ניפוץ מיתוסים בתשתיות הישראליות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניפוץ מיתוסים בתשתיות הישראליות

ModChiP

Recommended Posts

מי מבחינת יותר מתקדמת?

הוט או בזק?

בהוט כל השכונה באמת יושבת על אותו כבל קואקסיאלי?

עד איפה יש לבזק סיבים אופטים?

עד הארון תקשורת השכונתי?

האם זה אפשרי להיות ביס ולהיות גם בהוט באינטרנט?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בגדול הוט מתקדמת יותר מבחינה טכנולוגית ויותר קל להם להעביר את המהירות המירבית לכלל המנויים.. אצל המרחק מהמרכזיה הוא נושא בעייתי במיוחד בערים הגדולות.

הוט סובלת לעומת זאת מציוד קצה גרוע.. אמנם מקבלים את ההוטבוקס בחינם אבל בהשקה שלו זה היה מוצר נוראי שהשתפר חלקית בעדכוני קושחה ועדיין כנתב הוא לא מומלץ.

בהוט כל הבניין מחובר לאותה תשתית.. לי אישית זה לא הפריע, לא היו נפילות מהירות ולא חושב שזה שיקול אם להתחבר אליהם או לא.

עד כמה שאני יודע, היכן שפרסו כבר את ה NGN של , יש להם סיבים אופטיים עד ארונות התקשורת השכונתיים אבל אני לא בטוח בזה.

אין שום בעיה להיות מחובר ליס בטלויזיה ולהוט באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לזה חשיבות לעניין שהתשתית משותפת, במידה ויש הרבה צרכנים על אותו כבל בודד ואין מספיק תדרים המהירות הכוללת תיהיה נמוכה ויגיע מצב שאתה לא מקבל את המהירות שלך.

אתה אומר שזה לא משנה בזמן שהמון אנשים שבהוט שלא מקבלים את המהירות שלהם זה אך ורק מהסיבה הזאת בגלל עומס על הכבל של הוט שמגיע מהארון, אני סבלתי למשל מהבעייה הזאת באופן דרסטי. רק בלילות הייתי מקבל רוחב פס מלא ובצהריים לא ואכן מה שגרם לעומס זה עומס על אותו הכבל שאני ישבתי עליו, ושלא תחשוב שהם ששים לפתוח יותר ספקטרום של תדרים במצב הזה, זה לוקח מספר חודשים עד שהם עושים דבר כזה.

רשת הליבה של הרבה יותר מפותחת ומתקדמת משל הוט.

בזק קישורי הליבה שלה מתבצעים בחיבור של 100 גיגה לשנייה שזה התקן הכי מהר שיש כיום, לעומת זאת הוט משתמשת ב10 או 40 גיגה אך לא ב100 גיגה.

וגם מבחינת רוחב פס, הBACKBONE של הרבה יותר רחב משל הוט.

הרשת שמחוברת צרכנים של DSL של היא רשת של נתבי REDBACK חזקים ובעצם אל כל נתב כזה מחוברים כמה MSAGים בסיב אופטי.

משם כל לקוח מחובר בזוג נחושת של קווי טלפון באופן פרטי אל הMSAG.

בהוט זה דיי דומה, במקום רדבק זה CMTS שזה בעצם גם נתב ענקי וחזק ולכל אחד כזה מחוברים הרבה ארונות של HFC בחיבור סיב אופטי גם כן ומשם מהארון הזה יוצאים כמה כבלי COAX אל אותם בניינים ומבנים שמחוברים אליו, וכל בניין בעצם יקבל כבל בודד כזה ויש מצב שגם כמה בניינים בסופו של דבר יהיו מחוברים על אותו הכבל הקוקסלי.

אחד הסיבות שיש גיטר בתשתית של זה בגלל עניין השיתוף בין המון משתמשים ולא חיבור פרטי כמו בבזק, וגם בגלל איך שהתשתית עצמה עובדת מבחינת המודולציה.

אך הרוחב פס של כבל קוקסאלי גדול משמעותית משל קו טלפון , מה שמאפשר להוט לתת ללקוח הסופי מהירות גבוהה יותר ממה שבזק יכולים לספק, ולכן כאן נכנס לתמונה הנושא של הסיב האופטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לזה חשיבות לעניין שהתשתית משותפת, במידה ויש הרבה צרכנים על אותו כבל בודד ואין מספיק תדרים המהירות הכוללת תיהיה נמוכה ויגיע מצב שאתה לא מקבל את המהירות שלך.

