ניפוץ מיתוסים בתשתיות הישראליות - עמוד 5 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניפוץ מיתוסים בתשתיות הישראליות

ModChiP

Recommended Posts

בתור אחד שעבד בבזק - ומכיר את הטכנולוגיה שלהם לעומק - היה לי ניהול לRB , לתמסורות , לMSAGים - כמעט להכל.

ואני מכיר את הטופולוגיה והטכנולוגיות שבשימוש.

בתור אחד שממש לא מזמן סיים ללמוד על טכנולוגיית הDOCSIS 3.0 , ותומך בזה באופן אקטיבי בחברה בה אני עובד.

אני יכול לענות לכם על השאלה !

מי מבחינת טכנולוגיה יותר מתקדמת?

- שאלה לא נכונה, תלוי איך מסתכלים על זה, מבחינת DISTRIBUTION - הם משתמשים בשתי טכנולוגיות שונות, DOCSIS 3.0 היא העדכנית והאחרונה שכרגע קיימת (אם אני לא טועה 3.1 עוד לא בשימוש).

לעומת זאת ה"NGN" של משתמש בטכנולוגיית ADSL וVDSL.

סביר להניח ששתי החברות משתמשות בטכנולוגיות מטרו ETH לכיוון הרשת (מהMSAG לכיוון הCORE, ומהCMTS לכיוון הCORE) -

למי מהן יש מתקדמת יותר ? אין לי מושג, תגיד לי מה יש להוט ואז אני אוכל לענות לך.

בהוט כל השכונה באמת יושבת על אותו כבל קואקסיאלי?
- לאו דווקא שכונה , בעולם הDOCSIS יש דבר שנקרא FIBRE CHANNEL NODE - בעצם ממיר מאופטי לקואקסלי , הרוחב פס שלו מוגבל ומחולק בין כל המגברים שמחוברים אליו.

אם אינני טועה יש אפשרות לממשק כמה NODES ביחד - אבל אני לא עובד בהוט.

עקרונית טכנולוגיית כבלים היא SHARED BW פר NODE - ובלי שום קשר בטכנולוגיה הזאת יש LATENCEY גבוה יותר.

עד איפה יש לבזק סיבים אופטים?
- ב"NGN" עד הארון תקשורת שמתחבר לתיבות, בדרך כלל מכסה מספר מצומצם של רחובות ולא שכונה מלאה, בשכונה שלי יש לפחות 5-6.
עד הארון תקשורת השכונתי?
- ^^

האם זה אפשרי להיות ביס ולהיות גם בהוט באינטרנט?
- באופן עקרוני כן, DOCSIS מגדיר טווח מסויים של תדרים בשביל תקשורת , והשאר הולך לערוצים, במידה וYES לא משתמשים באף אחד מהערוצים שבשימוש של הDOCSIS של HOT - אין שום בעיה - מה שכן סביר להניח שתרצה לשים פילטרים כדי למנוע הפרעות.

תודה!
בכיף !
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

- באופן עקרוני כן, DOCSIS מגדיר טווח מסויים של תדרים בשביל תקשורת , והשאר הולך לערוצים, במידה וYES לא משתמשים באף אחד מהערוצים שבשימוש של הDOCSIS של HOT - אין שום בעיה - מה שכן סביר להניח שתרצה לשים פילטרים כדי למנוע הפרעות.

פילטרים?!? מדוע שבכלל יהיה קשר ביניהם? משתמשים בתשתית שהזכרת, ו YES משתמשים בצלחת לווין. 2 תשתיות נפרדות לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם נמצאים בנקודת הנחה שלרוב האנשים היה פעם 10 מגה ויותר , אבל זה לא נכון.

לאנשים היה 0.7 מגה או 1.5 מגה.

לי היה 1.5 מגה כשהורדתי סרטים במשקל 700 מגה , והיום יש לי 15 מגה, אז היחס פה נשמר.

