ניפוץ מיתוסים בתשתיות הישראליות - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניפוץ מיתוסים בתשתיות הישראליות

ModChiP

Recommended Posts

שלומי, היום כל משתמש מקבל בהוט 8 ערוצים לעומת 4 בעבר.

אני אישית מחובר שנה על 100 מגה... בוקר צהריים וערב מקבל 100 מגה...

הבניין די גדול ואני בטוח שיש עוד צרכנים כמוני של רוחב פס ועדיין אני לא סובל מהתופעה.

אני חושב ש-מה שקרה לך אישית, אתה משליח באופן כללי על כל התשתית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה ממש לא קישקוש שכן ציינתי שלי הייתה בעייה כזאת, וזה סודר רק אחרי מספר חודשים, היה אצלי טכנאי בכיר ראה שהנתונים תקינים, הוא דיבר עם המנהל האיזורי והם בדקו וראו דרך הציוד שלהם שיש עומס על הכבל שלי והם פתחו קריאה להנדסה שירחיבו את כמות התדרים אצלי, משכו אותי ככה מספר חודשים ואמרו שאין להם שום דרך לזרז את זה, וקיבלתי זיכוי על כל התקופה ההיא, וזה עוד היה כשהחיבור של 100 מגה שלהם עלה 600 שקל, ולא היה אף אחד בCMTS שאני מחובר אליו גם עם 100 מגה, אני הייתי היחידי.

אז בבקשה אל תגיד שזה נכון כי אני מתבסס על עובדות.

ודבר שני אני יודע לעומק כיצד עובד הרשת של הכבלים וזה מאוד משנה שהמון אנשים על אותו כבל כמו שציינתי, כתוצאה מזה יש את הג'יטר הגבוה בכבלים והמון אנשים נמצאים בבזק רק בגלל הגי'טר שיש בכבלים, וזה לא עניין של הוט אלא פשוט ככה הכבלים עובד.

מה שאתה מתאר הוא היסטוריה. בשנה האחרונה HOT הרחיבה כמעט בכל מקום את הרשת שלה והיום כל הלקוחות שיש להם חיבורי 30M ו-100M מקבלים 8 ערוצים ולכן את מלוא המהירות. אני מקבל 100M כל יום, כל היום ובכלל זה בחגים, בחופשים וסתם ימים עמוסים.

ה-BACKBONE של יכול להיות עדיף אבל הבעיה שלהם היא חוטי הנחושת הזקנים מהארונות עד הבית. זו הסיבה שבבזק כמעט ולא ניתן לקבל 100M אמיתי, מה שב-HOT הוא די טריוויאלי.

כשבודקים , צריך לבדוק את כולה ולא להתרכז רק ב-BACKBONE ובהקשר הזה HOT נמצאים היום במקום עדיף. ל-HOT אין היום שום בעיה להעלות את המהירות מעבר ל-100M בלי שום שינוי תשתיתי -- בבזק זה ידרוש לכל הפחות מודם אחר ויתכן שגם כבילה חדשה מהארון ועד השקע בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה למה שזה יהיה תלוי באיזור המגורים במקרה של . לא משנה איפה אתה גר - אתה יכול לקבל 100 מגה בלי בעיה.

ואם במקרה אתה נמצא במקום שאיכשהו עדיין לא טופל - כל מה שאתה צריך זה להתלונן ותוך מספר ימים הנושא יטופל ואתה תקבל את המהירות המקסימלית שלך.

בבזק לעומת זאת כן יש חשיבות למקום המגורים. אם נתקעת במקום שמרוחק מדיי מהמרכזיה (דבר ראשון שאני יכול לחשוב עליו - מושבים קטנים יחסית) - אכלת אותה. אתה לא תוכל לקבל את המהירות המקסימלית ולא בטוח בכלל שאי פעם זה ישתנה עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ייכנס למי יש תשתית יותר טובה וכו'. זה ויכוח אינסופי ויש טענות לשם ולשם.