זה לא נכון.

אם אתה לא מקבל את המהירות המובטחת לך בתשתית (וזה לא סביר) אז תתקשר לשירות לקוחות, הם יביאו טכנאי שיראה שהבעיה היא בתשתית - ויקראו למחלקת ההנדסה שירחיבו מה שצריך.

אתה תקבל את רוחב הפס שלך וזה לא משנה "כמה שכנים יש לך שמחוברים להוט".

מי שרוצה ללמוד קצת יותר לעומק על התשתית של הכבלים (ולהבין למה להציג אותה כ"כבל שמתחלק בין כל השכנים" זה קישקוש) מוזמן לקרוא פה:

http://he.wikipedia.org/wiki/HFC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא קישקוש שכן ציינתי שלי הייתה בעייה כזאת, וזה סודר רק אחרי מספר חודשים, היה אצלי טכנאי בכיר ראה שהנתונים תקינים, הוא דיבר עם המנהל האיזורי והם בדקו וראו דרך הציוד שלהם שיש עומס על הכבל שלי והם פתחו קריאה להנדסה שירחיבו את כמות התדרים אצלי, משכו אותי ככה מספר חודשים ואמרו שאין להם שום דרך לזרז את זה, וקיבלתי זיכוי על כל התקופה ההיא, וזה עוד היה כשהחיבור של 100 מגה שלהם עלה 600 שקל, ולא היה אף אחד בCMTS שאני מחובר אליו גם עם 100 מגה, אני הייתי היחידי.

אז בבקשה אל תגיד שזה נכון כי אני מתבסס על עובדות.

ודבר שני אני יודע לעומק כיצד עובד הרשת של הכבלים וזה מאוד משנה שהמון אנשים על אותו כבל כמו שציינתי, כתוצאה מזה יש את הג'יטר הגבוה בכבלים והמון אנשים נמצאים בבזק רק בגלל הגי'טר שיש בכבלים, וזה לא עניין של אלא פשוט ככה הכבלים עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם בכבלים אתה וכל השכנים שלך יושבים על אותו הכבל עד לארון הHFC - משם זה כבר לא משנה כי יש בעל רוחב פס עצום.

בבזק כל בית מחובר באופן פרטי עד לFTTC\מרכזיה ולכן אתה מקבל מהירות קבועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא קישקוש שכן ציינתי שלי הייתה בעייה כזאת, וזה סודר רק אחרי מספר חודשים, היה אצלי טכנאי בכיר ראה שהנתונים תקינים, הוא דיבר עם המנהל האיזורי והם בדקו וראו דרך הציוד שלהם שיש עומס על הכבל שלי והם פתחו קריאה להנדסה שירחיבו את כמות התדרים אצלי, משכו אותי ככה מספר חודשים ואמרו שאין להם שום דרך לזרז את זה, וקיבלתי זיכוי על כל התקופה ההיא, וזה עוד היה כשהחיבור של 100 מגה שלהם עלה 600 שקל, ולא היה אף אחד בCMTS שאני מחובר אליו גם עם 100 מגה, אני הייתי היחידי.

אז בבקשה אל תגיד שזה נכון כי אני מתבסס על עובדות.

כל הפיסקה הראשונה שלך מוכיחה שכל מה שכתבתי היה נכון... אז אני לא מבין מה הבעיה / על מה אתה מתווכח.

במקרים מאוד נדירים ובעיקר בתחילת הדרך היו מקומות בארץ עם תשתית בעייתית שדרשה שדרוג של ההנדסה. כמו שאתה רואה זה בוצע. הכל טוב.

כל המיתוס הזה של "כבל אחד שמתחלק בין כל השכנים" זה קישקוש. זה גם לא ממש נכון עובדתית (זאת דרך מאוד מעוותת להציג את זה), תקרא קצת איך HFC עובד.

בעצם בכבלים אתה וכל השכנים שלך יושבים על אותו הכבל עד לארון הHFC - משם זה כבר לא משנה כי יש סיב אופטי בעל רוחב פס עצום.

