עבור לתוכן
 • צור חשבון

Illectronic

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  1,160
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  27יום 6ש' 58דק' 22שנ'

דירוג

9 ניטרלי

אודות Illectronic

 • דרגה
  Zone Freak
 • יום הולדת 01/01/1980

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. תעשה בדיקה לפני שאתה מזמין ראוטר מחו"ל. ציוד אלחוטי שאינו נבדק או שאינו עומד בתקן הישראלי, לא נכנס.
 2. אני לא מכיר את הטכנולוגיה לעומק כדי לדעת בדיוק את הסיבה. אבל אם כל X זמן המכשיר יוצר רעש ברשת הוא יכול לגרום בזמן הזה לבעיות בכל הרשת. יכול להיות גם שהתופעה רק אצלו. הייתי מחכה לפחות שעוד מישהו יבדוק את הבעיה הזאת לפני שהייתי מקבל החלטה. האמת, אני בכלל הייתי מותח כבל רשת רגיל וזהו.
 3. בתור מה אתה מגדיר אם הראוטר טוב או לא טוב? אנשים נוהגים להחליט שראוטר לא טוב כי הרשת האלחוטית לא עובדת כל כך טוב. אבל העבודה האלחוטית של אותו ראוטר תעבוד ברמה שונה לגמרי בסביבות שונות (ולפעמים גם בתוך הבית). אז למה הראוטר לא משהו? כי האלחוטי לא עובד תקין? כי צריך לאתחל את הראוטר כל יום כדי שיחזור לעבוד? כי ממשק הניהול שלו מכוער ולא נח?
 4. יש פתרון בדמות access point שתוכל לחבר בין הראוטר למכשירים שבחדר. הוא משדר את אותה רשת אלחוטית הסטרימר שולח את המידע לאקסס פוינט והאקסס פוינט מעביר את המידע הלאה לראוטר. הבעיה עם הפתרון הזה שלא תמיד תוכל לשים את האקסס פוינט איפה שתרצה. צריך למצוא נקודה שבה לא יהיו בעיות תקשורת בין האקסס פוינט למכשירים או לראוטר. פתרון נוסף יכול להיות דרך רשת החשמל. אין לי ניסיון עם הפתרון הזה, אבל להבנתי יש בעיות בדירות ישנות יותר שבהן החשמל הוא חד-פאזי ועובד טוב בתלת פאזי כאשר כל מכשיר שמחבר את רשת התקשורת לרשת החשמל מחובר לפאזה אחרת. הבעיה עם הפתרון הזה היא שאין פה בכלל אפשרות משחק. מחברים לחשמל. אם עובד, עובד. אם לא, אז לא.
 5. טיפילינק עובדים מצויין. אני עם VR600 ומרוצה. לא הסתכלתי על ההבדלים ביניהם, אבל הפרשי מחיר הם לא בהכרח בגלל פיצ'ר כזה או אחר. הבדלי מחיר משתנים בדרך כלל בגלל החומרה. מעבד חזק יותר ויותר זיכרון יאפשרו העברת נתונים גדולה יותר בשניה. אם יש פיצ'ר ספציפי שאתה רוצה, זה כבר עניין אחר וזה שיקול אישי שלך אם הפיצ'ר הזה שווה את הפרש המחיר. העניין של ה-QOS נשמע לי כמו שטות גמורה. גם ה-LAN וגם ה-WAN עובדים עם אינטרפייס שמסוגל להעביר ג'יגה של מידע בשניה. זה צריך להיות חתיכת בית בשביל להגיע למצב שמעבירים מעל ג'יגה לשניה. ואם לא מעבירים ג'יגה בשניה אז אני לא רואה סיבה שיהיה צורך לתת עדיפות. זה לא יחסוך הרבה ובטח לא יפתור אי יציבות.
 6. אני חושב שאתה מסתכל על כל העניין לא נכון. יש חיבור אלחוטי של המכשירים לראוטר ויש את החיבור של הראוטר לאינטרנט. אני סבור שהניתוקים הרבים שאתם חווים הם של המכשירים מרשת ה-WIFI (או יותר נכון, אתם חווים בעיות תקשורת ברשת האלחוטית). הפתרון הפשוט ביותר יהיה לקנות ראוטר בכ-200-300 שקל. לבקש מהוט להגדיר את ההוטבוקס כמודם בלבד ולחבר את הראוטר להוטבוקס ולהשתמש ברשת האלחוטית דרך הראוטר החדש. כדי לוודא את זה, אתם צריכים לחבר מחשב/לפטופ או כל דבר אחרת באמצעות כבל ולהריץ בדיקת פינג ולבדוק אם בזמן הניתוקים הפינג הפסיק לעבוד (או שפשוט לעבוד עם אותו מכשיר ולראות אם חווים גם שם את אותן הבעיות).
 7. בגדול, מה שהוא אומר לך זה שתדאג לראוטר שמשדר אלחוטי ב-5Ghz והתקן אלחוטי למחשב שעובד ב-5Ghz. וזה בתנאי שהמרחק בין המחשב לראוטר הוא קצר יחסית, אין קיר ממ"ד בדרך וגם אז זה תלוי בעוד גורמים לא צפויים.
 8. שתי הרשתות מחוברות לאותו ראוטר, ככה ש-static route בטוח לא צריך. חסימת תעבורה מתבצעת ע"י פיירוול ולא ע"י ראוטר. הראוטר הזה כן נותן יכולות פיירוול בסיסית (כל כך בסיסית שאין אפילו איך להגדיר אותו חוץ מכיבוי הדלקה). הייתי מנסה דבר ראשון לכבות את ה-SPI Firewall תחת Security. אפשרות נוספת היא ש-TP-Link תכננו את המוצר עם גישה שאם משתמשים בכמה סיגמנטים, אין צורך שתהיה ביניהם תקשורת. אתה יכול להריץ פינג בין שתי הרשתות וללכת ל-System Tools -> System Log ולראות אם יש לוג על חסימה כלשהי.
 9. אני לא מסכים. זה שבזק והוט הרגילו הרבה אנשים ששילוב של הכל בקופסה עובד גרוע זה רק בגלל שהם קונים ציוד זול. באותה מידה אני יכול להגיד שראוטר עם חיבור אלחוטי הוא מוצר נכה ועדיף ראוטר ונקודת גישה נפרדים. גם אם יש בקופסה מודם, הראוטר הוא ראוטר במלוא מובן המילה. היתרון של ראוטר ומודם נפרדים זה שאם אחד מתקלקל, צריך להחליף רק אותו וממשיכים לעבוד (שגם זה לא באמת יתרון כי אתה לא יכול להמשיך לעבוד עד שלא תחליף את הציוד שהתקלקל). החסרון של ראוטר ומודם נפרדים, זה שאין מודם כמודם. יש מודם+ראוטר וצריך להגדיר אותו כברידג' שיעבוד רק כמודם (במקרה של השואל, צריך להגדיר את הדילינק כברידג') ואם הציוד מתאפס צריך להגדיר אותו שוב. וגם שזה תופס יותר מקום כי יש שתי קופסאות.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close