ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי - עמוד 81 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי

mulderfox
 Share

Recommended Posts

באמת לא כל כך קשה להבין מה כתוב שם. תוכל להתייחס גם לדבריו של רוביני (עוד פוץ?)

כל בן-אדם שלא מסוגל לדייק במושגים בסיסיים ופשוטים הוא פוץ (משום מה כל הזמן יוצא לי "פות", והאמת זה גם מתאים), אפילו שיהיה לו פרס נובל לכלכלה (שהיא בפני עצמה פסאודו- וכל מה ש"גדולי הכלכלנים" יודעים לעשות זה להסביר אחרי דבר למה משהו קרה, אחרי שהם עצמם קודם לכן טענו שהולך לקרות משהו אחר לגמרי.

ניתן לבחור הספציפי שהתייחסת אליו להנות מהספק שדבריו אולי הוצאו מהקשרם.

יש בועה פיננסית ויש תרמית פונזי. זה לא אותו דבר, ברור כשמש לכל בר דעת שזה לא אותו דבר, וחבל שאנשים בכוונה מבלבלים בין המושגים כי זה דווקא מפריע להבנה אמיתית של פני הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לקרוא לזה תרמית פירמידה ולא פונזי? גם מקובל.

כן, זה בהחלט יותר מדויק, ובהחלט יש מאפיינים של תרמית פירמידה, אפילו שלא מדובר בתרמית פירמידה קלאסית.

בתפישה שלי זה איפשהו בין פירמידה לסתם השקעה ספקולטיבית במניות. אין לי תחושה לאן זה יותר קרוב בשלב זה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שאומר שביטקוין הוא הונאת פונזי , אנא לפחות תביא הוכחות (ולא , ציטוט של מישהו לא נחשב) .

למי זורם הכסף ?.

מי מבטיח החזר השקעה גבוה או בכלל החזר השקעה כלשהו ?.

מי מנסה לשכנע מישהו אחר לקנות ?.

א. למי שקנה בשער נמוך ועכשיו מעודד אנשים אחרים לקנות "תחתיו" כדי שהוא ירוויח מהקניה שלהם. כלומר, לך. למשל.

ב. אותם אנשים מסעיף א'.

ג. כנ"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו . לך ותמצא .

הודעה אחת , שמנסה לומר לאחרים לקנות .

אתם חזקים רק בלהטריל ולהספים ..

הנה ציטוט מכתבה שהבאתי לכאן :

""המטבע הוא הדרך להכפלת התל"ג"

נכון להיום קיימים בישראל 50 אלף מטבעות ובהתאם לשוויים הנוכחי בשוק, סכום ערך מטבעות אלו מסתכם בכ־19 מיליון דולר (70 מיליון שקל). הפוטנציאל של הביטקוין אינו גלום רק במטבע עצמו, אלא גם בחברות העוסקות בו. בישראל יש עשרות חברות העוסקות בתחום הביטקוין בין שבהענקת פלטפורמת מסחר במטבע ובין שבאפליקציות שונות המאפשרות תשלום באמצעותו. מרבית חברות אלו רשומות בחו"ל ומשלמות מיסים בחו"ל מכיוון שישראל טרם הגדירה כללים ברורים להסדרת המטבע ושימושו. מטרת איגוד הביטקויון הישראלי ובנק הוא לגרום לחברות ההזנק הישראליות לרשום עצמן בישראל ובכך להגדיל את עוגת המיסוי הישראלית."אם נדע לנצל נכון את השימוש בביטקוין נוכל להכפיל את התל"ג של מדינת ישראל", אומר שוחט בשיחה עם "כלכליסט". "גרמניה באה ויצרה סביבה רגולטורית נוחה (גרמניה הגדירה את הביטקוין כ'כלי פיננסי' הכפוף למערכת הבנקאות – א"פ) ופתאום חברות רבות החלו להירשם שם כי זה נוח ברמה הרגולטורית"."

את זה אומר בעל תפקיד בבנק .

רוצה לחלוק עליו ?.

רוצה לחלוק על ממשלת גרמניה ?.

שיהיה לך בהצלחה .