בבזק כל בית מחובר באופן פרטי עד לFTTC\מרכזיה ולכן אתה מקבל מהירות קבועה.

שוב, זה לא נכון.

הכבל שלך יכול לספק לך *בלעדית* את כל רוחב הפס המובטח לך (בחבילות של היום בכל אופן) לכל אורך הדרך.

במקרים שהתשתית עדיין לא בנויה לזה - ההנדסה של תשדרג את התשתית , ואתה תקבל את מה שהובטח לך.

בבזק אגב הבעיה היא הרבה יותר קשה, כי בבזק יש מגבלה טכנית של מרחק מהמרכזיה.. ואם אתה רחוק מדיי מהמרכזיה הקרובה ביותר - אכלת אותה. כן שכנים לא שכנים, זה לא משנה. אתה וכל השכנים שלך תסבלו, תמיד, בכל שעות היום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל אחד שמתחלק בין השכנים זה עובדה. אז אל תנסה לעקם את המציאות.

זה שאתה יכול לספק רוחב פס עליו שיספיק לכולם זה משהו אחר.

המון לקוחות על אותו כבל רק שכל אחד על תדר קצת שונה מהשני, אם תגיד לי שאני טועה אז אני אדע להגיד שאתה לא יודע איך זה עובד.

אני יודע יותר מקצת איך ומה הדברים עובדים, אני לא אחד שמדבר באוויר.

אולי כדאי שתקרא אתה ותדע איך זה באמת עובד:

http://arstechnica.com/business/2011/05/docsis-the-unsung-hero-of-high-speed-cable-internet-access/

http://arstechnica.com/business/2011/05/meet-docsis-part-2-the-jump-from-20-to-30/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבזק יש עוד בעיה, בארונות שלהם אין ביטון כמו שצריך של הרצפה.

אפשר לראות את כשמסתכלים על הרצפה שהארון יושב עליה- ורואים שהיא קרסה למטה, כשיש גשם יש קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא "משהו אחר", זאת כל מהות העניין.

שזה כבר משהו שלא תלוי בך. התשתית לא נותנת לך 100 מגה היא מספקת מהירות בין 60 ל-100 וכל מה שבין הערכים האלה נחשב תקין.

כשאתה מתחבר להוט אתה לא יכול לדעת מה העומס על אותו כבל ואתה כן צריך לחשוב על זה כי יש סיכוי שתקבל קבוע רק 70 מגה ולא את ה-100 שאתה מצפה.

אם חשוב לך הפינג אתה גם תלוי באותו העומס ואתה יכול כהוכחה לראות פה הודעות של אנשים שיש להם פינג גבוה יותר בשעות מסויימות. דבר שקורה רק בתשתית של .

לך אישית בשביל הצרכים שלך אולי לא זה לא משנה. אבל לאנשים שונים יש צרכים שונים.

אז על זה שיש כבל אחד שמתחלק בין שכנים זאת עובדה וככה זה עובד.

זה שבמקום אחד הם מצליחים לספק לכולם את המהירות שהם ביקשו לא אומר שבמקום אחר יקרה אותו הדבר. אז כאן אתה מדבר על משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

אז על זה שיש כבל אחד שמתחלק בין שכנים זאת עובדה וככה זה עובד.

זה שבמקום אחד הם מצליחים לספק לכולם את המהירות שהם ביקשו לא אומר שבמקום אחר יקרה אותו הדבר. אז כאן אתה מדבר על משהו אחר.

תסביר לי משהו בבקשה - אצל - האם יש לך זוג פרטי של חוטי נחושת עד לשרתים של הספקית?

הרי גם בבזק, החל ממקום מסוים, כל חוטי הנחושת של כל השכנים "מתאחדים" לכבל/סיב אופטי בודד שממשיך הלאה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שזה כבר משהו שלא תלוי בך. התשתית לא נותנת לך 100 מגה היא מספקת מהירות בין 60 ל-100 וכל מה שבין הערכים האלה נחשב תקין.

כשאתה מתחבר להוט אתה לא יכול לדעת מה העומס על אותו כבל ואתה כן צריך לחשוב על זה כי יש סיכוי שתקבל קבוע רק 70 מגה ולא את ה-100 שאתה מצפה.

זה שקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...