תושבת LGA1150 וסדרת מעבדי Haswell - הדיון הראשי - עמוד 10 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תושבת LGA1150 וסדרת מעבדי Haswell - הדיון הראשי

djelectric

Recommended Posts

מתח מקסימאלי סנדי/אייבי: שילוב של מתח וטמפרטורה הורסים את המעבד, כמו שאמרת. כמה מהר, אני ממש לא יודע.

- - - תגובה אוחדה: - - -

התעלמת באלגנטיות מנושא החלפת התושבת בכל דור. משום מה כשהייתה תחרות מכיוון אינטל הקפידה להשאר (במשך 8 שנים!) עם אותה תושבת. ברגע שהתחרות נחלשה פתאום יש "אילוצים טכנולוגיים" שמכריחים החלפה כל דור.

אנחנו נמשיך בשיח חרשים, אלא אם תנסו להבין מה השיקולים. מסנטרינו אינטל החליטה לבנות פלטפורמות (=מעבד + ציפסט + ספקים + wifi + ...), ולא רק מעבדים. לא בכדי -- זה מה שאפשר את מהפכת המחשבים הניידים של לפני 10 שנים. המשמעות של זה היא תכנון משותף של מעבד וציפסט, ולכן שבירת תאימות כל פעם מחדש. הארכיטרטורה של FSB, שהחזיקה 8 שנים, הובילה את אינטל לאבדון, את המעבדים לכוון של 100W 4 Prescott, ואת הלקוחות לכוון של AMD. ואתם מסתכלים על זה בנוסטלגיה? למי בדיוק היה טוב הקבעון הזה? תדפדפו אחורה 7-8 שנים באתר הזה, תקראו קצת כתבות, אולי הנוסטלגיה תעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 178
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מנקודת מבט שאפתנים תקופת תושבת LGA775 הייתה חלם!

ידי משתמשים לא היו כבולות בהתאם למזג החברה

משתמשים יכלו לקנות חומרה פשוטה ולבצע המהרה כאוות נפשם, פופולאריות שוק החומרה הייתה בשיאה! (ועל זה נתוני האתר יגבו אותי).

משתמשים שקנו לוחות G31 ו-965 ושדרגו את כפולי הקונרו שלהם (אלה שיכלו לעשות משובח של 50-100 אחוזים) למרובעי חדשים לא היו יכולים להיות יותר מרוצים!

דורון - LGA775 הייתה תור הזהב של החומרה בארץ ובעולם! שוק ספקי הכח בפריחה, שוק הקירורים בפריחה, שוק המודינג בפריחה - 90 אחוז מזה הודות להתפתחות התושבת על ערכות שבביה ומעבדיה במהלך 2006-2008, במעברים הדרמתיים בביצועים בין חדי הליבה של פניום D לבין כפולים ואז למרובעים ואז למרובעים אפילו חזקים יותר, ליכולת הגעה לתדרים גבוהים יותר בפחות צריכת חשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו נמשיך בשיח חרשים, אלא אם תנסו להבין מה השיקולים. מסנטרינו אינטל החליטה לבנות פלטפורמות (=מעבד + ציפסט + ספקים + wifi + ...), ולא רק מעבדים. לא בכדי -- זה מה שאפשר את מהפכת המחשבים הניידים של לפני 10 שנים. המשמעות של זה היא תכנון משותף של מעבד וציפסט, ולכן שבירת תאימות כל פעם מחדש. הארכיטרטורה של FSB, שהחזיקה 8 שנים, הובילה את אינטל לאבדון, את המעבדים לכוון של 100W Pentium 4 Prescott, ואת הלקוחות לכוון של . ואתם מסתכלים על זה בנוסטלגיה? למי בדיוק היה טוב הקבעון הזה? תדפדפו אחורה 7-8 שנים באתר הזה, תקראו קצת כתבות, אולי הנוסטלגיה תעלם.

ספר את זה לצ'יפסט 945P (אגב, גילומן, יש לי פה לוח עם הצ'יפסט הנ"ל שמריץ מעבד E4300 כמו גדול). אם אז אינטל יכלה לתכנן מעבד שתומך בסידור פינים של netburst, וצ'יפסט שתומך גם ב-NB וגם ב-, שהם הבדל של שמיים וארץ, לא אמורה להיות שום סיבה טכנית שמנעה ממנה לתכנן את האסוול, שהוא בעיקרו שיפור של סנדי + ליבה גרפית משופרת, כך שיוכל לשבת על תושבת קיימת.

הסיבות שכן יכלו לגרום לאינטל להחליף תושבת:

1. חמדנות

2. היעדר תחרות ראויה שתמנע ממנה להתעמר בלקוחות.

