ניפוץ מיתוסים בתשתיות הישראליות - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניפוץ מיתוסים בתשתיות הישראליות

ModChiP

Recommended Posts

אתה אומר שאין צורך, אני אתן רק דוגמא אחת, סרט ששוקל 12GB עם חיבור של 100 מגה נגיד קצב ממוצע של 11MB יקח לך להוריד ב19 דקות בערך.

אתה אומר שזה לא נכון, זה מה שאתה חושב, לא אומר שזה נכון ;)

לעומת זאת עם חיבור של 1 גיגה יקח לך בדיוק 2 דקות, אז הייתי אומר שההפרש הוא גדול, ואני מאוד מאוד הייתי רוצה להוריד סרט ולראות אותו 2 דקות אחרי ולא לחכות 20 דקות..

אני מבין את הנקודה שלך אבל אנחנו התקדמנו כבר הלאה, אפילו היפנים רואים זאת והם כבר עושים ניסויים במהירויות גבוהות יותר מ1 גיגה לחיבור בייתי.

כמו שאתה אומר שלך מספיק 100 , לי זה לא מספיק, ואחד אחר יבוא ויגיד שבשבילו מספיק 1.5 מגה.

במקרה הזה אתה נותן רק לך ולו את האופציה למהירות שאתם רוצים, אך אני צריך להסתפק במה שאתה חושב שמספיק... לא פייר

הנקודה שלי בסה"כ זה שניתן לנצל מהירות חיבור שכזאת בלי בעייה, רק צריך ציוד מתאים וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי יש 15 מגה ולמרות ש100 מגה יכול להיות נחמד (וזה כבר לא יקר) , בשביל לנצל את זה אני אצטרך להוריד המון קבצים ממש לפני שאני רוצה להשתמש בהם , אבל זה לא המקרה אצלי. אני מוריד עונות שלמות או הרבה לפני שאני צופה בהם.

אני יכול תיאורטית להוריד בסביבות 5.5 טרה בחודש עם המהירות שלי , ובשביל לנצל 100 מגה אני אצטרך לבנות חוות שרתים עם עשרות כוננים רק בשביל לנצל את המהירות....

קובץ של בערך 14 גיגה(סרט או משחק) אמור לרדת בקצת פחות משעתיים.

אבל מהירות העלאה אצלי נוראית - 0.8 מגה זה לא מספיק.

267 גיגה בחודש מקסימום.

זה יחס של 1 ל 20 (הורדה מול העלאה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות?

היום אני מוריד של BLU RAY - 720P בנפח של 5-14GB תלוי באורך הסרט ואיכות הקידוד לפעמים גם 1080P.

תחשוב שאתה מוריד כבד או בית בעל מספר מחשבים שכל אחד רוצה להוריד משהו. לצפות בYOUTUBE או STREAMING. זה דורש רוחב פס.

אבל אתה יודע מה. אני מסכים איתך ש100MB מספיק.

ולא רק בגלל הסיבה שאנחנו לא יודעים מה זה 1GB . ברגע שנדע מה זה כבר לא נוכל לחזור אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שאין צורך, אני אתן רק דוגמא אחת, סרט ששוקל 12GB עם חיבור של 100 מגה נגיד קצב ממוצע של 11MB יקח לך להוריד ב19 דקות בערך.

אבל אני מדבר איתך על פרופורציות בשוק.

אם אתה רוצה להוריד 12 ג'יגה ב-2 דקות אז אתה דוגמה קיצונית ולא רלוונטי לשוק.

עם הגישה שלך תמיד אפשר ללכת רחוק יותר. אתה רוצה 2 דקות? אני רוצה 12 שניות! למה לחכות 2 דקות?? שיביאו 10 ג'יגה!

בסופו של דבר, לחכות 19 דקות בשביל להוריד 12 ג'יגה זה קצב מצויין. לעזאזל יש DOKים עם חיבור שלא עומדים בקצב הזה!

אני יכול להגיד לך לדוגמה שכבר יצא לי להיות במצב שבו התחלתי לראות את הפרק האחרון בעונה של סדרה מסויימת, ועוד לפני שהפרק נגמר כבר הורדתי במקביל את *כל העונה הבאה* של אותה סידרה.

ברגע שאתה יכול להוריד עונה שלמה בזמן נמוך מהזמן שלוקח לך לראות פרק בודד - זה בדיוק הפרופורציות שאני מדבר עליהן.