נערך על-ידי Second Edition
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשכנע במה ?.

האמת , זה די משעשע אותי ..

מנהל : פונזי ! פונזי ! .

משתמש : אבל זה לא פונזי ..

מנהל : פונזי ! פונזי !.

חכה , אולי הוא יעשה בגרות בלשון/הבנה/הבעה , ואז יבין את מה שהוא קורא ..

ד"א -

trolls.jpg

- - - תגובה אוחדה: - - -

נחש מי זה עם השיער הירוק ?.

נערך על-ידי Second Edition
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

וזה במקום.... לקבל על זה כסף "אמיתי". מה ההבדל?

יעילות. הבעיה העיקרית עם המסלול שציינתי "לקנות ביטקוין, לשלם איתו בחנות" זה עמלות ההמרה. לעומת זאת, לקבל ביטקוין כתשלום ואז לשלם איתו זה יותר יעיל מלקבל תשלום בפייפאל ולשלם איתו.

בנק ישראל בדוח הראשוני שלו התנגד התנגדות נחרצת לביטקוין .

והנה בדוח הסופי המגמה משתנה ..

הנה הכתבות מפברואר

http://www.boi.org.il/he/NewsAndPublications/PressReleases/Pages/19-02-2014-BitCoin.aspx

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4490067,00.html

הנה הכתבות מהזמן האחרון :

http://www.themarker.com/markets/1.2458361

http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3642996,00.html

ליאור, לצערי כאן אני נאלץ לתקן אותך, בשני חלקי הטיעון.

בהודעה בפברואר בנק ישראל ממש לא "התנגד נחרצות" לביטקוין, זו טעות נפוצה. אם תקרא תראה שהוא לא רומז בשום צורה שביטקוין הוא לא טוב או שהוא ממליץ לא להשתמש בו. הוא מציין כמה סיכונים ואומר שיש להיזהר. להלן הסיכום: "ממליצים לציבור ששוקל שימוש במטבעות וירטואליים מבוזרים להבין את המאפיינים, להיות מודע לסיכונים הייחודיים הגלומים בשימוש בהם, ולגלות ערנות וזהירות מוגברת.". לא "אל תשתמשו", אלא "אם אתם משתמשים, תיזהרו".

הרבה מהסיכונים האלה הם סיכונים שאנחנו בעצמנו מזהירים מהם. אז נכון שהוא היה יכול לפרגן קצת ולדבר על זה שיש גם פוטנציאל, אז מה? גם אמא שלי אמרה לי שצריך להיזהר כשחוצים את הכביש, זה אומר שהיא מתנגדת נחרצות לחציית כבישים?

מאז הוא לא הוציא שום מסמך בנושא. מה שמדובר עליו בכתבות האחרונות זה מאמר מחקרי של עקיבא אופנבכר מבנק ישראל ואדן שוחט. המאמר אינו מהווה בשום צורה עמדה רשמית של בנק ישראל ודעתו של עקיבא אינה דעתו של בנק ישראל. קיים כיום צוות בין-משרדי שבוחן את אך הוא טרם פרסם תוצאות כלשהן.

אני די בטוח שדעתו של עקיבא לא היתה שונה מהותית כשפורסמה ההודעה בפברואר. ואני בספק אם הוא היה מעורב בכתיבת ההודעה - הוא במחלקת המחקר, הוא עושה מחקרים לאורך זמן. ההודעה בפברואר היתה תוצאה של בקשה שלנו להתייחסות, שאליה הם מחויבים לענות תוך פרק זמן קצוב.

נערך על-ידי מני רוזנפלד
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון והימור שנערכו בפברואר לגבי השימוש בביטקוין לאורך זמן בפודקאסט אמריקאי מפורסם העוסק בכסף. ההימור נערך לתקופה של חמש שנים.. :)

http://www.npr.org/blogs/money/2014/02/05/272113082/episode-515-a-bet-over-bitcoin

BitcoinUnlawful2-646x363.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כל קשר בין שתי הכתבות הללו לביטקוין. הקישור שאתה עושה לדיון הזה הוא חלול ולא קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...