אני את שלי אמרתי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אם כבר בחמדנות עסקינן, מה יהיה בדבר שאינה Z בדור החדש? הבנתי שאינטל תדרוש לבטל את זה בביוס. צפויים עדכוני ביוס בלתי רשמיים למיניהם אשר יאפשרו את התמיכה בזה באופן "מבטל אחריות" כלשהו? לא שיש כל-כך מה להמהיר פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דורון אתה מתייחס לסוקט 775 כסוקט של פרסקוט וסמית'פילד.

אני מתייחס לסוקט 775 כסוקט של קונרו\קנטספילד\וולףדייל\יורקפילד.

קח אותי לדוגמא - קניתי מעבד E6300 ביחד עם לוח GA-965P-DS3 קצת לאחר ההשקה. המעבד ישב ב3.2GHZ מההתחלה עד שהוחלף בE5300 שישב ב4GHZ.

תראה לי עוד סוקט ששילב שני מחזורי טיקטוק : פרסקוט - cedar mill ואז conroe wolfdate. זה הרי מובן שבשביל המעבד הכי חדש צריך לוח חדש אבל מה תגיד למישהו שיש לו I5 760 ורוצה להנות מ- 3.0\SATA 3.0 על הצ'יפסט בביצועים הטובים ביותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש i5 760 ואני באמת מרגיש שנדפקתי לחלוטין.

שני הדברים שאמרת שהפכו לבסיסיים אחרי 1155 פשוט לא קיימים אצלי, וזה מעבר לזה שלא אפשרי למצוא לוח ל1156 כי זה סוקט שננטש כאילו לא היה.

והכי מבאס - אין שום סיבה או תירוץ להחליף, המעבד מעולה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב עם אינטל בהחלט מעצבן, מאז רואים בבירור שהיא מכוונת לשוק הUltraBooks והמובייל ,על חשבוננו ..

כששאלו את Doron_Rajwan ,למה לא משקיעים בהטמעת ממיר מתח מ1.8 ל1.2 כדי שהמעבדים יוכלו לעבוד על שאר הפלטפורמות, הוא ציין שזה יפגע בחיי הסוללה במחשבים הניידים, שוק שבו כל דקה חשובה .. אצלי אישית עולה השאלה הזאת - למה בכלל שזה יכלל במעבדי הMobile ,אנחנו צריכים את זה במעבדי הDesktop, מעבדי המובייל הם חיות שונות ,שבבים שונות , שם אין טעם בתאימות קדימה/אחורה, אז מה הבעיה בזה שמעבד מסדרת הDesktop יכלול ממיר מתח כזה ומעבד נייד פשוט לא ?

לפי מה שאני רואה, הרבה ממה שנאמר כאן הוא פשוט תירוצים להצדיק את המעשים של ..

הרי זה היה ברור שבשלב מסויים הם יבטלו/יגבילו את האופציה לOC , אם להתסכל על מעבדי הC2Q או הC2D , מה שהבדיל בינים בסופו של יום היו תדרים וזכרון מטמטון - בדיוק כמו היום,רק שפרט חשוב אחד לא כמו היום , אז כולם יכלו לעבור OC. באותה תקופה אם התכוונת לעשות OC לא היתה סיבה לקנות מעבד יקר כשאפשר באותה הזדמנות לקנות E5200 שעלה 300-400 שקל בזמו ,ולהמהיר אותו ל3GHz וצפונה וכמו כלום ולקבל בוסט ביצועים לא קטן.

ברור שאינטל לא אהבו את הרעיון של לקנות מעבדים זולים שהם לא מרוויחים עליהם הרבה ולגרום להם לעבוד כאילו קנו מעבד הרבה יותר יקר(שאינטל כמובן היתה מרוויחה עליו פי כמה).. הפתרון של כמובן היה לגרום לכך שרק במעבדים יקרים תוכל לעשות OC, אז הם מרוויחים משמעותית יותר משוק הOC שעכשיו קונים מעבדים ב1200-1700 שקל ולא 400-600 ,אם מישהו פעם חשב למה אין i3 בגרסת K ,זה כנראה בגלל שהם רוצים שתשלמו כפול על i5 K ולא לצאת ב"זול" עם i3 K .

לא מספיק שאינטל הרסו את תחום הOverclocking , אז הם היו צריכים להרוס את תחום המעבדים השולחניים באופן כללי על ידי התמקדות בשוק הניידים, תאימות לאחור כבר פשוט לא קיימת, אם פעם קניתה פלטפורמה ויכולת לראות כמה מעבדים חדשים יוצאים, היום המצב הוא כזה שאתה קונה פלטפורמה חדשה ומהרגע שאתה קונה אותה אתה יודע שאין לך שום מקום לשדרוג בכל הנוגע למעבד, כי גם אם יצא משהו ששווקה לשדרג אליו - חס וחסלילה שאינטל לא תשנה תושבת עד אז.

