעלות מכס על מוצרים מסוימים.

אפשר לסבסד תחומי יצור מקומי שיש בהם צורך ממשי.

אבל להחליש את השקל וליצור פגיעה רוחבית בכלל האזרחים? זה לא הגיוני בכלכלה הקיימת.

אני לא כלכלן, ואין לי את המספרים, אבל אני די בטוח שהחלשת השקל תפגע באזרחי הרבה יותר ממה שתועיל למעט היצואנים וענקי המלונות.

אם מישהו יכול להוכיח ההיפך אתם מוזמנים לעשות זאת.

והתיירים? אתה רציני?

אתה רוצה להוריד את רמת החיים של כולם כדי שהתיירים יוכלו לחגוג כאן בזמן שמעמד הביניים קורס ושכבת העוני גודלת למענם?

זה נשמע לך טיעון הגיוני, או כזה שמועיל למדינה?

באותה המידה אתה יכול לומר שבואו ניצור עוני קשה ונדרדר את בנות לזנות כדי למשוך תיירות סקס.

כנראה שלאדון לפיד יש יותר חברים יצואנים מאשר יבואנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מה שאתה כותב הוא פשוט לא קשור.

אז מה אם צרפת במקום הראשון? זה אומר שהיא ממש מתבססת על כלכלה? ממש לא, זה רק אומר שהולכים לשם הרבה תיירים. זה לא אומר כלום על שאר ההכנסות של המדינה.

זה משלו לכך שאטען כי כיוון שבישרטל אחוז המעשנים גבוה יש תחלואה גבוהה בסרטן (טענה לגיטימית), ואז אתה תטען כנגד שסין מובילה במספר המעשנים ובכל זאת התחלואה מסרטן נמוכה (טענה שלא קשורה ולא מעניינת, כי אני דיברתי על אחוז יחסי ואתה מדבר איתי על מספר ספציפי, שלא אומר דבר וחצי דבר על האחוז היחסי הרלוונטי).

אגב, מיהי המדינה השניה ברשימה?

עריכה: גיל הקדימני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המלונות רוצים למשוך יותר תיירים הם יכולים להוריד את המחיר של כוס תפוזים מ40 שקל ל35.

אם הם רוצים להרוויח יותר הם יכולים להעלות את המחיר של כוס תפוזים מ40 שקל ל45.

להוריד את ערך השקל כדי שכל העובדים במדינה ירוויחו פחות זה הפיתרון שלכם לעידוד ענף התיירות?

זה הפיתרון שלכם לענף היצוא שמנסה(בקושי רב) להתחרות בעובדים אסיאתים שמרוויחים 2 דולר ליום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...