אני רק רוצה להגיד 2 דברים שכדאי לשם לב אליהם:

1. מהירות ההעלאה - עד עכשיו אף חברה לא העלתה את המהירות מעבר ל1.5. רק עכשיו העלתה את המהירות לחבילות מסוימות ל3MB. מגזר עסקי וכו' אבל עדיין.

2. אף יצרנית עדיין לא "הרימה את הכפפה" והציעה מהירות יותר גבוהה מ100MB. ואני שוב לא מדבר על עסקי. מעניין אבל אני בטוח שיש אנשים במגזר הפרטי שהיו קופצים על דבר זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מהירות ההעלאה - עד עכשיו אף חברה לא העלתה את המהירות מעבר ל1.5. רק עכשיו העלתה את המהירות לחבילות מסוימות ל3MB. מגזר עסקי וכו' אבל עדיין.

2. אף יצרנית עדיין לא "הרימה את הכפפה" והציעה מהירות יותר גבוהה מ100MB. ואני שוב לא מדבר על עסקי. מעניין אבל אני בטוח שיש אנשים במגזר הפרטי שהיו קופצים על דבר זה.

1. כמו שגיל אמר, בהוט 100 מגה יש העלאה של 2. אני מסכים שזה לא מספיק וצריך שיהיה מינימום 10 מגה.

2. אני באמת לא רואה טעם לחבילות של מעל 100 מגה. גם ל-100 במילא כמעט אף פעם לא ניתן להגיע (בטח שלא לחו"ל) ובמיוחד בשיתוף קבצים וסטרימינג חייבת להיות פרופורציה בין מהירות ההורדה להעלאה... בתכלס 100 מגה זה כלכך מהיר שלפעמים אם אני צריך להעביר קובץ גדול ברשת האלחוטית שלי בבית מהלפטופ למחשב הראשי - יותר מהיר לי להוריד אותו מהאינטרנט מאשר ב-Wifi......

חוץ מאיזשהו ניסיון נואש לתשומת לב שיווקית - אני לא חושב שיש טעם להציע חבילות מהירות מ-100 מגה.

הגענו לנחלה ב-download, הגיע הזמן להתחיל לטפל ב-upload.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעייה להגיע גם ל1000 מגה לחול הכל תלוי בTWEAKS של TCP.

זה כמו שתגיד ש100 מגה מיותר, 10 מגה מספיק. מבחינת היחס בין גיגה ל100 מגה.

זה לא משהו שמקדים את זמנו, יש המון אנשים שהיו רוצים 1 גיגה.

אין ספק שאני מסכים איתך על הUPLOAD, אבל זה לא יקרה כל עוד וחברת החשמל לא תכנס עדיין לשוק, שכן הם יהיו הראשונים שיציעו 100 מגה סימטרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו שתגיד ש100 מגה מיותר, 10 מגה מספיק. מבחינת היחס בין גיגה ל100 מגה.

זה לא נכון!

יש תמיד פרופורציות בשוק בין כל האלמנטים בתחום.

בימים שהיו מקסימום כוננים של 75GB לצורך העניין (אני בכוונה לא מדבר על תקופות רחוקות יותר כי שם היה כבר שימוש שונה מאוד במחשב האישי), כל משחק מחשב לדוגמה תפס 500MB וסרטים תפסו לכל היותר נפח דומה - אז באמת לא היה צורך ב-100 מגה ו-10 מגה היה יכול להיות מספיק בהחלט (היו 0.1 מגה באותה תקופה לעשירים שהיה להם תקציב ל-ISDN כפול....) כי עם 10 מגהביט לשניה היית יכול להוריד לצורך העניין סרט באורך מלא של 500 מגה תוך 5-10 דקות. מספיק בהחלט.

שים לב שהיום היחס נשמר - היום אותו סרט יתפוס כ-5,000 מגה, אבל ירד עם חיבור 100 מגה באותו סדר גודל של זמן בדיוק.

היום אתה יכול להוריד שיר ב- בתוך *שניה אחת*, או אלבום שלם בתוך פחות מחצי דקה.

אין לאף אחד מה לעשות, עבור הנפחים הסטנדרטיים בשנת 2013, עם חיבור מהיר מ-100mb/s.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...