בקיצור, אני חושב שבאיזה שהוא מקום כולנו רוצים שAMD תצא בהודעה מפתיע שיש לה איזה קלף מנצח שסוף סוף יתחרה במעבדים המקבלים של מכל בחינה ,ולא רק יספק בערך אותם ביצועים בבאנצ'מרק אחד שכל כולו מתמקד בריבוי ליבות, אולי Kaveri יביא איזה שהוא ניצוץ שאומר שAMD חוזרת לעניינים, בלי תחרות מצדה שוק הPC הוא מרוץ של אדם אחד ,מה שאומר שלא משנה הקצב ,או אם הוא בכלל הולך ..את הניצחון שלו הוא כבר קיבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שאני יכול לגמרי להבין למה מכוונת לשוק המובייל... העולם צועד לשם. הכסף הגדול עובר לשם. חייבת להכנס בחוזקה לשוק הנ"ל, אחרת היא בצרה צרורה. וכיוון שאין לה ממש תחרות בדסקטופ, היא יכולה להגביל את הלקוחות ולהמשיך להרוויח - הרי אין ללקוח באמת ברירה.

אז אנחנו נדפקנו בעצם באשמת סטיב ג'ובס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא למה היא אפשר להפריד בין תחום המובייל לDesktop, לדעתי במקום מסויים את הבעיה בשוק הDesktop היא יצרה בעצמה.. חלק גדול מהמשאבים היא משקיע על ליבות גראפיות חזקות יותר , מה שלא נחוץ להרבה מהאנשים בשוק הזה .. מה שיוצא הם מעבדים ששיפור הביצועים Year Over Year הוא 5-10% , ממש לא מספיק כדי להצדיק מאנשים עם מעבד i ומעלה לשדרג (ולדעתי בשלב הזה כבר אין הרבה אנשים עם מעבדי C2D/Q) מה שיוצא הוא שאנשים לא קונים מעבדים כמו שהם היו קונים פעם - פשוט כי אין סיבה לקנות .

בסופו של יום מוכרת מעבדים, ושם היא צריכה להשקיע .. לא רק בליבה הגראפית ולקרוא לזה חדשה.. בתחום המובייל שתעשה מה שהיא רוצה .. שתוציא מצידי מעבדי ULV עם ליבת 5200 Iris Pro..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל עבדה על הרבה דברים בארכיטקטורה החדשה. שיפור ביצועי העיבוד הכללי (באופן משמעותי) אינו אחד הדברים הללו.

בנוסף, אל תשכח שגם ממכירת צ'יפסטים אינטל מתקיימת בסופו של דבר.

את הליבות הגרפיות בעיני היה צריך להגביל למעבדי i3 ומטה. אבל אינטל רוצה חדירה טובה גם לתחום הגרפי, ולא תהסס לדחוף זאת לתוך מוצריה. לצערנו, זו זכותה המלאה.

ולסיום, קיימת הפרדה בין שוק הדסקטופ לבין הנייד. זה אינו שורש הבעיה. שורש הבעיה היא שאינטל משקיעה את כל המאמצים, וחותרת במלוא הקיטור להשיג את מעבדי ה- מבחינת יחס צריכת הספק/ביצועים. היא רואה איך עיקר השוק נע קדימה לשם, ורוצה להשאר רלוונטית. לצערי זה מאפשר לה לקפח את שוק הדסקטופ, אשר ממילא כפוף לה כבר כמה שנים טובות. זו הסיבה שאנחנו רואים טכנולוגיות אשר רלוונטיות לניידים יותר מאשר לנייחים מופיעות בדור החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

דבר ראשון, מצחיק הקצר בתקשורת בנינו. חשבתי שאתם מחפשים תאימות בשביל לשדרג מעבד על לוח קיים, דבר שעשיתי פעמים רבות בעבר (הרחוק), ואתם בכלל רוצים בעיקר עדכוני לוח ו-USB, ולשמור על המעבד. עכשיו אני מבין את הכעס.

מה שאתם קוראים לו "תור הזהב" היה תקופה שבה רק מעטים (=אתם) יכלו להפעיל מחשב, וכל השאר עמדו מתוסכלים וחסרי אונים מול מכונה קריזיונרית, שכל הזמן נתקעת, צריכה ריבוט, התקנות מחדש, וכו'. כל יומיים איזה קרוב משפחה אחר היה צריך עזרה כי משהו נתקע, משהו הפסיק לעבוד, וכיוצא בזה. אני לא מתגעגע בכלל לתקופה הזאת. התעשייה עבדה קשה מאוד כדאי לברוח משם. אולי לכם היה נחמד לפרק מחשבים ולהחליף דברים, אבל כל השאר בכו.