למעשה, כל ההשוואה הזאת בכלל לא נכונה. בשביל לראות סרט מהאינטרנט ללא המתנה, כך מה שאתה צריך זאת מהירות שתאפשר לך להוריד סרט באורך של שעתיים בתוך שעה ו-50 דקות. יהיו לך 5 שניות של טעינה ראשונית ומאז כל הסרט יוכל להיטען בסטרימינג מלא.

אז עכשיו אתה תבוא ותגיד ש"אתה מוריד בטורנט" וש"אתה לא יכול לעשות סטרימינג לסרט כי הוא יורד כ-RAR דחוס" או אלוהים יודע מה.. אבל אלו תירוצים, ומגבלות של המשתמשים. זאת לא מגבלה של הטכנולוגיה. תקנה סרטים באופן חוקי ותוכל לראות אותם בסטרימינג, הפתרונות קיימים.

אני עומד על דעתי - בשנת 2013 אין שום צורך בחיבור מהיר מ-100 מגה לשום שימוש ביתי, כולל התובעני ביותר. להוריד שיר באיכות גבוהה תוך *שניה אחת* זה מעל ומעבר. להוריד סרט באורך מלא ב-HD או משחק מחשב מלא בתוך 10-20 דקות זה מעל ומעבר.

כשהנפחים הסטנדרטיים במיחשוב האישי יגדלו פי-10, לכולם יהיו כוננים של 10TB וכל סרט או משחק יהיו בנפח של 50GB - אז יהיה צורך להאיץ גם את מהירות החיבור לרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי דברים:

1. עם upload גבוה לכולם, שיתוף הקבצים יהיה איכותי פי כמה.

2. בשביל מהירויות כאלה גבוהות, אתם צריכים אמצעי שיעמדו בקצב. יותר מ-1.6Gb/s הקשיחים המודרנים לא יעמדו בקצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YOUTUBE לא דורש יותר מ5 מגה לכל אחד וצפייה ישירה זה בדך כלל לא איכותי ודורש אפילו פחות.

אני מדבר על צפיה ישירה באיכות Full HD.

חיבור של 100 מגהביט מספיק לזה בלי שום בעיה. המגבלה היא לא ה-download שלך אלא ה-upload של הצד השני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עניתי לזה שמעליך (arik100) , אני הבנתי מה שכתבת ואתה צודק.

גם ה15 מגה שלי מספיק לצפיה ישירה של fhd , לפחות תיאורטית.

אפילו אתר Hulu , שהוא אתר מסחרי רציני לא מספק צפייה ישירה באיכות מספיק טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק, הרגע בדיוק ראיתי קליפ ביוטיוב וחזרתי במיוחד לדיון הזה בשביל לכתוב שסתם הלכתי רחוק עם התיאוריות לגבי הסטרימינג וכו'...

זה קיים כבר היום - הנה, הרגע ראיתי קליפ ב-FHD. תוך משהו כמו 2 שניות הוא כבר נטען במלואו. בלי שום המתנה ושום כלום. גם סרט באורך מלא היה נטען בדיוק באותו קצב - לא רק שאפשר לצפות בו בסטרימינג בלי שום המתנה, תוך כמה דקות בודדות כבר היה אפשר אפילו לעשות SKIP לכל נקודה בסרט כי הוא כבר היה נטען במלואו...

אז זה לא רק בתיאוריה, זה גם קורה כבר היום בפועל.

netflix מאפשרים (אומנם לא בישראל...) לצפות בסדרות וסרטים בסטרימינג מלא, ב-HD.

המצחיק הוא שהם ממליצים על במהירות 7mb/s לפחות :) אז מי אמר ש-100 לא מספיק?

http://support.netflix.com/en/node/8731

גם itunes עושים את זה, ונראה לי שגם -פליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסרט באורך של 120 דקות ובמשקל של 14 גיגה כל דקה תשקול 116 מגה , בערך 2 מגה לשנייה.

כל מהירות של 16 מגה ומעלה (כמו המהירות שלי) מספיקה לצפייה ישירה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כאשר השוק יעבור אל Ultra HD יהיה צורך בזה, וגם אז לא בטוח.

כל קו של 10Mb ופחות מספיק להזרמת FHD מכווץ.

אני עם 12Mb כבר 4-5 שנים. אני זוכר שבזמנו הייתי מדורג ב speedtest באחוז העליון של החיבורים בישראל, מצחיק איך דברים השתנו, וכעת החיבור שלי הוא האיטי שנמכר בישראל. (טוב כמעט)

אך עדיין זה מספיק עבורי. הסרטים/סדרות יורדים בקצב מהיר יותר מאשר הזמן שיש לי לצפות בהם. וזה כאשר המחשב כבוי כאשר אני לא בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...