נכון שליותר ויותר אנשים יש מהירויות גבוהות יותר כמו 100 מגה , ככה זה עם טכנולוגיה , היא תמיד משתפרת , אבל לעומת שנים עברו , הטכנולוגיה משתפרת יותר מהצורך בה , לפחות כרגע.

זה תמיד היה ככה ותמיד ישאר. היום אומרים 100 מגה זה מעל ומעבר, עוד כמה שנים יצחקו על זה.

וזה לא רק באינטרנט ככה, זה קורה בכל תחום טכנולוגי אחר.

אין הגיון במה שאמרת.

אם הוט נותנים יותר מהירות, למה להעדיף את במהירות נמוכה?

כי הם לא מביאים לך מהירות ללא הגבלה. תיאורטית הוט יכולה לספר לך כבר עכשיו מהירויות של 300-400 מגה, אבל היא מגבילה אותך בהתאם לחבילה שאתה משלם עליה.

אם אתה מחובר בשתי הרשתות למהירות של 10 מגה, היתרון הוא של , כי בבזק האינטרנט יציב יותר.

בנתיים זה ככה, מי שמחובר ל- 100 מגה עדיף לו להיות בהוט, מי שמחובר למהירויות נמוכות יותר עדיף לו להיות בבזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תמיד היה ככה ותמיד ישאר. היום אומרים 100 מגה זה מעל ומעבר, עוד כמה שנים יצחקו על זה.

וזה לא רק באינטרנט ככה, זה קורה בכל תחום טכנולוגי אחר.

אל תעשה פה תרגיל "ביל גייטס"... כתבתי במפורש ש*כיום* מדובר במהירות מעל ומעבר.

ברור שעוד 5-10-15-20 שנה המצב יהיה שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פילטרים?!? מדוע שבכלל יהיה קשר ביניהם? הוט משתמשים בתשתית שהזכרת, ו YES משתמשים בצלחת לווין. 2 תשתיות נפרדות לחלוטין.

פספסת את השאלה ?

נשאלה השאלה אם אפשר לשים על אותה תשתית - כבל קואקסלי - בשביל לקבל מהוט ובו זמנית YES.

אומנם YES זה YES והוט זה - אבל הכבל הוא אותו כבל.

ישנה אפשרות שיש להוט שידורים אלו ואחרים באותו טווח תדרים כמו של יס - מה שאומר שאחד יגרום לשני להפרעות !

(YES להוט והוט לYES).

לכן - יש כזה המצאה מדהימה - פילטר לטווח תדרים מסויים - כדי לחבר את HOT אליך ולהעביר רק את התדרים שבשימוש עבור המודם ואז אין סיכון שהYES שלך יגרום להפרעות ללקוחות HOT או שהשידור של HOT יגרום להפרעות לשידור של יס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פספסת את השאלה ?

נשאלה השאלה אם אפשר לשים על אותה תשתית - כבל קואקסלי - בשביל לקבל מהוט ובו זמנית YES.

אומנם YES זה YES והוט זה הוט - אבל הכבל הוא אותו כבל.

אני בספק אם זאת היתה הכוונה שלו, בין היתר מהסיבה הפשוטה ש-YES בכלל לא נותנים ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה? התגובה האחרונה שלך אפילו לא הגיונית מבחינה לוגית...

יס אכן לא נותנים - ובדיוק בגלל זה התשובה שלך לא הגיונית......

פותח הדיון בסך הכל שאל אם אפשר להיות גם ביס (בטלוויזיה) וגם בהוט (אבל רק באינטרנט).

השאלה היא פשוטה ובסיסית, ולא מורכבת/מתחכמת כמו שאתה אולי מקווה כדי שתהיה לך תשובה מגניבה לתת לו :)

התשובה היא בסך הכל: כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבל של מגיע מהארון השכונתי, הכבל של יס מצלחת הלווין

אני מניח שהוא מתכוון ששניהם יתנקזו לכבל אחד שמגיע לבית ואז על אותה תשתית (כביכול) תהיה אפשרות גם לטלוויזיה של יס וגם לאינטרנט של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...