המורכבות והאינטגרציה בלתי נמנעות. כל מוצר וכל שוק עובר תהליכים אלו. גם מכוניות/טלויזיות/... לפני 30 שנה היו פשוטות, וכל מכונאי/טכנאי יכל לפרק ולתקן כל אוטו/טלויזיה. וגם שם יש לזה צדדים טובים ורעים. אין מה לעשות.

גם לי חבל ש-"הדסקטופ מת", כמו שאמרתם. לדעתי ולדעת הילדים שלי זה המוצר החשוב ביותר והמעניין ביותר: 80% מהזמן הם מולו, ו-20% מול wii+sony+iphone+android ביחד. אבל הוא מת בגלל תוכנה, לא בגלל חומרה. אינטל יכולה לספק פי 2 ופי 20 ביצועים אם נדרש, אבל כיום אין תוכנה ביתית שצריכה זאת. תקראו איך התנפלתם היום בפורום על מסכן שרצה לקנות Core-i7. ולכן הכל מת. ולכן מתכננים לאולטרהבוקים, היכן שיש מה לחדש, ומי שמוכן לשלם כסף טוב. (נ.ב., איזה סטארטאפים עשו אקסיט רציני על מוצר לדסקטופ? סקייפ היה האחרון? אולי מיינקרפט?). ולכן, לא יצילו אתכם, ולא מעבדים ייעודיים, ולא כלום. רק תחום אפליקצות חדש, עתיר מחשוב, שכל העולם רוצה וצריך ומוכן לשלם.

הדוד משה: "אז אנחנו נדפקנו בעצם באשמת סטיב ג'ובס" – בדיוק!!!

ניסיתי להבין, למה הטענות שלכם על חמדנות, זדון, ורשעות כל כך מגוככות בעיני, וסוף סוף אולי הצלחתי. אתם חושבים שאינטל זה איזה ייצור תבוני, שניתן לייחס לו כוונות זדון, וזה לא. לדוגמה באפל, הבוס החליט שצריך טלפון רק בגודל 3.5 וטבלט רק בגודל 9.7, ולא צריך usb/sd/flash, ושכולם יקפצו. שם אפשר לדבר על כוונות זדון. אינטל, לעומת זאת, יצרה עולם של שוק פתוח, תוך כדי מחיקת הגן הסגור של , וזו התרבות האירגונית בה עד היום. יש קבוצות שונות, שמושכות לכוונים שונים, סוג של אנרכיה מאורגנת. אין את הבסיס בכלל לרשעות.

בכל מקרה, זה לחלוטין דעתי בתור אדם פרטי, וברור שאני לא מייצג אף אירגון או חברה בתגובה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, מצחיק הקצר בתקשורת בנינו. חשבתי שאתם מחפשים תאימות בשביל לשדרג מעבד על לוח קיים, דבר שעשיתי פעמים רבות בעבר (הרחוק), ואתם בכלל רוצים בעיקר עדכוני לוח ו-, ולשמור על המעבד. עכשיו אני מבין את הכעס.

מה שאתם קוראים לו "תור הזהב" היה תקופה שבה רק מעטים (=אתם) יכלו להפעיל מחשב, וכל השאר עמדו מתוסכלים וחסרי אונים מול מכונה קריזיונרית, שכל הזמן נתקעת, צריכה ריבוט, התקנות מחדש, וכו'. כל יומיים איזה קרוב משפחה אחר היה צריך עזרה כי משהו נתקע, משהו הפסיק לעבוד, וכיוצא בזה. אני לא מתגעגע בכלל לתקופה הזאת. התעשייה עבדה קשה מאוד כדאי לברוח משם. אולי לכם היה נחמד לפרק מחשבים ולהחליף דברים, אבל כל השאר בכו.

המורכבות והאינטגרציה בלתי נמנעות. כל מוצר וכל שוק עובר תהליכים אלו. גם מכוניות/טלויזיות/... לפני 30 שנה היו פשוטות, וכל מכונאי/טכנאי יכל לפרק ולתקן כל אוטו/טלויזיה. וגם שם יש לזה צדדים טובים ורעים. אין מה לעשות.

במילה אחת - קשקוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין אינטל לבין התקדמות ביציבות של המחשב? לא היה בעיות ביציבות של המעבדים אף פעם.

השינוי הוא אולי WIN7/8 מול כשהייתה חדשה ... לא רואה איך קשורה.

ואם I7 היה שווה משהו לגיימינג, והיה מתומכר במחיר תחרותי, לא היו קוטלים אותו ...

בכל אופן דיברו כאן אכן על התאימות של לוחות ישנים למעבדים חדשים, ממש לא מה שהבנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...