תושבת LGA1150 וסדרת מעבדי Haswell - הדיון הראשי - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תושבת LGA1150 וסדרת מעבדי Haswell - הדיון הראשי

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 178
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התהליך יצור נהיה קטן יותר אבל המעבדים לא משתפרים באתו יחס וזה בגלל שטח השבב קטן יותר

וחצי מימנו החליף השבב הגרפי צריך להגדיל את השבב בשביל שהיה אפשר לשים יותר יחידות עיבוד ופוקדות חדשות שגם צרכים יחידות עיבוד נספות אין פה קסמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי שרוצים לעשות שבנויים על חלקיקי אטום סופר קטנים וסופר מהירים שהיא אפשר ליראות בעיין רגילה

אבל הבעיה שאטום הוא חומר לא יציב ועדיין ואנחנו רחוקים עוד לא שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כזה דבר יצלחו לשלוט אל חלקיק אחד קטן ברמת האוטם יחיד ולא על מיליונים שלא לדבר על מיליארדים

(והם לא פירסמו באזה חומר מדובר אמרו רק שזה חומר שהם פיתחו ) של חלקיקים כי הם לא יציבים וזה קשה מאוד ויש עוד הרבה זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר שטויות אתם פשוט לה מבנים בכול דבר היום קשה ליצר חומרים מתקדמים לשימושים שונים

החומר סיליקון כבר מגיע לסוף היכלות שלו במה שקשור למעבדים וכבר שנים מחפשים חומרים יותר טובים

מה שמנסים לעשות בIBM זה לשלוט על כול חומר ברמת האטום ויותר קטן מזה על ידי זרם קטן

יכלו לשנות את החתימה המולקולרית של החומר ולהוסיף לשנות תכנות על ידי שנויי החתימה המולקולרית של החומר

וכך ליצור חומרים חדשניים ומשופרים וטובים יותר

וגם כך אפשר לצור יחידות עיבוד סופר מהרות על ידי שליטה על החתימה המולקולרית של החומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן בנו שער לוגי ברוחב של אטום אחד באופן נסיוני, כיוון ששיטות הליטוגרפיה שבהם נעשה שימוש עד כה גסות מדי בכדי לעבוד היטב ככל שמתקרבים לשער לוגי ברוחב של אטום בודד. עדיין אין לי מושג מה זה בדיוק "חתימה מולקולרית", פה לדעתי אתה סתם זורק שטויות לאוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכול חומר יש חתימה משלו שזה ההבדל בן חומר לחומר תחשוב זה כמו חתימה של DNA אצל בני האדם שכול אחד שונה מהשני

אבל לכול חומר יש את אותה החתימה המולקולרית שלו אבל פה השוני כי בני האדם שונים ב DNA אחד מהשני אפילו תאומים

הDNAשלהם לא אתו דבר יש שוני והחומר הוא אתו חומר

ולכן רוצים לשנות את אתו חומר בהתאם לשימוש והיעוד שלו ולשפר את החומר

תחשוב על חומר מסוים שעל ידי שנוי החתימה המולקולרית שלו משנים את החומר

זה נותן יותר חופש ליצור חומרים שונים אם יכולות שנות ושימושים שונים מאתו חומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני אומר תיקח חומר בעל חתימה מולקולרית ידועה ותראה אתו למי שמבין הוא יוכל להגיד לכה איזה חומר זה

אבל שתשנה אתו ברמה של אטום בודד ואפילו יותר קטן מאטום החתימה המולקולרית שלו תשתנה ואז לאתו בין אדם

היה קשה לזהות איזה חומר זה כי זה כבר הופך להיות משהוא אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון למספר אטומי? למבנה גבישי? להרכב כימי?

תביא לפחות לינק להסבר מה זה בכלל "חתימה מולקולרית", אחרת אף אחד פה לא יבין על מה אתה מדבר.

זה השימוש היחיד שמצאתי למושג, וגם הוא לא קשור למה שאתה מדבר עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה נושאים למושג הזה גם ברפואה ומחלות גם במזון וגם בחומרים כמו שאני נתתי עדיין כול הנושאים העלה עוסקים בחומר בצורה כזאת או אחרת

הכתבה של IBM בנושא

http://www.zurich.ibm.com/st/melectronics/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...